» »

monitor stand by

monitor stand by

branko_bm ::

imam vprasanje:

ali obstaja kaksen programcek, ki ugasne monitor na "stand by":|


namrec hocem na namizju nekaj takega, da kliknem ikono 2x in da se moitor, po 10s recimo, ugasne in ko spet premaknes misko se prizge

zakaj to rabim...? saj mate prav! lahko si nastvaim da se to zgodi po 10min neuporabljanja rac., samo vcasih gledam tv pa me to zmoti...!! zakaj 10s ? ker ce bi se takoj, se miska se nebi uspela ustvit in bi se spet nazaj prizgal, v glavnem nekaj takega kot je fast exit samo da je fast exit pac programcek, ki pac ugasne celoten rac. za katerega si nastavis v opravilih naj se ugasne (zazene ta fajl) ob tej pa tej uri...

ce ima kdo kaj, prosim da pove...
HVALA!

Bx ::

pejt na Zaslon-Lastnosti (tam kjer imaš za spreminjat ozadje pa ohranj.zaslona...)
pejt na Ohranjevalnik zaslona
spodaj pa imaš Nastavitve
tam pa imaš mensezdi nekaj kot Stanje pripravljenosti, pa Izklop monitorja po, pa Izlop diskov.......
probi, ne vem pa če je to to
jaz mam npr. monitor nastavljen za izklop po 15 min nedela...
Bx

Bx ::

ma sej se mi je zdel da sem v temo brcnu...:D
zdej sem šele dobr prebral tvoj post...
sorry nč tazga nimam
Bx

Belac ::

POWERSTRIP.IMA FUKCIJO KAKO GA HOČEŠ DA SE UGASNE -LOW POWER STAND BY
-LOW POWER SUSPEND
-SHUT OFF MONITOR
SEJ PROGRAMČEK JE KR V REDU!DOBIŠ PA GA NA KAKŠNEM JOKERJU AL PA PCGAMERJU.

MRB0rYS ::

Izklopi si vse da ti nebo ugašalo jst že mam tako k če pečem ne sme ugasnt mašina, pol maš pa tako v zaustavitvi sistema stendby a ne.:)8-O
b0rys

Belac ::

MA KAJ MAŠ WIN2000 KR TAM LAHKO NAŠTIMAŠ DA S ETI UGASNE DISK,MONITOR IN ŠE NEKI JE.MA SEJ Z POWER STRIPOM LAHKO VSE NARDIŠ JE PRECEJ OBSIREN PROGRAMČEK,PA ŠE NAVIJAŠ GRSFIKO Z NJIM!

branko_bm ::

tocno tako... power strip sem ze 1x imel ampak je tudi dolga pot da najdes tam "stand by" (dolgo traja, sploh pa ko se ti mudi na kosilo)
ne da se mi it v oni meni pa tra la la... pol raje izklopim monitor kar fizicno, ampak ni na "stand by":'(to recimo ko dam pect cd... in pol ko ga spet prizgem se slika vse strosi in ... (mislim da to ni najboljse za monitro da ga tako nonstop prizigam in vgasam) lepo bi bilo ce bi lahko to storil z klikom na ikono na namizju in bi se stvarca ugasnila (tako kot pri power stripu) le da bi bila pot krajsa, nocem imet ne screen saver-ja in ne tega da se avtomatsko ugasne po 15min, ker vcasih gledam tv in je takrat to zelo motece

hvala vseeno
se vedno cakam da se najde kdo z kaksno boljso idejo (programckom ki to naredi ko ga zazenes)

btw: pogresam da tako drag monitor kot je iiyamo vision master pro450 tega nima kar v svojem meniju (zravn tipke power off)!!;((;((;((

branko_bm ::

aja ravno sem dal dor winME
...nic uporabnega!

Belac ::

nič novega,vrži si jih dol kr so usovada grande!

TESKAn ::

to, da ti ugasne monitor, je prej škodljivo za monitor kot koristno, kot žarnica - če jo preveč prižigaš/ugašaš, ti bo zadeva crknla. Z monitorjem je po moje lih tko - čim večkat ga pržgeš/ugasneš, tem hitrej ti bo crknu. In ker monitor ni del računalnika, ki bi ga velikokrat menjal...boli da daš screen saver, recimo 'blank screen'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

branko_bm ::

ok ok

pol pa mi daj nekaj takega da bom kliknil na namizju 2x in se bo prizgal neki screen saver (ki ni zahteven) da se bo dalo tudi pect:)

msmiha ::

Nič težjega. Greš pod C:\windows\system in kopiraš bližnjico enega screen saverja, ki ima končnico "scr".In voila ko bo pritisnil gori na ikoni enter ali pa dvakrat gor kliknu se ti bo prižgal screen saver
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

branko_bm ::

hvala... ok to je bliznjica za screen saver. Kaj pa stand by? a ma tud kje kaksno bliznjico?

branko_bm ::

ja gre predvsem za audio cd-je iz wav oz mp3 na audio...
mas idejo kje lahko dobim cdrwin? bom zdaj pogledal ce je kje na netu...
koliko je dolg?

Dax ::

Ok, sj vem, da se stupid čuje... ampak why bi ti softwaresko ugašo monitor.

Pač namesto gumba na namizju, pritisneš tist gumb, ki je "pod taskbarom". :)

Če prešteješ boš točno en klik več potreboval za vklop in izklop, kar pa ni tko hudo. Vsaj jst tako delam.

In tist ko je reku, da ni dobr preveč ugašat monitorja. Ejga, a TV ti tud laufaš cele noči, sam da ti ga ni treba ugašat?

branko_bm ::

u pismo, se opravicujem!

tole zadnje moje sporocilo je blo namenjeno k drugi "zgodbi"... mudilo se mi je na kosilo... in je po pomoti pac prislo sem, bom ga zdaj prekopiral in odgovirl tam kjer mu je mesto... :):):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor ne dela več !?!

Oddelek: Strojna oprema
9996 (508) DeeCoy
»

Zaklenite prenosnik s pomočjo mobilnega telefona

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
344965 (2742) Opkow
»

Eizo se ugasne sam

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
184217 (3235) PrimozR
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132143 (1957) In Extremis
»

Elektrike na gigavatne ure?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
111869 (1869) Ziga Dolhar

Več podobnih tem