» »

Monitor ne dela več !?!

Monitor ne dela več !?!

SanAndreas ::

Zdravo!

Ko sem včeraj v Screen Saver v Windows-u 7 64-bitni, to je v Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization\Screen Saver, da bi si malo pogledal po vrsti, najprej je bil 3D Text potem pa sem na koncu iz radovednosti prvič kliknil še na PowerSaver in potem pa takoj adijo monitor z lučko vred !!! :O ;((

Nisem mogel verjeti svojim očem, da je Screen Saver sposoben kaj takega "uničiti" tega monitorja po imenu Iiyama (letnik 2012) kar tako hitro, brez posebnega opozorila... 8-O

A se je tudi komu kaj takega zgodilo?

Drugače pa sem probal zamenjati oba kabla s tem trenutnim monitorjem (imam dva monitorja) in še vedno ne dela nič. :P

Lepo prosim za pomoč!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

DeeCoy ::

Poskusi še na drug računalnik prklopit.

SanAndreas ::

@DeeCoy
Saj mi dela računalnik dobro s tem drugim monitorjem brez problema, ta prvi monitor, ki sem ga omenjal zgoraj ne sveti lučka od monitorja, tudi če sem zamenjal drugi delujoči napajalni kabel in pa še drugi kabel za v grafo...

A misliš, da je kriv tisti PowerSaver od Screen Saverja v Windowsu 7, ki je dobesedno ugasnil monitor? :|
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

DeeCoy ::

Ja, si probal oba monitorja priklopit? Ga windows zazna? Mogoče samo izklopiš power saver?
Sicer pa.. Ne kupuj "liyama" robe. Mogoče si imel samo srečo in je bilo naključje, da je crknil napajalnik od monitorja. Če ne da čisto nič od sebe. Če so vsi kabli razen napajanja odklopljeni, da kaj od sebe?

Ales ::

@SanAndreas, samo zato, ker sta se dva dogodka zgodila praktično ob istem času, še ne pomeni, da sta med sabo povezana. Morda je PowerSaver imel kaj pri okvari, morda pa čisto nič.

Se pravi, če prav razumem, si prvi monitor priklopil na mesto drugega monitorja (izhod grafične, napajanje) in se nič ne zgodi?

Za vsak primer še na drugem računalniku preveri, ali se monitor zbudi. Nima veze, ali ti drug monitor normalno dela.

SanAndreas ::

Danes sem dal monitor na servisu, da bi preveril, če dela in res je tako kot je rekel Aleš, monitor se je prebudil in zdaj dela normalno!:D
Torej PowerSaver od Screen Saverja je bil glavni krivec in ne bom ga več kliknil, naj ostane tam kjer je... :))
Najlepša hvala obema za pomoč! ;)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

filip007 ::

Dosti bi bilo, če bi monitor odklopil in resetiral vse skupaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DeeCoy ::

Če je menjal vse kable. Še en, ki ne zna niti brat

filip007 ::

Saj sem rekel reset naprej, če menjaš kable na napol ugasnejenm sitemu ne bo drugače.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

DeeCoy ::

Kak ne, če iztakneš napajalni kabel od monitorja? Prosim, drži se plejstejšona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 Server

Oddelek: Operacijski sistemi
81241 (963) darkolord
»

LCD monitorji

Oddelek: Strojna oprema
51258 (1160) opeter
»

agp 8x/4x

Oddelek: Strojna oprema
91080 (958) dxx
»

Razlozite nekaj glede varnosti na internetu

Oddelek: Omrežja in internet
191439 (1178) Ziga Dolhar
»

monitor stand by

Oddelek: Pomoč in nasveti
151446 (1322) branko_bm

Več podobnih tem