» »

Monitor prikazuje temno sliko

Monitor prikazuje temno sliko

Privatnik ::

Tezava je naslednja.

Imam Sony HMD A220 in vcasih ko sem ga prizgal je bila slika zelo temna, z malo svetlejsimi posevnimi crtami. Ko se ga malo butnil ali prestavil je vse to zginilo, slika se je posvetlila, crte so izginile in slika je bila normalna. Mislil sem da je kriv prah, zato sem monitor odprl, spihal ven prah ter spihal vse konektorje do katerih sem imel dostop. Zdaj pa je slika ves cas temna s tistimi svetlejsimi posevnimi crtami. Vidi se obrise ikon ter kurzorja miske, ampak zelo slabo. Seveda je kontrast in svetlost na full :).

Ce ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo, se priporocam.

Hvala, LP.

baresi ::

Prvo probaj dvigniti Ug2, (potenciometer je na vf trafotu), da boš sploh videl kaj se dogaja. Potem pa dalje poročaj.
lp baresi

int47 ::

Če so udarci pomagali, je nekje slab stik.

Privatnik ::

OK, mal dlje je trajal, sem probu zavrtet potenciometer na trafotu, in slika je ratala bolj svetla, ceprav so not se vedno posevne crte (bele). Seveda je slika ogabna in medla. Kaksna nadaljnja ideja ??? bi mogu vse konektorje snet pa spihat al kej ?

Hvala za pomoc!

LP

Brane2 ::

Prelotaj spoje na tisti mali tiskanini na ustju cevi. Tam je dostikrat kak mrzel spoj.

Če se ti vidi povratni žarek ("tista žaga") in ne moreš doseči normalne svetlosti, ne da bi ga videl, potem gre za drugačno napako in ti nastavitev na VN traflcu ne pomaga. Videt je, kot da ne pride signal na eno od mrežic cevi.

Najprej prelotaj in preglej tisto platico...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, dostikrat so tudi vrok oksidirani kontakti na sami cevi.

Ptegni dol platico s cevi in si poglej kontakte. Če so prav izrazito črni, jih pobrusi malo s kako pilico za nohte ali čim podobnim.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Privatnik ::

Ok kontakte sem pobrusu pa ni nic boljse. Kaj zdaj polotam vse lote na tej tiskanini, ki sem jo snel dol ? al si mislil katero drugo ?

LP

Brane2 ::

Ja, na tej, ki si jo snel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

stromar ::

Poglej na glavno tiskano vezje in prelotaj priključke VN trafota, večjih kondenzatorjev in dušilk.

mihakk ::

Jaz sem mojega nesel na servis, je imel isto napako, prišlo je cca 5000 sit, če hočeš telefon sporoči na privat!
lp

Highlag ::

Sam sem imel že kar nekaj časa nazaj težavo, ki je po opisu zelo podobna.

Slika je bila ok, potem pa je nenadoma začela postajati vse bolj bela, pojavile pa so se tudi poševne črte (še bolj bele) na razdalji cca 3-4cm.
Simptomi so se pojavili kdaj pa kdaj, tako da niti na servis nisem hotel nesti, sem pa poklical in opisal problem.
Odgovor je bil, da naj posodobim gonilnik za monitor.

Novo definicijo sem res snel z neta in monitor je potem deloval brezhibno še 5 let. (pravzaprav še vedno)

Problem je bil v premalo točni sinhronizaciji slike, ki je bila ravno na neki čudni meji, ki jo monitor ni prebavil.
Preden monitor razlotaš bi bilo smiselno, da snameš definicijo za monitor z neta, ga pogledaš na kakšnem drugem računalniku ali vsaj grafični kartici. Če imaš možnost poglej kako je signal sinhroniziran tu je kar nekaj nastavitev med display settings.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statična elektrika na monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262349 (1964) Pyr0Beast
»

TV - barve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
322742 (2229) Azrael
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232798 (2359) Azrael
»

NOV monitor ali popravilo starega?

Oddelek: Kaj kupiti
121107 (944) ferdo
»

Kolegu žre živce monitor. Majstri, na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131745 (1415) Brane2

Več podobnih tem