» »

NOV monitor ali popravilo starega?

NOV monitor ali popravilo starega?

ferdo ::

včeraj je spustil dušo moj ljubi 5let star 17" ADI 5P+ :'( Katodna cev oz. zaslon je od SAMSUNGa!
baje je neki za visoko napetost crknlo...
v glavnem servis je v Trzinu, cca 9.000,ooSIT košta popravilo "pavšalno" odvisno kakšna je napaka.

Prehitro sem se zagledu v 17" SAMSUNG 793DF TCO 03 29.900,ooSIT .

razmišljam o nakupu 19" do MAX. 50.000,ooSIT ampak to je že exstremno.

Trenutno ISKANJE na SLO-TECH ne radi, rabim informacije, kateri monitorji so dobri, pa naj bo kvazi raven, samo da bo dobro narejen.

Resno vprašam, kateri monitorji so res dobro narejeni pa bi konc koncev tut 70.000,ooSIT plaču, sam da bo delu min.7let, ker ta ADI je za 2 leti zahinavu.

PS: LCDji se mi trenutno ne dopadejo, ker to kar rabim mi ne nudijo. Delam pa tudi načrte v AutoCADu in podobne grafične programe
Rad bi mel 1200x1024 recimo min.85Hz osveževanja.

Zanima me do 50.000,ooSIT ali par tolarjev več>:D "kompromis v zadnjih sekundah" .
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

baro2000 ::

Meni je že drugič pokleknil 17" Sony. Že spet ista napaka - uničena varovalka. Popravilo: 15 min dela, cena sitnica (imel varovalko na zalogi, drugače < 100sit). Prej imel neko drugo jajco, brez zaščite in ob popravilu potrebna menjava tranzistorja. Cena 5000 sit (popravili na servisu).

Mogoče je tudi pri tebi šla varovalka (ob vklopu je led dioda ugasnjena).

ferdo ::

lej, problem je v tem, meni monitor do te mere dela, da v ozadju vidim kaj se dogaja, če sm v DOSu je ekran čist bel vidne so poševne črte krivulje ko parabole, in vsako sekundo 2x zamigeta slika "zaprasketa slika" nevem kk ti naj ta pojav opišem" en tehnik mi je reku da je šla visoka napetost....pa neka RGB veja...neki tacga...

kolk to košta je reku paušalno 9000SIT odvisno kaj vse bi trebalo zamenat... lahko da bo tut 15.000,ooSIT, kaj veš..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

visokonapetostni trafo je su...popravilo pride cca 20-25k sit. dvomim da se ti splaca popravljat.
jest svojga 8 let starga samsunga nism dau popravt, ko sm slisu za ceno. sm raj za 45k sit kupu novga 19" samsunga :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Ja točno to mi je reku, vosokonapetostna trafa je šla, pa vprašu me je, če so vidt poševne črte, pa če kej v DOSu vidim, pa sm reku da JA, in je reku, pol je to.

nism mu nč reku kako monitor dela, najprej je to omenu, pol bo že držalo. si ti zihr da tolk košta?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Dr_M ::

jup...trafo pride okol 15k sit, pa se en tranzistor je zravn za par jurjev (ki se ga baje more tut zamenat zravn), pa delo...
pa je tok...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Bom raj novega kupu.

In kaj mislš, je tist Samsung uredu? al naj kakega 19" za 45.000,ooSIT ?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

jest mam 957P pa je kr uredu, ce nimas kesa...slike je precej ostra, edim moire-ja je zelo velik, tko da edina locljivost kjer ni opazen, je 1280x1024 85-90Hz.
morie so pa take mal temnejse krivulje ob robovih lohk tut do sredine, pa se migetajo lahko...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

K0K0 ::

No da nam glih nove teme odpiru. En moj kolega ma tud enga samsunga 17" pa mu je udarla strela in zdej se ne prižge več. Sam oranžna lučka mu svet tko kot da bi bil računalnik izklopljen. A ma kdo mogoče kakšne ideje kaj bi to lahk blo mi je pa istočasno skurilo še grafično,napajalnik in mrežno + komplet adsl aparature.

ferdo ::

Mene zanima če so 19" Philipsovi monitorji dobri?

modrizob, se ti ljubi poklicat na kakšen servis? Sem 100% , da ti bodo rekli, da nemorejo odkrit napake, če ne prneseš monitorja, moj ma drugačno napako, inje tehnik tekoj vedu zakaj se gre. Pri tvojem je pa lahko marsikaj crknlo, lahko je pa šla samo varovalka? moreš tam odnest!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

K0K0 ::

Ma sej bi nesu sam tle pr ns mamo en tak čudn rač. servis da tud če nč ne popravjo računajo ;(. Pravjo testiranje 3 jurje 8-O. Pol sm pa rajš mal vprašu če se komu mogoče kej sveti če se sploh da popravt. A mogoče kdo poznak kšn dobr/pocen servis v okolici lj al pa grosuplja.

Alec999 ::

ferdo >> mal poglej za Samsung SyncMaster 19" 957MB se ga dobi za 51k sit mogoce kje s popusti se cenej.

ferdo ::

sm že nabavu Belinea 19" za 39.900,ooSIT v Merkurju "akcija"

kopija Hyundai monitorja... tko da ko bo ta preminu bom pa enga LCDja kupu.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je 23.000SIT ugodno za to mašino?

Oddelek: Kaj kupiti
51000 (856) Slowenc
»

avtoradio MP3 - katerega do 70.000?

Oddelek: Na cesti
152132 (1953) Sydk
»

Wireles internet 2Mbps "mestno" omrežje Krško, Novo mesto,...posavje

Oddelek: Omrežja in internet
191913 (1563) Lith
»

Katero matično naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
12913 (705) boštjan
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191472 (1178) Lime

Več podobnih tem