» »

ECS K7S5A motherboard, bios upgrade problem

ECS K7S5A motherboard, bios upgrade problem

azeed ::

je komu uspelo upgradeati bios? Jaz sem poskusil (po navodilih), pa mi v dos-u - bootano iz diskete - enostavno sesuje flash program, javi napako. V biosu zascite za poseganje v firmware ni, kar velja tudi za jumperje...

HELP!

Milko ::

Men je slo cist brez problema. A si flashu z uradnim al neuradnim biosom? Ker za neuradnega rabis en drug program. Vec si preberi na ncocworkbench.

azeed ::

sem ze resil problem. v bistvu je problem s kompaktibilnostjo z xp-ji... za vse, ki imate samo xp-je je ta postopek, kot sem ga nasel na forumu ocworkbench.com:

To All . .
Flashing the BIOS is *not* for weekend PC warriors.... DON'T DO IT if you don't know how to recover from a BAD FLASH (see K7S5A FAQ).

If you *DON'T* have a Win9X DOS boot disk:

Do this:
- Go to a working Win98 machine
- Insert floppy

- go to DOS prompt

- type "SYS A:"

- Take the working floppy to your K7S5A

- Set BIOS to boot from floppy

- Boot into "SAFE MODE DOS PROMPT"

- Change directory to location of the 10920 BIOS file

- Perform BIOS upgrade

- After FLASH, RESET BIOS settings to DEFAULT

- REBOOT

- Go back into BIOS and tweak your littel heart out!


Hvala za pomoc vseeno!

Kriko ::

Nekaj sem bral o tej plošči pa me zanima če je res dobra kot pravijo. Zanima me kakšne so možnosti navijanja in kako se plošča obnese v praksi.
je res samo 25.000 SIT pri nas!!

[t502] ::

mlacom jo prodaja za 25k

[t502]

tonic ::

Vse o njej

plata je zakon :)

azeed ::

Moram reci, da sem s tem motherboardom zelo zadovoljen. razen omenjene tezavice, deluje zadeva superstabilno in brez tezav. Ceprav omogoca tako sdram kot ddr, priporocam uporabo slednjega, saj je iz testov razvidno, da ga plosca dobro izkorisca! V taki konfiguraciji je ta chipset (sis735) vsaj toliko hiter kot ostali, ce ne hitrejsi! Same hitrosti sicer nisem testiral.

razmerje kvaliteta/cena se mi zdi fantasticno!

BC3 ::

Kaj je z overklokanjem te plate?
Nek sm brau da se ne da množilnika spreminjat itd. Kaj pa FSB?

azeed ::

Bios ne omogoca overclockanja. Nekaj je sicer bilo govora o modifikaciji plate, ampak vprašanje je kolko je to sploh smiselno. Kljub vsemu sem se overclockanju odrekel, saj ne prinasa vec tako "pretresljivih" izboljsanj zmogljivosti, kot je bilo npr. ob legendarnem c300a, ob tem pa se vedno sprasujes, ko gre kaj narobe, ali je ravno overclockanje krivo za to.

Zgodilo se mi je, da sem encodiral mp3 z overclockanim cpu in brez njega... koncna izdelka sta bila razlicna!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
889269 (8281) Miha20
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145741 (2564) Leoon
»

Nov članek: "All your firmware are belong to us" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
13816480 (13320) arrigo
»

BIOS Upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
8919 (841) Tilen
»

Updateanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131958 (1709) jlpktnst

Več podobnih tem