» »

[BATHC FILE] Pomoč pri kodi (.bat) fajla

[BATHC FILE] Pomoč pri kodi (.bat) fajla

gobar ::

Zanima me če kdo ve ukaz (kodo),katero upišeš na začetek batch file-a, da se le ta zažene pomanjšan ali v odzadju.Nekako tako da se ti ne pokaže Dosovo okno, če pa že pa vsaj v pomanjšani ovliki MINIMIZIRANO

HVALA
Gobar

pirat ::

@ echo off

gobar ::

To že imam v kodi napisano na začetku in se mi še zmeraj pokaže dosovo okno, kar pa bi jaz želel pa je da se ta okno pokaže samo MINIMIZIRANO ali pa da se izvede nekje v ozadju bres, da se pokaže DOS-ovo okno.

Sekaksen nasvet bi bil dobrodošel
HVALA
Gobar

CCfly ::

Okna v samem batchu ne moreš skriti, lahko pa določiš lastnosti bližnjice do te bat datoteke.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Microsoft ::

Naredis bliznico, gres pod Properties od te bliznice, tab Shortcut, pod Run: izberes Minimized in potem zaganjas to bliznjico.

Spet pa je odvisno, kako zaganjas ta fajl. Ker Commmand Pompt ima moznost, da pozenes tako, da napises: START /MIN c:\neki.bat


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

gobar ::

Ja ze razumem Hvala samo rad di to visal v kodo batch fajla (da se okno odpre pomanšano ali nekje nevidno v odazju)...
Še kakšen nasvet


Hvala
Gobar

Gandalfar ::

Ne mores. Te stvari se v .pifu nastavljajo

Gundolf ::

Sam bat file nima s povečanjem, pomanjšanjem in podobnimi operacijami nad oknom konzole nič, ker sploh ne ve da se izvaja v oknu ali na full screen ali pa v ozadju. Lahko pa to, kot so ti že povedali, nastaviš v bližnjici.

Thomas ::

Razen, če ga poganjaš kot EXE, ki potem ko kot zaželjeno poštima nastavitve .bat, tega tudi zažene.

Gundolf ::

int main(int argc, char** argv) {
   return system(argv[1]);
}

Ja, Thomas to (ali morda nekaj podobnega) sem imel tudi jaz v mislih. Zgornje prevedeš kot windows projekt (tak brez konzole) in potem kličeš proggy.exe tihi.bat

SasoS ::

system() ti bo še vedno odprl konzolno okno. Boljša izbira je:

WinExec(argv[1], SW_HIDE);

tu sploh ne vidiš okna :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako restartat proces?

Oddelek: Programiranje
393473 (3025) k4vz0024
»

AT komande

Oddelek: Programska oprema
161815 (1336) noraguta
»

C - pomoč

Oddelek: Programiranje
111391 (1131) Thagirion
»

[c++]malo pozabljene osnove ali drugačen način v linux?

Oddelek: Programiranje
241521 (989) 'FireSTORM'
»

Potrebuje HEX v BIN pretvornik

Oddelek: Programiranje
101816 (1669) roscha

Več podobnih tem