» »

router + staticni IP - ne dela

router + staticni IP - ne dela

raven ::

Pozdrav,

problem je v tem, da odkar so mi dodelili staticni IP, ne znam nastaviti routerja, da bi mi delala povezava.

Domnevam, da moram PPPoE protokol (tega sem imel nastavljenega z dinamicnim IP-jem) spremeniti v static IP - tukaj se mi pa zatakne:

v nastavitvah za static IP v routerju so naslednje opcije:
- LAN IP address (tukaj sem vpisal IP routerja)
- Static IP address (sem sem vpisal dodeljeno IP stevilko)
- Static Subnet mask (tukaj mi avtomatsko napise 255.255.255.0)
- Static Primary DNS (vpisem 193.189.160.11)
- Static Secondary DNS (vpisem 193.189.160.12)
ter
- Static Gateway (tukej se mi pa zatakne - domnevam da moram tukaj vpisat IP rouetrja, kot mam to narejeno v windowsih, ali moram to zadevo dobiti od siola?)

pa se to:
domnevam da mi v TCP/IP nastavitvah v windowsih ni potrebno spremeniti nicesar (sedaj ko imam staticni IP):
- IP address (vpisano imam stevilko routerja s spremenjenim zadnjim delom)
- Subnet Mask (255.255.255.0)
- Default gateway (IP routerja)
ter DNS-e od siol-a

Ima kdo kakso idejo?

Hvala za odgovore
Raven

AndrejS ::

Static Gateway (tukej se mi pa zatakne - domnevam da moram tukaj vpisat IP rouetrja, kot mam to narejeno v windowsih, ali moram to zadevo dobiti od siola?) .

Prav imaš , da moreš vpisati IP routerja. Samo ne tvojega ampak siolovega!

raven ::

Prav imaš , da moreš vpisati IP routerja. Samo ne tvojega ampak siolovega!


no ta informacija mi je manjkala - hvala (a se mogoce gateway IP da dobit na siolovih straneh - ne najdem)

kaj pa TCP/IP nastavitve - so OK (tukaj pustim gateway IP od mojega routerja)?

Hvala

CaqKa ::

če se ne motim je gateway takšen kot tvoj statični ip le da je na zadnjem mestu enica. torej xxx.xxx.xxx.1

MadMax ::

In zakaj bi routerju sploh vpisoval dodeljen statični IP?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

zaradi tega ker si router kupil.. sicer bi kupil swich?

SasoS ::

Routerju ne vpisovat nobenih IPjev. Ti samo normalno skonfiguriri PPPoE povezavo z dinamičnim IPjem, SiOL pa ti bo že vsakič dodelil isti IP. Zato ker gateway je odvisen od tega kje se nahajaš in NI tvoj_ip.1.

MadMax ::

Caqka, zbudi se. Zakaj bi routerju vpisoval dodeljen IP-kdo pa routerju pove, ali imaš dodeljen statični ali dinamični IP?
Kje si ti tle prišel na switch, mi ni jasno....

Off topic: a je tvoj podpis sploh v skladu s pravili?!?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

zato ker je tip povedal da ima statični ip.
switch se pri adslu uporablja kadar imaš dinamični ip. lahko kupiš kar switch namesto routerja. router pa se v glavnem bolj uporablja kadar ima statični ip, preko katerega dobivaš v WANu internet in ga šeraš na LAN.

jaz vem da pri kablu morem v router vpisat fiksni ip. in kolkor se spomnim starih tem ga je tudi pri adslu potrebno. samo da pač tam izbereš oni pppoe

MadMax ::

Eh, ne razumeš..... Pa pusti zdej kabelske modeme ob strani, ker nimajo kaj dosti skupnega z ADSLjom.

Jaz sem tudi pred dobrim letom dal vklopit statični IP, pa nisem na routerju nič spreminjal. Get the point?
Če maš dinamiko-nimaš kaj vpisovat, ker se itak spreminja. Če maš statiko-zakaj bi karkoli spreminjal? Pač router ob vsakem morebitnem rekonektu pobere iste nastavitve (saj ne bo po enem tednu rekel: Ej, ti maš pa statiko! Ne bom več delal dokler me pravilno ne skonfiguriraš!).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

McHregec ::

CaqKa ostani ti pri svoji trieri pa ne govorit bedarij o adslju. Torej v routerju moreš izbrat PPPoE način povezovanja in vpišeš iste podatke kot si jih za dinamični ip. Dodeljenega ipja ti ni treba nikamor vpisat razen, če imaš okence "Assigned IP Address _IP_ (optional)" pa še tu ga ni treba ker dela adsl z ali brez vpisanega statičnega ipja.
Destroyer Of The Worlds.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka 651

Oddelek: Omrežja in internet
144082 (3777) miraldi
»

Problem z switchom

Oddelek: Omrežja in internet
201324 (1013) amigo_no1
»

Router se ne poveže!! Mogoče kdo ve zakaj?

Oddelek: Omrežja in internet
92364 (2206) BlueRunner
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143493 (2703) roscha
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254453 (4003) BBB

Več podobnih tem