» »

100W ojačavalnik...

100W ojačavalnik...

Udbovc ::

Mene pa zanima če bi blo dost da bi imu ojačevalnik 100W za 125W zvočnike z 8ohm-ov.
če pozna gdo kšno stran s shemami ojačevalnikou ki bi bli primerni tem zvočnikom (2 stereo zvočnika Art Audio, 30-20000Hz). Za elemnte ni problem jih lahko dobim samo rabim shemo kako vezje zvezati in kakšne elemente rabim???
Prosim za pomoč:\

A. Smith ::

Z ojačevalci in zvočniki je takole: V široki potrošnji se laikom prodajajo sistemi, kjer je ojačevalec za faktor 1,2 do 1,3 šibkejši od nazivne moči zvočnikov. Zakaj? Zato, ker se lahko ob določenih signalih vsa moč znajde na eni smi enoti npr. 3-sistemskega zvočnika. Npr- pri trisistemcu boš preveč navil stvar pa ti bo crknu srednjetonec, itd...

Če pa se uporabnik teh dejstev zaveda (če boš to ti), pa je lahko ojačevalnik tudi močnejši. Dobro je namreč imeti zalogo moči, četudi ne potrebuješ čisto vse. Ne-do-konca-obremenjen ojačevalnik ima namreč lepši zvok, kot do konca obremenjen. In razlika JE velika.

Torej, poznam več načrtov za ojačevalnike. Ti pa nisi povedal, koliko izkušenj imaš na tem področju. Če bo to tvoj prvi amp, ti zelo priporočam izvedbo z integriranimi vezji. Kvaliteta je zadovoljiva, izdelava pa dovolj enostavna za začetnike.

Recimo, en tak čip bi bil TDA 7294. Na prvi strani tega linka se nahaja shema elementov. Vezje si nariši sam, lahko pa za njim pogooglaš.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Udbovc ::

A.Smith meni ta link ki si ga dal ne dela. Vendar sedaj vsaj vem kakšen čip rabim. Če ima še gdo kakšen uporaben link s shemami ojačevalcev naj ga prosim tukaj objavi.

A.Smith če imaš čas mi lahko kakšno shemo pošlješ tudi na moj email: udbovc@email.si
če seva imaš kakšno shemo ojačevalnika primernega za moje 2 zvočnika.

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Udbovc ()

Azrael ::

Delujoč link, klik!
Nekoč je bil Slo-tech.

barbarpapa1 ::

Zdravo

Dobrodošel na trnovi, zahtevni in pa neskončni (to zadnje samo, če te zagrabi tapravo avdiofilstvo:D ) HI-FI poti. Poskusi pogledati tale forum. Če ti tukaj ne bodo znali pomagati, potem pa našparaj gnar, pa kupi ta frdamani feršterk.

Pa da bi ti glasba božala ušesa...

LP

Jože

singular ::

>Z ojačevalci in zvočniki je takole: V široki potrošnji se laikom prodajajo sistemi, kjer je ojačevalec za faktor 1,2 do 1,3 šibkejši od nazivne moči zvočnikov. Zakaj? Zato, ker se lahko ob določenih signalih vsa moč znajde na eni smi enoti npr. 3-sistemskega zvočnika. Npr- pri trisistemcu boš preveč navil stvar pa ti bo crknu srednjetonec, itd...

V široki proizvodnji se to dela zaradi škrtancije proizvajalcev, ki poizkušajo prišprat povsod kjer se da, samih elementih, premalo močam napajalnik... Naprimer z 50W ojačevalcem boš prej poškodoval 100W 3-sistemski zvočnik kot z 150W.

A. Smith ::

...najbrž zato, ker gre prešvoh amp prehitro v kliping?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jest10 ::

"Naprimer z 50W ojačevalcem boš prej poškodoval 100W 3-sistemski zvočnik kot z 150W"
Čisto odvisno od uporabnika. Kakšen kekec bo tudi na 100W zvočniku gnal 150W ojačevalec v kliping.

singular ::

Takim kekcem se da limiterje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22929580 (12573) N4m31355
»

Ojačevalec 2x50W

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
285432 (4708) VolkD
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252231 (2050) _Dejan_
»

Ojačevalec 250W

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62186 (1954) migič
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294499 (3899) footprint

Več podobnih tem