» »

Kateri switch?

Kateri switch?

fusionSPY ::

Torej zanima me kateri switch naj kupim (ne rabim več kot 5-portni vendar je lahko tudi 8 portni). Sedaj imam računalnika povezana s crossover kablom (20m) vendar mi nekaj ne dela vredu. Sedaj pa me zanima kateri switch ima možnost (da mi ne bo treba kupovati še enga 20 meterskega UTP kabla) tako, da bi lahko en računalnik bil povezan s crossover, drugi pa z UTP kablom? Zanima me tudi kaj pomeni full-duplex? Hvala vsem za odgovore! Naj pa bo čim cenejši, ker gre za osnovno uporabo(deljenje internetne povezave). 0:)

Microsoft ::

Full-duplex je menda dvojna hitrost, torej 20/200.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

steev ::

Na switche se res ne spoznam, sam mislem da če kupš en 5-port switch za 5k sit ne morš zgrešit, je več kot dovolj za domačo uporabo. Full-duplex pa pomeni da lahko računalniki hkrati pošiljajo in prejemajo podatke.
:|

fusionSPY ::

Rabim pa takšnega ki prepozna vsak kabel( UTP oz. crossover). Prosim, če mi kdo poda kakšen link do najcenejšega, ki nudi to opcijo. Hvala steevu in MS za odgovora ;)

Mavrik ::

Jesus, Full Duplex ni dvojna hitrost. Full Duplex pomeni da se lahko naenkrat podatki pošiljajo in sprejemajo.
The truth is rarely pure and never simple.

Microsoft ::

Sm mal precekiru. Ce mas half duplex, potem lahko prenasas do 100MB v samo eno smer naenkrat. Ce imas full duplex, lahko prenasas v obe smeri hkrati, vsaka po 100MB.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

fusionSPY ::

Zanima me če tale ( KLIK ) switch podpira vse kable. Torej, da bo en računalnik povezan z navadnim UTP kablom drugi pa s crossover kablom.

bastadu ::

Ja, ker omogoča 'Auto-MDI/MDIX on each port':\

fusionSPY ::

Hvala bastadu :P . Bom tega vzel se mi zdi še najbolj ugoden ;) .

Spc ::

3Com OfficeConnect Dual Speed Switch 5 Plus

Podpira MDI/MDIX na vseh portih in je izredno zanesljiv.
:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827899 (13628) denisbegood
»

priklop 3 računalnikov v mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
82010 (1934) #000000
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484121 (2538) Spc
»

Zelo slab premos

Oddelek: Omrežja in internet
13968 (713) InDiGo
»

Kateri Gigabit switch in kartice ?

Oddelek: Kaj kupiti
6864 (818) [SkA]

Več podobnih tem