» »

CD -RW težave

CD -RW težave

miceni ::

Lep pozdrav vsem znalcem,

torej moja težava se je začela, ko sem kupil nov CDRW pogon (12x10x32LITEON). Problem je nastal v tem, ker se mi sredi pečenja CD-ja ustavi in ne peče več (čisto naključno). Uporabil sem že EASY CD creator 5.02 , NERO 5.5, NTI CD Maker, Clone CD, in vse povsod je enako. (delal sem v Windows 2000 in XP)
Potem pa nesem CD v službo, ga vklopim na računalnik z win 2k in istim programom (NERO), in glej, vse deluje kot mora !
Naslednja stvar, kaj sem naredil je bila, da sem vzel pekača iz službe (samsung 16x10x32) ga vklopil, in stvar je enako crknila kot Lite On.
Sedaj pa mi ni jasno kaj bi bilo narobe. CDRW očitno ni pokvarjen, enako napako mi je doma delal na obstoječem Windows 2000 in na novo inštaliranem Windows XP (ne beta se razume ;).

Je lahko kakšna nastavitev v biosu ali kaj podobnega. Prej sem že imel pekača, ki pa mi je delal čisto normalno.

btw, moja mašinca:

Celeron 433
Soyo 6ba III+ plata (BX čipset)
440 MB RAM
40 GB Maxtor Diamondmax disk (hiter)
SB LIVE
Flyvideo 98 TV kartica
mrežna kartica, 3COM Winmodem
USB miška Intelli mouse
Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

(mimogrede, poskusil sem z različnimi rami, resetiral BIOS, vrgel sem ven TV kartico in mrežno kartico, disk in CD sem povezal na isti kabel, pa nič, vedno enako.) Crkne pa vedno na drugem mestu.

LP, Miceni

mobisuxguru01 ::

a si help od nerota kj pogledov (če ti javi kakšno napako)

men je Teacov 16x10x40 jebal cdje pol sm pa pogledal v help in vglavnem sm pri disku odkljukal (odznačil) V sinc transfer (al neki tazga) pol je pa vse OK delal.

SIcer je res da sm mel dva diska primary in secondary oba master in ta V sync vključen pa ni delal, mi je čist po naključju cdje uničval

upam da bo pomagal, pa pejt help gledat

miceni ::

Hmm, problem je, ker sem preizkusil vse programe (nero, cd-maker, easy creator), in vsi so mi v službi delovali (v službi sem imel moj in službeni pekač), doma pa ne (niti na mojem, niti na službenem pekaču).
Jaz bolj sumim računalnik, ampak ne vem kaj bi lahko vplivalo na pečenje cd-ja (imam hitri dsik, defragmentiran ipd)

LP, Miran


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za peko cd-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
62185 (2151) BaRtMaN
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391341 (985) AngelOfDeath
»

Kaj je vzrok počasnejšemu pečenju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7977 (729) BigFoot
»

na pomoc pri pecenju

Oddelek: Pomoč in nasveti
5761 (657) kockish
»

Plextor 12/10/32A

Oddelek: Pomoč in nasveti
101545 (1363) Han

Več podobnih tem