» »

kako inštalirat .exe file v linux SuSE

kako inštalirat .exe file v linux SuSE

africa_unite ::

zdravo!
danes sem inštaliral moj prvi linux suse .nevem kako naj naložim .exe datoteke na linux.
a je to že kaka aplikacija na linuxu?

ko jih želim odpret ( exe) mi napiše da s katerim programom naj odprem??

hvala za odgovore.
stop the war

SasoS ::

exe je dosovski ali windows program ki pod linuxom ne laufa. Če ni kaj zahtevnega lahko probaš z dosbox (dos) ali wine (win)...

africa_unite ::

a pa je to na linuxu suse že gor?
kako pa recimo inštaliram open office al pa python na linux, a se da prek windowsa to odpret?????
stop the war

Zgodovina sprememb…

ql000 ::

hja gor je, če si ob inštalaciji označu, da je gor! Drugače pa pejt v YAST, Install/remove software po v search box vtipkay freedos ali pa dosbox, wine,...

GupeM ::

Fajn bi blo da bi si vsaj malo prebral o linuxu. Najmanj eno knjigo. Še boljše 2, 3, 4,...:D

64202 ::

:)

No, ampak ce si v default suse namizju (KDE), si daj fajl recimo na desktop in klikni na njega. Potem ko te vprasa v cem odpreti, samo vpisi wine in stisni enter. Potem ko se ti program instalira, ga imas isto kot v winsih v start meniju pod programs (ja, tko fensi ma to suse porihtano:D). Drugace pa seveda vedi, da linux != windows in najprej poskusi najti linux ekvivalent programa, ki ga rabis. Wine ni se niti priblizno dovolj koncan, da bi kar tako poganjal poljubne windows programe in pricakoval, da bo vse delalo.
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

ql000 ::

je še boljš varianta, da si namestiš XOffice. S tem programom boš lahko zelo dobro poganjal win aplikacije na linuxu. Jaz imam na Suseju inštalirane microsoft office, pa še par drugih zadev in dela k šus!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako inštalirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191981 (1693) 'FireSTORM'
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481659 (1167) Gandalfar
»

"Zakaj Linux ni primeren za namizje?" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
706416 (6416) Stalin
»

Igre na linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503762 (3084) CCfly
»

Windows ali Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554844 (4082) moj_nick

Več podobnih tem