» »

QUAKE 4

QUAKE 4

Xavier ::

Seas

Zdi se da je napočil čas, da nekdo tu odpre temo Quake 4. Ker je serija Quake ena najboljših pri PC igrah jo poznamo vsi, ki se vsaj malo zanimamo za te zadeve. Najbrž se spomnite, da je Quake 1 poleg dobrega Single Player načina ponujal prvo pravo Multuplayer izkušnjo, Quake 2 je trgal gate tako na Single Player kot Multiplayer načinu, Quake 3 pa samo pri Multiplayerju. Quake 4, ki bi naj izšel novembra ali decembra letos, pa bi naj (v stilu Quake-a 2) sekal v obeh načinih. By the way prilagam linke do dveh strani, kjer lahko o Quake-u 4 izveste kaj več.

Quake 4
Quake 4 game

Meni se že cedijo sline, pa vam?

DOOM_er ::

Mislim da se vsem zagrizenim FPS špilavcem
Robots will steal your job. But that's OK

TheJack ::

Ne pričakujem dosti. Q1 mi je bil precej všeč, saj je imel dober levedesign in odlično, grozljivo atmosfero. Q2 je bil po drugi strani dosti generična pobijalščina, ki jo je Unreal (v SP) pojedel za malico.
Q4, razen grafike, dosti boljši po mojem ne bo. Poleg tega boš baje imel stalno s sabo sovojake, kar zadnje čase tlačijo v vsako streljačino in mi gre osebno že precej na živce.

Moje mnenje.
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Poleg tega jo delajo pri Ravenu, ki je IMHO eden najbolj precenjenih izdelovalcev iger sploh. Nekje od Hexena naprej delajo bolj ali manj obrtniške, generične in blede streljačine.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

markko ::

Glede na trailerje in movie, mislim, da bo single player en navaden kurac. Upam, da bo MP kaj boljši, sicer pa ima vsak svoj okus, meni Q4 glede na videno pač ne ustreza...
Hasta La Victoria Siempre !

NoUse4AName ::

single player preview iz quakecona.

Xavier ::

Ja, pri nekaterih misijah bodo zraven tudi soborci. Dalo se bo pa tudi iz prve osebe upravljati z tankom in giga-robotom v stilu Mechwarriorja.

ERGY ::

No ma dejte raj pocakat na igro potem pa en komentar napisat, ne pa v 3 dni nabijat.

LP

Chronoboy ::

Meni se ne zdi da bi kdo nabijal v 3 dni. Nekateri izrazajo svoja mnenja, drugi pa govorijo glede na to da so videli trailerje/screenshote...:\

NoUse4AName ::

Meni se ne zdi da bi kdo nabijal v 3 dni. Nekateri izrazajo svoja mnenja, drugi pa govorijo glede na to da so videli trailerje/screenshote...

V vsakem primeru izražajo svoje mnenje. To da je mnenje ne pomeni da ni nabijanje v 3 dni, saj je vsaka stvar za katero se opredeliš tvoje mnenje. Če je tvoje mnenje na majavih temeljih, je to nabijanje v 3 dni. Pred tistim quakecon videom je bilo vsakršno govorjenje glede na to če je špil dober ali če ni popolnoma nepomembno, ker ni bilo same igre pokazano skoraj nič. Niti približno dovolj za subjektivno oceno o kvaliteti špila.

Matek ::

Poleg tega jo delajo pri Ravenu, ki je IMHO eden najbolj precenjenih izdelovalcev iger sploh. Nekje od Hexena naprej delajo bolj ali manj obrtniške, generične in blede streljačine.

Mja, JK: Jedi outcast in JK: Jedi academy sta zgolj eni najboljših iger na tematiko SW, SoF2 je bil ob izidu ena najbopularnejših multiplayer iger (še zdaj je glede na število igralcev in strežnikov na nivoju Q3A), elite force je pa samo dobro ocenjena streljačina.

In večina naštetih ima na gamespotu ocene nekje od 8 do 9. Bledo in generično, seveda.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Xavier ::

Strinjam se z vama, Chronoboy in NoUse4AName. Osebno imam na trdem disku 6 videov ki prikazujejo sam špil ali kako drugače podajajo info o zadevi (ter 24 screenov), tako da se mi ravno ne zdi da bi "nabijal v 3 dni".

TheJack ::

Mja, JK: Jedi outcast in JK: Jedi academy sta zgolj eni najboljših iger na tematiko SW, SoF2 je bil ob izidu ena najbopularnejših multiplayer iger (še zdaj je glede na število igralcev in strežnikov na nivoju Q3A), elite force je pa samo dobro ocenjena streljačina.

In večina naštetih ima na gamespotu ocene nekje od 8 do 9. Bledo in generično, seveda.


Jep. Tako je moje mnenje. Ob Jedi Outcastu sem dobesedno trpel, saj je bil dolg, mučen in dolgočasen. Če ne bi bilo moje trme, da vsako igro ki jo začnem, tudi končam, bi odnehal že davno pred koncem. Stvar je še toliko hujša, ker je Jedi Knight (in dodatek MotS) še vedno ena mojih najljubših iger. Jedi Academy se potem sploh nisem lotil, saj so v njem Ravenovci dokončali krvavi posel, ki so ga začeli že z Outcastom - iz zanimive prvoosebne streljačine so naredili tretjeosebno sabljačino. In tako dokončno uničili zapuščino Jedi Knighta.

Multiplayer iger v glavnem ne igram, tako da o tem vidiku SoFa2 ne bom sodil. Ampak SP je bil točno tisto, kar sem rekel - bled in generičen. No ja, za razliko od Jedi Outcasta je bil vsaj dokaj zabaven. Čeprav je bil prvi del še vedno precej boljši.

Še glede Elite Force. Če katera igra paše v okvir ''blede generične streljačine', potem je to EF (če pustimo za trenutek ob strani kakšne ukrajinske nebuloze). Igra ki jo pozabiš tisti trenutek ko jo končaš. Niti ne slaba (tako kot ne nobena Ravenova igra - fantje so dobri obrtniki), le bleda, generična in pozabljiva.
Še dobro da sem se kljub zadržkom lotil drugega dela, ki je bil odličen, zabaven in duhovit (delal ga je Ritual, ne Raven).

Če sklenem. Pri Ravenu so odlični obrtniki. Pri njih naročiš igro, daš jim licenco in čez 6-7 mesecev ti dostavijo niti ne slabo igro po regelcih žanra. Nekakšen ''fast food'' igričarske industrije (čeprav treba je biti pošten - 90% ostalih izdelovalcev iger niti tega ne zna).
Še dobro, da obstajajo ljudje, ki delajo igre s srcem in domišljijo. Recimo Monolith, Warren Spector ali pa Remedy.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Xavier ::

NoUse4AName, fenx za tisti link do videa. Gre za skoraj polurno in zelo dobro predstavitev Quake-a 4.
Kot pravi markko, je pa res da so okusi različni, tako da se prejšnnji Quakei vsem najbrž niso zdeli takšni kot meni. Zame sta dve najboljši konkurenci Quake-u seriji Unreal in Half-life. Igral sem vse špile iz teh treh serij in kar se tiče tiste surove ubijalske akcije, je Quake zame še vedno malo boljši..

ERGY ::

Xavier: si ze igral q4 ??? Znas kaj iz tega povedat.

LP

Xavier ::

Brez zamere, dragi moj ERGY, a od sedaj naprej na tvoje poste (vsaj dokler bodo tako nekonstruktivni) ne bom več odgovarjal.

CWIZO ::

Kako nej te jemlemo resno ce primerjas HL ter Quake:\?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Xavier ::

Če se ne motim, so Quake, Half life in Unreal slavne serije prvoosebnih akcij. Imaš morda v mislih kaj drugega?

CWIZO ::

Kaj sem te jest prasal?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Serija Quake, Unreal in HL imajo skupnega to, da se od prve do zadnje izdaje prodajajo v milijonskih nakladah, vse dobijo zelo visoke ocene, poleg tega pa so 1 osebne streljačine. Res je, da je pri vsaki igri način in cilj igranja drugačen, ampak mislim, da jih je Xavier upravilčeno primerjal kot najboljše med najboljšimi.

@Ergy
Mogoče ne veš, da še ni izšel, če pa veš, si postavil eno iber neumno vprašanje!?.
Hasta La Victoria Siempre !

ERGY ::

Markko :
@Ergy
Mogoče ne veš, da še ni izšel, če pa veš, si postavil eno iber neumno vprašanje!?.

No jst sm si ga zastavu tko neumnega. Odgovor prepuscam tebi , ker si zgleda ze preigral cel spil pa ves kaj je blo dobro in kaj ne.

LP

markko ::

Par postov nazaj sem napisu:
Glede na trailerje in movie, mislim, da bo single player en navaden kurac.

Si slep al neumen?
Hasta La Victoria Siempre !

CWIZO ::

Govorit al bo spil qul al ne na podlagi slik in muvijev je dost neumno.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Po tvoje je torej ta tema neumna? Zakaj jo pa potem sploh bereš in pišeš v njej??

In kaj, če ne to kakšen bo špil, bi se naj sploh pisalo v njej dokler Q4 ne izide?
Hasta La Victoria Siempre !

CWIZO ::

O grafiki bi se recimo dalo diskuterat.
O groznosti sovraznikov itd.

Definitivno pa ne o gameplay-u.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Po mojem mnenju izveš iz skrinšotov in filmov o grafiki in sovražnikih ravno tolk, kot o gameplayu - dobiš neko osnovno predstavo o igri, o čem več je pa zelo težko govorit - lahk samo predvidevaš...
Hasta La Victoria Siempre !

CWIZO ::

Amm, ne?
Mislim sej ce ti loh iz filma vidis kok bo gampley zanic/dober nimam besed zate sploh.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Po mojem mnenju izveš iz skrinšotov in filmov o grafiki in sovražnikih ravno tolk, kot o gameplayu - dobiš neko osnovno predstavo o igri, o čem več je pa zelo težko govorit - lahk samo predvidevaš...

Reku sem osnovno predstavo o gameplayu in ja, če gledaš vse filme jo dobiš.
Hasta La Victoria Siempre !

Chronoboy ::

Tocno tako, saj tudi o grafiki ni nujno da dobis pravo mnenje, lahko da dajo screenshote z detajli na minimum (tolko glih ne, ampak vseeno;)).

CWIZO ::

Jah to pac ni res.

Primer: SoF 2, ob gledanju predstavitvenega filmcka sem bil ves navdusen in je zgledal bombasticno. Dobim spil v roke sem bil pa totalno razocaran, ker se je vseskupaj cudno igralo.

Najvecja cvetka je pa to da iz screenshotov izves kaksen je gameplay. Jao jao, a se sploh posulas kaksne bedarije govoris?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Daj mi copy/paste, kjer sem omenu, da iz screenshota izveš kakšn je gameplay.
Hasta La Victoria Siempre !

CWIZO ::

Po mojem mnenju izveš iz skrinšotov in filmov o grafiki in sovražnikih ravno tolk, kot o gameplayu

;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

markko ::

Po mojem mnenju izveš iz skrinšotov in filmov o grafiki in sovražnikih ravno tolk, kot o gameplayu - dobiš neko osnovno predstavo o igri, o čem več je pa zelo težko govorit - lahk samo predvidevaš...

Stavek se zaključi s piko, če še ne veš. In, če prebereš do pike, ti bo mogoče jasno moje sporočilo. Pa del povedi na desno strani vezaja se navezuje na levega, tak, da bot rajš tih!
Hasta La Victoria Siempre !

OmegaBlue ::

Bi se vidva prosim umirila - al je treba šibo ven vzet?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Sami ::

Ali je že kaj znanih tweakov za Quake 4?
Ali se da uporabit v config datoteki iste tweake, kot v Doom 3?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

globoko grlo ::

Eno pitance, kakšna je razlika med q4 in d3? Q4 se mi zdi mal bolj "osvetljena", medtem, ko ti pri d3 3/4 špila taal v temi, torej razlika je ... ?

tnx

CWIZO ::

Dva razlicna spila, ki uporabljata isti engine?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

fahrenGONE ::

V Quake 4 veliko igras skupaj z ostalimi marinci, v Doom 3 pa si sam vecino casa. V Q4 tudi uporabljas vozila, mechwarrior in podobno. Quake 4 je nadaljevanje Quake 2, Doom 3 pa Doom 2.

d3stroyeR ::

prevec je podobna doomu3 prevec zaprti prostori...
ma vseeno je fulllllll dorra
tacek je clan jaz sem bumbar

Sydk ::

A kdo ve kako se poveča resolucijo špila, imam namrec na 640x480 in pod setings mi nikakor noce premaknit navzgor pa lahko kliknem in pritisnem karkoli, enako velja za vse druge nastavitve, razn za nastavitve tipk, tolk keša dal za 6800 GT a zdej bom pa na tel grafiki bedni špilu>:D
help:|
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sydk ()

Tr0n ::

Ce ne gre drugace (v kar dvomim), pac rocno s spreminjanjem nastavitev v datoteki Quake4Config.cfg.

seta r_mode "0" 320x240
seta r_mode "1" 400x300
seta r_mode "2" 512x386
seta r_mode "3" 640x480
seta r_mode "4" 800x600
seta r_mode "5" 1024x768
seta r_mode "6" 1152x864
seta r_mode "7" 1280x1024
seta r_mode "8" 1600x1200

Pa najnovejse 81.85 ForceWare gonilnike si daj gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Sydk ::

Tr0n: hvala, problem rešen:))

Špil ima res čist Doom3 filing, ampak vseeno jaz ga bom zdej obrnu, 6800 GT res seka v tem špilu!

Engineer_SLO ::

a je mogoče zaobiti omejitev 60 FPS-jev?


drugače je špil resnično izjemno podoben doom3,texture kraj dogajanja liki,edino se mi zdi da je boljše optimizirana in boljše laufa tudi na slabših mlinčkih....

:))
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

fahrenGONE ::

com_fixedTic 1 - fps limita ni vec, ampak namesto morebitnega zatikanja se igra upocasni -- po eni strani je cool, ker dobis slo-mo efekt ko pride do kaksne vecje akcije (fighta), podobno kot bullet time v MAX PAYNE. Hehe silly. :)

lahko tudi: com_minTics, com_showTics, com_syncGameFrame

Ce imas zeleno sliko: r_renderer ARB ali ARB2 (hardware specific renderer path to use)

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Je že kdo probal tale mod?
Za malo boljšo grafiko

OrlyTM ::

jst mam pa en Qvescn v puscavniskem nacinu ... ze bolj proti koncu se mi zdi, ko je v eni sobi na sredi ena gomila z rdecim sijem obdana, na vseh vogalih so teleporti za en level visje in skoz uletavajo sovrazkoti ... ma nazigam plato ze skor eno uro, pobil sm jih ze mali miljon in pocas mi zmanjkuje komplet municije ... what's the catch?!? Al morm pac sam se vztrajat in pobit vse do kraja. Fora je, k mam na vrhu ekrana cagar, kolk nej bi mel "boss" se powerja ... to se ne premakne niti za ped, pa sm ga probu suvat ze lih z vsem moznim ... grr ... mi cist zivce pozrlo ... zih more bit ena brezvezna caka, k sm jo falu ... any hints anyone? ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PARTyZAN ::

Mal pocekiri zarek nad gromozanskimi mozgani :>

OrlyTM ::

dj pliz mal bolj izcrpno, ker mam res ze poln kufr te plate :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

EvilDare ::

Če te prav razumem je to zadnji boss v quak-u. Z rocket luncherjem, če imaš, enkrat vstreliš v laser. S tem ugasneš ščit in začneš strejlati z najmočnejšim kar imaš. Ko se ščit obnovi zopet vstreliš v laser in še enkrat streljaš vanj. To je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

COD Resolucija

Oddelek: Pomoč in nasveti
10775 (616) jurehaup
»

1280x800 v igrah

Oddelek: Igre
101186 (942) 'FireSTORM'
»

Quake IV - Multiplayer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1218847 (5621) ERGY
»

Quake 4 in resolucija 1920*1200

Oddelek: Igre
8998 (766) franci
»

Doom3 alpha (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
816282 (3820) Malecky

Več podobnih tem