» »

carina itd..

carina itd..

lordgreg ::

evo, nekaj me zanima..

Prijatelj mi je iz anglije poslal seagate trdi disk 10gb-- ZASTONJ!!! vse stroške pošte je plačal on! nakar dobim včeraj pismo od slovenske carine v LJ, da moram plačati polno ceno rabljenega trdega diska, če ga želim dobiti!!! jebem jim vsem matere...

zdaj pa naj mi kdo pove, kako naj jaz carino prepričam, da ne bom rabil popolnoma nič plačati ker mi ga je prijatelj poslal za roj. dan!!!?!?!?!?

Simeroni ::

obrni se na CU Ljubljana, izpostava Jarse...tel: 01-4505-177 pa rec trosarine al pa informacije...pa ti bojo povedal in razlozil...

rasta ::

vprašal jest mojga fotra, ki je šef carinske izpostave ...
tkole je: carino boli kurac a si ti dobu to kao gift al ne, morš plačat od vrednosti diska carino. :'(

Kaboom ::

kaj na carini pogledajo v vsak zavoj ? ke jim te je ?

jaz sem pa htel soliter nabavit... kako bi še te blo... menda v celju pristal...

dexter ::

Hello!

Dej porocaj koliko bos placal carine (verjetno se tudi nas davek,a kako?).Kaj so za rac. stvari tudi vred tabele kao EUROTAX pri avtomobilih?
"...And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"part of Ezekiel 25:17

lordgreg ::

torej, če bi dobil od tete iz afrike plišastega medvedeka, za moj roj. dan bi moral plačat polno ceno zanj? okej, to se meni zdi nenormalno.

plačati bom pa moral (čeprav ne vem s čim) 10jurjev, torej, tako kot je oni kmet sam rekel, polno ceno rabljenega trdega diska.

nima smisla!

Dami ::

Kaka bedarija. Kot da bi disk od carine kupu. Razumel bi če bi ti zaračunal 19% DDV ne pa tak šit. Matr, kak je država požrešna. Sej ni čudn da folk pol na vlko šverca, sej jim ne preostane druzga.
Pa še neki me zanima. Recimo, da grem v avstrijo in nabavm mal računalniške robe in dam ves ta stuff enmu frendu k gor živi in mi pol to on dol prpele. Kake probleme ma ta frend pol lahk na meji?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Yohan del Sud ::

Na to je pa čudn. Plačat bi mogu v bistvu samo ddv in stroške carinjenja. Definitivno manj kot 10ksit. Prtož se. Na tle maš link na carinske zzakone (upam da dela) in jim jih vrži v faco.

danielka84 ::

pod zic fukni pa bo...:D:D:D
ni-da-ni

danielka84 ::

o
ni-da-ni

BlackHole ::

To bi se lahko prej pozanimal, ne pa da se zdaj razburjaš nad pravili, ki že obstajajo nevem kako dolgo.

luni ::

BlackHole od kdaj pa mores placat se na carini POLNO ceno necesa kar si dobil iz tujine? Kolikor jaz vem, se placa samo davek+carina+handling.
Artificial Intelligentia

Trdi ::

LordGreg, kako je bilo, koliko si plačal? To res ni normalno, da plačaš polno ceno.
Trdota d.o.o.

Ales ::

No, to je pa zanimivo. Carinska stopnja na računalniške komponente je 0%, torej bi ti morali obračunati samo DDV. Razen če se to šteje kot rezervni del ali kaj podobnega, glede na to, da je rabljeni disk...

Mene tudi zanima - kako se je izteklo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

burekar ::

Carinska stopnja na računalniške komponente je 0%, torej bi ti morali obračunati samo DDV.


? A to pomeni, da lahk kupim pri essediju stvari in mi ni treba švercat??? Kje si pa to informacijo dobu?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Ales ::

Svetoval bi klic na Carinsko upravo oz. brskanje po Uradnih listih, kjer je objavljena carinska stopnja. Moje informacije so nekoliko zastarele, saj se z uvozom trenutno ne ukvarjam več...

Pa ne pozabit na 20% DDV...!

Trdi ::

Ja, ampak a lahko dobis ta davek nazaj tud recimo, ce je nemski? Kako, a moras nazaj v Nemcijo, al kaj?
Trdota d.o.o.

Ales ::

Hmm, če misliš "DDV" kot sem napisal zgoraj - tega plačaš naši državi. Dobiš nazaj če si davčni zavezanec in tako znese glede na poslovanje, drugače ne...

Davek plačan pri nakupu komponente pa je druga stvar...

Bass0 ::

Burekar: saj lepo piše, da je CARINSKA STOPNJA 0, DDV pa še vedno moraš plačat! In če kupiš nad 50 čukov, boš plačal DDV 20%! (Morda 19%?) Če boš pozabil naročiti fakturo in izpolniti obrazec za vračilo IVE (italijanskega "DDV-ja", tudi 20%), pa se boš 2x zajebal!

Jaz sem glih v Essediju v Gorici naročil par kosov in grem ta teden: jaz pa kolega vsak s svojo propustnico bova kupila reči za malo manj kot 50k SIT na osebo (z vračunano IVO), italijanski cariniki nama bojo žigosali obrazec za vračilo IVE, v trgovini nama jo bodo vrnili in ker ne bova presegla 50 čukov na osebo, nama ne bo treba plačati SLO DDV-ja. Zadeva se ZELO splača - naj vam povem par cen:

ABIT KG7-Lite: 123 € = 27.500 SIT
AMD Athlon 1333: 125 € = 28.000 SIT
HD Maxtor 40 GB 5400 RPM u-ATA 100: 96 € = 21.500 SIT

Kar primerjajte jih z našimi! Kontinentalci, prav vam bo prišlo čim več prijateljev zraven meje :D

Dami ::

Ma kod kakega prijatelja odveč na avstrijski strani meje??:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Trdi ::

Pravkar sem dobil odgovor: pri nakupu v Nemciji mi bojo poslali zraven še "tax free check", s katerim bom lahko dobil nemški DDV nazaj.
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
294015 (3550) Tarzan
»

Nakup grafične v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
151015 (812) boštjan
»

Kolko ti carina vzame?

Oddelek: Kaj kupiti
194163 (3569) Trdi
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101819 (1689) Trdi
»

Kupovanje iz tujine

Oddelek: Kaj kupiti
173010 (2747) andrej

Več podobnih tem