» »

Satelitska ne deluje

Satelitska ne deluje

roli ::

Imamo 2 leti staro satelitsko anteno in reciver skymaster XL 14s.
Nekaj časa se je satelitsko veliko uporabljalo potem pa skoraj leto nič no
in pred dvema mesecema stvar preprosto ne deluje.
Oziroma sprejjemnik se prižge in prikaže izredno zanič sliko in kar vredu zvok.
Torej sprejemnik dela normalno.
Meni pa ni jasno kaj bi blo narobe.
Antena se ni premaknila.
Sumim na crknjen LNB.
Koliko košta nov LNB in kako preverit kaj je narobe?
http://www.r00li.com

Zako ::

Po mojem ti je LNB šel.

Pri nas doma je isto crknila satelitska, sploh ni slike in zvoka. sam črna slika leti levo - desno.

Zdaj pa ne vem, ce naj kupim digitalno ali analogno setelitsko. Pa če kdo ve katero se splača in se kaj spozna na te reči naj piše.

LP
Zako je zakon!!!

Pyr0Beast ::

LNB dober je okol 12k
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Saladin ::

Digitalna ti je v vseh pogledih boljša od analogne. Pa tudi dvomim, da boš kje novo analogno našel.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mr.Nice ::

No, se opravičujem, ker obujam staro temo, a mislim, da je moj problem ravno za to temo, nove pa nisem hotel odpirat, ker bi se marsikdo oglasil v stilu, češ zakaj ne poiščem malo po forumu....
Da povem, kje me čevelj žuli...Imamo starejšo digitalno satelitsko iz leta 2002, do sedaj delala brez problemov, sedaj pa pred kakšnimi 3 dnevi napisalo na tv NO SIGNAL RECEIVED...
Sem poizkusil tudi z sosedovim recieverjem in glej ga zlomka tudi na njegovem ni bilo signala....Antena ni bila premaknjena oz ničesar ni bilo poseženo, razn to, da smo zaradi nevihte izključili iz el.omrežja....
Jaz sumim na crknjen LNB in sicer imam dva preko spliterja 2500 Mhz, kako naj ugotovim, kateri je mrtev?Ali je lahko sploh kriv za NO SIGNAL napis?
Hvala za odgovor in lep pozdrav
Dont worry.......be happy!!!:)

VANČ14 ::

A ne dobiš nobenega programa več ali samo določenih ? Če ne dobiš samo določenih je možno, da so zamenjali kakšno frekvenco oddajanja, kar se na satelitih večkrat dogaja.

Mr.Nice ::

Ne, na vseh ni sprejema...
Dont worry.......be happy!!!:)

VANČ14 ::

Če si zaradi nevihte isključil tudi anteno poglej še to, če si jo pravilno priklopil nazaj, ker imajo reciverji poleg antenskega vhoda tudi antenski izhod.

Mr.Nice ::

LNB vhod in izhod vem kje je in je pravilno priključen...
Dont worry.......be happy!!!:)

VANČ14 ::

Možno da je tudi reciver odpovedal poslušnost, vsaj pri X-SAT 310 se je to rado dogajalo. Probaj še ti tvojega pri prijatelju in če tudi tam ne bo delal je verjetno nekaj narobe z njim.

Scorpia ::

Nevihta ti je anteno zamaknilo, ali pa lnb ne dela. Po vsej verjetnosti ti je anteno obrnilo ce imas od leta 2002 in ti vijaki ne drzijo vec mocno.
////

Tody ::

Mr.nice ali je šel LNB ali ti je pa kabel preparel, odvisno koliko dobrega so ti dali ob inštalacije, sploh če je kabel kje po zunanji strani speljan.

Mr.Nice ::

Scorpia je izjavil:

Nevihta ti je anteno zamaknilo, ali pa lnb ne dela. Po vsej verjetnosti ti je anteno obrnilo ce imas od leta 2002 in ti vijaki ne drzijo vec mocno.


Ma na koncu sploh ni blo nevihte,pravzaprav je blo od daleč bliskanje in grmenje, tej pa naše babe že kr letijo vse sklapljat, če malo zagrmi...pa niti vetra ni bilo....Je bilo zelo hudo že z vremenom pa je potem še vedno delala satelitska.
Jaz sam sumim LNB ker je že zelo zdelan eden izmed dveh, plastika preparela(tista bela čepica gor).
Ali je vseeno katerega LNB novega kupim?Dva LNB imam, eden je za HB, drugi za astro.Se splača sploh?Ali raje kar Total tv naročim pa je to to?
Svojega recieverja trenutno ne morem sprobat pri sosedu, ga ni doma, bom popoldan poročal kako in kaj:)
lp
Dont worry.......be happy!!!:)

lugre ::

Pred kratkim je tudi meni šel LNB. Kupil sem novega, ki pokriva 2 satelita (HB in Astro), mora pa bit krožnik vsaj 80 cm.

LNB MONOBLOCK 6° (dva satelita en izhod) - cena 25EUR
lp

Tody ::

LNB je vseeno kateri kupiš ker so zdaj vsi univerzalni, samo moreš rečt za eno TV in en satelit.

Lahko pa oba vržeš dol in narediš tako kot je rekel lugre. Lahko pa dokupiš motor :)

Izbira je tvoja.

Mr.Nice ::

lugre je izjavil:

Pred kratkim je tudi meni šel LNB. Kupil sem novega, ki pokriva 2 satelita (HB in Astro), mora pa bit krožnik vsaj 80 cm.

LNB MONOBLOCK 6° (dva satelita en izhod) - cena 25EUR
lp

Hvala za povezavo:)Če te smem vprašati, kakšne težave si pa imel?Iste kot jaz, napis NO SIGNAL?
Dont worry.......be happy!!!:)

Mr.Nice ::

Stvar je takšna, šel sem h sosedu še probat, če tam deluje moj reciever in na žalost tudi tam ne deluje.Torej, sosedov reciever in moj nimata signala pri meni doma.
Imam najverjetneje reciever in lnb mrtev?Ni drugega kot, da nabavim vse novo....ali imate še kakšen predlog?
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

Tody ::

Če imaš od leta 2002 maš mogoče še kaj analognega? Ker če je to to potem vrjetno lahko zamenjaš samo sprejemnik.

Mr.Nice ::

Če pa smo do tedaj naprej imeli digitalno sateletisko...Sprejemniki so bili blizu 100k sit
Dont worry.......be happy!!!:)

VANČ14 ::

Čudno se mi zdi, da bi ti naenkrat odpovedal LNB ( od prijatelja reciver ne dela pri tebi ) in reciver ( tvoj reciver ne dela pri prijatelju ). Si mogoče po ponovnem priklopu kaj resetiral ali spreminjal nastavitve v reciverju? Mogoče imata s prijateljem drugačna reciverja ali pa samo drugačne nastavitve v njih in zaradi tega rezultati menjave reciverjev niso uporabni.

Mr.Nice ::

ja recieverja sta drugačna, njegov je naslednja verzija xsat 310, torej 410, nastavitev nisem nič spreminjal....Toda HB13 bi moralo vseeno na sosedovem recieverju "potegnit", vsaj slo 1 in 2, če ne že kaj drugega pa naj omenim, da imam kodirno kartico za slo 1 in 2.
Zanimivo mi je to, da je moj reciever do torka delal normalno, ko pa je bil izključen iz el.omrežja čez noč pa ni več hotel funkcionirat....Kar tako čez noč, jaz dvomim, da bi bilo karkoli narobe fizičnega ali pač?
Dont worry.......be happy!!!:)

VANČ14 ::

Pred leti je tudi prijatelju takole odpovedal X SAT 310. Poslal ga je na servis v podjetje Elstik Mežica, ki je montiralo te sprejemnike v našem koncu v sodelovanju z RTV SLO ( dobili smo jih po subvencionirani ceni zaradi slabega signala ). Tam so mu ga porihtali in poslali nazaj in mu še dela. Je jih pa kar veliko že pokrepalo in so potem nabavili druge ali pa sedaj Total TV. Probaj poklicati ( mislim, da je g. Vasle ) in se pozanimaj, če se ga sploh splača poslati na pregled ( za 160 € dobiš Argus mini combo, ki ima DVB-S in še DVB-T tuner ter še možnost snemanja na USB ključ ali zunanji disk )

Mr.Nice ::

Hehe saj sem tudi jaz oziroma je moj oče ga kupil(po nesubvencionirani ceni, ker je blo veliko prej) tam pr Elstiku in tudi po mailu se sedaj kontaktirama za napako, toda sem dobil šele en odgovor...problem je ja, da se ga pomoje ne splača več popravljat...Mislim, da si bom kr umislil total tv....oziroma sam imam itak siol tv, toda je problem ker se mi ne splača ga iz enega prostora premikat v drugi, tona kablov in dela...Mogoče pa bom celo varianto s siolom naredil brezžično, saj še sam ne vem, hvala vam vsem za odgovore in lep pozdrav, ste mi pomagali:)
Dont worry.......be happy!!!:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311486 (7060) Scorpy84
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184777 (3043) SavoS
»

Satelitski krožnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265006 (3979) House11
»

satelitska tv - kako povezati?

Oddelek: Zvok in slika
123241 (3025) bbenci2
»

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Oddelek: Omrežja in internet
4410715 (9112) cewapcic

Več podobnih tem