» »

LevelOne router FBR-1409TX

LevelOne router FBR-1409TX

DjFx ::

Mene pa zanima zakaj preko LevelOne routerja model FBR-1409TX priključen na ADSL modem (na en računalnik preko FTP kabla dva pa preko navadnega LAN kabla) nemorem dostopati na internet iz večih mašin naenkrat :( saj imam na eni mašini strežnik ki pa ne deluje če grem na internet z drugo mašino :(((((((.

Lp, Sandi Drole

Wox ::

Po vsej veliki verjetnosti uporabljaš UTP kabel (unshilded twistet pair). Ta je lahko straight ali pa crossover. Za FTP in LAN kabel še nisem slišal. FTP (file transfer protocol) je ponavadi protokol, ki domuje v aplikacijskem sloju. LAN pa označuje lokalno omrežje (local area network) ali tudi ethernet.
Najprej preveri, če lahko z vsakega računalnika pingaš router. Domnevam da so na router povezani trije računalniki. Potem preveri v routerju, če imaš pravilno nastavljen DNS strežnik, lahko tudi dva (primary in secundary). Potem preveri na računalnikih, da imajo prehod (gateway) IP številko routerja. Potem še preveri da imajo računalniki za DNS strežnik vpisan IP naslov routerja. Če še vedno ne dela, piši. Pa napiši kako je zdaj s temi kabli.

perci ::

Viharnik: FTP kabli obstajajo /foil screened twisted pair/

CaqKa ::

teh tem o routerjih imaš v oddelku internet vse polno..

Wox ::

Ups, pa res. Vsak dan neki novga.

DjFx ::

Sm že ugotovu kje je fora. Gateway-a nimam naštimanga sam nevem kako nej ga nastavim :\, če kdo ve kako se to nastav bi lepo prosu saj mi drugač pade cev lan dol k gresta dve mašine na net :(. Hvala za pozornost.

Lp, Sandi Drole

DjFx ::

Aja kabli so pa 1x cross - ena mašina 1x navadn - druga mašina 1x navadn servr :)

Pa šeenkrat hvala!!

Microsoft ::

Na LAN od PCja:
IP 192.168.123.1 - 192.168.123.253
SM 255.255.255.0
GW 192.168.123.254
DNS 193.189.160.11 (ce mas SiOL)

To velja za LevelONE 1413TX. Kater notranji IP pa ima router (moj ima 192.168.123.254), pa mas v navodilih napisano na LevelONE in si ga dol cufnes.

Kratek opis tvojga routerja: klik
Navodila: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

DjFx ::

Tnx deluje :)) !! Še eno stvar sem zaslediv v tutorialu od mrežne GW v routerju pa me zanima če je to mogoče to boljša rešitev (mislim da potem ni potrebno po novi instalaciji winsov nastavlat GW na mrežni :8) )

Lp, Sandi Drole

JO ::

Mah jest mam iste probleme, sam da mam se email servr, pa mi ga sploh odzunaj nemore nihce uporabljat.
Pa tud porte sem upisal za pozarni zid pa nic .
A se mogoce komu kej svita kaj je narobe.
Sej nekaj pise v navodilih samo so v Anglescini moja anglescina je pa zanic tako kot slovnica.:8) :8) :8) :8) :8)
Hvala za odgovor.

JO>:D

ToniT ::

@JO
Premalo je, da imaš odprte porte za email, potrebno je narediti forward teh portov na tvoj email server!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475945 (2928) OmegaBlue
»

težave z level one fbr-1413tx

Oddelek: Omrežja in internet
101593 (1474) steev
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151727 (1627) Meamoto
»

Router in visok ID v emule & edonkey - Odgovor

Oddelek: Omrežja in internet
131770 (1317) Editor
»

D-link mrk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101068 (908) alex32

Več podobnih tem