» »

Router in IP

Router in IP

NightHawk ::

doma imam 3 racunalnike, povezane na Router...win 98 so powsod....
zdej bi jest rad porte odpru in mi je nekdo reku da naj sam v IE napisem http://IP_od_ROUTERJA in se bodo pac pokazale neke nastavitve alkaj
zanima me zdej kako pogledam kaksen IP ima Router?

lp

MadMax ::

Če tega ne znaš... potem (brez zamere) raje ne šari po nastavitvah od routerja...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iElectric ::

Zraven so dobil navodila. Ponavad so http://192.168.0.1

Sej mu bomo mi pomagal!Halo?????????????

NightHawk ::

hm....ta ip je delou ja...kako nej pa kle zdej porte odprem?

aja pa kle morem password not vpisat....je to v navodilih ali ga je nastavil tisti ki je to mrezo postavlou?

Zgodovina sprememb…

mile ::

Poglje kaj imaš v windowsih vnešen pod gateway/prehod (nastavitve od mrežne kartice, TCP/IP)

Potem moraš pa še vedet, na kerem portu laufa HTTP srežnik na routerju, da nastaviš , kar te muči, lepo udobno iz internet explorerja/Mozille/Opere ;)

iElectric ::

Kero firmo mašod ruterja????

NightHawk ::

DIGITUS NETWORK
Broadband Router

hm...tist pod PREHOD ni nic...vse je prazno...tko da nevem an...rabim pol pass da pridem tja pa nastimam an?

MadMax ::

Password reset na Digitusu:
izklopi napajanje, pritisni in drži tipko, vklopi napajanje, tipko drži še ene 5 sekund.
Default naslov routerja je http://192.168.123.254
Porte odpiraš v "Virtual Server" (Forwarding Rules).
Se pa res splača prebrat navodila (na CDju).

domen555: kdo mu bo pomagal? Morda ti? (da ne linkam teme, v katerih si se zelo izkazal v obvladovanju routerjev)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

NightHawk ::

no na neki tagale sm upou :)
tnx

aja zanima pa me ze router vklopim in isklopim....spremeni se ip vidim....pol morm s5 kej mrezo nastavlat na novo...aja pa ce bi poznal pass mi tega ne bi bilo treba storiti?
ker ce je po tem posegu kej ipje stelat pa to bom rajs pr mir pustu...

Zgodovina sprememb…

iElectric ::

Madmax: Zarad mene! Povem pa ti, da je bil to moj prvi in zato nisem mel pojma. Zdej pa vem večino nastavitev, ki jih lahko opraviš.

A si že rešu zadevo? Kje si ti je zataknl?

NightHawk ::

ja nism se naredu ker mi ni nihce odgovoril
Ce resetiram router....vklop-isklop....moram potemtakem kaj na novo nastaviti...ker tega si nebi zelel in ne znam....ali bo vse s5 delalo kot dela sedaj

lp

iElectric ::

a maš statičen IP?
Zakaj hočeš odpret porte?
Zakaj bi resetiru ruter?

NightHawk ::

za IP ne vem...pomoje je dinamicen..kje pogledam to?
porte rabm met odprte recmo za DC++, da sem lahko HOST pri kaksnem spilu (war3) in da mi dela FTP...k swa s frendom nastimala ni slo ker naj bi meu zaprte porte
ali ni MadMax reku da naj recetiram?..sepravi prizgem pa ugasnem...a to je izkljucno sam za pass al kako?

Mercier ::

Razen, če ga ne resetiraš kot ti je svetoval MadMax, torej ga daš na privzete (tovarniške) nastavitve, nastavitve ostanejo (morajo pa biti prave) in ti ni treba ničesar nastavljati na novo. Ali bolj enostavno - če ga zgolj vklopiš in izklopiš nisi naredil nič (škode ali koristi).

Mislim, da ima tale škatla iste menije kot moja...

Prvo poglej pri Primary Setup>LAN IP Address. To je naslov naprave. Prvi del (192.168.123), je network ID in bo enak v celem LAN-u, zadnji del (254) pa host ID, pa bo imel vsak računalnik (naprava) drugi.

To lahko dosežeš z DHCP Server-jem, ali ročno (na vsakem računalniku).

Če nameravaš uporabljati DHCP Server - poklikaj Enable pri nastavitvah za DHCP Server. Določiti mu moraš obseg IP naslovov (zgoraj omenjeni host ID - ji), ki ga bo dodeljeval (IP Pool Starting Address in IP Pool Ending Address): recimo 100 in 105 (za tri računalnike in dva notesnika :D ).

Na vsakem računalniku poštimaj mrežne povezave, da ti dodeli IP (in vse ostalo) avtomatsko.

Zdaj je čas, da se seznaniš z osnovami ukaza ipconfig.
V MS-DOS promptu napiši v vsaki mašini ipconfig/all. Dobl boš osnovni info o mrežnih nastavitvah (gateway in IP naslov DHCP serverja, ki sta enaka in svoj IP naslov in MAC naslov). Če tvoj network ID (ali na katerem drugem računalniku) ni pravi, reštartaj računalnik, ali napiši ipconfig/release (DOS) in potem še ipconfig/renew. Prvi ukaz popuče mrežne nastavitve, drugi jih na novo nastavi (priskrbi si jih pri DHCP serverju).

Glede na to, da imaš na enem računalniku zagnan FTP server, je smiselno, da imaš fiksne IP naslove. To dosežeš, če DHCP severju nastaviš, da dodeljuje IP naslove glede na MAC adreso LAN kartice (vsaka ima svojo). Torej: Fixwd Mapping > enable-aj MAC Address Control > vpiši MAC adreso (XX-XX-XX-XX-XX-XX) in IP adreso željenega računalnika (ali kar za vse). Preveri, če stvar res deluje (one ipconfig fore).

Nastaviti še moraš prehod za FTP: Virtual Server > pod Service Ports 21 in pod IP še dodaš host ID računalnika, ki ta servis laufa > sklikaš Enable.

To je to. Za špile pa ne vem katere porte uporabljajo. Nastaviš pa kot pri FTP-ju.

Mercier ::

BTW, ko spreminjaš nastavitve, pravi škatla, da je treba reštartati. To ne pomeni, da je treba iklapljati in vklapljati štrom >:D , imaš kliker pa reštartneš s klikom miške.


Aja, pa še tole.

IP naslov "z druge strani routerja (v internetu)" je v meniju Status (WAN Status IP Address). Če ti ISP ni določil tega statično, bo zoprno uporabljati FTP, vask dan bo dosegljiv z drugega IP-ja. Poglej pri www.dyndns.org, dela z s tvojim ruoter-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV STB - software

Oddelek: Omrežja in internet
4510304 (3076) Klemen Košir
»

VMware Player - DNS server zmešan

Oddelek: Programska oprema
224888 (4457) AndrejO
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472997 (2548) RuskiSnajper
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116764 (16009) Tilen
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51351 (1215) TEDY

Več podobnih tem