» »

Problem z BLUE SCREEN-om

Problem z BLUE SCREEN-om

Kriko ::

Zadnje dneve se mi dogaja da kar iz čistega mira (WinXP) se pojavo blue screen in takoj zatem se računalnik resetira. Ne utegnem niti prebrat kaj piše na plavem ekranu!!
Zakaj mi to dela, kaj je razlog. Se pa dogaja dokaj pogosto!! XP-ji so sveže nameščeni!!

krucymucy ::

Ja to ti lahko dela, ker je preveč navit - nestabilen ...
A si kere driverje menjal ??? Men to dela, če preveč navijem pa mam prešvoh napajalc...

helboy ::

men se je tud včasih računalnik resetiral! Ko sem ga imel navitega 800@1000 durona sem ji je to ful velikrat nardil! Zdej sem ga pa odvil na 945 pa mi je resetitu le dvakrat v zadnjih 2 tednih, kar je standart!
Jaz sem imel navite tudi rame in sem tudi to moral malo zmanjšati!
Povzetek: Čist mal odvi računalnik! Da bo stabilen!:D

danielka84 ::

maniak a ti si rekel da je 2 kratno samoresetiranje na teden standard?!?
Zakaj se pa meni XPji niti enkrat še niso zrušli, niti 1x :D po 3 mesečni uporabi.... Tak da ne s takimi...
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Kriko ::

Ne mašina ni navita. Sem imel na 100/133 pa sem še to za probat dal na 100/100 (Elite K7S5A) in se dogaja isto. Kar na lepem se pojavi za sekundo plav ekran, nekaj piše kar ne utegnem prebrat ker se takoj resetira!!
Driverje imam vse za XP!
Kaj obstaja kak program tipa CTSPD za dobit vse podatke rama ampak DDR!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

Kriko ::

Kaj res nobeden ni imel težav z " plavim ekranom"??

JLP ::

Pejt u Start > Control Panel > System > Advanced. Pr Startup and Recovery klikn gumb Settings in pol odklop opcijo Automatically Restart. Tko boš vidu kaj piše na BSOD.
Live long and prosper!

Kriko ::

Sem izklopu hvala. kaj se na bazi tega kar mi piše da ugotovit kje je težava?

JLP ::

Hja nek je verjeten omenen kak fajl k je ponabad kak drajver in po tem vidš ker drajver dela probleme. Dej prepiš pa kle not napiš vse pa bo še najbol laži ugotavlat kaj je.
Live long and prosper!

chucki ::

maniak ni izkušen ocjar! jst imam durona 750@933 pa rame na ultra! pa dela vse bp! ne zmrzuje!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Kriko ::

Thank ou, bom vse lepo napisal, ker to več ni normalno. Prej sem hotel zagnat eno igro in se mi je pet krat ponovilo!!

Kriko ::

Evo me sem že nazaj! Znorel bom. tokrat se je vdel plav ekran in napiše naslednje.
Najprej te opoozori da se je sistem ustavu da prepreči večjo kvaro, potem ti predlaga naj v Biosu nekaj izklopiš (sem dal vse na najmanj pa je isto). No na koncu pa je cifra TECHNICAL INFO:
***STOP: 0x000000c2 (0x00000007,0x00000cD4,
ox814EA4E0,0x81779A50)
Kje bi se dalo pogledat kaj to pomeni?

kuglvinkl ::

tut mene bi zanimalo
Your focus determines your reallity

Maxtor ::

O tem je po vseh forumih ogromno govora. Meni se je dogajalo isto, bilo je že nekaj forumov na slo-techu na to temo, pa nisem dobil še nobenega pametnega odgovora. Vsi samo nekaj filozofirajo, naj downclockam, pa da je napajalnik prešvoh pa take neumnosti. Moj PC sploh ni overklokan - nikoli ni bil, napajalnik pa bi bil prešvoh tudi v w2k in 9x sistemih, mar ne. To se dogaja ljudem samo v XP-jih, vsem tem pa so prejšnje verzije winsow delale normalno. No, jaz sem za mojega PC-ja ugotovil problem - BIOS. Greš na control panel, administrative tools, event viewer in pogledaš, če imaš kakšne errore. Pri meni je bil ACPI BIOS error, zraven pa komentar da lahko postane sistem zaradi tega nestabilen. Pri malo starejšem BIOSU tu ni bilo več errorjev, PC pa se je še vedno resetiral, tako da v bistvu še vedno ne vem pravega vzroka.

Lunik ::

Hm. Tudi jaz imam ene problem z blu screenom, amapk le, ko imam prijavljenih na enkrat več uporabnikov in enega dam log-off. Takrat mi vrže blu screen in sumim da je vzrok v driverju za isdn adapter. Napaka je ponavadi 000000002 in še nekaj naprej...

Kriko ::

Ja jaz tudi nimam oveclockano nič, pa 300W napajalnik, tako da tu nebi smelo bit vzroka, pa se mi to res prepogosto dogaja. Kar iz čistega mira plav ekran!! tako da zdaj ko kaj delam, moram non stop shranjevat stvari, ker drugalče gre vse v k...!!

TESKAn ::

Hm, samo ideja - izklopite ACPI v BIOS - u.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kriko ::

Vsaka ideja je dorodošla

MRtwister ::

Z acpijom dela prav vredu... Samo ne probat acpija na acpi unaware os :)).

jaz imam tudi ecsjko, sem imel podoben problem...bluescreeni velikokrat in se izginevanje fajla system32/congig/system. Potem sem dal frekvenco na 100/100(oziroma sem zrtvoval 333mhz na procesorju :D) pa dela vse vredu. Nic vec blue screenov, nic vec izginjevanja fajla. Ti si tudi to probal, samo ti ne dela. Na occworkbenchu pravijo, da je kriv napajalnik... Nisem preprican, vseeno tle je en clanek o napajalcih...jaz bi vseeno tezu na tem forumu , ker se mi zdi, da se tam nekateri ljudje precej spoznajo na to.

LP.

Kriko ::

Ja to glede spremenjenih ali izginulih file-ih je bila tudi pri meni teška šola. V enem mesecu sem 30x reinstaliral windowse, probal dat tudi na 100/100 vse na minimum pa mi ne pomaga. Skratka vse naložim, pol parkrat resetiram in napis. File System32/config/system je bil spremenjen ali zgubljen in ni možno zagnat windowsev. Pa se jebi, ne pomaga nič kot format ali kar čez nove windowse. Probal sem vse vedno isto. Nikjer nisem nič našel glede tega. Z Recovery Console pa si ne znam pomagat, če se sploh da v temn primeru. Kolko krat se je tebi to dogajalo in si kaj posumu kaj bi blo krivo??
Napajales pa imam Macase 300W, ki naj bi bil dober??

MRtwister ::

Jaz sem delal tako. Sem imel dva winsa na disku(win 98, ki so delali in win xp).... Ko je zgunla tista datoteka sem sel v winse 98 v direktorij od win xp in skopiral tisto datoteko iz windows/repair tja, kamor je zginila. Samo sem moral potem spet znova instalirat zvocno.:D

Kriko ::

Jaz imam samo WinXP. Kaj poznaš način ko se mi to zgodi za prekopirat ta file spet nazaj. Ne vem, ali v Dos-u ali kako se naredi v Recovery console??

andrej ::

a ti napise zraven kateri driver to povzrocil to napako?

V bistvu gre za tole:
The current thread attempted to free pool which was already freed

Pomagaj s s posebnim programom imenovanim Driver Verifier:
http://support.microsoft.com/default.as...

Kekec ::

To je zagotovo kaksna napaka na strojni opremi ali pa celo kaka nekopatabilnost!

Kriko ::

Aha, torej je sigurno kak driver kriv?
Ne napiše samo običajne stvari da je zaradi varnosti zaustavu sistem naj probam nekaj izklopit v Biosu (sem probal pa ne pomaga), če je prvič da mogoče ni nič, spodaj pa Tehnična težava in tista cifra.
Bom zloudal ta pripomoček in probal. Kaj mi on pove kaj bolj natančno?
Res hvala za pomioč, ker to je že preveč kar se mi dogaja, 30X na dan!!

Kriko ::

Razen standardnih stvari mi napiše tudi naslednje:
Beginning dump of psyhical memory
Psyihical memory dump complete, in spodaj
0x000000c2 (0x00000007,0x00000cD4,0x815D9048,0x816EC9D8)
Ne morem najdet kaj bi to pomenlo!!

Kriko ::

No sčasoma opažam da cifra ni vedno ista!

[t502] ::

Kaj pa ce je ECS plata kaj kriva? Si probal zamenjat al pa vsaj vse enake komponente sprobat na drugi plati?

ECS plate imajo vcasih kr smesne finte ko gledam po drugih forumih.

Si tudi probal samo nalodat winse z CPU, RAM in graficno samo notr?

[t502]

kuglvinkl ::

Tudi meni se dogaja to v W2k. In da, najprej sem posumil trafo (200W) potem pa še noname RAME. Plata Abit KT7E + D850 (če navijem, so tovrstne težave pogostejše). Ima kdo vsaj:
- 300W trafo;
- absolutno nenavito kišto (CPU, RAM, GPU);
- brandname RAM;

in se mu pojavlja ta napaka?
Your focus determines your reallity

Kriko ::

Imam nenavito mašino, 300W Macase napajalnik in Samsung RAM.
Sploh ne morem instalirat recimo Wolfenstein igre, ker me vsakič prej vrže v Bluie Screen. Sem poizkusil 7X, ne rata.

Kriko ::

Andrej, sem ugotovu kaj misliš. napiše mi naslednje
BAD_POOL_CALLER
Če ima kdo iste težave naj si pogleda tukaj ali tukaj.
Ker sam ne razumem dobro angleškega jezika, bi vas prosu če mi poveste zakaj se mi to dogaja, oziroma kaj je glavni razlog in kaj naj naredim.
Bi bil res hvaležen, ker ne morem več uporabljat mašine več kotz 15 minut, če pa hočem kaj instalirat mi ne rata ker pride prej plav ekran!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

SLOWWWeb.net ::

Testiraj RAM!!!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

kuglvinkl ::

S čim???
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

TuXterrestrial ::

Ja fantje to se je dogajalo tudi meni v W2k. Pa sem mislil, da so naslednje stvari krive: OC, napajalc, disk, driverji...
Potem sem pa vsporedno postavil linux sistem pa je pri enakih nastavitvah v biosu in OC delal normalno. Iz tega je sledilo, da oc in napajalc in disk nista bila kriva. Ostane samo da je problem v Windowsih ali driverjih...

In kaj zdaj? .....------->>>>>>Linux

SLOWWWeb.net ::

Ram lahko testiraš z Fix-It Utilities 4.0 ! Najbolj zanesljiv ali pa iz Linux zagonskega CDja [suse ima to ob zagonu opcijo, da se odločiš za testiranje rama*svoje delo opravi ODLIČNO! al pa inštalacija,...če se odločiš za testiranje rama, ti ne bo nič pisal po disku].

P.S.: Nortona pusti na miru, baje je nezanesljiv!!! >:D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

javaguru ::

1,2,3,4 ... test test ..... 1,2,3.... tes


ne dela .... ej Francl dej upal un štekar sej vidš, da je vse u p:\

...ful fora.. mism ej :(:(:(

[DrAc0] ::

Podoben problem imam tudi jaz. Ponavljam podoben, kajti moja mashina je navita (oz. ni) 633@1064 in po vasih problemih in nekaterih resitvah, ki sicer niso obrodile uzitnih sadov. Namrec ne vem kje bi lahko bil problem, oz. dozdeva se mi.OK testiram sistem in ugotovim da ko se proc. pac pregreje krepne use skupaj. Ok. to uredu ampak zakaj mi potem kar na lepem (pri restartu, ponovnem zagonu) pojavi BSOD in j**i si ma*** u WinXP ne bos prisel vec. Format itd. Ce pa proc. odnavijem pa....glej hudirja. spet delajo.. ?
Vrzem skoz okno..?
Tnx
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

azeed ::

Menjaj plato pod garancijo. Imel sem iste probleme in če le imaš račun jo poskušaj zamenjat z novo revizijo!
You gotta say YES to another excess!!!

kuglvinkl ::

Nekja podobnega ?

Ne ne, falil post... sorry
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192578 (1969) Cold1
»

Blue screeni

Oddelek: Strojna oprema
211424 (1067) Jovani
»

Plav ekran v XP-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101441 (1296) AngelOfDeath
»

nasvet za XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
241991 (1583) [t502]
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442331 (1348) Maxtor

Več podobnih tem