» »

Run time error in podobne napake?

Run time error in podobne napake?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Dogaja se mi da mi računalnik zadnja 2 dni piše čudne stvari med njimi je tudi napaka ki me zanima ve kdo kaj več o njej?
Run time error 203 at 00002E8d
To se mi dogaja ko zaženem določeno aplikacijo kot bi mi nek program blokiral računalnik.
Druga stvar ki mogoče ni v tem kontekstu dogaja se mi da se mi računalnik kljub dobrem hlajenju resetira kar je poseldica nekega programa ki povzroči napako. ko resetiram računalnik imam 2 opcije pošlji in ne pošlji poročilo o napaki pa ne vedno.
Ko grem gledat poročilo mi piše:
erorr by a device driver kaj naj bi to pomenilo?
Po logiki bi to lahko bil disketar samo možno je da je disk ki je deljen na fizične in logične particije?
Hvala vsem za odgovore.
Lp vsem.

gofra ::

error by a device driver = napako povzroča gonilnik neke naprave

nokia6310 ::

gofra:
Kako naj ugotovim kateri gonilnik je to?
Malo mi pomagaj če lahko?
S katerim orodijem?
Hvala ti.

gofra ::

- pogooglaj z "runtime error 203" v vnosnem polju
- odstrani sleherno napravo (hardware), ki si jo morebiti dodal zadnje dva dni
- naredi isto z gonilniki
- ce imas vklopljen system restore ali pa si sproti delal backupe uporabi to možnost
- preveri ob zagonu katere aplikacije pride do problema
.
.
.

nokia6310 ::

Težava je zelo čudna in zelo nepredvidljiva.
Včasih dela po 2 dni vredu včasih pa se hitro sesuje še prej pa mi zablokira sistem.
Sistem restore imam isklopljen pa tudi reset tako da ubistvu obstane tam kjer je na ekranu pa nekaj čudnega piše.

nokia6310 ::

Evo da ne boste rekli da sem nesposoben na googlu sem našel nek driver recovery ki ti poišče bad drivers.
Pri meni jih je našel kar nekaj čeprav sem naložil vse driverje iz originalnih cdjev.
Vglavnem 68 % good drivers.
Zdaj bi vas pa prosil ker slike ne vidim dobil sem take rezultate če lahko kdo pogleda pa mi pove kaj to pomeni če mu ni pretežko?
Evo
http://www.drivershq.com/Non-Members-Re...

Upam da je pravi naslov.
No pa hvala vsem.
Seveda me zanima kaj narediti da se omenjeni problem reši.
Lp vsem.

nokia6310 ::

Na tistem linku neboste našli nič pametnega ker moram js to pri sebi najti ker rabi ta program active x control pa potem napiše rezultate.
Našel mi je nekaaj bad driverjev samo bom moral to še bol natančno pregledati.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Povrnimo se k drugemu problemu:
Danes s kolegom poslušam musko in kar na lepem se na mojo srečo ki mi bo upam da pripomogla k lažjemu in učinkovitejšemu reševanju mojega problema komp na enkrat ustavi.
Slišal sem spet tisti klik v mašini ki mi je že od nekdaj sumljiv na ekranu pa se je napisalo naslednje sporočilo za katerega pa nimam pojma kaj pomeni in bi zto prosil vas če mi lahko kdo pomaga oziroma če se je že kdo slučajno srečal s podobno težavo?
Že zdaj se vsem zahvaljujem za odgovor.
Post pa bom končal kar z napisom ki se mi pojavi na vsakih nekaj dni čisto odvisno od bog ve česa:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
Driver – IRQL – not - less or equal.
If this is the first time you have seen this stop error screen restart your computer. If this screen appears again follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installated.
If this is a new instalation ask your hardware or software manufacturer.
For any windows updates you might need.
If problems continue disable or remove any nely installated hardware or software.
Disable bios memory options such as caching or shutdowning.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer press f8 to select advanced startup options and then select safe mode.

TECNICAL INFORMATION:
***
stop: 0X000000D1(0XFFFFFFEB,0X00000009,0X00000000,0XFFFFFFEB)

Beginning dump of physical memory. Physical memory dump complete.
Contact your sistem administrator or tecnical support group for further asistance.

nokia6310 ::

Noben ne ve v če m bi bil problem ali pa kaj pomeni zadnja napaka?

nokia6310 ::

A kdo ve mogoče kaj naj napišem v googlu ker je ta napaka tako obsežna da ne vem kaj naj napišem da bom dobil najbol verjetni odgovor?

Zgodovina sprememb…

veteran ::

Driver – IRQL – not - less or equal.

Tole je en bolj pasjih errorjev, kar jih je. Očitno en driver povzroča konflikte, žal pa Oknom ne uspe napisat, kateri.

Pri meni je bil krivec za to Outpost Firewall (stvar namreč inštalira pet driverjev). Okna so se sesuvala naključno, parkrat na teden, ponavadi pa takrat, ko sem v IE pritisnil refresh ali zaprl IE. O podobnih težavah z Outpost FW je napisano tudi na njihovem forumu.

Odkar sem zamenjal firewall, je vse v redu.

Si kaj inštaliral v zadnjem času? Se je napaka začela pojavljati po tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

nokia6310 ::

Nebi vedu inštaliral sem windowse pa vse programe seveda sem jih posodabljal samo nebi vedu keri mi dela zdaj probleme kar pa se tiče požarnega zidu uporabljam tistega v windowsih možno da je tudi to vzrok?
Res zanimivo kaj pa pomenijo tiste številke in črke?
To je verjetno podrobni opis napake.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

A res noben ne ve?
Vsakršna ideja dobrodošla če drugega ne mi vsaj povejte kako naj iščem napako.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101289 (1085) Mitch
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121730 (1559) vander
»

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141837 (1630) jat2406
»

težave z MSI motherboart

Oddelek: Strojna oprema
392696 (2009) EZ2BHard
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72128 (1929) Border

Več podobnih tem