» »

MSI 6340 DURON 700

MSI 6340 DURON 700

Aljo1 ::

Dajte mi prosim pomagat!
Imam plato nad katero sem že čisto obupal.
Evo:
MSI 6430M Duron 700 silver orb 128Mb riva TNT2 win ME
V BIOSU(najnovejši 4.4) je pod:
Frekvency/voltage Control
Avtodetect DIMM/PCI CLK:enable
in CPU HOST/PCI Clock : Default
če spremenim iz default na karkoli drugega npr:
102/33 ali 104/35 ali višje(do 112) se računalnik restarta v savemode z 233Mhz (verjemite res je 233 ker je zlo pošasno) in nič več Nima nikjer za nastavljat kakšne voltaže. Plata nima hardvare monitorja.

Na plati ni nobenih juperjev s katerimi bi lahko karkoli spreminjal. Barval sem L1 mostičke pa isto. Tudi z programi na CD sem probal pa se nič ne da narediti.
Zanima me če bi lahko kako plato prepričal da imam npr 850Mhz procesor, tako da bi lahko imel cpu/host kar na default. NIMAM pojma kaj naj naredim. za novo plato pa ni $.
Hvala za vaš trud!

msmiha ::

Povej mi kak se drugače reče plati. je slučajno to K7T Pro2 ali pa tista z oznako A na koncu. Če je ta platapotem maš rešitev v BIOSu. Če pa je to plata K7T Pro potem nimaš rešitve. Probaj računalnik po tem ko si spremenil frkvenco resetirat z reset gumbom ali pa ga ugasni in na novo prižgi. MSIjeve plate majo ta problem, da ne morjo za njo enega poštenega BIOSa napisat in zato zajbavajo
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

SkyNet ::

Beri me:
Tudi jazt imam isto ploščo, samo da mam durona 800.
Odkrito povedano, ne vem v čem tiči problem, ker jaz lahko mojega spravim na 896Mhz.
Mogoče je narobe ravno to, da si pofarbal mostičke na procesorju, ki je sedaj odlkenjen, plošča pa ne ve s kakšno hitrostjo naj deluje (maš autodetect na enable).
Poskusi ga disejblat, al pa nekak odveži mostičke).

Če ne dela, ali pa če dela potem javi.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Aljo1 ::

Plata je K7.
Lej, že preden sem kaj barval je bilo isto.
Včasih ampak res včasih se zbudi s frekvenco 715MHz pri 102 (FSB) drugače pa črn zaslon tako da pomaga la ponoven restart s insertom. Ko pa sem že povedal, ko nastavim na 104/ali več pa se zažene v save mode.
Daj prosim napiši točno kaj si naredil da ga spravil na višjo frekvenco!

SkyNet ::

Jah meni ga je uspelo navit zato, ker nimam teh problem kot ti. Enostavno sem mu nastavil frekvenco 112Mhz.

Vem da ma 4.4 nastavljen (power, after boot failure -ali nekaj takega) nastavljeno na off. Dej poišči tole v meniju nad "Frequency & Voltage settings" (vsaj mislim da je tam) in nastavi na on, al pa auto.
Drugače pa res ne vem kaj bi blo.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Zdejle sm se spomnu. Dej probaj resetirat bios, če ga še nisi.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Aljo1 ::

Bom probal. Danes nimam časa, bom pisal kako je.

Kaj pa pridobim z reset biosa? Katero verzijo imaš, kajti rač. imam 3/4 leta in vedno ko sem nadgradil bios sem probal kaj narediti, pa vedno isto?
Zaenkrat hvala!

Aljo1 ::

Ni uspeha;((

SkyNet ::

Jazt imam trenutno bios verzije 4.4!
Kdaj so se ti začeli pojavljati problemi?
Sej ga maš verjetno v garanciji pa poskusi srečo.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Aljo1 ::

Kaj naj reklamiram da ne morem navijat procesorja. Plata drugače zelo vredu dela. Meni se ne zdi dobra ideja,ali?

SkyNet ::

Jazt sem te razumel kot da ti procesor sploh ne dela na 700mhz.
Pol pa kupi novejši procesor. Itak jepoceni (800, 900...)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Aljo1 ::

Računalnik dela lepo in prav samo jezi me ker ne morem (ne znam ) naviti procesorja . Brez veze imam gor ropotajočega silverorba. Na tujih forumih sem bral da lahko tudi s to plato naviješ procesor npr 700@1000 in vse dela lepo in prav (finta pa je da ne znam bogve kaj ang.)
Zanima me če lahko samo z mostički (hard mode) naviješ procesor, tako kot je naredil ta človek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401758 (1269) HyperKiller
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684244 (3285) rc-car
»

MSI K7T Pro2 OC??

Oddelek: Navijanje
81146 (1038) OZZY
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231698 (1454) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351810 (1515) danielka84

Več podobnih tem