» »

Okvara diska!

Okvara diska!

vojkoz ::

Pozdrav!
Nekaj me zanima, kaj bi lahko bilo narobe z diskom. V biosah mi ga lepo prepozna, ko pa pridem v WinXP pa mi ne najde diska (ni particije). Najbrž je se pokvaril... zanima me, če se dajo kako rešit podatki?

Imam pa disk: Maxtor DiamondMax Plus 8, 40GB.
L.p.
  • spremenil: vojkoz ()

Boeing ::

Desni klik na my computer, manage -> greš na disk management, poiščeš svoj novi disk, desni klik na "unpartitioned space", create partition in slediš čarovniku. Označi še quick format, da ne boš brezveze čakal.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Goldee ::

Naj obudim to temo. Imam podoben problem. Danes sem kupil Hitachija 160gb in ga vgradil v racunalnik. Stari Maxtorjev disk (80gb) sem nastavil na Master in iz njega naj bi se botali XP-ji. Ker mi ni prislo v windose po mnogih poskusih (tudi safe mode ne), sem ta disk disablal in namestil XP-je na novi disk. Use dela lepo. Sam, ko sem potem prikljucil starega Maxtorja na slave mi ga v windowsih ne zazna! Niti pod Disk management. Pod device managerjem mi ga najde in pise, da je ta naprava OK. Potem sem odstranil novega Hitachija in poskusal namestit Xp ponovno na starega Maxtorja. Ko pride setup do dela, kjer ustvarjas particije mi napise, da setup ne more dostopati do tega diska in ko pritisnem namesti mi vrze ven error (blue screen). Pise, kot da je nekaj narobe z boot sectorjem. PROSIM za pomoc, ker imam na starem disku nekaj pomembnih podatkov!
Hvala ze vnaprej.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Dejte mi prosim pomagat, ce lahk kdo, ker nujno rabim podatke na starem disku. (problem opisan en post visje)
!!
Hvala,
LP
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

AngelOfDeath ::

jumperje maš prav nastavljene ?
na kablu je najprej master pol pa slave
poskusi dat na drugi kabel

Goldee ::

Sj sm zdej novo temo odpru TUKAJ, dej mi tam pomagajte. In pustmo jumperje, ker za take malenkosti nebi spraseval tukej... Dejmo rect, da mal vec vem kot, da bi me lahk jumperji jebal :). Vsaka pomoc zelo dobrodosla!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade iz XP na WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232473 (1795) mtosev
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191971 (1645) Pyr0Beast
»

Disk

Oddelek: Strojna oprema
5762 (703) Stratus
»

ne vem kako se priklopi disk

Oddelek: Strojna oprema
171607 (1400) MrX
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534285 (3639) Boky

Več podobnih tem