» »

Tomaž Humar - največji

Tomaž Humar - največji

««
3 / 22
»»

BlazB ::

Verjetno bi lahko samo jadralno padalo je precej tezka zadeva in jo seveda ne mores nesti s sabo. Da bi mu ga dostavili pa tudi verjetno ne pride v postev.

korenje_ver2 ::

ste vidl na pop tv. kva je un cigo reku, da smo ljubosumni pr nas na humarja. haha. verjetno berejo slo-techove forume.
ne razumem kako dajo lahko 10 minut humarja takoj na zacetku oddaje, pred nekim pomembnim dogodkom kot je 60. obletnica atomske eksplozije na japonskem.

BigWhale ::

> Če bi bil tip izkušen jadralni padalec in bi tam imel tovrstno padalo, bi
> lahko prijadral nazaj v bazni tabor ?

IMO, ne. Stvar moras razvit, se pripet gor in imet vsaj nekaj metrov prostora za vzlet. Pa fino je, ce vsaj malo poznas vetrove tam, da ves kam bos lahko jadral.

Jadralni zmaj bi bil precej boljsa varianta.

LoneWolf ::

Če bi bil tip izkušen jadralni padalec in bi tam imel tovrstno padalo, bi lahko prijadral nazaj v bazni tabor ?

Niti slucajno. Ovir je toliko, da jih tezko prestejes. Za zacetek jadralna padala zahtevajo precej mirno ozracje s stabilnim in ne premocnim vetrom, kar je v taksnih visokogorskih razmerah povsem nerealno. Majhna gostota zraka na taksni visini je resen problem tudi za jadralno padalo, ki mora vzdrzevat tako vzgon kot fukncionalno obliko; kako bi clovek razvil in startal z jadralnim padalom iz strmine, kjer visi na dveh klinih si tudi ne predstavljam, etc. etc.

perci ::

base jumpal bi ;)

V-i-p ::

"Ni problema napisi mail v bazni tabor in naj ti poredujejo stevilko bancnega racuna in jim nakazi nekaj letno placo."

Daj no, BlazB, nehaj bluzit. Dobro veš kaj sem mislil. Četudi bi bi strošek reševanja naprtili davkoplačevalcem, mi je prav malo, ker sem ti že povedal, da davkoplačevalci smo in še bomo plačevali veliko slabše in nepotrebne stvari kot bi bil morebiten strošek reševanja. Ampak nič bat, še vedno boš imel v formi svoj PC, ker tega sigurno ne bomo plačal davkoplačevalci.
Kar je pa Stipe povedal, mu dam pa prav. V lastni domovini je ljubosumnežev preveč. Še kako drži tista o sosedovi kravi...

Dobre novice. Očitno bosta firmi Flycom in Eurocopter le lahko nekaj naredila...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Brane2 ::


kako bi clovek razvil in startal z jadralnim padalom iz strmine, kjer visi na dveh klinih si tudi ne predstavljam, etc. etc.


Saj baje ne visi na dveh klinih. Kot sem razumel, se je vkopal in pravi, da leži na 1m2, torej ima kje stat. Kot je videti tisto stvar, bi od tam lahko skočil in pri te padal kar nekaj, preden bi zadel ob karkoli.

O.K. Mogoče ne klasično jadralno padalo. Mogoče kaj bolj prilagojenega razmeram, kar bi se samo odprlo med skokom ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Četudi bi bi strošek reševanja naprtili davkoplačevalcem, mi je prav malo, ker sem ti že povedal, da davkoplačevalci smo in še bomo plačevali veliko slabše in nepotrebne stvari kot bi bil morebiten strošek reševanja.


Ampak to velja če že ne za vsak, pa za veliko stroškov. Kulturniki lahko ravno tako rečejo, da jim je folk nevoščljiv, ravno tako kmetje in pravzaprav vsak, ki si je zaželel asvalt ravno do domačega dvorišča. NJemu je v interesu, ostali so pa "nevoščljivi".

Saj ne rečem da ej tipu tam gori lahko, ampak po vsem tem "reševanju vojaka Ryana" koliko dejanjske koristi bo za Slovenijo ostalo od njegovega podviga ?


Ampak nič bat, še vedno boš imel v formi svoj PC, ker tega sigurno ne bomo plačal davkoplačevalci.
Kar je pa Stipe povedal, mu dam pa prav. V lastni domovini je ljubosumnežev preveč. Še kako drži tista o sosedovi kravi...


Folk je nad tem "podvigom" imel pomisleke že pred zapleti. So bili že takrat ljubosumni ? Na kaj ? Saj če bi rad zbežal od žene na pir ali dva, ti ni treba ravno u 3PM, ali pač ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Baje so našli pilota za reševanje. Me zanima, če bodo objavili pilotov honorar, stroške reševanja in plačnika...

Sploh pa, če stvar rata, bo medijski učinek vsega ta, da bo glavni frajer pilot, Humar pa le čudak ki ga je treba rešiti, ker je baje "vsako človeško življenje neprecenljivo" ( če so pokriti ostali stroški seveda.)- to bo iz pilotovih ust slišati še posebno lepo na kakem CNNu. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

korenje_ver2 ::

ne nor. humarja bodo mediji predstavl kot heroja pa bo...

Brane2 ::

Domači že...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kenzus ::

po moje da ne zarad vetrov

Meamoto ::

Še morda moje skromno mnenje: ne bi rad videl, da tip gor umre, ampak če bo, je to čisto njegov problem. Sam se je lotil it gor in sam se je lotil delat samomor. Je to sicer neverjetno svinjska poteza do njegovih otrok (če je že vedel, da se planira ubit čez par let, bi si lahko kupil kakšen kondom), nikakor pa ne razumem, zakaj takšen medijski bum.

OK, je slovenec. OK, je šel plezat na en kup skal. In kaj zdaj? Mora zdaj zato cela država držat dih in čakat kaj se bo zgodilo z njim? Dosti rajši se ubadam s tem, kaj se bo zgodilo jutri z mano, pa čeprav nimam v planu nič nevarnega, kot da razmišljam o tem ali bo preživel do dol ali ne.

In če gre njegovo reševanje na stroške davkoplačevalcev (samo hipoteza, ne trdim, da gre), pa upam da ga pustijo gor.

Mati ::

Pi*da eni ste pa res čudaki tukaj. Gre se za človeško življenje geeki se pa menite o futurističnih robotkih, ter padalih pa ne vem še kaj vse. Da se o stroških niti ne menimo! Ko za kak referendum plačamo 600 mio ali več, pa svojih riti niti ne premaknemo do volišča pa ste tiho!

Žalostno, da vam je človeško življenje tako malo mar, ko pa Američani pospravijo kakega terorista pa zganjate hrup da je joj!

Brane2 ::

Saj ne pravim,d a bi ga zdaj morali kar gor pustit.

Pravim da je ta njegov heroizem bolj kilave sorte in da bi mu folk moral javno reč, že zaradi davkoplačevalcev- če bodo oni poravnali račun.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Žalostno, da vam je človeško življenje tako malo mar, ko pa Američani pospravijo kakega terorista pa zganjate hrup da je joj!


"Teroristi" so daleč, daleč nad tem tipom, kar se tiče poguma itd. Najbrž ni kar tako, če se odpraviš z eksplozivnim avtom sesut kakega Yankeeja.
Ni vmesnih opcij, klica ljudstva, polovičke itd. Zato na tvojem mestu ne bi omalovaževal poguma teh ljudi in jih dajal v nič.

Če bi tip po neuspelem poskusu skočil s stene in naredil zadnjo, poslovilno pirueto v zraku za TV in gledalce v SLO, ne rečem. Takrat bi reku "alal mu vera-res je norc, gora ga je vzela k sebi".

Tole jokanje pa nekako ne zgleda...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Meamoto ::

Žalostno, da vam je človeško življenje tako malo mar, ko pa Američani pospravijo kakega terorista pa zganjate hrup da je joj!

Za vsakega nedolžnega človeka mi bo žal (primer tistega ki so ga ustrelili v Londonu, ker je nosil plašč; vsi civilisti v Iraku, Afganistanu ter tudi v WTC-ju). Ne čutim pa čisto nobenega obžalovanja do nekoga, ki se zavestno odloči umret.

Mati ::

No Brane, rad bi enkrat tvoje cvilljenje slišal, ko bi se ti šlo za življenje.

Saj ne, da sem nek zagret fan alpinizma, ravno nasprotno, kar sem tudi že napisal na prvi strani, če greš nazaj brat. Ampak, ko se gre za človeško življenje se konča zajebancija in mi sploh ni do nekih debat zdaj s teboj! Ti kar zagovarjaj svojo hard-core pozicijo, morda spremeniš mnenje, ko bo tvoj otrok enkrat po neumnosti sam prišel v takšno situacijo.

In pa seveda, največji heroji so doma na kavču...;((

P.S. Brane, če si že tak zagovornik verskih fanatikov, zakaj pa Sadam cvili zdaj in se ni razstrelil v jami. Mislim, da je vedno govoril, da ga živega ne ujamejo...

Poldi112 ::

Kaj vsi nekaj ta davkoplacevalski omenjate? A je kje kak hint, da bo slo resevanje na stroske drzave ? Ker osebno to mocno dvomim.

Pa tudi to kar on dela ni heroizem. Je hobi. Tisti ki bi to delal za slavo ne bi prezivel tako dolgo.

Je pa naredil precej za promocijo slovenije v svetu. Poznam recimo americana, za katerega je Humar edino, kar lahko poveze s slovenijo (poleg mene:).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brane2 ::

BTW: kako bo zgledalo, če se njeggovi reševalci sesujejo med poskusom reševanja ?

Ko jih je*e, sami so šli v to ?

Tudi če tip pride živ dol, bo pri vsakem naslednjem poskusu obviselo v zraku vprašanje "Koga bo zdaj v d*ek spravu ?"... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Mah, najprej ga morjo rešit, plačevalo se bo pa pol, nekdo že bo, sej je vseeno. Ampak kaj ta človek sam pri sebi misli mi ni jasno. Če bi jaz šel v kaj takega, ne bi pričakoval od nikogar da me reši, pa še enga pilota in ekipo v nevarnost spravljal. Naj se sam spusti dol in naj gre domov spat. Ampak ne, čez 2 leti bo spet tam, če preživi.

Tilen ::

Ja nekako tako kot, navijes procesor tako da ga zje*es, kupis novega in spet navijas, jasno. Hobi, kot je nekdo rekel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Brane2 ::


No Brane, rad bi enkrat tvoje cvilljenje slišal, ko bi se ti šlo za življenje.


Pošlji mi kakega mobilca, najraje kaj v paketu za 1SIT, da se ne boš spravljal v stroške. Obljubim, da če se kdaj spravim zavestno v tako situacijo in mi preostane čas za klic ( da se recimo ne ujamem v škarjice pri prehitevanju ali kaj podobnega), te pokličem in ti popestrim dan. O.K. ?


Saj ne, da sem nek zagret fan alpinizma, ravno nasprotno, kar sem tudi že napisal na prvi strani, če greš nazaj brat. Ampak, ko se gre za človeško življenje se konča zajebancija in mi sploh ni do nekih debat zdaj s teboj! Ti kar zagovarjaj svojo hard-core pozicijo, morda spremeniš mnenje, ko bo tvoj otrok enkrat po neumnosti sam prišel v takšno situacijo.


O.K. Razumem, da bi se zanj sekiral njegov fotr. Zakaj bi se morali ostali ?


In pa seveda, največji heroji so doma na kavču...;((



Govoriš o sebi ali meni ? Saj če se ne motim, ti zagovarjaš brezpogojno reševanje. Kako tipkaš leže ?


P.S. Brane, če si že tak zagovornik verskih fanatikov, zakaj pa Sadam cvili zdaj in se ni razstrelil v jami. Mislim, da je vedno govoril, da ga živega ne ujamejo...


Če kaj vem, Saddam ni verski fanatik. Ravno nasprotno, tip je držal vero v Iraku pod nadzorom. Poleg tega ga ne zagovarjam. Poleg tega, mogoče ni on kriv, da ni mrtev. Ujeli so ga živega, sedaj pa se ne more ubiti, saj je stalno od nadzorom. Sploh pa, zakaj naj bi se sedaj ubil ?
Ubili ga bodo tako in tako, do takrat pa lahko uživa v mukah Amerov in ostalih, ki so mu hoteli pokazati kako se vlada, pa jim kar nekako ne ratuje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

leonius ::

Mislim, da je blo rečeno da bo Mobitel, kot eden izmed glavnih sponzorjev poravnal stroške reševanja.
IMHO

Brane2 ::

Seveda bo. Kaj naj zdaj- reče da se ne gre več ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mati ::

E vidiš Brane, ne bo treba tebi plačati teh stroškov, zadovoljen zdaj?

Upam, da ne začneš bentit zdaj, da bodo zaradi tega tarifo pogovorov dvignili...

Brane2 ::

Kaj je zdaj ? Dobim mobilca od tebe al ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mati ::

Zaključila sva Brane. Lahko noč...

zile ::

Brane2: Teli mu bodo plačali stroške
A si zdej potešen, ker ne boš dal tolarja. Fak, ej.

Brane2 ::

Saj vem, da mu bodo sponzorji plačali- no vsaj pravijo tako.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW: Se še komu zdi čudno, da ne na 24ur.com ne na siol.net ni ničesar o tistih 7 Rusih, ki so ostali ujeti v podmornici 200m pod vodno gladino in imajo zraka samo še za 24ur ?

Ja, Humar je najpomembnejši.... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tilen ::

Spet Rusi..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kami ::

Se strinjam z Branetom.

Gor je šel na svojo voljo in tudi rekel je, da je možnost, da se ne vrne zaj pa dela paniko, da ga rešijo.

Noben ga ni silo, da gre gor.

Sam je šel gor, pa je vedo kaki pogoji so tam.

Jaz bi ga tam pustil.

Mati ::

Brane ne na pamet lajat : Rusi...

Glejte ljudje ne gre tukaj zato, da je sam šel gor ali za karkoli drugega. Tukaj gre za človeka, ki je v stiski in mu je potrebno pomagati, ker drugače bo ob življenje. Meni osebno dol visi za Humarja, niti nisem pred tem vzponom nikoli prej za njega slišal, vendar ne morem zdaj zatiskat oči, kot zadnji čefur in se delat frajerja v smislu ko ga jebe, kaj pa rine gor!

cold ::

BTW:Brane2 24ur in siol

TESKAn ::

prav zanimivo mi je, koliko imate eni za povedat proti Humarju. In naslednja stvar boste verjetno lobirali za ukinitev gorske reševalne službe - ljudje, ki jih rešujejo, se tudi sami zavestno odločijo, da grejo v gore. Pa potem gremo ukinit še reševalce iz vode, kaj pa plavajo bedaki v morju. Pa še smučišča so lahko brez reševalcev, kaj pa je ljudem, da si vežejo dile na noge in se furajo v najbližjo smreko...
Nekateri ljudje tu ste pa res...:\
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zile ::

Ja teskan bravo s tole izjavo. Upam, da si zdej odprl obzorja, vsem, ki majo pomisleke glede reševanja.

Brane2 ::


Brane ne na pamet lajat : Rusi...


O.K. Fair enough. Ena objava za 7 Rusov, ki jim grozi, da se zadušijo, čeprav stvar še ni gotova.
Mislil sem bolj na pokrivanje v stilu Humarja- stalan poročila o napredku itd.

Nekako tako:

CNN



Glejte ljudje ne gre tukaj zato, da je sam šel gor ali za karkoli drugega. Tukaj gre za človeka, ki je v stiski in mu je potrebno pomagati, ker drugače bo ob življenje. Meni osebno dol visi za Humarja, niti nisem pred tem vzponom nikoli prej za njega slišal, vendar ne morem zdaj zatiskat oči, kot zadnji čefur in se delat frajerja v smislu ko ga jebe, kaj pa rine gor!


Mam občutek, da bi ravno to naredil, če bi tja gor rinil "čefur"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In BTW: A nisva "midva že končala" in si šel spat ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

mescaline9 ::

Humar se je odločil da gre probat splezat nekaj največjega v zgodovini alipinizma, vsekakor dogodek leta v alipinizmu. Nanga ima namreč od vseh gor najslabšo bilanco, aka the killer mountain, pa še največjo steno na svetu.
Imel je zelo slabo vreme ves čas odprave, še aklimatizacija ni šla dobro, se mi zdi da se je za 1 dan zavlekla. Skoraj mesec je bil že pod steno, pol se je pa en dan odločil in šel. Kako bi vsi pljuvali čez njega, če ne bi šel v steno in prišel nazaj v Slovenijo kot pussy? Kaj bi rekli sponzorji?
Uglavnem, upal si je it v steno kljub neugodnim razmeram, šel je tja kamor noben še ni šel, zato ni mogel predvidet, kako točno bo v steni. Prvi dan plezanja je opravil odlično, pol ga je pa vreme zajebalo in pozicija iz katere pač ne gre, sploh po nekaj dneh takega vremena. Ker je videl, da sam ne more od tam je pristal na reševanje. In ziher mu ni blo lahko se odločit za reševanje, prav zaradi takih kot so nekateri na tem forumu..
Še dobro, da je dovolj ljudi, ki Tomaža dovolj podpirajo in se trudijo za to, da ga ne bi pustili kar umreti tam gor. MIslim, kako lahko pustiš človeka tam gor 1 teden v steni, na 1 kvadratnem metru, brez hrane, premočnega? Halo? To, da je najboljši slovenski alpinist valda ne šteje ane?
Treba ga je probat rešit, ostale opcije so bluz, če si le za sekundo predstavljaš situacijo. Brane2, nevem kaj hočeš pokazat s svojo držo, sam to tvojim letom baš ne pritiče. In da si upaš primerjat samomorislke teroriste s Humarjem...je kojci videt, da v tej debati nimaš pojma, sam frajerja špilaš.

Kami ::

Jao ste eni hecni, drugega nemorem rečt.

TESKAn: Ja normalno, da se tisti tudi odločijo, samo tisti ne pretiravajo.

Je razlika med normalnim alipinizmom pa tem ko dela Humar.

To kaj že on dela je extremno ne pa navadni alpinizem.

Med tem je vlka razlika.

Naj ga pustijo gori še 1x.

TESKAn ::

Kami, je normalno, da nekdo reče 'eh, pustite ga gor umret, kaj je pa rinil tja, pa kaj potem, če je naš najboljši alpinist'? IMO ne.
In zakaj sploh tako govorite, plačali ne boste niti tolarja, proračun tudi ne bo trpel (sploh ne vem, od kod ta ideja)? Kaj vam je naredil takega? Ne morete prenest, da je nekdo bolj znan, kot vi, pa ga morete zato diskreditirat in mu želet smrt? Ne vem, no...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nevone ::

>BTW: Se še komu zdi čudno, da ne na 24ur.com ne na siol.net ni ničesar o tistih 7 Rusih, ki so ostali ujeti v podmornici 200m pod vodno gladino in imajo zraka samo še za 24ur ?

>Ja, Humar je najpomembnejši....

To pa bistvu ni naš problem, kako mediji pokrivajo svetovne dogodke. Mi, vsaj nekateri, smo na Humarjevi strani zato, ker človek je le človek in nekaj solidarnosti in tolerance do sočloveka, ki mu v bistvu ne moreš očitati drugega kot to, da zavestno tvega svoje življenje, le ni tako slabo dejanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

Ko je nekdo v življenski nevarnosti in nekdo drug, ki je tehnično zmožen in vsaj načeloma v situaciji da ga reši, reče "ko te jebe, sam si rinu tja", s tem prevzame krivdo za njegovo smrt. Ni ga hotel rešit. KRIV.

Osnovni temelj naše civilizacije je, da se ljudi NE pušča umirat. Pika. Konec. Nobene debate ja ali ne. NE.

Alpinizem ni prepovedan šport, torej je družbeno sprejemljiv, torej družba prevzema tudi morebitne negativne strani tega športa - morebitne stroške reševalnih akcij in morebitne stroške rehabilitacije etc.

Kdor je proti temu naj poskuša dosečt prepoved alpinizma, prepoved gorništva, prepoved jamarstva, prepoved raftanja, prepoved splavarjenja, prepoved padalstva ... prepoved kolesarjenja, prepoved sprehodov...

Hmmm, kje bomo potegnil črto? Aja, to kar delam js je OK, to kar dela nekdo drug pa ne več...

Humar dela to v čemer je našel smisel svojega obstoja. In to dela bolje kot večina drugih. Pač se je znašel v situaciji iz katere se sam ne more več pobrat. Obstaja šansa da ga iz nje potegnejo drugi. Upam da jim uspe in da mu ta podvig uspe kdaj drugič.

Predvsem zato, da bo tudi men družba dopustila uresničt moje lastne cilje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Samson ::

Sicer nisem alpinist, nisem zagrizenec, toda redno prebiram www.humar.com, ker me zelo zanima ce bo clovek sploh videl se kdaj Slovenijo. In ker vidim da se kle gre v zvezi placanja stroskov resevanja, lahko poiscete na njihovi strani en dopis, kjer lepo pise da je ze placano 6.000 $ za primer resevanja, toda spodaj tudi pise da do visine 5.000 m. V primeru da resevanje ni potrebno dejansko dobi denar nazaj. Torej tisti ki je ze placal tale denar, nima prevec stroska, dejansko samo doplaca...:O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

BigWhale ::

> Gor je šel na svojo voljo in tudi rekel je, da je možnost, da se ne vrne zaj
> pa dela paniko, da ga rešijo.


No, upal bi si rect, da je s tem mislil, da je cisto verjetno, da se mu kje kaka 'ketna strga' in pade v kak prepad in se ubije ali pa da ga pod seboj pokoplje kak plaz. Dvomim, da je mislil s tem, 'mnja, tle sem zabarikadiran, ne morem ne dol, ne gor, kr bazo pospravte, jest bom se kak teden tle, mogoce clo 14 dni, ce ne bom prehitr zarad podhranjenosti umrl'.

Mnja, dela paniko. A naj bo heroj, pa se nekam vrze, da nau glih panike delal? Mislim, sej itak je su gor in je vedu, da se lahko neki tacga nardi, brez veze da zdej jamra, bo prej fertik, ce se kr fenta, a ne? :)

Hm, sicer pa search na CNN ne vrne nobenga hita, ce iscem Humar. Cudn, a ne? Selektivno objavljanje novic, ziher se gredo cenzuro... Levicarji, al desnicarji al karkol ze pac...

Zdej je pa narobe, ker nasi mediji pisejo o slovencu, ki je nekje sredi himalaje? Sej v bistvu je tistih rusov vec. Sedem jih je, to je potem ziher bolj pomembna novica. Se bolj pa je pomembna novica o tistem avtobusu v indiji, k je zgrmel v prepad in je blo kr 20 ljudi gor! Dol mi visi za njih, qrc, kwa so pa rinil na avtobus...

:P

Brane2 ::


Humar se je odločil da gre probat splezat nekaj največjega v zgodovini alipinizma, vsekakor dogodek leta v alipinizmu. Nanga ima namreč od vseh gor najslabšo bilanco, aka the killer mountain, pa še največjo steno na svetu.


O alpinizmu pojma nimam a verjetno je njegov podvig namenjena takim kot sem jaz. Pravi alpinisti najbrž ne rabijo HUmarja, da se odpravijo v gore, on pa najbrž ne račuuna na njihov denar kaj preveč. Ostane mu torej "raja"- ne sicer direktno, skozi sponzorje seveda.


Imel je zelo slabo vreme ves čas odprave, še aklimatizacija ni šla dobro, se mi zdi da se je za 1 dan zavlekla. Skoraj mesec je bil že pod steno, pol se je pa en dan odločil in šel. Kako bi vsi pljuvali čez njega, če ne bi šel v steno in prišel nazaj v Slovenijo kot pussy? Kaj bi rekli sponzorji?


1. Če delaš za sponzorje,ti pač verjetno zahtevajo učinek, kot ga bo od njih zahtevala "raja". Ta je v povprečju glupa za alpinizem, ravno tako kot za nogomet ali karkoli pač drugega tudi sponzorirajo sponzorji. To pa je ne omejuje pri tem, da hoče zmagovalce.
Meni je zanj vseeno. Ne bi rad videl da umre, a daleč od tega, da se bom spustil v karkoli resnega, da mu pomagam. Kar koneckoncev velja za vse tu, tudi najbolj goreče zagovornike.


Uglavnem, upal si je it v steno kljub neugodnim razmeram, šel je tja kamor noben še ni šel, zato ni mogel predvidet, kako točno bo v steni. Prvi dan plezanja je opravil odlično, pol ga je pa vreme zajebalo in pozicija iz katere pač ne gre, sploh po nekaj dneh takega vremena. Ker je videl, da sam ne more od tam je pristal na reševanje. In ziher mu ni blo lahko se odločit za reševanje, prav zaradi takih kot so nekateri na tem forumu..


Kakšni smo "nekateri na tem forumu" ? Tip se kurrchi pred celotno javnostjo v stilu "glejte mene"- ne samo to, zahteval/zdilal/etc je spremstvo TVjke, da ga bomo ja vsi videli. In tu seveda ni hotel pokazati svojega poguma, truda itd, ampak REZULTAT. In tega, kot kaže ne bo.

Saj jaz se zavedam, da najbrž sam tam v tisti gori ne bi preživel 5 minut. Za razliko od njega pa jaz tja ne rinem. O.K. Tip je alpinist in take reči se v tem športu dogajajo. Ampak to, kar počne on, ni več šport ampak neka vrsta gladijatorstva. Jasno, počne to zaradi medijev in seveda denarja.In če si gladiator, bodi zaradi mene frajer do konca- ne samo ko gre tebi dobro. Kdo bi jih pa gledal, če v predstavah ne bi blo nevarnosti in občasne krvi ?


Še dobro, da je dovolj ljudi, ki Tomaža dovolj podpirajo in se trudijo za to, da ga ne bi pustili kar umreti tam gor. MIslim, kako lahko pustiš človeka tam gor 1 teden v steni, na 1 kvadratnem metru, brez hrane, premočnega?


Saj ga ni nihče pustil tam. Tip je sam zlezel tja. Poleg tega ne gre za tipičen svtoštoparski scenarij, kjer bi bil potreben pač rutinski prevoz, ampak gre za stvar, ki je očitno na meji možnega z dosegljivo tehniko.


Halo? To, da je najboljši slovenski alpinist valda ne šteje ane?


Kje ? Izven alpinizma ? Po moje bolj malo...


Treba ga je probat rešit, ostale opcije so bluz, če si le za sekundo predstavljaš situacijo. Brane2, nevem kaj hočeš pokazat s svojo držo, sam to tvojim letom baš ne pritiče.



1. Kaj če pri tem umre reševalna ekipa ? So si to zaslužili, ker so vedeli, v kaj se spuščajo ?

2. Tu sploh ne gre za Humarja ampak za željo po krvi. POP TV se je spustil v to, ker gre za zakonsko dovoljeno tveganje, ki ga bodo gledalci z veseljem požrli. Kaj je bolj napetega od tipa, ki lako vsak trenutek omahne v globino ? Alpinizmu (vsaj iz perspektive laične javnosti- če že ne samih alpinistov) daje čar nevarnost-sama možnost, da pri tem umreš. Če to možnost zmanjšaš, se poveča število ljudi, ki je pripravljeno tvegati in ekstremnost alpinizma se ti zmanjša. Zato se bo IMHO za tem (če stvar uspe) usul plaz ponovnih poskusov folka ki bi tako pa že tvegali in zahteve po tem bodo narasle. Vsakih 15 minut bodo kje koga reševali in na koncu verjetno še dostavljali pizze na vrh...

3. Ne vidim, kakšen koristi za Alpinizem predstavlja Humar. Ravno tako kot npr. Tyson za boks. V osnovi gre za početje zelo dvomljive koristnosti, sploh v tako ekstremnih razmerah. A lahko rečeš, da je ta tip telesno zdrav - to naj bi bila korist športa ?
Ne rečem, da bi tip moral bit korsiten okolju- pač če v tem uživa, kdo naj bi mu imel pravico težit, ampak zakaj bi morali biti nad njegovimi uspehi vsi navdušeni ?


In da si upaš primerjat samomorislke teroriste s Humarjem...je kojci videt, da v tej debati nimaš pojma, sam frajerja špilaš.


Gre za odločene ljudi, ki nimajo problemov v boju izgubiti tudi svoje življenje. Pustimo sedaj po strrani druge dejavnike (smiselnost tega itd), tu govorimo o korajži. NEkdo je omenil "tam neke teroriste" in jaz sem samo opomnil, da jih podcenjuje.

Po moji logiki je nekdo, ki ni profi samomorilec (= od tega ne živi in to počne prvič :D ) daaaleč daleč bolj korajžen od nekoga ki pleza vse odraslo življenje in sedaj je splezal na goro kjer bo mogoče umrl.

Ne rečem, da bi se sedaj moral folk razstreljevati- daleč od tega. Samo to, da nekateri zelo podcenjevalno gledajo na samomorilce.


Kami, je normalno, da nekdo reče 'eh, pustite ga gor umret, kaj je pa rinil tja, pa kaj potem, če je naš najboljši alpinist'? IMO ne.
In zakaj sploh tako govorite, plačali ne boste niti tolarja, proračun tudi ne bo trpel (sploh ne vem, od kod ta ideja)? Kaj vam je naredil takega? Ne morete prenest, da je nekdo bolj znan, kot vi, pa ga morete zato diskreditirat in mu želet smrt? Ne vem, no...



1. Saj ne pravim, da bi ga nujno pustili gor umret. Pravzaprav to sploh ni odvisno od mene in zardi tega se sploh ne sekiram.

2. Čas bi že bil, da vidimo kakega Slovenca, ki je ustvaril kak superprevodnik ali recimo kak posebno trden material ali pogruntal kaj res epohalnega in rečemo-"evo našega vzora", namesto vseh teh pi*k, ki se dajejo dol pred kamero, raznih žogobrcarjev, tekačev na smučeh in brez itd itd itd. Saj nimam nič (tudi) proti njim, le nekako niso pravi izvozni artikel.:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WarpedGone ::

Saj ne pravim, da bi ga nujno pustili gor umret.


Jamraš, ker ga očitno ne bodo.

Sram te je lahk.
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::


Jamraš, ker ga očitno ne bodo.


Zdelo se mi bo trapasto, če bo pri reševanju kdo umrl, samo to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Zdej je pa narobe, ker nasi mediji pisejo o slovencu, ki je nekje sredi himalaje? Sej v bistvu je tistih rusov vec. Sedem jih je, to je potem ziher bolj pomembna novica.


Mogoče res. Mogoče pa ob vseh teh osmrtnicah na CNNu, kjer umirajo v velikih količinah tudi njihovi marinci nekako nimajo tistega subtilnega občutka za tipa, ki je sam zlezel na goro, zavedajoč se vseh rizikov in sedaj ne more dol...


Se bolj pa je pomembna novica o tistem avtobusu v indiji, k je zgrmel v prepad in je blo kr 20 ljudi gor! Dol mi visi za njih, qrc, kwa so pa rinil na avtobus...


Če so vedeli, da lezejo na avtobus smrti, ki bo zelo verjetno zletel v prepad, potem je to najbrž razumljivo.
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
3 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214642 (2935) Smrekar1
»

Pehota - pull out

Oddelek: Loža
173148 (2070) mailer
»

Šola Vožnje (Mnenja)

Oddelek: Na cesti
258345 (7450) Axbcd
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324682 (21467) Utk

Humar je odšel .

Oddelek: Loža
71387 (1081) c0dehunter

Več podobnih tem