» »

Tomaž Humar - največji

Tomaž Humar - največji

««
4 / 22
»»

nevone ::

> Ne bi rad videl da umre, a daleč od tega, da se bom spustil v karkoli resnega, da mu pomagam. Kar koneckoncev velja za vse tu, tudi najbolj goreče zagovornike.

Ja, samo zakaj mu odrekati pomoč?. Navsezadnje tudi znanost napreduje ravno v takih situacijah. Obvladovati extremne okoliščine, naprimer. In takile primeri so kot nalašč za to, da se stvari preizkušajo.

Ali misliš, da znanost za svoj napredek nič ne tvega?Največkrat prav posamezniki za napredek znanosti tvegajo svoja življenja. In takrat imajo nekateri ljudje do njih prav tak odnos. Kaj mu je bilo pa treba. Potem ko pa se stvar pokaže kot koristna, človek pa je že 100 let pod rušo, takrat šele se njegovo početje odobrava.

Ne rečem, da tu lahko primerjamo podvig znanstvenika s podvigom nekega alpinista, gre pa za isti odnos do človeka, ki mu stvari ne tečejo gladko. Odnos, saj si je sam kriv, kdo ga je pa prosil, lahko bi delal kaj pametnejšega in manj nevarnega.

Bistvo srečnega človeka je, da dela tisto, kar mu gre najbolje od rok. Če pri tem pomaga samo sebi, ali pa je tisto koristno še za koga, je pa težko na splošno težko oceniti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Osnovni temelj naše civilizacije je, da se ljudi NE pušča umirat. Pika. Konec. Nobene debate ja ali ne. NE.


Potem imaš pa dela čez glavo- kaj čakaš. Takoj lahko začneš izkopavat folk na Žalah in drugih pokopališčih in JIM NE PUSTI UMRETI. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

?

Pri najbolši volji ne razumem kaj češ povedat.

Hkrati pa močno dvomim, da ti nisi razumel kaj sm js hotu povedat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

nevone ::

>Osnovni temelj naše civilizacije je, da se ljudi NE pušča umirat. Pika. Konec. Nobene debate ja ali ne. NE.

Ja, to naj bi bil osnovni princip.

>Potem imaš pa dela čez glavo- kaj čakaš. Takoj lahko začneš izkopavat folk na Žalah in drugih pokopališčih in JIM NE PUSTI UMRETI.

Sej vsi vlagamo v zdravstvo, da bi se vsak posameznik kar najpozneje znašel na Žalah.

Neumno je od vsakega posameznika zahtevat, da bo odgovoren za vsakega posameznika. Gre za to, da pač podpreš tistega, ki imajo željo se s tem ukvarjat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mr_Globus ::

Eh je velika razlika al greš v hribe alpa da greš v neko steno v 3pm kjer ti vsak gorski reševalec reče da si najmanj nor da greš v to. Pika amen. Pa naj krepne če je tak fanatik.

Življenje je neprecenljivo? Kaj pa življenja ki se reskirajo zaradi tega? Aja reševalci so plačani za to LOL (čeprav gorska reševalna pri nas ni ampak pustmo stat).

nevone ::

>Eh je velika razlika al greš v hribe alpa da greš v neko steno v 3pm kjer ti vsak gorski reševalec reče da si najmanj nor da greš v to. Pika amen. Pa naj krepne če je tak fanatik.

Jah kaj naj rečem. Ne prenesete ekstremistov. To je vse. Sama zavist vas je, pa ne veste, kako bi ga očrnili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

V-i-p ::

Tu se sploh ne gre, zakaj je šel gor, zakaj ravno tja, zakaj ravno on, zakaj ne svet peter, zakaj ni šel raje v toplice, zakaj, zakaj, zakaj. Eno in edino je DA POTREBUJE POMOČ, ti je to lahko jasno? In dokler je pomoč možna JO ZASLUŽI, kot vsak človek na tem svetu. Če pa naš press toliko govori o njem, je pa to logično, saj je naš človek, jebempti sveca no...

[Vip: Tole bo sedaj drugo opozorilo - perci]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

nevone ::

>Življenje je neprecenljivo? Kaj pa življenja ki se reskirajo zaradi tega? Aja reševalci so plačani za to LOL (čeprav gorska reševalna pri nas ni ampak pustmo stat).

Zdej hočete izkoristiti položaj reševalca, zato da deskriditirate nekoga. Samo reševalci so iz drugačnega testa kot ste vi. Oni vedo, da ljudje smo vseh sort, z manjšimi in večjimi napakami, in če je treba zato komu pomagat so pač na voljo. Niso vsi takšni egoisti kot ste nekateri.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

Še mal karikiram:

človek se vrže iz 5. nadstropja pa nima sreče in preživi. Le da si razsuje hrbtenico in lahk sam še mežika. Boš reku, kaj si pa skaku, flikn zdej u bolečinah in krvavitvah. Si dobu kar si iskal.

Al pa mal bol on-topic:

Gre skupina nedeljskih turistov na triglav, navkljub slabi vremenski napovedi. Zalutajo in se zaplezajo u eno steno. Čez dva dni jih opazijo iz helikopterja sred ene hudotežko dostopne stene. Bomo rekl, eh, se ne splača tvegat živlenja nič krivih reševalcev, sami so vedl v kaj se spuščajo? Nej fliknejo če so tko neumn...

Tega se ne gremo več. Ne v civiliziranem svetu.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

> Če so vedeli, da lezejo na avtobus smrti, ki bo zelo verjetno zletel v
> prepad, potem je to najbrž razumljivo.

Vsak, ki se kadarkoli vsede v kak avtobus in/ali avto ve, da leze v vozilo smrti, ker procent nesrec je kar visok v prometu. Vsakic sproti tvegas.

Se pravi ukinemo prvo pomoc pri prometnih nesrecah? ;) (In ja, tudi tam se kdaj pa kdaj zgodi, da se ponesreci sofer resilca in pri tem kdo umre...)

Brane2 ::


Ja, samo zakaj mu odrekati pomoč?.


Kdo mu odreka pomoč ? Jaz že ne. Saj pri meni je niti ni iskal. Da bi ga sponzorji zavrnili v tem trenutku, bi bila trapasta poteza desetletja.


Navsezadnje tudi znanost napreduje ravno v takih situacijah. Obvladovati extremne okoliščine, naprimer. In takile primeri so kot nalašč za to, da se stvari preizkušajo.


Mislim, da tu ni primerjave. Tisti časi, ko je znanost tako hitro napredovala so daleč za nami, prepovedani. To so bili časi prvih preizkusov atomskih orožij- tudi na svojih ljudeh, časi lobotomij itd. Hvala za tak napredek... :\


Ali misliš, da znanost za svoj napredek nič ne tvega?Največkrat prav posamezniki za napredek znanosti tvegajo svoja življenja.


Mogoče res. Ampak ne spomnim se, da je recimo Maria Curie scvrla še nekaj ljudi. Od radioaktivnosti je umrla sama.
Pravzaprav bi takih neodgovornih stuntov v znanosti danes našli bolj malo- par kar hitro napreduje, verjetno hitreje kot kdajkoli prej...


In takrat imajo nekateri ljudje do njih prav tak odnos. Kaj mu je bilo pa treba. Potem ko pa se stvar pokaže kot koristna, človek pa je že 100 let pod rušo, takrat šele se njegovo početje odobrava.


Kakšen odnos ? Saj mene njegov ekstremni alpinizem ne gane either way. Nimam ga za cepca ker se s tem ukvarja (nagoni lovca pač), dokler je to njegova stvar. Na živce mi gre to izpostavljanje koristi, ki "jih prinaša vsem nam". Kakšne konkretno koristi tip prinaša nam ?


Ne rečem, da tu lahko primerjamo podvig znanstvenika s podvigom nekega alpinista, gre pa za isti odnos do človeka, ki mu stvari ne tečejo gladko. Odnos, saj si je sam kriv, kdo ga je pa prosil, lahko bi delal kaj pametnejšega in manj nevarnega.


Niti ne. Zaradi mene, če ti je usoda/whatever namenila da si nadeneš eksplozivno obleko in pošlješ vse ljudi v enem Izraelskem avtobusu v 3PM, je to pač tvoja volja. Tega ti najbrž ne morem preprečiti, ravno tako kot Humarju ne da leze v gore.
Lahko se sicer sekiram, a kakšen dejanjski vpliv ima to na karkoli ?


Bistvo srečnega človeka je, da dela tisto, kar mu gre najbolje od rok. Če pri tem pomaga samo sebi, ali pa je tisto koristno še za koga, je pa težko na splošno težko oceniti.


Saj nimam problemov s tem- SPLOH. Zaradi mene, če spleza dol, če spleza gor in dol, če ga snamejo, če skoči, prijadra, se razstreli in v koščkih z rezultirajočim plazom prihrumi v dolino, zaspi in se ne zbudi ali kakorkoli drugače zaključi zadevo- če se da tako, da bo srečen -fine with me.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Vsak, ki se kadarkoli vsede v kak avtobus in/ali avto ve, da leze v vozilo smrti, ker procent nesrec je kar visok v prometu. Vsakic sproti tvegas.


Če je ta procent tak, da ga ob tem spremlja POP TV in da ima kup sponzorjev, potem je primerjava na mestu.


Se pravi ukinemo prvo pomoc pri prometnih nesrecah? ;) (In ja, tudi tam se kdaj pa kdaj zgodi, da se ponesreci sofer resilca in pri tem kdo umre...)


Če je verjetnost podobna in je treba klicati prav posebnega šoferja z drugega konca sveta, ki bo to MOGOČE lahko izpeljal ( in pri tem ne umrl) s posebnim rešilcem, potem je primerjava O.K.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mr_Globus ::

hja ampak folk ki gre na triglav pride 99% tudi dol bres problemov ane. Budale ki pa grejo v uno steno pa glih ne. Sledi => preveč je tvegal in če krepne mu je prav. Ruska ruleta pač. Če si tok frajer da probaš, in si prestreliš možgane, bodi še frajer in krepni v tišini.

nevone ::

>Kdo mu odreka pomoč ? Jaz že ne. Saj pri meni je niti ni iskal. Da bi ga sponzorji zavrnili v tem trenutku, bi bila trapasta poteza desetletja

>Da ne govorimo o povsem nepomembnem vprašanju, kdo bo vse to plačal ?

Če bi jo iskal pri tebi, bi ga ti zavrnil. No marsikdo ga nebi. Oboje je prav. Vsak se odloča po svoji vesti in prepričanju.

Samo ne smeš pa misliti, da ti pa vse plačaš, kar dobiš. Marsikaj od tega, kar imaš, do kar imaš dostop, je bilo narejeno brez tvojega prispevka. Temu se reče solidarna družba. Če bi hoteli narediti natančno bilanco, bi nas bila večina v deficitu.

>Mislim, da tu ni primerjave. Tisti časi, ko je znanost tako hitro napredovala so daleč za nami, prepovedani. To so bili časi prvih preizkusov atomskih orožij- tudi na svojih ljudeh, časi lobotomij itd. Hvala za tak napredek...

Si pa dobro seznanjen z tveganjem današnjih znanstvenikov. Mislim, da si bolj slabo. Pa tudi, če danes ni več tako nevarno, je to zato, ker včasih JE bilo, in smo to premostili. Tega davka marsikdo od nas ni plačal, pa vendar ima sedaj določene bonitete iz tega naslova. Plačali so ga tisti, ki so takrat živeli in tvegali svoja življenja zato, da jih nekoč v prihodnosti nekomu ne bo treba.

>Kakšen odnos ? Saj mene njegov ekstremni alpinizem ne gane either way. Nimam ga za cepca ker se s tem ukvarja (nagoni lovca pač), dokler je to njegova stvar. Na živce mi gre to izpostavljanje koristi, ki "jih prinaša vsem nam". Kakšne konkretno koristi tip prinaša nam

Kako to misliš njegova stvar? Koliko pa je to sploh tvoja stvar potemtakem? Kako pa lahko narediš nekaj, kar bo izključno tvoja stvar?
Jah če jih tebi osebno ne prinaša, komu jih prav gotovo.

o+ nevone

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Zdej hočete izkoristiti položaj reševalca, zato da deskriditirate nekoga. Samo reševalci so iz drugačnega testa kot ste vi. Oni vedo, da ljudje smo vseh sort, z manjšimi in večjimi napakami, in če je treba zato komu pomagat so pač na voljo. Niso vsi takšni egoisti kot ste nekateri.


Ni videt. Odvseh tistih reševalcev je iz drugačnega testa le eden, pa še ta je na drugem kontinentu in rabi posebno opremo.

Kaj so ostali, ki ne bodo tvegali lastnih življenj ? Pi*de ?

Pa še nekaj me zanima. Če ti pri takem posegu umre vrhunski pilot, a s tem ne pobijaš vseh tistih bodočih žrtev ( ki zagotovo bodo-stvar statistike), ki se ne bi RAVNO NAMENOMA PODALE v praktično nerešljivo situacijo in ki bi jih ta pilot lahko rešil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

nevone ::

>hja ampak folk ki gre na triglav pride 99% tudi dol bres problemov ane. Budale ki pa grejo v uno steno pa glih ne. Sledi => preveč je tvegal in če krepne mu je prav. Ruska ruleta pač. Če si tok frajer da probaš, in si prestreliš možgane, bodi še frajer in krepni v tišini.

Podn od prispevka. Uporaba besed budala, krepni, ne pašejo v resno diskusijo. Samo če ne moreš drugače, kaj ti jaz morem.

Bi pa lahko moderatorji malo pazili na takšne osebke, ki že v prvem postu natresejo same smeti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Če bi jo iskal pri tebi, bi ga ti zavrnil. No marsikdo ga nebi. Oboje je prav. Vsak se odloča po svoji vesti in prepričanju.

Samo ne smeš pa misliti, da ti pa vse plačaš, kar dobiš. Marsikaj od tega, kar imaš, do kar imaš dostop, je bilo narejeno brez tvojega prispevka. Temu se reče solidarna družba. Če bi hoteli narediti natančno bilanco, bi nas bila večina v deficitu.


Res je. A vsaka solidarnost ima mejo. Tveganje lastnega življenja za neznanca, ki se ukvarja z ekstremnimi športi in se je SAM, NAMENOMA spravil v kritično situacijo je nad mojo mejo solidarnosti.


Si pa dobro seznanjen z tveganjem današnjih znanstvenikov. Mislim, da si bolj slabo. Pa tudi, če danes ni več tako nevarno, je to zato, ker včasih JE bilo, in smo to premostili. Tega davka marsikdo od nas ni plačal, pa vendar ima sedaj določene bonitete iz tega naslova. Plačali so ga tisti, ki so takrat živeli in tvegali svoja življenja zato, da jih nekoč v prihodnosti nekomu ne bo treba.


če veš kaj več, prosim povej. Kako dejanjsko naši današnji znanstveniki enodgovorna spravljajo svoja in tuja življenja v nevarnost ?
To,da smo včasih delali nepremišljene stvari so ponavadi zahtevale okoliščine. Hladna vojna ali I in II sv. vojna denimo.
Za temi potezami je stasl jasen interes- "če nam rata X, se bo zgodilo Y". Kakšna potencialna korist stoji za Humarjevim stuntom ?

Po tej logiki je hitra vožnja nad vsakimi omejitvami "že za kej" lahko koristna. Če ne drugega, bodo ljudje zaradi nje skozi generacije pridobili boljše reflekse itd.


Kako to misliš njegova stvar? Koliko pa je to sploh tvoja stvar potemtakem? Kako pa lahko narediš nekaj, kar bo izključno tvoja stvar?
Jah če jih tebi osebno ne prinaša, komu jih prav gotovo.


O.K. Če je torej vse povezano z vsem a to pomeni,d a moram pa sedaj zabadat nos v vse- tudi recimo v tvojo posteljo ali kaj tretjega ?
Ja, mogoče me bo metuljev efekt teh stvari kdaj boleče zadel, a tega ne znam predvidevat in se s tem ne ukvarjam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Kaj so ostali, ki ne bodo tvegali lastnih življenj ? Pi*de ?

Jest se zavedam, da so ljudje, ki so pripravljeni tvegati svoje življenje, in so ljudje, ki tega niso pripravljeni storiti. Koliko, ima pri tveganju življenja nekoga, od tega koristi še kdo drug, je včasih težko oceniti. Nikjer pa nisem rekla, da če nisi pripravljen tvegati življenja, da potem si pa manj vreden. Sploh ne. Samo tudi nisi nujno manj vreden, če si ga pripravljen tvegati. Včasih je to koristno.

>Pa še nekaj me zanima. Če ti pri takem posegu umre vrhunski pilot, a s tem ne pobijaš vseh tistih bodočih žrtev ( ki zagotovo bodo-stvar statistike), ki se ne bi RAVNO NAMENOMA PODALE v praktično nerešljivo situacijo in ki bi jih ta pilot lahko rešil ?

Če bo pri tem posegu kdo umrl, bo to verjetno kar Humar sam, ker vrhunski pilot bo po vsej verjetnosti od reševanja odstopil, če bo ocenil, da je prenevarno. Zato mu pa rečemo vrhunski pilot. Ne gre zdej tuki zato, da mora ta vrhunski pilot umret zato, da bo Humarja rešu, ampak, da ga reši, če ga lahko, če je možno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borinho ::

brane2 kolk morš bit ti eno žalostno človeško bitje, da si jemlješ cele dneve da frajerja ne enem forumu špilaš, prov smiliš se mi.

Aja kar se teme tiče, upam da na najboljše za Tomaža
if you miss your ex reload and try again

nevone ::

>če veš kaj več, prosim povej. Kako dejanjsko naši današnji znanstveniki enodgovorna spravljajo svoja in tuja življenja v nevarnost ?

Moraš vedeti, da institucija znanosti ni nekaj, kar ne bi bilo podvrženo medsebojnim odnosom. Marsikdo mora kaj narediti na svojo roko, da lahko etablirani znanosti dokaže, da je možno.

>Kakšna potencialna korist stoji za Humarjevim stuntom ?

To je pač show-bizz. Človek to rad počne in očitno ima kar nekaj publike. Če je publika pri tem zadovoljna, je bilo že nekaj narejenega. Ne moremo vsi delati nekaj uber koristnega.

>O.K. Če je torej vse povezano z vsem a to pomeni,d a moram pa sedaj zabadat nos v vse- tudi recimo v tvojo posteljo ali kaj tretjega ?
Ja, mogoče me bo metuljev efekt teh stvari kdaj boleče zadel, a tega ne znam predvidevat in se s tem ne ukvarjam.

Je če že vtikaš nos nekam, potem si pač našel nekoga, ki se s tabo v celoti ne strinja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Brane2 kolk morš bit ti eno žalostno človeško bitje, da si jemlješ cele dneve da frajerja ne enem forumu špilaš, prov smiliš se mi.


Deloma res. Folk me ma res za precej jedko in zaje*ano bitje...


Aja kar se teme tiče, upam da na najboljše za Tomaža


No vidiš, pa si boljši od mene. Le nekaj čutiš. Jaz se ti smilim, obenem pa upaš. Simply stuning... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Moraš vedeti, da institucija znanosti ni nekaj, kar ne bi bilo podvrženo medsebojnim odnosom. Marsikdo mora kaj narediti na svojo roko, da lahko etablirani znanosti dokaže, da je možno.


Že, ampak če s tem spravi v nevarnost še koga drugega brez privolitve, je pravzaprav zagrešil kriminalno dejanje.
Če pa tvega predvsem sam, potem je to načeloma njegova stvar.


To je pač show-bizz. Človek to rad počne in očitno ima kar nekaj publike. Če je publika pri tem zadovoljna, je bilo že nekaj narejenega. Ne moremo vsi delati nekaj uber koristnega.


Saj to ni zahtevano. Samo pravim, da stvar ni videti uber koristna in da mi gre na živce vso to nabijanje kot da gre za nekaj, kar nam bo spremenilo življenje...


Je če že vtikaš nos nekam, potem si pač našel nekoga, ki se s tabo v celoti ne strinja.


Natančneje rečeno v bistvu je svoj nos vtaknil nekam tisti, ki je odpr to temo, midva sva ga samo pritaknila... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>To,da smo včasih delali nepremišljene stvari so ponavadi zahtevale okoliščine.

Sej nočem rečt, da naj bi bile tvegane stvari IN zadeva, samo včasih so neobhodne. Prav tako, kot je (bilo) včasih za znanost in napredek to nujno, je verjetno za Humarja kot osebnost to nujno, sicer je vprašanje, kako bi funkcioniral. Jest pač gledam malo bolj s človeško-sočutnega stališča. Nimam pa nič proti, da mi nekdo ugovarja, ker preveč sočutja tudi ni optimalna strategija. Dobro je, da predstavimo svoje poglede, pa kakršnikoli že so.

Mi gredo pa skrajno na jetra razne replike polne vulgarnih izrazov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

>Že, ampak če s tem spravi v nevarnost še koga drugega brez privolitve, je pravzaprav zagrešil kriminalno dejanje.
Če pa tvega predvsem sam, potem je to načeloma njegova stvar.

Če se strinjava v tem, da je znanost in tehnologija že kar na visoki stopnji, potem se morava strinjat tudi to, da nihče v bistvu ne bo tvegal življenja za Humarja, ker bo prej odnehal, če se količkaj spozna na svoj posel.

>Saj to ni zahtevano. Samo pravim, da stvar ni videti uber koristna in da mi gre na živce vso to nabijanje kot da gre za nekaj, kar nam bo spremenilo življenje...

Jah sej ni uber koristna. Da pa kaj prida nabijajo, pa niti ne vem. Ker me sama drama v bistvu ne zanima toliko. Me pa zanima ali mu bo uspelo, oz. ali bo preživel ali ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Če se strinjava v tem, da je znanost in tehnologija že kar na visoki stopnji, potem se morava strinjat tudi to, da nihče v bistvu ne bo tvegal življenja za Humarja, ker bo prej odnehal, če se količkaj spozna na svoj posel.


jaz sem laik za te stvari, jasno, a zaenkrat se ne bi strinjal s tabo. Kot mi je znano, predstavlajo glavno nevarnost pri teh stvareh veter.

Humar je v strmi steni in tudi helikopter bi se moral nevarno približati gori, kjer ga lahko nenaden sunek mimogrede zabije v steno.
Ne vidim kako bi si tu lahko pomagal z visoko tehnologijo- ki je na razpolago.

Če se ne motim, je nenadni sunek vetra na eni prejšnjih odprav sklatil njegovega partnerja z gore...

Domnevam, da se lokalci tudi zaradi tveganja niso odpravili ponj- ne pa zaradi tega ker se jim ne bi dalo- sploh potem, ko je bila kavcija plačana...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Humar je v strmi steni in tudi helikopter bi se moral nevarno približati gori, kjer ga lahko nenaden sunek mimogrede zabije v steno.
Ne vidim kako bi si tu lahko pomagal z visoko tehnologijo- ki je na razpolago.

Sem laik, kot ti, samo si predstavljam, da imajo kar nekaj date na razpolago, s katero lahko ocenijo vremenske in ostale razmere, in se potem z velikim procentom verjetnosti uspeha odločijo za reševanje, ali pa ga zavrnejo.

Ne bi se pa, kljub vsemu sočutju do Humarja, strinjala, da reševalci nevemkoliko tvegajo. Ipak se je Humar odločil, da gre na to pot, pa če preživi ali ne, tako da kakršnokoli pretirano tveganje za njegovo življenje se tudi meni zdi nesmiselno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

>Je če že vtikaš nos nekam, potem si pač našel nekoga, ki se s tabo v celoti ne strinja.

..., ki se s tabo deloma ne strinja, je bilo mišljeno, torej v celoti ne, samo deloma ... da ne bo nesporazuma in napačnega vtisa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

> Če je verjetnost podobna in je treba klicati prav posebnega šoferja z drugega
> konca sveta, ki bo to MOGOČE lahko izpeljal ( in pri tem ne umrl) s posebnim
> rešilcem, potem je primerjava O.K.

NE, primerjava je cisto ok. Imas ljudi, ki vozijo cisto ok in ljudi, ki recimo ne vozijo tako zelo ok (po predpisih recimo) in s tem precej bolj ogrozajo sami sebe in tudi druge. Torej slednjim odrecemo prvo pomoc, ker pac sami vedo v kaj grejo?

Tako ti razmisljas v primeru Humarja.

BigWhale ::

No, pa on the topic, so mu probavali vrzt hrano, pa je nekem lokalnem helikopterju prej zmanjkalo goriva.

Poldi112 ::

>Kakšne konkretno koristi tip prinaša nam ?

>Za temi potezami je stasl jasen interes- "če nam rata X, se bo zgodilo Y". Kakšna potencialna korist stoji za Humarjevim stuntom ?


V sirsem pogledu je to dobra promocija za slovenijo. V individualnem ti pa pokaze, da se da vec kot bi si mislil. Da je clovek (kot vrsta) bolj sposoben, kot se zdi. In da ce on lahko prepleza tisto steno, potem tudi jaz lahko zlezem na triglav... Pac, dviga meje nemogocega in navdihuje ljudi pri tem. Seveda ne vseh. Ampak verjtno je vsak kdaj prisel v situacijo ko je lahko rekel nekaj v stilu: "U mater, saj to je nemogoce". In to ti dvigne mejo mogocega in posledicno tebi pomaga, da malo dvignes svojo lastno-osebno mejo mogocega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brane2 ::


NE, primerjava je cisto ok. Imas ljudi, ki vozijo cisto ok in ljudi, ki recimo ne vozijo tako zelo ok (po predpisih recimo) in s tem precej bolj ogrozajo sami sebe in tudi druge. Torej slednjim odrecemo prvo pomoc, ker pac sami vedo v kaj grejo?


IMHO namenoma poskušaš spregledat pogoje reševanja. Se spomniš denimo tistega primera, ko je tip, ki je prevažal avtomobile na svojem tovornem vozilu zaradi prehitre vožnje tepca, ki se je pri tem zabil vanj, pobrisal s ceste 5 avtomobilov, v katerih ujeti so ZGORELI v avtomobilih ?

Zakaj jim ni nihče pomagal ? Verjentno zato, ker bi pomoč terjala žrtve med reševalci, pri opremi ki so jo imeli pri sebi, seveda.

Tudi težko primerjaš ta folk, ki se vozi po opravkih s tipom, ki se je namenoma odpravil tvegat svoje življenje in se je zavedal nevarnosti.
Tip se je zavedal, da obstaja (zelo velika) nevarnost, da lahko pri tem umre. In je šel v to. Zakaj ? Očitno ker lahko. Le da se je sedaj izkazalo da ne more.

Kaj se bo zgodilo, če pri tem tudi umre KDORKOLI drug ?
Kdorkoli, ki je recimo ravnodušen do tega stunta in bi sicer bil raje pri ženi in otrokih ?
Nimam nobenega problema s tem, da ga rešujejo, le ne vidim vrednosti vseh teh njegovih "akcijah" in SPLOH ne vidim, zakaj je pa on nekaj posebnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


V sirsem pogledu je to dobra promocija za slovenijo. V individualnem ti pa pokaze, da se da vec kot bi si mislil. Da je clovek (kot vrsta) bolj sposoben, kot se zdi. In da ce on lahko prepleza tisto steno, potem tudi jaz lahko zlezem na triglav... Pac, dviga meje nemogocega in navdihuje ljudi pri tem. Seveda ne vseh. Ampak verjtno je vsak kdaj prisel v situacijo ko je lahko rekel nekaj v stilu: "U mater, saj t


Že, ampak človeško telo lahko obremeniš na mnogo načinov. Recimo z opijati. Kaj je recimo s tipi., ki lhako prenesejo nenavadno velike doze alkohola/heroina/whatever in ostanejo živi ? Zakaj ne damo njihove poskuse na TV ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Damjan Jagar ::

Ah, bolana primerjava. Zadane se ga lahko vsak in tukaj ne rabiš moči, kondicije, izkušenj, strenirane psihe.
http://jagar.si

Brane2 ::

Seveda rabiš moč. Moraš biti sposoben prenašati drogo.

Kar se "strenirane psihe" tiče, zakaj je ne rabiš ? Če greš namenoma na rob smrti, to ne zahteva posebne volje ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Že, ampak človeško telo lahko obremeniš na mnogo načinov. Recimo z opijati. Kaj je recimo s tipi., ki lhako prenesejo nenavadno velike doze alkohola/heroina/whatever in ostanejo živi ? Zakaj ne damo njihove poskuse na TV ?

To je pa zato, ker je napor v očeh ljudi več vreden kot neko ležerno popivanje oziroma drogiranje. Ker če promoviramo take kot je Humar, ni bojazni, da ga bomo vsi začeli posnemat in rint v frdamane gore v ekstremnih pogojih. Dočim promocija alkohola in droge preko exstremnih posameznikov bi zajela precej večjo populacijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Damjan Jagar ::

Ok, Brane, prav. Itak, da boš do konca gnal svoje, meni pa se ne da.
http://jagar.si

Brane2 ::


o je pa zato, ker je napor v očeh ljudi več vreden kot neko ležerno popivanje oziroma drogiranje. Ker če promoviramo take kot je Humar, ni bojazni, da ga bomo vsi začeli posnemat in rint v frdamane gore v ekstremnih pogojih. Dočim promocija alkohola in droge preko exstremnih posameznikov bi zajela precej večjo populacijo.


Če bi bilo to povsem res, ne bi bilo prenosov avtomobilskih rallyjev, ker bi s tem vzpodbujali prehitro vožnjo na cestah, ki ne zahteva posebnih fizičnih naporov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Damjan Jagar ::

Ampak spet zahteva veliko znanja in velika jajca, v nasprotju s fiksanjem.
http://jagar.si

OrlyTM ::

Brane2 ... podn totaln. Sram te je lahko! Res mislis, da si tezk frajer s temi posti? :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

nevone ::

>Če bi bilo to povsem res, ne bi bilo prenosov avtomobilskih rallyjev, ker bi s tem vzpodbujali prehitro vožnjo na cestah, ki ne zahteva posebnih fizičnih naporov..

Ja, vendar relly vozniki vozijo po zato namenjenih progah in ne vzpodbujajo divjanja po javnih cestah.

Sicer pa, ja, vzpodbujanje k ekstremnosti, ki je nevarna za življenje, ni priporočljivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Ampak spet zahteva veliko znanja in velika jajca, v nasprotju s fiksanjem.


Ne pa prav posebnih fizičnih naporov.

Kar se jajc tiče: zakaj ne ? Bi bil ti zlahka pripravljen sprejeti injekcijo, ki te bo mogoče ubila ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Ja, vendar relly vozniki vozijo po zato namenjenih progah in ne vzpodbujajo divjanja po javnih cestah.


O.K. Kaj pa klasične dirke po javnih cestah ?


Poleg tega je to neibstveno tu. Tvoj argument je bil, da se Humarjev alpinizem od drugih ekstremnih športov razlikuje po tem, da zahtevva posebne telesne napore in da ga zato lahko podpiramo, namenskega zadevanja do roba smrti pa denimo ne.

Zato sem omenil avtomobilizem. Gre za šport s posebnimi tveganji, ki ne zahteva posebnih naporov, pa ga kljub vsemu podpiramo.

Zato se mi zdi, da tu telesni napori le niso kriterij...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Damjan Jagar ::

Tukaj gre za doziranje strahu. Pri injekciji je precej krajše kot pa pumpanje adrenalina pri reliju. Za moje pojme spet slaba primerjava.

Pa še odgovor: ne. Pa ne zaradi strahu, ampak nesmisla.
http://jagar.si

Brane2 ::


Tukaj gre za doziranje strahu. Pri injekciji je precej krajše kot pa pumpanje adrenalina pri reliju. Za moje pojme spet slaba primerjava.


Se pravi, sunki strahu so merodajni ? Prava stvar je tista, kjer te je pošteno strah dalj časa ?

O.K. Kaj pa recimo skoki z večjih višin v vodo (Mostarski skoki recimo) ?


Pa še odgovor: ne. Pa ne zaradi strahu, ampak nesmisla.


Nesmisla česa ? Nesmisla možnosti izgube življenja brez dejanjske, fizične potrebe ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

> Tvoj argument je bil, da se Humarjev alpinizem od drugih ekstremnih športov razlikuje po tem, da zahtevva posebne telesne napore in da ga zato lahko podpiramo, namenskega zadevanja do roba smrti pa denimo ne.

To niti ni bil toliko moj argument, kot moje videnje tega, zakaj je ljudem ipak ljubši ekstremni alpinist, kot ekstremni fiksar ali alkoholik.

Se pa strinjam, da življenje tvegajo oboji in jih po tej plati lahko uvrščamo v isto skupino.

Kljub temu boš ljudi težko prepričal, da je fiksanje in alkoholizem za nekoga ravno tako lahko "extremni šport", kot je za Humarja plezanje. Sploh ker imamo tako lep slogan: S športom proti drogi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Damjan Jagar ::

Nesmisla česa? Dejanja! Neumno vprašanje. Bi se raje spuščal v extremne športe, kot pa iskal meje pri drogah. Res nisi razumel?

Če kakšno stvar tvegam, me mora v pozitivnem smislu zadovoljevati. Sam se rekreativno ukvarjam z extremnim kolesarstvom, ker mi vliva zadovoljstvo. Vseeno tvegam, da se razbijem v kakšnem drevesu ali polomim pri kakšnem skoku, kljub vsej zaščitni opremi. Vendar to vzamem v zakup. Nisem pa nek extremist, ki bi se metal v prepade.

Glede skokov, tukaj ni nekega velikega tveganja. Iz 20m se seveda ne ne bi pognal, če bi pa že izbiral pa precej raje kot tvoje droge.
http://jagar.si

dmok ::

Brane2, ne razumem tvoj logike. Skrbi te za reševalce, kot da oni nimajo pravice do izbire. Humar PROSI za pomoč, ničesar ne ZAHTEVA. Pilota nihče ne sili, da gre leteti tja gor. Tako kot Humar je najbrž tudi pilot ocenil tveganje. Če ga ni ali ga je podcenil - too bad. V čem je torej fora ?

lp, d.

zile ::

A je že kdo pogledal zadnje slikce na njegovi strani? Men se zdi da je zapadal ene 20m snega 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Brane2 ::


Kljub temu boš ljudi težko prepričal, da je fiksanje in alkoholizem za nekoga ravno tako lahko "extremni šport", kot je za Humarja plezanje. Sploh ker imamo tako lep slogan: S športom proti drogi.


Lastnik bajte (no, mož lastnice bajte) je en tak extremni športnik starega kova, ki svoj šport jemlje smrtno resno. Vsak dan spije 2-3l vina ( no,mogoče se nabereta teden ali dva v celem letu, ko ne "destilira").

Prinesel sem mu Whisky, mislim da v flaši 0.7l. Tip se je ogrel na podoben način kot kak kvihtar pred odločilnim dvigom, nato pa jo je pred mano spreznil praktično v trenutku. Pa je pred tem že kvihtal ta dan in zato se je resno zasekiral, če mu bo "dvig" ratal. :\


Nesmisla česa? Dejanja! Neumno vprašanje. Bi se raje spuščal v extremne športe, kot pa iskal meje pri drogah. Res nisi razumel?


Zakaj že ? Ti bo tovrsten ekstremni šport prinesel zdrav duh v zdravem telesu ? Kako fino je, če te zaradi takega športa zapusti družina in umiraš nekje u PM ? Umiranje na mizi KC, kejr imaš pri riti celotno ekipo, ki ti lahko pomaga, nekako ni taprava stvar ?

Res, v čem je ta stvar tako bistveno drugačna, kot če bi se tip boril za živlenje na KC zaradi previsokega odmerka ?


Če kakšno stvar tvegam, me mora v pozitivnem smislu zadovoljevati. Sam se rekreativno ukvarjam z extremnim kolesarstvom, ker mi vliva zadovoljstvo. Vseeno tvegam, da se razbijem v kakšnem drevesu ali polomim pri kakšnem skoku, kljub vsej zaščitni opremi. Vendar to vzamem v zakup. Nisem pa nek extremist, ki bi se metal v prepade.


Kako se lahko ukvarjaš z extremnim športom, če NISI ekstremist ?


Glede skokov, tukaj ni nekega velikega tveganja. Iz 20m se seveda ne ne bi pognal, če bi pa že izbiral pa precej raje kot tvoje droge.


Ne vem če je to ravno res. Služil sem vojsko v MOstarju in stal 20m srtan od tipa, ki si je zlomil tilnik...
Cela finta teh skokov je v tem, d aje tam voda nevarno plitva in moraš bit frajer, da se ne sesuješ.
FOlk me je grdo gledal, ker sem imel pripombe čez smiselnost tega extremnega športa že ko smo stali v publiki.
No, nakar se je tip fental in vsi so odšli z neko vzvišeno grimaso na faci v stilu "padel je heroj"... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Damjan Jagar ::

dmok odlično si to povedal. Fora je pa v tem, da mora gonit in vedno dokazati svoj prav. Tudi, če nima prav.
http://jagar.si
««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214681 (2974) Smrekar1
»

Pehota - pull out

Oddelek: Loža
173174 (2096) mailer
»

Šola Vožnje (Mnenja)

Oddelek: Na cesti
258414 (7519) Axbcd
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324879 (21664) Utk

Humar je odšel .

Oddelek: Loža
71395 (1089) c0dehunter

Več podobnih tem