» »

Tomaž Humar - največji

Tomaž Humar - največji

««
2 / 22
»»

BigWhale ::

> Ni, ker otroci ne dojemajo smrti tako kot odrasli ljudje.

Otroci marsikaj precej bolje dojemajo in prenasajo, kot odrasli.

V-i-p ::

Točno tako kot je rekel BW. Človek itak še predobro ve kaj počne in s čim se ukvarja in zame bi bilo bolj idiotsko vso stvar pred otroci zavijat v celofan in skrivat, glede na to, s čim se ukvarja. Držim pesti!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IgorGrozni ::

Neon, UFO in ostali :
Rupalska STENA (v kateri pleza Humar)je bila preplezana trikrat v celoti do vrha: (Messner->Mesnerjeva SMER(smer=pot) -verjetno po levem robu ( Messnerjev brat je umrl pri sestopu po Diamirski strani), Kukuszka-Poljska smer-desna stran stene in Shell - ??? smer.

V lanskem letu sta jo preplezala do višine 7500-7600 m (izstopila sta na levem robu pod vrhom in sestopila po Messnerjevi smeri) višine še dva Američana.
Smer vstopi na levi strani stene, se s tem izogne osrednjemu ˝kanalu˝ z seraki) in približno na višini 6200 m z leve prečka sedanjo Humarjevo smer in poteka po desnem boku skalnega stebra do roba stene.

Ko pa bo Humar splezal načrtovano smer, bo ta mogoče res potekala najbolj od vseh v osrednjem delu Rupalske stene, vendar jo mora najprej splezati in nikakor ni prva v tej steni.

Neon:

Zakaj je pomembna natančnost ? (4.500 ali 4700) . Pomembna je zato, ker v športu, kjer tvoje dosežke lahko potrdi samo tvoj soplezalec.. ali pa kadar soliraš, samo tvoja beseda, tvoji podatki ne morejo biti poljubni.

Še eden vrl Slovenec alpinist T.Česen je zaradi izposojenega diapozitiva, ki ga je uporabil za ilustracijo solo vzpona na Lhotse(8.500 m), v mednarodnih alpinističnih krogih(in tudi doma) povsem neverodostojen. Čeprav je najverjetneje stvar splezal !
Njegovi vzponi (Jannu, K2, Lhotse..) so bili v tistem času tudi naj, naj, naj ...V tistem letu je dobil tudi največjo mednarodno alpinistično priznanje - iz rok Messnerja. ..V naslednjem letu ga Messner ni želel več poznati.

Alpinistova beseda o vzponih mora biti kar najbolj natančna in vedno resnična. Ena laž, nenatančnost, en sum je dovolj, da kot alpinist zgubi ves ugled in kredibilnost, pa čeprav je mogoče ˝največji˝.
Poljubna višine stene na www. humar.com je cirkusantsvo. Kmečki PR.

Kdo je največji ? T.Česen, T.Humar, Franček Knez,Messner, Cassin, ....
Psihološko najmočnejši ? Messner, Česen, Knez, Welzenbach, Kukuzska,...
Svetovni podvig ? Še ni . Je šele poizkus podviga.


Uvodni post Neon87 ? Ta pa je enoznačno bedast !

LP.IgorGrozni

V-i-p ::

Ne vem, a tebe v telovadnici nič ne spustijo na umetno steno plezat, da sedaj tule zdraviš svoje komplekse?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nevone ::

>Vem kako težko je bilo v megli meni laziti gor s tistim zelo težkim tovorom in sem fino trpel, kako je šele njemu.

Če bi bilo to njemu sorazmerno tako težko, kot je bilo tebi, potem on tega ne bi počel. Njemu je spopad z goro in tistimi razmerami psihološko velik užitek. Kaj potem če težko nese tovor, kaj potem če ga zebe kot merjasca, on to v svoji glavi lepo kompenzira z užitkom da zmore, bo zmogel, čeprav mu v resnici lahko tudi spodleti.

Pač, on se je našel v tem plezanju. Jest mu privoščim, da mu uspe.

Sem pa enkrat poslušala en intervju z njim po radiu. Človek malo bluzi. Tko kot veliko ljudi. Samo eni bluzijo tako, da drugim težijo, eni pa si pač poiščejo nekaj, v čemer mislijo da so lahko dobri, pa čeprav je to pretiravanje v preizkušanju lastnih fizičnih in psihičnih sposobnosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Elemen_T ::

Človek malo bluzi. Tko kot veliko ljudi. Samo eni bluzijo tako, da drugim težijo, eni pa si pač poiščejo nekaj, v čemer mislijo da so lahko dobri, pa čeprav je to pretiravanje v preizkušanju lastnih fizičnih in psihičnih sposobnosti.


Dragi moji, takšno obnašanje je za človeka, ki se loti tako nevarnega podviga povsem samoumevno. More bit to človek z izjemno samozavestjo in na visokem egu.

Nedolgo nazaj sem se čudil kolegu plezalcu, češ kako si ti idiot napaljen upaš nevarovano plsezat po previsih, kjer te ena mala napakica lahko stane življena..no ja, odgovor sploh ni bil presenetljiv:
mrtvo hladno: "kakšne napake? nene, tu ni napak, napak se na steni ne dela"

Mnja...jest ta tip ljudi kljub vsemu razumem, ker vem kaj pomeni biti obseden z adrenalinom in kako hudičevo te ta stvar lahko zasvoji.

Za konec pa vso srečo, ne samo tebi Humar, pač pa vso srečo vsem vam, alpinistom in plezalcem, ki se podajate na hudičeva pota.

IgorGrozni ::

Vip: Ti si čredna žival. Ovca. Ne glede na to, da o svari prav nič ne veš in ne razumeš, takoj ko vidiš veliko skupino tuliš : ˝Naši, naši, naši .... ! ˝
In tako kot od ovce, dobiš od tebe na vprašanje, pripombo isti odgovor : ˝Beee, ...beee..., beee.... !


Tile posti so namenjeni za razčiščenje terminov in situacije vsem tistim na forumu, ki stvari ne poznajo. Da ne postanejo plen takšnih kot si ti ali pa rumenega tiska, kjer se tebi podobni napajajo.

Kot je subjektivno vse kar Humar izjavi, tako so subjektivna tudi moja mnenja. Prav zato, ker stvar poznam, lahko in imam drugačen pogled na ˝podvig˝.

Humar je dober alpinist in želim mu vso srečo, kar pa ne pomeni, da mi mora biti všeč, kar slišim, berem in zasledim o njem, od njega in od njegovega PR o mojem športu.

LP.IgorGrozni

Matko ::

CITAT:
****************************************************************************************************************Neon, UFO in ostali :
Rupalska STENA (v kateri pleza Humar)je bila preplezana trikrat v celoti do vrha: (Messner->Mesnerjeva SMER(smer=pot) -verjetno po levem robu ( Messnerjev brat je umrl pri sestopu po Diamirski strani), Kukuszka-Poljska smer-desna stran stene in Shell - ??? smer.

V lanskem letu sta jo preplezala do višine 7500-7600 m (izstopila sta na levem robu pod vrhom in sestopila po Messnerjevi smeri) višine še dva Američana.
Smer vstopi na levi strani stene, se s tem izogne osrednjemu ˝kanalu˝ z seraki) in približno na višini 6200 m z leve prečka sedanjo Humarjevo smer in poteka po desnem boku skalnega stebra do roba stene.

Ko pa bo Humar splezal načrtovano smer, bo ta mogoče res potekala najbolj od vseh v osrednjem delu Rupalske stene, vendar jo mora najprej splezati in nikakor ni prva v tej steni.

Neon:

Zakaj je pomembna natančnost ? (4.500 ali 4700) . Pomembna je zato, ker v športu, kjer tvoje dosežke lahko potrdi samo tvoj soplezalec.. ali pa kadar soliraš, samo tvoja beseda, tvoji podatki ne morejo biti poljubni.

Še eden vrl Slovenec alpinist T.Česen je zaradi izposojenega diapozitiva, ki ga je uporabil za ilustracijo solo vzpona na Lhotse(8.500 m), v mednarodnih alpinističnih krogih(in tudi doma) povsem neverodostojen. Čeprav je najverjetneje stvar splezal !
Njegovi vzponi (Jannu, K2, Lhotse..) so bili v tistem času tudi naj, naj, naj ...V tistem letu je dobil tudi največjo mednarodno alpinistično priznanje - iz rok Messnerja. ..V naslednjem letu ga Messner ni želel več poznati.

Alpinistova beseda o vzponih mora biti kar najbolj natančna in vedno resnična. Ena laž, nenatančnost, en sum je dovolj, da kot alpinist zgubi ves ugled in kredibilnost, pa čeprav je mogoče ˝največji˝.
Poljubna višine stene na www. humar.com je cirkusantsvo. Kmečki PR.

Kdo je največji ? T.Česen, T.Humar, Franček Knez,Messner, Cassin, ....
Psihološko najmočnejši ? Messner, Česen, Knez, Welzenbach, Kukuzska,...
Svetovni podvig ? Še ni . Je šele poizkus podviga.


Uvodni post Neon87 ? Ta pa je enoznačno bedast !

LP.IgorGrozni

****************************************************************************************************************
To sporocilo bi morali vsi prebrati in
zadevo komentirati, ko bi imeli razciscene pojme o v njej uporabljenih izrazih.

Eh, ovce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

Caligula ::

Kot alpinist je dober pa vse lepo in prav,.. pa naj mu rata,.. . Meni je kmet zaradi tistega s froci.

Bob Rock ::

Vsake tolko preberem humarjevo stran, pa kaj se kaj dogaja z njim. Pa berem....goba tu, goba tam....kaj je ta goba?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

IgorGrozni ::

Zbit/prhek sneg/led v obliki stebra z opastjo iz snega na vrhu. Kot jabolko obgrizeno po sredini.Zelo veliko jabolko.:D.Lahko/največkrat je naslonjena na skalno steno.

Predtavljaj si mravljo, ki poizkuša splezati na štor med/po šopu lisičk, ki so narejene iz zlepljene/sipke moke-pršiča.

Zgodovina sprememb…

ČIP 008 ::

Igor daj malo pokomentiraj Tomažev trenutni položaj, ki ne izgleda nič dobro? So še sploh kake možnosti za uspeh ali je to začetek konca? Pa tudi njegova javljanja ne vlivajo kaj dosti upanja?

Bob Rock ::

hvala za razlago, igor
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

IgorGrozni ::

Sicer s temle sodelujem v cirkusu, kar mi je kot ˝starcu-klasiku˝malo zoprno, ampak:

Nekateri plezalci skoz tarnajo, še preden vstopijo v steno, ..kot da so na robu smrti,... bentijo, ipd..., nekateri so tiho, nekateri pa pojejo do smrti..:D .
Težko je sodit, če ne poznaš, kako se obnaša med plezarijo, v kakšnem stanju je v resnici.

Takole od daleč, ampak zelo od daleč, bi rekel: Razmere čudne=kurčeve, orientacija težka, do vrha je še daleč...čas pa teče. V tistih hribih so vremenski obrati hitri in siloviti....

1.Umik : Levo v Messnerjevo smer in potem dol (odvisno kako bo izčrpan, hrana, oprema, vreme ), ali pa se bo vrnil po svojih stopinjah, odvisno kakšne so razmere v ˝kanalu˝, ki ga mora prestopiti še enkrat in razmere (oprema) za spust v tej smeri...
2. Ali pa bo poizkusil še enkrat priti višje-levo čez skalni steber, do ˝flanke˝ = zasneženega pobočja in če bodo tam razmere boljše,....včasih je gor hitreje, kot dol.

Ključ ˝podviga˝je v hitrosti. le-to pa izgublja.
Tip je preživel kar nekaj trdih smeri in ima očitno dober občutek/presojo za možno v danem trenutku in okolju. ...Prej bi rekel poizkus umika, kot navzgor po prvenstveni smeri (zamišljeni).

ČIP 008 ::

Jutri bo po moje dan D. Ker če se ne premakne iz bivaka2, 6400m na preko 7000m je podvig praktično nemogoč. Potem je še tu velika utrujenos, primanjkuje mu hrane, vreme slabo, samozavest pada čas pa neusmiljeno teče...........itd...................... No bomo videli morda pa mu bodo bogovi le naklonjeni.

Tilen ::

Sem poslušal tiste sveže novice današnje... huh tezka bo.

Kaj je govoril nekaj glede opreme?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlackHole ::

Bojda ima cepine že čisto skrhane, to sem si zapolnil o opremi.
Torej, če se mu kje zatakne, če kje obtiči, mu nihče ne more pomagat tam gor, ga rešit?
LP Marko

#000000 ::

To je že on sam reku še v dolini, da kako reševanje z helihopterjem ne pride v poštev, da pa bi šel kdo po njega pa je tudi skor neverjeten podvig. Ampak pomojem da se mu bo dans odprlo in bo šel naprej ampak še zmeri ni konc, mene zanima kako on misle dol pridet oz kje, prav da ma ene ti kline al šravfe in 50 m štrika, kako si je sestop zamislu v dolini pa ne vem ? Bom pobrsku valjda more kje pisat. A mu kej postate vzpodbudne besede. LP

Doman ::

Včeraj zvečer leživa z punco v postelji in se pogovarjava. Ona pa kar naenkrat sredi pogovora začne jokat kot majhen dojenček. 10 minut je jokala tako močno da ni mogla 0 povedati. Ko se je le malo umirila mi je rekla da joka zaradi Humarja, ker je brala njegovo stran. :8)

V-i-p ::

Jebempti, zadnja današnja novica na njegovi strani je jebeno slaba :(
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tilen ::

Hudo hudo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

V-i-p ::

Piz*a, vedno slabše novice... :'(


Reševanje iz stene ni mogoče
5.8.05 13:17 CET

Jutri poskus reševanja s helikopterjem
5.8.05 17:47 CET

Drama se očitno šele začenja
5.8.05 21:45 CET

Iz baze smo dobili SMS...
6.8.05 05:46 CET

Poskus mednarodne reševalne akcije
6.8.05 10:22 CET
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GUFY ::

Zgleda da ga bodo poikušali rešit z helikopterjem, saj so stopili v stik z podjetjem Eurocopter, katerega helikopter je 14. Maja 2005 pristal na Mount Everestu. Pa še link do podviga pristanek na Mount Everestu.

chucki ::

Zej pa ma kar je iskal. Ze dost jih je umrl tam pa se se kr spravlajo gor pa jim se zdej ni jasn da ne morjo in pol prosjo da jih resijo z helikopterjem mislim slabo ti je lahko od tega. Naj se rajs ukvarja z druzino ne pa da pleza v smrt ;((

mtosev ::

Če ostane živ se rabi vsaki dan bogu zahvaljevat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BigWhale ::

To je isto, kot navijanje procesorja. Eni to radi pocnejo in bodo poceli dokler ne bodo skurili svojega zadnjega procesorja.

A jim kdo rece takrat, 'zdaj pa imas kar si iskal?'

ON je rinil v steno, ON je vedel s kaksnimi tezavami se bo ukvarjal, ON je vedel, da bo za sabo pustil druzino, ce bo kaj hudo narobe. In njegova druzina je vedela, da bodo ostali brez NJEGA, ce bo kaj hudo narobe.

Vi pa svoj prag pometajte, garantirano, boste celo zivljenje imeli delo, ni treba se sosedu pomagat.

Jaz mu pa zelim mirno noc in jutri lep dan, pa da bo cimprej kdo prisel po njega.

chucki ::

zarad mene lahk pleza po luni sam ni mi pa vsec da bojo zdej ogrozal drugi svoja zivljenja zarad njega ker ga bodo sli resevat.;(

Caligula ::

Ja, tamala froca sta mela besedo pr tem in sta vedela kaj se dogaja ja :|
Bravo BW. Verjetno sta dala soglasje in vse to ja..

:\

Tilen ::

Navsezadnje bi lahko rekli isto za gasilce. Recimo, ti po nesreci zanetis ogenj v hisi, gasilec pa mora gasit in resevat tvojo druzino in raskirat svoje zivljenje zaradi tvoje "meune" napake.

Gorski resevalci so zato, da pac pomagajo tistim ki imajo tezave v gorah, isto gasilci samo oni pac delajo to kar delajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

V-i-p ::

Mislim, da boljše kot je povedal BW, se ne bi dalo. Se v vsem strinjam z njim. Chucki, s tvojim postom se pa ne bi ukvarjal. Sedaj se gre za življenje in smrt, sedaj se gre o tem, kako človeka rešit. Tu sploh ni debate zakaj je on šel gor, še manj ni debate o familiji. Gor je, potrebuje pomoč in sigurno če se bo le dalo, bo stekla reševalna akcija. Tudi če bi ti s punco seksal na skednju, ter padel v eno luknjo in si zlomil nogo, bi bil deležen "pomoči". Noben dohtar ti ne bi lajal: ne bomo ti pomagali, kaj pa fu*aš tam, kjer ti ni treba, a ni tako? Kar je pa pri takih postih, kot je tvoj še najbolj žalostno je pa to, da je človek po vrhu še tvoj sodržavljan in tako govoriš, sram bi te lahko bilo...

Tomaž, drži se! Vso srečo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Doman ::

Če bi pa uspešno prišel na vrh ter se vrnil živ nazaj bi pa vsi govorili: HUMAR JE CAR!
Sedaj, ko pa mu to na žalost ni uspelo pa: KAJ MAŠ SPLOH ZA PLEZAT TJA GOR?;(

Jaz upam da ga bodo rešili, saj je vremenska napoved zares grozovita za naslednje dni. Ima pa srečo v nesreči da je na takem mesti kjer je vsaj malo varen pred snežnimi plazovi.

OrlyTM ::

sram bi te lahko bilo...


pa ga ne bo, ker Tomaz je pac neoodgovoren. Saj ves ... oni pa venomer odgovorno pohajajo po svetu, brez najmanjse moznosti za nesreco ...vsaj odkar imajo otroke, ne :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Morm rečt, da emocionalno sem povsem na BWjevi strani.

Razumsko pa pravim .. eh, sej ni važno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Gasilec ne gre v hiso zaradi "sirjenja svojih obzorij", hobija, veselja,.. samouveljavljanja....
Nekaj so tehtna dejanja pri katerih lahko ogrozis sebe in se koga nekaj pa je tisega na in pod sivo mejo.

OrlyTM ::

Oh Caligula, you're so full of shit!

Njemu je to tudi sluzba. S tem provajda tudi za "svojo druzino" (ceprav itq niso vec skup, tko da so ti "argumenti" itq iz trte zviti). Dela pac tisto, kar najbolje zna in to je alpinizem! Doslej uspesno! Koliko je ljudi, ki gredo vsak dan v sluzbo in nikol ne vedo, ce bodo prsli nazaj domov. Zacensi z vsemi trgovskimi potniki!

In ce smo ze pri gasilcih (kolkor kol nerelevantno je to zdej), mnogo jih je v taki sluzbi ravno zaradi svojega hobija, veselja do pomoci drugim! Cist popolnoma isto se lahko aplicira.

Now, stop it!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BlazB ::

oh Orly you are so full of bullshit :)

Torej ti dejansko primerjas voznjo z avtomobilom z brezveznim plazenjem po skalah. :) ja res je tudi voznja z avtom je tvegana samo gre za smiselno tveganje ki prinasa dolocene koristi medtem ko pa od plezanja ki je neprimerno bolj tvegano ni popolnoma nobene koristi. Upamo lahko samo da tomazeva norost ne bo pokopala se kaksnega pilota ki ga bo sel resevat.:\

Brane2 ::

Tole bol slabo zgleda.

Tip je skoz razlagal, da gre za dvoboj z goro brez možnosti vdaje in da ga v primeru, da ne uspe, verjetno čaka smrt- in da se tega kristalno jasno zaveda.

Sedaj pa se je razjokal po drugi rundi in rabi helikopter- potem ko ob vstopu ni hotel plačat akontacije 6.000 EUR za morebitno helikoptersko reševanje.

Neee, on je Dirty Harry alpinizma... >:D

Kje je zdaj ves ta pogum in kako bo zgledalo, če obrnejo pol sveta za poseben chopper, s katerim bodo tipa spraskali dol z gore ?

Da ne govorimo o povsem nepomembnem vprašanju, kdo bo vse to plačal ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tilen ::

Ja davkoplačevalci. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Brane2 ::


Upamo lahko samo da tomazeva norost ne bo pokopala se kaksnega pilota ki ga bo sel resevat


Ja, to je druga stvar, ki me je zbodla v oči. Povsod v novicah lahko vidiš, da "se pogajajo s pakistansko vojsko, ki da ne pristaja na pogoje".

Kot da bi pakiistanski prasci hoteli izsiljevati. Šele v drobnem tisku lahko prebereš, da opreme za tako reševanje niti slučajno nimajo in da ni pilota, ki bi za cepca reskiral svoje življenje...

SPloh pa verjetno imajo stalno take zahteve od gomile športnikov, ki zahajajo tja. Če tu pa tam pobere kako "legendo alpinizma" je to verjetno v vseh cajtngih, če pa se kje sesuje chopper c komplet ekipo, ki je šla reševat cepca, pa to nekako ne pride na CNN, vsaj jaz tega še nisem videl...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OrlyTM ::

@BlazB:
ni popolnoma nobene koristi.


in seveda si tu TI tisti razsodnik, ki pove, kaj je nekomu koristno in kaj ne? :\

@Brane2:
si pomislil, da mogoce se ni blo nobene nesrece resevalcev? Neee ... na vsakega alpinista se en helikopter sesipa, samo tajijo nam ... zlobne tajne sluzbe :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

V-i-p ::

Samo eni tukaj ste pa res navadni usrani [cenzurirano]. Gre se za življenje človeka, po vrhu še slovenca, kaj te ku*ac boli kdo bo zdaj to plačal. Če moram kot davkoplačevalec plačevat še veliko večje svinjarije, bom tudi življenje človeka. Ni problema. In če že berete, čitajte dovolj pozorno, morebiti boste ujeli, da je odprava plačala depozit za helikoptersko reševanje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

Pa še nekaj me zanima- glede chopperjev.

Zakaj za te stvari ne uporabljajo posebnih lahkih chopperjev brez posadke- ki bi bili daljinsko upravljani ?

S takimi napravami bi se verjetno lahko dvignili veliko višje kot z velikim-klasičnim in če drugega nič, bi tipu lahko vsaj dostaljali hrano ali opremo na vsake toliko- če ga zadea že ne bi mogla komplet dvigniti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OrlyTM ::

ti si zdaj ze na znanstveno fantastiko preklopu, kaj? Pakistanska vojska nima dost sposobnih plovil, niti dost izurjenih pilotov, ti pa sanjas o robotskih helikopterjih pod goro, ki furajo hrano. Jao ...

Taka visina in sama stena je pac velik problem za katerikoli helikopter!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Brane2 ::


si pomislil, da mogoce se ni blo nobene nesrece resevalcev?


če gledam na našo statistiko, tega kar malo ne verjamem. Naš usrani ( no, relativno, glede na njihove gore) Triglav na m je pred leti pobral celo ekipo ( "visoko usposobljene gorske reševalce") skupaj s helikopterjem, če se ne motim.


Neee ... na vsakega alpinista se en helikopter sesipa, samo tajijo nam ... zlobne tajne sluzbe :\


Mogoče nam ne tajijo službe, ampak komplet ekipa kurčevih pakistancev ni vredna enega žlahtnega zahodnjaka, Slovenca pa sploh ne, kaj praviš ?


Samo eni tukaj ste pa res navadni usrani [cenzurirano]. Gre se za življenje človeka, po vrhu še slovenca, kaj te ku*ac boli kdo bo zdaj to plačal.


Tisti ki bo to plačal, po drugi strani ne bo plačal česa drugega. Mogoče bo zmanjkalo za kako operacijsko mizo ali kako krilo bolnišnice ali kaj tretjega. Vsako rešeno življenje te nakaj stane in za ceno tega bi jih verjetno na kliničnem lahko rešil kar nekaj- domnevam.


Če moram kot davkoplačevalec plačevat še veliko večje svinjarije, bom tudi življenje človeka. Ni problema. In če že berete, čitajte dovolj pozorno, morebiti boste ujeli, da je odprava plačala depozit za helikoptersko reševanje...


Si potem za povečanje davkov, da njimi pokrijemo stroške zdravstva- predvem take stroške, ki neposredno prinašajo življenja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


ti si zdaj ze na znanstveno fantastiko preklopu, kaj?


To NI znanstvena fantastika. Te stvari so, kot sem obveščen, v uporabi v Sloveniji.


Pakistanska vojska nima dost sposobnih plovil, niti dost izurjenih pilotov, ti pa sanjas o robotskih helikopterjih pod goro, ki furajo hrano. Jao ...


Zakaj rabiš robotski helikopter ? Zakaj ne moreš imeti daljinsko upravljanega s kamero, ki ga vozi šofer recimo iz baznega kampa ?


Taka visina in sama stena je pac velik problem za katerikoli helikopter!


Zakaj ? Zaradi razredčenega zraka ? Pa ni potem tak helikopter z manj extra bremena v veliki prednosti ravno tu pred klasičnim ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

korenje_ver2 ::

sam tale humar pa res neki posnema strela. hoce na hitr zasluzt neki z enim enomesecnim podvigom. ce bi men ponudl miljon evrov za kak tak podvig, bi takoj sel. (bil sem planinc 10 let, vem zakaj se gre, tko da me ne obmetavat z drekom)...

korenje_ver2 ::

glede helikopterja, mislim da mora meti kr 6 rezil, da se dvigne tko visoko. ze kak blackhawk helikopter se ne dvigne na 6000 m visine...
za tiste ka ne vejo, zracni tlak mora biti dovolj velik, da je zrak bolj gost in da se lahko napravi velik vzgon.

Brane2 ::

Je pa najbrž razlika, če moraš na 6.000m spravit recimo 100 kg , kolikor bi lahko tehtal mali choper, mogoče celo skupaj z nekaj 10 kg bremena ali pa, če moreš tja dvignit par ton... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

BlazB ::

"Če moram kot davkoplačevalec plačevat še veliko večje svinjarije, bom tudi življenje človeka"

Ni problema napisi mail v bazni tabor in naj ti poredujejo stevilko bancnega racuna in jim nakazi nekaj letno placo. Sicer ima pa humar dovolj sponzorjev, ki ga vneto trzijo (majcke srajcke kapice .... by POP TV) in ti sponzorji naj poskrbijo da bo njihovov best seller varno prisel nazaj v domace kraje.

Brane2 ::

Še nekaj me zanima- tokrat bolj teoretično.

Če bi bil tip izkušen jadralni padalec in bi tam imel tovrstno padalo, bi lahko prijadral nazaj v bazni tabor ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214643 (2936) Smrekar1
»

Pehota - pull out

Oddelek: Loža
173148 (2070) mailer
»

Šola Vožnje (Mnenja)

Oddelek: Na cesti
258346 (7451) Axbcd
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324686 (21471) Utk

Humar je odšel .

Oddelek: Loža
71387 (1081) c0dehunter

Več podobnih tem