» »

Tomaž Humar - največji

Tomaž Humar - največji

««
5 / 22
»»

OrlyTM ::

A je že kdo pogledal zadnje slikce na njegovi strani? Men se zdi da je zapadal ene 20m snega.


NORA stena ... hard core ... snega je na kupe ... in to v skoro navpicni steni ... aaaaadijo 8-O

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Brane2 ::


Brane2, ne razumem tvoj logike. Skrbi te za reševalce, kot da oni nimajo pravice do izbire. Humar PROSI za pomoč, ničesar ne ZAHTEVA. Pilota nihče ne sili, da gre leteti tja gor. Tako kot Humar je najbrž tudi pilot ocenil tveganje. Če ga ni ali ga je podcenil - too bad. V čem je torej fora ?


1. Zakaj me ne bi skrbelo za reševalce ? Zato , ker pa oni so imeli možnost izbire ? A Humar je pa ni imel ? Se pravi, pilot je ocenil tveganje in zato lahko v primeru napake umre, za tipa, ki je zavestno povzročil inicialni problem, pa to ne velja ? Če pilot preživi, bo lahko rešil še koga. Če Humar odkoraka dol, se bo naslednje leto spet spustil v kaj podobnega in mogoče takrat še koga pokopal.

2. ne razumem tvoje logike. Saj jaz nisem rekel, da ga ne bi smeli it reševat. Samo sprašujem se o koristnosti medijskega efekta tega početja, s katerim vsi mahajo naokrog- kao tole nam bo dalo prepoznavnost. Neki ni videt.

3. Cela tema je bila odprta z namenom izmenjave pogledov. Moj pogled na celo stvar je pač tak. Kaj je narobe s tem ?

4. Smisel izmenjave je v tem, da dobiš dodatno informacijo od drugih, ki je sicer ne bi in v skladu s tem popraviš napake v svoji dati, kot bi rekel Thomas. Če bi mislil "gonit svoje" bi odprl temo s tem namenom, ne pa polemiziral z drugimi. Prej bi rekel, da te moti, ker ne moreš racionalizirat to, kar čutiš. Saj je prav, ljudje čutimo in lahko recimo rečeš "Jaz čutim tako", vendar ne tega izhodišča prodajat kot nekaj kar je samoumevno in edino prav.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Prinesel sem mu Whisky, mislim da v flaši 0.7l. Tip se je ogrel na podoben način kot kak kvihtar pred odločilnim dvigom, nato pa jo je pred mano spreznil praktično v trenutku. Pa je pred tem že kvihtal ta dan in zato se je resno zasekiral, če mu bo "dvig" ratal.

Zanimivo, da ti simpatiziraš z alkoholikom, mi pa naj ne bi z alpinistom? :\

Zanimivo ... zgleda, da nas vse rahlo zanaša ... na različne konce sicer ... ampak vseeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Zanimivo, da ti simpatiziraš z alkoholikom, mi pa naj ne bi z alpinistom? :\

Zanimivo ... zgleda, da nas vse rahlo zanaša ... na različne konce sicer ... ampak vseeno.


NE simpatiziram z alkoholikom. Dobil sem poslovno darilo, s katerim nisem imel kaj, tip je pa to videl. Da sem pokrajšal enačbe in se ga znebil, sem mu pač dal flašo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Damjan Jagar ::

Kako se lahko ukvarjaš z extremnim športom, če NISI ekstremist ?

Pa daj no. :) Ne me lovit s takšnimi, dobro veš kaj sem hotel povedati.
http://jagar.si

TESKAn ::

Brane2, če bi recimo naneslo, da bi se moral pred nekom iz, recimo, ZDA pohvaliti s kakšnim slovenskim ekstremnim dosežkom, kaj bi mu povedal? Zgodbico o pijancu, ki je zeksal 0,7 viskija, ali o Tomažu, ki rine v vsako ekstremno steno? In še to, katera od zgornjih variant bi pustila bolj pozitiven vtis o Slovencih?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brane2 ::

Če se le da, ne bi omenjal nobenega.

Če pa že siliš bi omenil Humarja. ČE bi zaradi njega kdo umrl, bi raje omenil pijanca.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Damjan Jagar ::

Lahko bi omenil Robiča, ki mu je uspelo. In to dvakrat. In to v Amerikiiii. :)
http://jagar.si

Brane2 ::

Cyber:

RESNO ne razumem, kaj si hotel povedati. Dal si mi sebe kot primer, a:

1. Kaj dokazuje TVOJ primer ? V tem primeru ne vidim od njega posebne koristi.

2. Praviš da se ukvarjaš z ekstremnimi športi, vendar poznaš mejo. Če določenih tveganj ne sprejmeš, kako temu lahko rečeš ekstremni šport ?

3. Kakšne zveze ima to s Humarjem ? Si hotel reči, da je po tvojih izkušnjah sprejel iracionalno odločitev, ker ti nekaterih stvari pač ne bi počel ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Ampak tega ni bilo med možnostmi izbire. Imel sem na izbiro pijanček ali Humar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Damjan Jagar ::

1. S svojim primerom nisem hotel nič dokazati. Samo povedal sem ti zakaj se raje spuščam z bajkom, kot pa da bi se špikal.
2. Pravi extremisti so tisti, ki ne poznajo meje? Sprejemam tveganje in sem bil že deležen nekaj poškodb, ne rinem pa z glavo skozi zid. Meje si morš postavit. Imamo pač panogo kolesarstvo. In ker Robičevo gonjenje čez Ameriko pač ni navadno kolesarstvo je dobil 'predpono' ektremno. In ker spust s kolesi ni navadno kolesarjenje po mestu ob nedeljah, je tudi ta dobil ime ekstremno kolesarstvo. Nisem si jaz besed izmišljal.
3. Nima veze s Humarjem, glej prvo točko.
http://jagar.si

nevone ::

>Če se le da, ne bi omenjal nobenega.

>Če pa že siliš bi omenil Humarja. ČE ba zardi njega kdo umrl, bi raje omenil pijanca.

Če boš hotel obdržat načelno držo, boš moral v isti koš zmetat tako pijance kot alpiniste, torej se z nobenim ne smeš postavljat, kot da je kaj boljši od drugega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Caligula ::

If some mountain climers are googles and some googles are drunks, some mountain climers are definitely drunks.

True or false?

:D

Brane2 ::


1. S svojim primerom nisem hotel nič dokazati. Samo povedal sem ti zakaj se raje spuščam z bajkom, kot pa da bi se špikal.


Če se prav spomnim, ker ti to daje zadovoljstvo, "špikanje" pa ne ? In kaj s tem ? Mnogi čutijo ravno nasprotno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Myth ::

Zanimiva tema. Predvsem ker sodelujoči ne prenesejo drugačnega mnenja. Sicer bi sam tudi tako odreagiral, zato ker sem pač 'bolj človeški' , torej nekateri imamo sočutje, etc.
Tako da nehajte Brane2-ta zbadat.

Sicer pa tema nebi bila tako dobra, če ga nebi. :D

to je moje mnenje
ontopic pa tole: Humar ni edini extremni alpinist, je pa edini slovenski extremni alpinist ki ga poznam. Kaj če bi kateri drugi extremni alpinist doživel to situacijo? Takole razmišljajte... ;)

nasvidenje
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Brane2 ::


Če boš hotel obdržat načelno držo, boš moral v isti koš zmetat tako pijance kot alpiniste, torej se z nobenim ne smeš postavljat, kot da je kaj boljši od drugega.


Ne vem, kako lahko govorimo o "boljšem". Humar lahko spleza, kamor jaz niti slučajno ne morem, kvihtar pa spije stvariv količinah, ki bi mene ubile.

Pri tem se mi je*e tako za Nanga Parbat kot za viski.

Poleg tega, nobeden od njiju se ne sekira za to, kaj si mislim jaz o njunem "športu". Me drugim tudi zato nima kaj dostismisla razglablajt, keteri od njiju je boljši. Boljši za kaj ? V pijanem šahu bi stavil prej na kvihtarja, čeprav o šahu nima pojma, v kaki disciplini preživetja v naravi pa prej na Humarja...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

dmok ::

Brane2: Zakaj me ne bi skrbelo za reševalce ? Zato , ker pa oni so imeli možnost izbire ? A Humar je pa ni imel ?
Pravice, da te skrbi za reševalce ti seveda ne morem odreči. Samo razlog me je zanimal. In do zdaj me nisi prepričal, da je tvoj skrb za reševalce kaj bolj plemenita od skrbi za Humarja. Nihče nobenega reševalca ne sili, da gre tja gor. In ja, seveda je Humar imel izbiro, nihče ni trdil nasprotnega.

Brane2: Se pravi, pilot je ocenil tveganje in zato lahko v primeru napake umre, za tipa, ki je zavestno povzročil inicialni problem, pa to ne velja ?
Kdo pravi, da to za Humarja ne velja ? Če se nihče ne odloči, da mu gre pomagat bo pač prepuščen sam sebi. Žal.

Brane2: Če pilot preživi, bo lahko rešil še koga.
Verjetno to ni ravno pilot, ki bi reševal povprečnega alpinista, ki je obtičal v severni steni Boča. Tvegana reševanja pa so ponavadi ..... tvegana.

Brane2: Če Humar odkoraka dol, se bo naslednje leto spet spustil v kaj podobnega in mogoče takrat še koga pokopal.
Humar ne bo nikogar pokopal, pika.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

Brane2 ::


In do zdaj me nisi prepričal, da je tvoj skrb za reševalce kaj bolj plemenita od skrbi za Humarja.


Tega niti nisem poskušal. Plemenitost v moji knjigi pravil ne obstaja,kot jo poskušaš prikazati ti.



Nihče nobenega reševalca ne sili, da gre tja gor. In ja, seveda je Humar imel izbiro, nihče ni trdil nasprotnega.


Reči,d aje imel Humar izbiro, enakovredno ostalim, je sprenevedanje. SAJ TIP JE SKUP SPRAVIL CELO STVAR !


Brane2: Se pravi, pilot je ocenil tveganje in zato lahko v primeru napake umre, za tipa, ki je zavestno povzročil inicialni problem, pa to ne velja ?
Kdo pravi, da to za Humarja ne velja ? Če se nihče ne odloči, da mu gre pomagat bo pač prepuščen sam sebi. Žal.


Zakaj potem vsi vpijejo da mu je nujno treba pomagat za vsako ceno ?


Brane2: Če pilot preživi, bo lahko rešil še koga.
Verjetno to ni ravno pilot, ki bi reševal povprečnega alpinista, ki je obtičal v severni steni Boča. Tvegana reševanj pa so ponavadi ..... tvegana.


Res je. Za zahtevna reševanja so verjetno potrebni boljši piloti in oprema. Hočeš reči, da bi izgubo teh dveh lažje prenesli, ker je takih primerov reševanj itak manj ? Mogoče res, če je pilot kraljevsko plačan. Takat lahko rečeš, da taki primeri itak porajajo povpraševanje in da so piloti, ki živijo ravno za tak zaslužek. Možno. Najbrž reševanje ne bo zastonj.


Humar ne bo nikogar pokopal, pika.


Kako to misliš ? Ker:

-do najhujšega NE more priti...
-v primeru da pride do s*anja, se bodo vpleteni itak pokopali sami, saj so sprejeli pogoje...
- do najhujšega NE BO prišlo...

Which is it ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Mati ::

In BTW: A nisva "midva že končala" in si šel spat ?


Ne Brane, šel sem se ven zabavat, to počne mnogo ljudi v soboto zvečer za razliko od tebe, ki očitno samo visiš za računalnikom!

Gleg ga zlomka, spet rusi! Klik...

Brane pokazal si iz kakega testa si, zdaj se pa malenkost umiri in nehaj trosit debilizme po forumu! Mislim, da te itak nihče resno ne jemlje! Tudi nisi tak frajer v resnici, kot bi se rad na forumu prikazal. Pika.

Damjan Jagar ::

Nazaj on topic:

Fotke ti dajo res za mislit. Kaj tip počne ves dan ujet tam gor?
http://jagar.si

Brane2 ::


Brane pokazal si iz kakega testa si, zdaj se pa malenkost umiri in nehaj trosit debilizme po forumu! Mislim, da te itak nihče resno ne jemlje! Tudi nisi tak frajer v resnici, kot bi se rad na forumu prikazal. Pika.

kako ti veš, iz "kakega testa" sem jaz ? Sva se kdaj srečala ?
Kakšno povezavo ima to če sem "frajer ali ne" z mojim mnenjem glede tega ? Moram kam splezat, da bom frajer ?


Ja, za tiste Ruse že vem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dmok ::

Jaz sem napisal kako jaz gledam na stvar. Pomoč za vsako ceno si verjetno razumel drugače kot jaz - jaz tukaj stvar razumem dobesedno - ceno kot denar. In se s tem tudi strinjam - v mejah normale. Itak nihče tega ne misli dobesedno. Tudi življenje ima ceno.

dmok: Humar ne bo nikogar pokopal, pika.
brane2: Kako to misliš ? Ker:
-do najhujšega NE more priti...
-v primeru da pride do s*anja, se bodo vpleteni itak pokopali sami, saj so sprejeli pogoje...
- do najhujšega NE BO prišlo...

V primeru da pride do s*anja, se bodo vpleteni itak pokopali sami, saj so sprejeli pogoje... Kriviti Humarja v tem primeru se mi zdi popolnoma neupravičeno. Če se razjezim, ker otroci nočejo pospraviti igrač - so za mojo jezo krivi otroci ? Pa še to - kaj je tvoj predlog reševanja takih situacij. Dve možnosti, ki se jih spomnim sam:
- prepovemo reševalne akcije če obstaja možnost, da nastradajo reševalci
- prepovemo plezanje, če obstaja možnost, da nastrada alpinist

Meni nobena možnost ni pretirano všeč. Upam, da boš dodal kakšno bolj sprejemljivo.

lp, David.

IgorGrozni ::

Ne Martin Strel alpinizma !.....ker mu ni uspelo, je postal Jackass.

Pozabite na Humarja, ne glede na to ali se bo uspel rešiti. Prav tako pozabite (za nekaj časa ) na druge extremiste.
Vsaj v Sloveniji nekaj časa ne bodo imeli kaj preveč ne medijskega ne sponzorskega učinka.

To je/bo posledica velikega medijskega pompa...in neuspeha.
Individualna dejanja bodo za nekaj časa spet tisto kar so: Dejanja posameznika. ..... In ne promocije države, narodov, načina mišljenja...podjetij, korporativnih trade markov...

Jackass, ne extremno treniran in predan športnik. Ker mu ni uspelo ! Takšna so pravila igre, ki jih je sprejel, ...sprejel tudi za vse ostale extremiste...

Če pa je v moči tehnike in nas ljudi, ga je pa seveda potrebno rešiti. Brez dvoma. Zaradi humanizma.


LP.IgorGrozni

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

IgorGrozni:

Zgleda,d anisem le jaz tu iz slabega testa. Sploh ne vem, zakaj folk toko ventilira okrog tega. Stvar se zdi logična...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Ne vem, kako lahko govorimo o "boljšem". Humar lahko spleza, kamor jaz niti slučajno ne morem, kvihtar pa spije stvariv količinah, ki bi mene ubile.

Jaz samo pravim, da ljudi boš težko prepričal, da med tema dvema ni nobene razlike. V očeh ljudi je trezna glava, pa čeprav iracionalna, več vredna kot glava vinjenega kvihtarja. Ker je vseeno dosti lažje postati extremni pijanec, kot extremni alpinist, pa če ti temu še tako oporekaš.

>Pri tem se mi je*e tako za Nanga Parbat kot za viski.

Verjamem.

>Poleg tega, nobeden od njiju se ne sekira za to, kaj si mislim jaz o njunem "športu". Me drugim tudi zato nima kaj dostismisla razglablajt, keteri od njiju je boljši. Boljši za kaj ? V pijanem šahu bi stavil prej na kvihtarja, čeprav o šahu nima pojma, v kaki disciplini preživetja v naravi pa prej na Humarja...

Če hočeš biti načelen, ne smeš staviti na nikogar od njiju, ker sta po tvoje oba nekoristna. Zakaj bi stavil na nekaj, od česar nimaš nobene koristi?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mati ::

kako ti veš, iz "kakega testa" sem jaz ? Sva se kdaj srečala ?


Sva se. Od tod vem, da zelo rad bluziš in nakladaš bullshit! Pa ne samo jaz!

Brane2 ::


az sem napisal kako jaz gledam na stvar. Pomoč za vsako ceno si verjetno razumel drugače kot jaz - jaz tukaj stvar razumem dobesedno - ceno kot denar. In se s tem tudi strinjam - v mejah normale. Itak nihče tega ne misli dobesedno. Tudi življenje ima ceno.


Glede na pretekle komentarje tipa "V naši civilizaciji je smrt NESPREJEMLJIVA itd" ne vem, če sem ravno narobe razumel.


V primeru da pride do s*anja, se bodo vpleteni itak pokopali sami, saj so sprejeli pogoje... Kriviti Humarja v tem primeru se mi zdi popolnoma neupravičeno. Če se razjezim, ker otroci nočejo pospraviti igrač - so za mojo jezo krivi otroci ?


Kdo "krivi" Humarja- jaz ? Jaz se ssamo sprašujem, kje je v njegovih podvigih tako nedvoumna korist za vse nas ?
Ne pravim, da mu ni treba gor ali da ga ni treba reševati. Pravim samo- kaj je v vsem tem cirkusu tako dobrega za Slovenijo, o čemer neprestano vsi govorijo (pomikanje meja etc) ?


Pa še to - kaj je tvoj predlog reševanja takih situacij. Dve možnosti, ki se jih spomnim sam:
- prepovemo reševalne akcije če obstaja možnost, da nastradajo reševalci
- prepovemo plezanje, če obstaja možnost, da nastrada alpinist


Narava že ve, kaj počne in naravna izbira je pravzaprav proces, ki ej pripeljal od prvih celic do ekstremnega alpinizma.
Zakaj bi komurkoli prepovedoval, da se ukvarja s stvarmi ki ga veselijo in s katerimi mi ne škodi ?

Samo še čakam, da bo folk začel nabijat, kako moja negativna energija povzroča oblake in vetrove nad tipom.


Meni nobena možnost ni pretirano všeč. Upam, da boš dodal kakšno bolj sprejemljivo.


Zakaj bi ? Saj nimam nič s tem. Stvar se odvija nekje daleč, povsem neodvisno od mene.


Se mi pa zdi domišljija naših sponzorjev skrajno omejena.
A ne bi imelo večji medijski efekt, če bi recimo dr. Klokočovniku & Co. vsak toliko kaj kapnilo vžep in bi v podobni po možnosti mednarodni akciji za kakega invalidnega otroka premaknili meje in bi ta recimo lahko shodil ?

Pri tem ne mislim na periodično kupovanje vozičkov ali kaj podobnega ampak na kak riskanten projekt, mogoče celo ob uporabi najnovejših, riskantnih tehnologij, tudi ob visokem mortality rateu ? Nekaj v smislu pomoči za revne družine, ki stroškov niti slučajno ne premorejo, vendar tudi tako kot doslej ne morejo več ?
Saj ljudi, ki bi to rabili, je vsepolno okrog nas, le naučili smo se jih ne videti.

Saj ne,d a našim vrlim sponzorjem karkoli prepovedujem, le ideja pač...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::



Sva se. Od tod vem, da zelo rad bluziš in nakladaš bullshit! Pa ne samo jaz!


Res. No, še eden, ki me ne jemlje resno. Kaj lahko storim za tvojo ljubezen ? Splezam kam ? Odplešem kaj ?

Kar povej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


to Brane2 :
ti si tip človeka, ki išče dlako v jajcu in si interpretira vprašanja in odgovore kakor mu paše.
Tebe in tebi podobnim osebkom bi prosil za 10 minut druženja v isti sobi brez izhoda.


Hvala za psihoanalizo. AMpak kaj imajo moji motivi s povedanim ?
Slednej lahko drži ali ne drži, ne glede na to, ZAKAJ sem to rekel.

Če praviš da se motim, prosim- pokaži kje. Saj ne trdim, da imam vedno jaz prav.
Ne boš verjel, tega si niti ne želim. Kje je fora, da sodeluješ v debatah, kjer imaš vedno prav ?
Potem je vse skupaj zate izguba časa, hotel si pa slišat, kje NIMAŠ prav- torej preizkusit svoje logične izpeljave in začetne postavke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Kryx ::

> Če pilot preživi, bo lahko rešil še koga. Če Humar odkoraka dol, se bo naslednje leto spet spustil v kaj podobnega in mogoče takrat še koga pokopal.

Če Humar preživi, lahko kot gorski reševalec koga še reši.

In upam, da bo preživel. Če bo šel v kaj podobnega še kdaj, pa upam, da mu takrat uspe!

In Brane2, kaj "še koga pokopal"?? Koga je pa že? ejejej


Lepo popoldne vsem :\

nevone ::

>Kdo "krivi" Humarja- jaz ? Jaz se ssamo sprašujem, kje je v njegovih podvigih tako nedvoumna korist za vse nas ?

Tudi kriviš ga. Za morebitne žrtve reševalcev.

>Saj ljudi, ki bi to rabili, je vsepolno okrog nas, le naučili smo se jih ne videti.

Nekateri so videli Humarja. Se pa strinjam, da je veliko zanimivejših in koristnejših stvari, ki bi tudi zaslužile kakšno pozornost, pa je ne.

Maš point.

Pa tudi občudujem tvoj način debate, ki ne izpostavlja in ne ocenjuje sogovornike, pač pa se skuša držati debate o stvari o kateri se debatira in se, če se le da ne spuščaš na osebni nivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::


Tudi kriviš ga. Za morebitne žrtve reševalcev.


Pravzaprav, mogoče res. Samo v tej meri v kateri je prisilil svet, da ga mora gledat ko umira tam gor in na ta način skozi medije pritiskat na folk, naj vendarle že naredijo kaj. A če ga gre iskat "hired gun", ki se samo s tem itak ukvarja, ta pomislek najbrž odpade.

Ostane problem smiselnosti vsega, tudi če gledamo stvari skozi medijski efekt...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Če Humar preživi, lahko kot gorski reševalec koga še reši.

In upam, da bo preživel. Če bo šel v kaj podobnega še kdaj, pa upam, da mu takrat uspe!


Razen, če je na kozmičnih energijah misli dejansko kaj, efekt tvojega upanja NATANKO enak, pa če upaš da mu rata, da mu ne rata ali pa če ti je preprosto vseeno. Vem, da se ne sliši lepo, je pa logično.

Meni za tipa ni vseeno v smilu izgube življenja, mi je pa vseeno v smislu moje nezmožnosti da bi naredil zanj karkoli konkretnega.
Vsakršno brezciljno ne/obsojanje, upanje itd po forumih je izključno za lasten dober občutek.


In Brane2, kaj "še koga pokopal"?? Koga je pa že? ejejej


Ni bilo mišljeno v smislu, da je že nekoga pokopal, čeprav je izgubil kolega na eni od misij. Bilo je mišljeno v primeru da pri reševanju nekdo umre, Humar pa pride nazaj. Verjetno se alpinizmu in podobnim misijam ne bo odpovedal, torej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Če hočeš biti načelen, ne smeš staviti na nikogar od njiju, ker sta po tvoje oba nekoristna. Zakaj bi stavil na nekaj, od česar nimaš nobene koristi?


Nekoristna sta MENI, ne pa sebi. Ravno tako, kot sem jaz lahko nekoristen drugim, se tudi onadva ne sekirata o mojih koristih.

Kar se stave tiče, bi imel koristi od same stave- v tem namišljenem primeru seveda.

Point primer je, da je koristnost relativna, odvisna od potreb torej. Kdor je ne/koristen v nekih okoliščinah, ni nujno ne/koristen v vsakih.

Koneckoncev je sposobnost pitja vsaj pri nas, dostikrat lahko koristna.
Določenih dealov nisem sklenil dokler se nisem v poslovni družbi nažgal ko kanta...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Point primer je, da je koristnost relativna, odvisna od potreb torej. Kdor je ne/koristen v nekih okoliščinah, ni nujno ne/koristen v vsakih.

Ja, no, sej ... torej sta tudi Humar in njegovo početje za koga koristna. Ali dopuščaš možnost, da je Humar še nabolj koristen, ko počne, kar počne. Da, če ne bi počel tega, bi bil mogoče še bistveno manj koristen? Ne vem, mogoče, ga vseeno ne poznam in ne vem kakšne vse so njegove sposobnosti. Mogoče bi bil, če ne bi bil alpinist, en zafurstriran tip, ki bi bil pa še bistveno manj koristen kot je sedaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

korenje_ver2 ::

men se zdi da je ta podvig bl zanimiv kot od humarja: 20 minut na 284 stopinjah...
mislm kdo lahko zdrzi tolk casa v pecici? hehe to ti mora oci skuhat...

Brane2 ::


Ja, no, sej ... torej sta tudi Humar in njegovo početje za koga koristna. Ali dopuščaš možnost, da je Humar še nabolj koristen, ko počne, kar počne. Da, če ne bi počel tega, bi bil mogoče še bistveno manj koristen?


Koristen- komu ?
Meni -ne. Sebi- verjetno. Ampak natanko to velja tudi za tistega pijančka.


Ne vem, mogoče, ga vseeno ne poznam in ne vem kakšne vse so njegove sposobnosti. Mogoče bi bil, če ne bi bil alpinist, en zafurstriran tip, ki bi bil pa še bistveno manj koristen kot je sedaj.


Zame bi bil najbrž enako koristen v obeh primerih. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

>Koristen- komu ?
Meni -ne. Sebi- verjetno. Ampak natanko to velja tudi za tistega pijančka.

Sebi in še komu. Če se jih je toliko zbralo okrog njega, vsaj nekaj koristi od njega pa le pričakujejo/imajo, pa če je to magari samo veselje nad samim dogodkom. Če seveda odmislimo, da mu ne bo uspelo. Sicer je bil pa neuspeh v drugem planu.

>Zame bi bil najbrž enako koristen v obeh primerih.

Saj ne gre samo zate. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

cekr ::

Včasih se po medijih sprašujejo, le kaj je kakšnega očeta spravilo v samomor.
Sam se pa vprašam, kakšen ima Humar odnos do svoje družine.
Mislim, da skrajno ponižujoč.

Pred mnogimi leti sem imel za soseda alpinista, ki je bi mož in oče v večji družini.
Žal se je pred mnogimi leti odselil v Himalajo in tam tudi ostal. Kako je tam ostal, pa lahko predvidevate.

V Sloveniji se daje preveč poudarka na razne ekstremne športnike(ali so to res?);
marsikater ni sploh vreden omembe. Zame so to poklicni samomorilci.
A bi se Humar pred tednom, ko je že vedel, kakšna je situacija in kaj se bo zgodilo, spravil v steno, če za njim ne bi stala velika sponzorska pogodba? A imajo ljudje v Mobitelu vsaj kanček človečnosti, da bi mu na začetku rekli, da se ne bodo spuščali v to?
Prav vsi tile "ekstremisti" imajo lepe finančne pogodbe za seboj. Mi moramo pa poslušat, kako imajo ožuljene riti, kako so opečeni po glavi, kako imajo ožuljene noge, kako so lačni v steni, kako zmrzujejo...

Če pa gledam še iz svojega zornega kota davkoplačevalca, ki mora v zdravstveno blagajno vplačevati del bruto plače, me pa zelo pojezi, ker moram plačevati zdravstvene usluge "norcem".
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

chucki ::

@cekr

vsaka cast se podpisem pod tvojo izjavo!

Tear_DR0P ::

najbolš je to, da majo sponzorji zdej večjo medijsko podporo, kot bi jo mel če bi tipu ratal. jst bi rajš njih vprašu čemu so ga kljub poznani vremenski napovedi in oceni tveganja spustil v goro?
v kolker se nekje nahaja posadka in helikopter, ki slučajno nimajo nič za počet in so ga pri volji rešit in v kolikor se slučajno najde nekdo ki je reševanje pripravljen plačat, potem nej to naredijo in nej se na veliko oglašuje njihovo dobrodelnost ter heroizem - če tega ni pa sori humar you are collateral
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tilen ::

80GB so vceraj prenesli s strani, danes pa so se slike gor dali :)

zanimivo pa je, koliko denarja je na razpolago. Glede na to da jim je 1 strežnik začel pešat so kr 2 nova zraven nabavli. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

korenje_ver2 ::

80 GB ni velik, glede na to da je humarjeva stran na naslovnici 24ur.com in siol.net... pa se kere popularne strani...

TESKAn ::

Cekr, upam, da te hkrati jezijo še kadilci, pijančki, narkomančki, od katerih res ni koristi, zdravstveno blagajno pa obremenjujejo, ko staknejo pljučnega raka, cirozo jeter ali pa ko narkiče filajo z metadonom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mati ::

zanimivo pa je, koliko denarja je na razpolago. Glede na to da jim je 1 strežnik začel pešat so kr 2 nova zraven nabavli. :)


Niso šli dva nova kupit, pač pa so dva dodali, ki so itak na voljo pri podjetju (brez reklame), ki je med drugim eden sponzorjev, tako da se ni treba sekirat, da bo spet moral kdo kaj plačat. ;)

cekr ::

Me, tudi ti me jezijo.
Naj bo pa nekaj; vsak odgovarja za svoja osebna dejanja in zato naj tudi sam skbi za njih, ne pa da se s tem obremenjuje javnost.

Primer alpinista, ki ima vsaj malo v glavi;
Sam se je spravil v steno, jo preplezal, prišel na vrh, se vrnil domov... to je vse. O njegovem podvigu je bil govor šele, ko se je vrnil. Nobenega medijskega pompa, kot se ga sedaj zganja.
Vse to je opravil Tomo Česen.

Kar pa ne pomeni, da se strinjam z njim, da se je spravil v to dejanje.
Če pa že, ga pa bolj spoštujem kot Humarja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sycroft ::

na ta nacin je humar preplezal leta 1999 tisto goro, ki se ji rece ne vem kako ze:) pa takrat tudi nihce ni slisal zanj. vecina je zanj slisala sele zdaj, ko stojijo mediji zraven. to pa je tudi njihov namen. s tem sami sebe promovirajo, si drzijo gledanost pri novicah itd. zato si lahko privoscijo tudi take spoznorske pogodbe, kot je npr tomazeva. sicer pa mislim da se je tale debata ze davno tega izrojila in ne razumem vec pointa te debate. ali je to da je humar oh in sploh dober, ali v cem je smisel njegovega plezanja oz zakaj ga sploh resujejo?
kakorkoli ze, se mi zdi, da ni vreden ne vec, ne manj kot katerikoli drug "normalen" clovek, pa ceprav leze na take odprave, s katerih sploh ne ve, ce se bo vrnil. zatorej ima po mojem vso pravico, da ga resijo iz stene. tako kot je rekla nevone (se mi zdi:), tudi resevalci imajo izbiro resevanja, in ce jaz razumem resevalce, je to za njih izziv, tako kot je bil humarju izziv preplezat to goro...

s to mislijo se od vas poslavljam, pa lep vecer!




edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sycroft ()

monster-x ::

Sycroft, tista gora se imenuje Daulagiri. Drugače pa, če koga zanimajo njegovi vzponi, lahko odklika na to povezavo.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

nevone ::

> debata ze davno tega izrojila

Debata je že v redu. Ni pa za pričakovat, da bomo vsi začeli pihati v en rog. Pač izmenjamo mnenja, potem pa kakor kdo sam hoče sperejeti poglede ostalih sodelujočih v debati. Nekaj jih še bolj zagrizeno stoji na svojem bregu, nekaj jih spremeni mnenje, nekaj nas samo korigira svoj pogled, če se nam zdi kakšen del nasprotnikovega pogleda ustrezen.

To je vse, kar lahko od debate na forumu pričakuješ. Da bi pa en pogled prevladal v celoti je pa utopija misliti. Zato ne ocenjevat debat, kjer se krešejo mnenja, kot slabe ali izrojene, vsaj dokler so na primernem kulturnem nivoju.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Kryx ::

> Razen, če je na kozmičnih energijah misli dejansko kaj, efekt tvojega upanja NATANKO enak, pa če upaš da mu rata, da mu ne rata ali pa če ti je preprosto vseeno. Vem, da se ne sliši lepo, je pa logično.

Jaz mu s svojim sporočilom izražam podporo.

> Meni za tipa ni vseeno v smilu izgube življenja, mi je pa vseeno v smislu moje nezmožnosti da bi naredil zanj karkoli konkretnega.

Mal ti je vseeno, mal ti pa ni. Ali kako naj to razumemo? Da ti je vseeno, ker mu ne moreš nič pomagat?

> Vsakršno brezciljno ne/obsojanje, upanje itd po forumih je izključno za lasten dober občutek.

To je pa itak tavtologija, beseda brezciljno je tudi odveč.. Al ti pišeš za svoj slab občutek?

Ampak vendarle, Brane2, čeprav se počutiš jalovega v tem, da mu ne moreš nič pomagat - ni čist tko. Tomažu podpora, kot sam pravi, veliko pomeni.
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214681 (2974) Smrekar1
»

Pehota - pull out

Oddelek: Loža
173174 (2096) mailer
»

Šola Vožnje (Mnenja)

Oddelek: Na cesti
258417 (7522) Axbcd
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10324895 (21680) Utk

Humar je odšel .

Oddelek: Loža
71395 (1089) c0dehunter

Več podobnih tem