» »

temperatura cpu-ja

temperatura cpu-ja

<OmaDawn> ::

LP!

Zanima me kakšna je meja pr temperaturi procesorja da je še varno met pc pržgan, še posebi zdj v teh dneh...
Osebno mam amd athlon 2500+ in me je mal skrbela temp. ker so cd-ji pršli iz ohišja vn tok vroči da sm jih komi držu.
Sm probu motherboard monitor pa prau da je 78 stopinj in da je kritično pol sm šu pa v bios pa je bo 62/63 - kaj je prou in kaj je preveč??
procesor sm drgač kupu v box-u tko da hladilnik je kul sam a se useen splača kšne dodatne Al/Cu zalman's kupvat?

hvala za odgovore!
LP!
Ivy

Good Guy ::

kar je do 80 stopinj je še nekako sprejemljivo kar je pa več pa vsekakor ne
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mojsterleo ::

Js mam 2500+ pa Zalmanov bakren hladilnik pa mi je učer ob igranju enga špila temperatura CPUja prišla na 68°C8-O. Drugač pa sem imel pred letom dni tudi en zanič hladilnik gor na cpuju pa mi je učasih temperatura prišla prek 75°C kar že ogroža stabilnost CPUja (kolkr sem bral na raznih forumih). Drgač pa amdji baje fizično prenesejo ke do 90°C in več sam js tega rajš nebi testiral:D.

78 stopinj je mal velik ja... začni s tem da odpreš stranico ohišja pa mal prah ven počisti, če bo pa še zmer kriza pa nardiš da sobni ventilator piha v odprto kišto - problem rešen (vsaj dokler se vročina ne umiri:D).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i5 2500K pomoc prosim

Oddelek: Strojna oprema
385613 (3798) Janac
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514101 (3366) Dr_M
»

Napake pri navijanju?

Oddelek: Navijanje
231427 (973) Jan987
»

Temperatura računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193446 (3206) Grimlord
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74

Več podobnih tem