» »

nenormalne temperature

nenormalne temperature

Jan987 ::

jest mam pa nenavitga anthlona xp 2400+ pa mi temperatura jedra na polni obremenitvi doseže 80stopinj pol se pa ugasne. Temperatura socketa pa je do 60 stopin.

kateri hladilnik do 7k mi priporočate. Placa med prvimi kondenzatorji in napajalnikom imam samo 102mm (asus a7n8x-x). Zdej imam zalmana 6000al/cu in vent na full, prej z box colerjem pa je blo še VELIK VELIK slavše. Hladilnik je nameščen vredu in je namazan z zalmanovo termalno pasto (na tanko).


PROSIM POMAGAJTE KER IMAM PO POL URE BATLEFIELD 1942 80 STOPINJ.

problem se je pojevil ko sem zamenjal mojo staro grafo fx5600 za 9600xt ker sedaj mi grafa dovoljuje igranje na največji ločljivost in največjih detailih samo procesor mmora zaradi tega očitno laufati na 100% in se zaradi tega tako pregreva.

DominusSLO ::

80°? si prepričan?
si probal dat termometer na hladilnik? ali prst nanj?

veteran ::

Hmm, mogoče pa plata laže (npr stare nf7 so imel bug v biosu in so kazale neke nore temperature). Poskusi malo znižati napetost cpu.

Verjetno nova grafična precej segreje ohišje in posledično tudi procesor? Sicer pa, daj na stranico ohišja malo pod procesor 12 cm ventilator, da bo dovajal svež zrak. In če ne bo dovolj, še enega na vrh ohišja, na sredino, da bo vlekel ven.

Tukaj pa imaš primerjalno tabelo učinkovitosti hlajenja, če bi res rad menjal.

Do 7k bo tale verjetno dovolj dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

Jan987 ::

nova grafična ima stopinj nižje temperature kot stara. če pošlatam hladilnik pa se opečem (povsem na dnu še nisem probal).

DominusSLO ::

ja če se spečeš na njemu(ne moreš držat prsta gor 3s), je pa res že hudo >:D

Jan987 ::

evo slikca:

jedro ima 81 stopinj!

a je temperatura grafe 50 stopinj PO IGRI (ne sedaj) za 9600xt od fire powered by ati?

jest ne vem če je to normalno!!!!

veteran ::

Ne, tole ni normalno za nenavit procesor!
A si kaj poskusil znižat Vcore?

Jan987 ::

deluft je najnižje. A kdo pozna kakšen bios za mojo plato ki ma možnost nižje voltaže?

Good Guy ::

pomoje so se ti sf00kal senzorji
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AndrewSmith ::

Jst sem mel tudi hude temp. na mojem 2600+ (do 78)dokler nisem dal se enga venta ki dovaja zrak v komp....prej sem mel samo enga za odvod in to je blo to....zdaj sem pa zalmana 7000cu dal na proc in
se en 80mm vent za odvod in mi cez 50 nenavit ne gre.
Sam se mi zdi se vedno ful glede na to da je 7000cu na procu.
Bo treba dva 120mm kupit in menjat te 80mm cebelice :D
Ti pa za proc toplo priporocam zalmana 7000al/cu....je precej
lazji od mojga cu-ja,hladi pa skoraj isto....vreden teh 7199sit.
Ga mas tu..... http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Polkovnik Sikorsky ::

Brat ima v svojem računalniku AMD 2400+ Thoroughbread, ki se mu je res noro pregreval 80C v idle in 108 pod obremenitvijo, zato sem mu takrat nabavu zalmana 6000Cu in 3 vente za celo kišto in procesor je do sedaj v idle nekje med 50-56C, pod obremenitvijo okoli 67-70C. Senzorji definitivno kažejo pravilno, saj ima sedaj hladilnik samo mlačen na dotik v primerjavi s prejšnjim (no, še vedno je precej topel, vroč na dotik).
Trenutno mu deluje na 1800+ frekvencah (1.5gHZ, 15x100), saj se drugače stopinje, če dam na stock 2400+, povišajo za 10C, razlike pa sploh ni toliko očitno. V resnici je hitrejše, saj pri 100fsb rami tečejo na 2-2-2-5 (VIA KT400), medtem ko pri 133fsb tečejo le pri 2.5--4-4-8 (PC2700 + PC2100 kombinacija). Samo premaknit je treba jumper na njegovi plati za prehod iz 133 na 100FSB, plata pa celo sama zniža voltažo procesorju (in to na low-end Matsonic plati?! -no ja ni važno).
Priporočam ti zamenjavo hladilnika z Zalmanonom 7000AL/Cu (predlagano že zgoraj) in nakup termalne paste Arctic Silver 5 za čim boljši rezultat/nižje temperature.
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

kuglvinkl ::

Še enkrat namesti HSF, pravilno podmaži. Če ne bo bolje, zamenjaj HSF.
Your focus determines your reallity

Jan987 ::

zdej bom enmu poslal moj 2400+ TB in če ga po sprejel grem verjetno po enga bartona (2500+ mobile,2600+) Katerega od teh se bolj splača vzet glede na to da je prvi 72w. cena je enaka (skoraj)


KAKO NAJ SPRAVIM ZALMAN 7000AL/CU V MOJO KIŠTO CE JE ZA EN CM PREVELIK?

pinx ::

glede na podobno ceno se ti bol splača vzet 2500+, ker je odklenjen.

Jan987 ::

ma jih ne dobavljajo več.w jw 5 k dražji. A pol raj 2600+

korenje_ver2 ::

jani, men se dvigne temperatura na 65°C. sicer ne vem ce je to dioda... zato pa kupujem kompresorsko hlajenje.... ce prodaja kdo...

Good Guy ::

ja sam kva ti bo če furaš 24/7
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jan987 ::

kako pa laufa kompresorsko hlajenje.


P.s. Se opravičujem za slovnične napake na prejšnem postu. nastale so zato ker sem prodal proc in moj računalnik začasno ne laufa. V sredo verjetno dobim semprona 3000+ box za 27.000sit. Zdej samo še upam da bo kupec pošiljko sprejel. A je drugač sempron uredu odločitev?

Good Guy ::

kok jst vem je kompresrko sam za benchanje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

korenje_ver2 ::

pac kompresiras plin, kateri se ohladi pri ekspanziji.

Jan987 ::

kolk pa je to glasno?

korenje_ver2 ::

tolk kot tvoj domaci hladilnik. lahko tudi manj.

Acid_Burn ::

Se vam zdi temp. normalna ? :|
Drugac pa je hladilnik na HDD-u,pa dodani vent. ki pihajo na plato.
Nagibam pa se se na Zalmana CPU,vsaj po tem kar kaze ...:)
Osnovna Plosca :19 °C
Procesor : 87 °C
HDD : 29 °C
Uporablam pa Everesta.

Comp pa je Pentium 4 3.00GHz

Lp
Dejan
Acid_Burn


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zalman 7000 al/cu ali Thermaltake Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
151495 (1340) dxx
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241890 (1349) js
»

Nižanje temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7973 (806) DejaVu
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594063 (3218) Sami
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402098 (1415) G@MER

Več podobnih tem