» »

c++, linux in hardware

c++, linux in hardware

ql000 ::

Danes sem končal z razvojem driverja za družino laserjev (Fotona, LPKF). Komunikacija PC-ja z elektroniko poteka preko USB-ja. Sedaj imam software za drivanje napisan v matlabu, eno verzijo pa v Borland C++ builderju. Sedaj me pa zanima kako lahko naredim ustrezen GUI v linuxu, oz. kako naj ta GUI dela/komunicira s strojno opremo. Katere knjižnjice oz. rešitve naj uporabim linuxu. Trenutno razmišljam o Qt-u, vendar zaenkrat še nisem nič našel, če imajo kake knjižnjice ali pa rezrede za delo s strojno opremo.

BigWhale ::

Qt nima nic konkretnega, kar bi se povezovalo s hardware-om. Ravno zato je tako platformsko neodvisen. :)

Tisto kar si naredil v c++ builderju, bos moral predelati, da bo delovalo z Linuxom. Qt je v glavnem graficno okolje.

ql000 ::

Ko bi vsaj Kylix še živel! Potem bi imel pol manj dela, tako pa moram zdej najt eno pametno alternativo v linuxu. Kakšni predlogi kako se naj lotim zadeve?

CCfly ::

Vzameš svojo C++ kodo in ustrezno popraviš sistemske klice, da bo delovalo na Linuxu. Za GUI lahko nato uporabiš Qt, GTK+ ali wxWidgets.

Na primer za komunikacijo prek USB-ja lahko uporabiš libusb:
http://www.linuxquestions.org/questions/answers.php?action=viewarticle&artid=219
http://libusb.sourceforge.net/

PS: verzija za libusb ni ravno blizu 1.x zato malo previdnosti ne bi škodilo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Vesoljc ::

če bi uporabljal abstraktne objekte, teh tezav ne bi imel :)

ane :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ql000 ::

kaj pa kaka varianta za komuniciranje z driverji, ki so že v sistemu? Npr. da samo izbereš port npr. /dev/ttyUSB0,...

P.S.
Aha še rezlaga: jaz ne bi rad delal driverja za neko USB napravo. Jaz bi samo rad uporabil zadeve, ki so že v OS.
Ta moj driver je dejansko strojna naprava, ki upravlja neko drugo napravo (laser) jaz bi pa rad samo komuniciral z njo, OS pa jo zazna, ker uporabljam Ft232 čip, tako, da ni potrebe po nekem extra driverju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

CCfly ::

/dev/usb/ttyUSB__ so USB serijski porti. Testiraš lahko s programom minicom ali pa pišeš v port s cat-om, z logserial pa zajemaš odgovore naprave.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznavanje Arduina priklopljenega preko USB v Linuxu

Oddelek: Programiranje
211498 (992) mojster_joni
»

Linux/KDE - shell scripta

Oddelek: Programiranje
13932 (777) Icematxyz
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
302972 (321) Tear_DR0P
»

Povezava(Namestitev) Interneta na Slackware PROBLEM !!??

Oddelek: Omrežja in internet
51446 (1394) SasoS
»

Glede linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
411614 (1155) christooss

Več podobnih tem