» »

ADSL ja ali ne?

ADSL ja ali ne?

«
1
2

tt2 ::

Ali je trenutno vredu, da si nabavim adsl, ali pa bo v bližnji prihodnosti prišla kakšna boljša ponudba za internet???

vres.ales ::

ja ti samo nabavi

Dr Evil ::

Kje živiš?

vres.ales ::

ja kaj pa bi te nabavo

OrkAA ::

Če NE skleneš pogodbe za 2 leti nimaš kej zgubit... :)

hitcher ::

Če želiš imeti dobro in stalno povezavo do net-a si pač vzameš
ADSL, sedaj kje si vzameš, ali je to
Siol
K2
Amis
Volja

je pač od tebe odvisno.
AKcije so pa vedno bile in vedno bodo. Podobno npr. kot
pri mobilni telefoniji, dobro si kupil nov gsm aparat, že je
prišel nov v akciji in čez mesec zopet nov itd...

Če imaš možnost vzemi tam, kjer se ti ni treba obvezati za npr. 2 leti, čeprav čez dve leti najbrž ne bo nič tako pretresljivega :)

lp

Lime ::

Če si iz Kranja potrpi še kaka 2 -3 mesece in počakaj na ponudbo od Gratela (100MB).
Drugače pa je trenutno ADSL najboljša ponudba.

mare7 ::

uzemeš adsl in je kaj..kai boš kompliciral tolko

hitcher ::

Lime,

če bi bil zloben bi napisal:

počakaj še par deset let na to firmo :))))

mislim da je to - kako naj rečem:

kr'neki

to je bolj zraslo na podlagi osebnih poznanstev in ostalih stvari.
Poglej kaj so do sedaj naredili v KR:

- nič
- razkopali pol Kranja
- cevi so prazne
- niti ne znajo za sabo urediti, tako kot bi morali

- skratka **********************(cenzurirano :)))))

Lime ::

Planina je pokrita z optiko.
Drugače pa se tako nikamor ne mudi. Če smo zdržali nekaj leto na dial-up in sedaj nekaj let na ADSL, bomo pa še nekaj mesecev potrpeli :P

bluefish ::

sicer naj bi to podjetje začelo riti tudi po LJ. Kot so napisali v neki zloženki naj bi bila dela končana v 2 letih. :\

Caligula ::

Do 2 leti je OK podpisat. Pol bo pa ze Wimax!

MEDENA ::

Kaj je to Wimax ?

baker ::

Wimax je brezžični širokopasovni internet. Hitrost bo bila 10mbps v obe smeri (če ne celo 100).
Nekaj sem slišal, da bo za 5000sit/mesec 1mega v obe smeri.
Pa baje bo že septembra določen del pokrit, do konca leta pa skoraj vsa Slovenija.

bluefish ::

ŽE?!?

baker ::

Ja po mailu so mi napisal, da najkasneje do konca leta verjetno pa tudi prej. (upam, da je mišljeno za to leto:P ). Nekje sem pa zasledil, da bojo na 40lokacijah naredili že septembra tako, da (da ne bo glihk offtopic) je mogoče smiselno počakat oziroma se ne zavezat za 24mesecev pri nakupu ADSL-ja.
Še en link.
Pa še eno vpr.: zdej ko se je adsl-ju podražala mesečna naročnina se je podražala vsem naročnikom ali samo novim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baker ()

harvey ::

@baker podražil se je vsem študentski paket s prvim avgustom

Mesečna naročnina paketa ADSL za študente in dijake pa bo po novem znašala 6.600,00 SIT z DDV za hitrost 1024/256 kbit/s, 8.410,00 SIT z DDV za hitrost 2048/384 kbit/s in 10.520,00 SIT z DDV za hitrost 4096/512 kbit/s.

Vzrok spremembe cen klicnega dostopa je sprememba Cenika telekomunikacijskih storitev v notranjem in mednarodnem prometu Telekoma Slovenije. Razlik med cenami v času večje in manjše prometne obremenitve ne bo več.
Vir: www. siol.si

Mr.Bump ::

Glede Wimaxa me zanima sledece kar ni bilo povedano in glede na to, da sem cisti laik na brezicna omrezja me predvsem zanima odzivni cas le teh. Sam imam laptopa na brezicni router zelo cheap roba in vem da pinga 2ms do njega in 2 vec v net kot fizicno povezan racunalnik. Ima tudi tu pa tam kaksen visok ping. Predvidevam zarad omenjene cheap robe.

No moje vprasanje je ali bo odziven cas dosti vecji z Wimaxom kot je z ADSLom. Kaj pa kvaliteta siginala ali je konstantna? Kaj pa grmenje in sneg? Nevem zakaj ampak ko slisimbrezicno je prvo nakaj pomislim ping, drugo pa ce me lahko sosed z mikrovalovno blokira :D

plavko61 ::

Že pred 2 leti sem govoril ADSL je stara in zatarela tehnologija, pa še predraga povrh. TRIERA RULES !!!
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Fatal1ty ::

no če že govorimo o WiMax-u. ker mi adsl ne odgovarja zaradi prevelike zasedenosti v našem kraju (ping v COD-u ni nikol pod 80 največkrat je okol 150+) sem se odločil pozanimat za druge rešitve v našem kraju, natančneje za WiMax. prva testiranja so potekala v nekem kraju blizu Lj.
oddajnik je postavljen na Lj. gradu in kraj kjer so testirali je oddaljen cca.5km (zračna linija). testirali so v različnih vremenskih razmerah dež, megla... in v povezavi skoraj da ni bilo motenj. hitrost se je ob močnem nalivu znižala za manj kot 5% kar je super. ko sem klical na Incotel (ponudnik) so mi rekli da ne rabiš optične vidljivosti do oddajnika in da si lahko zračno oddaljen tudi več kot 20km. če si oddaljen 20km boš lahko imel paket 1mb ali 2mb katerih cena bo 5k in 8k, za manjše razdalje pa je možnost tudi 5, 7 in 10mb/s v obe smeri seveda. v jeseni naj bi postavili 40 oddajnikov v urbanih naseljih, do konca tega leta pa na več kot 140 lokacijah in s tem naj bi bila pokrita skoraj vsa slo.
torej ker mi kmalu poteče naročnina za adsl sem bom sigurno odloču za WiMax. pa še to Slovenija bo ena izmed prvih držav v Evropi ki bo to ponujala:))) j*** telekom in siol

Mr_Globus ::

Upam da bo res do jeseni ;) Bi rešlo problem neta v lj

OrkAA ::

A se zavedaš, da bo ping pri WiMax-u verjetno še večji, ker je to brezžično omrežje... ?

Gwanaroth ::

Če bi jaz živel v urbanem središču [npr. Ljubljana], ZDAJ sigurno ne bi vzel ADSLja. Kvečjemu kabel. Sicer pa bi počakal še par mesecev, ker se v Sloveniji obeta svetla prihodnost.
Lights often keep secret hypnosis..

Wox ::

Sicer pa bi počakal še par mesecev, ker se v Sloveniji obeta svetla prihodnost.

Ja? Bog, daj žegenj na tvoje besede.
Commodore 64

Veron ::

Že pred 2 leti sem govoril ADSL je stara in zatarela tehnologija, pa še predraga povrh. TRIERA RULES !!!

LoL z Triero si pa res užgau mem, poznam enga ko jo pa ne more normalno špilat CSS, pingi 100-400.. v najbolših časih ;)

Uros!no ::

Zanimivo, tudi jaz, na serverju v USA :\. Triera ima verjetno najnizji odzivni cas po vecjem delu Europe, ko govorimo o slovenskih ISPjih :)

#000000 ::

Vzam tist kar trenutno rabiš, sej če bo kaka sprememba na bolje, greš lahko še zmeram tja, če bo seveda to v tvojem koncu mogoče. Lahko pa počakaš ene dve leti in na dial-upu zabijaš čas in denar. Vkolikor so a tvojem koncu šele pred kratkim omogočli ADSL, ne čakaj na kable in druge boljše priložnosti, ker verjetno bo z njimi tako kot za ADSL-jem, namreč da bo ta tehnologija dostopna pri vas šele čez par let. LP

Fatal1ty ::

orka ne vem če res. en prijatelj iz novga mesta ma HIP (brezžična povezava in simetrična linija) in pravi da ma ping do 50. ma pa 1mb. in za hip rabiš optično vidljivost do oddajnika pri Wimax pa ne rabiš in še pri večji frekvenci bo deloval kot omrežje hip. p.s HIP ponuja neko podjetje iz Krškega....
glede na to da v Slovenijo prihaja tudi VDSL se ADSL-u obeta črna prihodnost. si predstavljate da nebi nihče več imel ADSL-a...
siol bi šu v stečaj..... :)

Fatal1ty ::

globus---problem neta v LJ 8-O. v LJ imaš na voljo ADSL, kabel, voljino brezžično omrežje itd... kaj bi pa še rad. nekateri so doma iz podeželja in so prisiljeni na Dial-up tko da si lahk srečen če si iz Lj. mal poglej na netu in boš vidu kaj vse je moč imeti v LJ.

Hux ::

no če že govorimo o WiMax-u. ker mi adsl ne odgovarja zaradi prevelike zasedenosti v našem kraju (ping v COD-u ni nikol pod 80 največkrat je okol 150+) sem se odločil pozanimat za druge rešitve v našem kraju, natančneje za WiMax. prva testiranja so potekala v nekem kraju blizu Lj.
oddajnik je postavljen na Lj. gradu in kraj kjer so testirali je oddaljen cca.5km (zračna linija). testirali so v različnih vremenskih razmerah dež, megla... in v povezavi skoraj da ni bilo motenj. hitrost se je ob močnem nalivu znižala za manj kot 5% kar je super. ko sem klical na Incotel (ponudnik) so mi rekli da ne rabiš optične vidljivosti do oddajnika in da si lahko zračno oddaljen tudi več kot 20km. če si oddaljen 20km boš lahko imel paket 1mb ali 2mb katerih cena bo 5k in 8k, za manjše razdalje pa je možnost tudi 5, 7 in 10mb/s v obe smeri seveda. v jeseni naj bi postavili 40 oddajnikov v urbanih naseljih, do konca tega leta pa na več kot 140 lokacijah in s tem naj bi bila pokrita skoraj vsa slo.
torej ker mi kmalu poteče naročnina za adsl sem bom sigurno odloču za WiMax. pa še to Slovenija bo ena izmed prvih držav v Evropi ki bo to ponujala:))) j*** telekom in siol


Ki si te ti to bral? Do konco leta bo pokrita dokoncno smao ljublana pa okolica malo. Komaj cez 2 leti pa vecji deli slovenije.
In ce nebos mel vidne razdalje bo ping verjetno sky high. In tudi nic nisem zasledil da so testirali v razlicnih razmerah. Prakticno tisti clanek nic koristnega sploh ne podaja. Mas kaksnega novejsega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Jan987 ::

mah najperej ste vsi govoril da bo wimax do konca leta p sloveniji (vsej) pa septembra v ljubljani, zdej pa pravite da ga bomo v drugih koncih slovenije imeli šele žez 2leti!!!! Pa jest k sem še ene 5km zračne linije oddaljen od kranja (vmes je gozd) bom mel pol še PINGE velike. Ma jest mislm da bom kr na siolu-ustov sej se mi negre tolk za tistga jurja na mesec k bo cenej ampak zato da mi bo internet 24/7 delov OK! ker zdej mi pr siolu tko dela!

Hux ::

Neve kdo je govoro to razen zgoraj v topicu. Jaz nisem nikjer zasledil da bi konec tega leta bilo.
V zadnem clanku odkrito pise da je 3 letni program to vendar bo vse pokriitu v roku dveh let.
Ljublana pa ze ma zdaj nekaj 40+ lokacij ki se bojo vsaltale baje zacektu naslednega meseca.
Ostali deli pa dobijo postopoma. Zdaj ker je program 3 letni bodo vsekakor najvecja mesta prvo pokrita tak da pricakujem LJ->Mb>Ptuj>Celje.... ne ravno v tem zaporedju. Verjetno bodo od ljublane dalje sirili in ne kr preskakovali.
Gozd pa je vlki siginal blokirec tak da ce si obdan z gozdom je gusto ja dokler pa samo ena stran pa se ni treba pomoje sekirat sej bo vec towerov postavlenih.

Pa tista testna razdalja ni bila 5km ampak 1.7km.

Drugace pa ce pises incotelu bojo odgovorili. Moj odgovor na kdaj priblizno bo v MBje bil. Sploh se nevejo kiro leto lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fatal1ty ::

hux klič na 073380250. številka je od podjetja incotel (ponudnik), kjer so mi dali te informacije. drugače sm pa tud brav v reviji telekomunikacije, kjer to piše. v jeseni bo pokrit tudi novo mesto kjer je podjetje iz tam. naprej lj, pol nm.... tko so mi rekel....
optiča vidljivost ni nujna...

Fatal1ty ::

kar se pa tiče signala... v tej reviji piši da so od idealne liniji anteno zamaknili za 70stopin in da je bil signal še vendo močan le upload je pal na 8mb, testirali so z 10mb v obe smeri. na incotel sm pa klicu že velikrat in mi dajo zmerom iste info tko da jim kr verjamem.

Hux ::

Ljublana,NM pa to je se dalec od cele slovenije. Eh?

Jaz samo za tisti clanek od Monitora vem ko so testirlai na 1700Metrov in dosegli max 3M/3M potem pa nekaj anteno premikali pa rekli da se vedno dela le da je zakasnitev dosti vecja. Torej ni vidne razadalje ping 200+? Je vidna razdalja ping cirka 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fatal1ty ::

ne vem tko so mi rekel, članek od monitorja pa nisem bral smo onga v telekomunikacijah. no pa sej bomo vidl. men je sm važn da naredijo v novem mestu, ker sem iz okolice nm. če bom mu čas sem bom pri njih osebno oglasu ko se bo začela šola....

Hux ::

Jaz sem tak razmislal meti najcenejsi kabelski paket kaj se da dobit za igre. Pa en Medium WiMax za download :D.
Pomoje nebo vec naneslo kot ADSL 4M trenutno cenovno takrat ko bo konkurenca vecja glede dostopa do neta.
Razen ce se bojo kabli tudi zrajtali pa zaclei ponujati sinhrono ali celo VDSL. Te pa pac to namesto Wimaxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fatal1ty ::

telekomuniacije revija se nahaja v jokerju 144. nek članek iz te revije

---802.16-2004 ima domet do 50km, s tipično celico obsega 6-10km.
v tej tipični celici sta učinek NLOS (non line if sight- oddajnik in sprejemnik se ne vidita) in samo delovanje (hitrost prenosa) optimalna............
............. zaradi te pomankljivosti se je delo skupine IEEE nadaljevalo na dodatku standarda, imenovan IEEE 802.16a. Ta nastavlja frekvenčni pas od 2 do 11 GHz ter omogoča komunikacijo NLOS.......

aja pa razdalja naj bi bila 4km in ne 5km kot sem napisal v prvem članku.
se mi ne da več pisat, če bi rad več izvedel si pojdi danes ali jutri kupit JOKERJA 144. ker 15. pride nov :)

Hux ::

reje se dalje zivim v temi kot pa kupim joker even again :D

Fatal1ty ::

lool

Mr_Globus ::

Fatal1ty res da so vse te možnosti ampak je priljučnina too mač. Vezat se pa ne morem v najetem stanovanju ali? Upam da bo pri wimax max 20k pa bom hepi :D

Fatal1ty ::

globus-za naročnino nebi vedel točno. poklič na incotel... po mojem mnenju bi lahko, saj boš dobil samo anteno, ki ti jo bodo usmerili proti oddajniku. tu nisi nič vezan na telefon al pa na kej drugega.:)

Jinto ::

Hux: Širitev po Sloveniji bo do konca leta. To so mi sporočili iz Incotela, kjer pravijo da bo do takrat tudi moj kraj pokrit.

Brilko ::

Jinto: to kar rečejo telekomovci moreš še z neki številom pomnožiti... :D

Jinto ::

Kaj pa ima Telekom s tem?

Brilko ::

hm... sem mislu da se še o adsl-ju preko telekoma, siola pogovarjate, kot je naslov teme, se opravičujem... ;)

OldSkul ::

Samo še neki. ADSL se zaradi VDSLja ne obeta črna prihodnost, ker je VDSL zelo omejen z hitrostjo. ADSL2+ zveni precej bolj obetajoče.

Drugače pa je WiMax fina zadeva, samo kaj ko bo trajalo, da pokrijevo zadevo, pa še višina naročnin je vprašanje.

Hux ::

Jinto: ja normalno. Siritev se zacneja to pa ne pomeni da bo koncana kompeltno prej kot v roku dveh let. :D.
Zdaj pa pac ce si tam ko bojo startali lahko ze mas nasledni mesec. Ce si nekje na drugem koncu pa ne pred 2 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Sadjar: ADSL2+ nebo prineso nic kaj vec. Se vedno je padec hitrosti na razdaljo in je nekako enak kot pri ADSL. Borih 50kbps pridobis na hitrosti max ce si izven dosegu 1.5Km kjer ne nese tudi VDSL normalno.
Tak da kaj pomaga VDSL ce nese borih 1.5kmetrov te je ze Wimax boljsa ponudba.
Ampak to se je vsej kako leto stran tukaj v MB max 2 leti ce smo zadni na seznamu :D

Jan987 ::

zdej mip2p programi delajo recomo na 80-120kb/s prenosa k mam 1mega paket. Al če vzamem 4mega mi bo delalo 4x hitreje?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIMAX

Oddelek: Omrežja in internet
363738 (1891) Andrejpan
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113433 (7436) Jan987
»

Incotel in WiMax

Oddelek: Omrežja in internet
324022 (2582) Spajky
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619077 (8520) Nejc Pintar
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211848 (1492) Mitch

Več podobnih tem