» »

Design spletne strani

Design spletne strani

fungy ::

Zanima me, v katerem programu bi si najlažje naredil design spletne strani. Program naj bo po možnosti brezplačen ali na voljo trial verzija. Stran pa bi imel v html jeziku.

Že vnaprej hvala za odgovore
  • polepsal: Primoz ()

mte ::

designa se lotiš na papirju. nato kak photoshop, gimp, whatever. Tu se design (grafični) ponavadi konča. Tu pride na vrsto html, css, php, za kakšno manjšo(!!!) animacijo je flash (ne za celo stran!). Za te stvari je pa ena sticky tema kjer obdela te stvari in kje kaj dobiš.
lp

Kami ::

Kot so že rekli... Photoshop :)

Če si začetnik maš tudi dosti tutorialov na good-tutorials.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

urban99 ::

no, jaz sem proti photoshopu (za začetnika)... Odlična stvar je Macromedia Fireworks, še posebej v navezavi z ostalimi Macromedia programi. Ima praktično skoraj vse, kar nek nezahteven uporabnik potrebuje (in še mnogo mnogo več), poleg tega vsebuje tudi vektorska orodja (pri PS boš hitro otreboval še Illustrator) in odlično kompresiranje in pripravo za web. Je tudi manj strojno zahtevna zadeva in nenazadnje.. bistveno cenejša.

mte ::

urban99: hm zanimivo, sploh nisem pomislil na to možnost..vsekakor bom zadevo sprobal..hvala
lp matej

Brilko ::

Stran pa bi imel v html jeziku.

Ne v slovenščini? >:D

fungy ::

Ja stran bi itak v slovenščini. Mislo sem v html obliki, ne pa v php al kaj podobnega.

Hvala, za tako hitre in dobre odgovore.

Iskraman ::

@fungy: Brilko te malce zafrkava :D zato ker je vsaka spletna stran v html jeziku, php se le vključi v html kodo. ;)

mte ::

fungy: pa na css ne pozabi! tudi to je poleg html nekaj kar boš potreboval če želiš kolikor toliko v redu stran, začetniki pogosto napačno uporabljajo frame-e ali tabele za pozicioniranje strani. Za to rabi css.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
294272023 (1441) edi123
»

Od dizajna do programiranja spletne strani

Oddelek: Programiranje
357000 (4424) Arey
»

izdelava spletne strani v adobe

Oddelek: Izdelava spletišč
131887 (1669) ZHHIGA
»

Učenje Html-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
62210 (2137) Elemen_T
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514964 (4305) govno

Več podobnih tem