» »

Mrežna kartica z dvemi porti

Mrežna kartica z dvemi porti

Mitch ::

Kot je že iz naslova teme razvidno me zanima, če obstaja mrežna kartica z dvema UTP priključkoma (10/100 Mbs), ki sta med seboj "neodvisna" t.j. kot če bi imel priključeni dve mrežni kartici? V en port bi bil priključen ADSL modem v drugega pa npr. prenosni računalnik. Ali bi v tem primeru funkcioniralo deljenje internetne povezave (Internet Connection Sharing)? Pa kje bi se takšna kartica kupila pri nas?

LP, Mitch

Microsoft ::

Zdej verjetno obstaja, samo ce mas dva PCI slota frej, si omisli dve kartici. Ena te pride 3kSIT, kar parkticno ni nic.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

vErjetno to sprašuje, ker nima več fraj slotov. Take kartice obstajajo. DObijo se celo 4-portne, vendar cena ni ravno ljudska.

Ko sem se ooziral za Intlovo 4x 1Gbit na PCI-X, je bila cena nekako 80 kSIT + DDV, če se prav spomnim. Ne ravno poceni.

Nio. če pa po drugi strani upoštevaš, da te solidna 1 Gbit karticva stane več ko 10 KSIT, to mogoče niti ni tako drago...
On the journey of life, I chose the psycho path.

hitcher ::

Vem, da jih je včasih Compaq vgrajeval v svoje strežnike,
bile so dvo, oz. 4 portne pci lan kartice.
Po moje če pokličeš kam npr. na TechTrade ti bodo ž vedeli
kaj povedati, ali to še obstaja.


drugače je pa lan kartica, kot lan kartica.
Najlažje ti je sicer (po mojem mnenju) gor instalirat
VMWare in instalirat npr. Linux pa imaš svojo (virtualno)lan kartico in lepo urejeno.

lp

Brane2 ::

Aja, iščeš 10/100 Mbit kartico. To bi znalo biti po razumni ceni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mile ::

V firmi ima router D-Linkovo DFE-580TX (Quad Channel) in deluje super

Mitch ::

No kot kaže le ne bo potrebno nabaviti dvo-portne mrežne kartice... Kolega je namreč "ugotovil", da ima še dve prosti PCI reži. Sedaj razmišljam, da bi mu nabavil eno navadno LAN kartico za povezavo z ADSL modemom in dve brezžični za računalnik in prenosnik. Samo zdaj me zanima, ali obstaja program za Windows XP, ki bi programsko usmerjal promet med računalnikom in prenosnikom ter bi tekel v ozadju kot navaden proces in ne preveč obremenjeval sistema (Athlon thunderbird 1400 MHz, 256MB DRAM)? Hvala za odgovore!

LP, Mitch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Pro/1000 MT Server Adapter Dual Port

Oddelek: Strojna oprema
182699 (2450) Spc
»

Sprememba registra, da bi enejblal LAN procesor

Oddelek: Operacijski sistemi
131758 (1495) Microsoft
»

Kateri Gigabit switch in kartice ?

Oddelek: Kaj kupiti
6806 (760) [SkA]
»

Zamude, dolgovi in ostale dogodivščine AMDja

Oddelek: Strojna oprema
231119 (920) Zheegec
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem