» »

PROXY vprasanja

PROXY vprasanja

dddavid ::

imam par vprasanj glede proxija! hvala v naprej za pomoc!

Zanima me:
1. ce si nastavis en proxy v Internet Options v Explorerju, potem ta Proxy velja samo za surf in stvari povezane z explorerjem? al tudi za mirc, p2p.. ..?
2.Ali Proxije ISPjev lahko uprablja kdor koli ali samo njihovi clani?
(npr. vem da je pred nekaj casa imel Siol svoj proxy, ki si si ga lahko nastvail ce si hotel,
,samo milsim da so ga lahko uporabljali samo uporabniki siola. a je tisti proxy takrat lahko tudi uporabljal tudi uporabnik npr. Volje? kako pa je obratno?
3.ali je uporaba proxijev razlicna glede na to ali si na dailupu, ali na adsl, kablu? Kako pa


Hvala in LP
  • spremenilo: dddavid ()

Matri[X] ::

1. Samo za aplikacije, ki uporabljajo IE pogon (Internet Explorer, Windows update, MSN messenger).
2. Ponavadi samo uporabniki istega ISPja kjer je proxy, lahko se pa zgodi tudi izjema in je proxy javno dostopen.
3. Ne, tip povezave ne vpliva na uporabo proxyja (ker je povsod IP omrezje).

dddavid ::

Hvala!
a obsaja kaka varijanta da se nastavi da gre cel promet skoz dolocen proxy
ali mores to posebej v vsakem programu nastavljat kot mirc, p2p,
hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dddavid ()

Matri[X] ::

Da se, ce ti router to omogoca (razne resitve na linuxu).

dddavid ::

hvala!
kako pa v navadnih winsih98, brez ruterja?
se da kako nastvati to v INTERNET OPTIONS oz. kje drguje v CONTROL PANEL-u npr.
al je potem boljse nastavljat to v vsakem programu ki ga pac uporabljas posebej?

se1x HVALA

Matri[X] ::

V samih Windowsih tega ne mores naredit, vsaj ne brez dodatne programske opreme (ki ne obstaja - moras sprogramirat sam).

poweroff ::

Poglej si Tor (oz. onion routers). Pa še tam ne gre vse, recimo port 25 gre direktno (SMTP). tor.eff.org
sudo poweroff

Robert_S ::

Zanima me kako je z odkrivanjem identitete , če si na netu prek proxy serverja. Uporabljam SwitchProxy ,. zdele sem prek Hong Konga na forumu . Zanima me kolk hiter bi me odkril , če bi grozil po forumih. Pa še to , ko grem prek proxya na Shields Up testirat firewall (zone alarm) zmeraj pogrnem , ker so odprti nekateri porti .

HellRaiseR ::

Proti temu pa ne moreš nardit dost ker so skenirani porti proxy strežnika in ne tvojega računalnika. Sploh pa ne vidm pravega razloga za uporabo proxyjev. Če boš počel neumnosti te prav tako dobijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
342507 (233) Lightning5
»

idiot guide to encryption

Oddelek: Informacijska varnost
172082 (1643) fiction
»

Navidezna sprememba IP-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
92242 (2242) StratOS
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419517 (19517) NoUse4AName
»

MIRC

Oddelek: Programska oprema
111118 (940) Blisk

Več podobnih tem