» »

Sprememba registra, da bi enejblal LAN procesor

Sprememba registra, da bi enejblal LAN procesor

Microsoft ::

Pred nekaj casa se mi zdi, da je kle na ST en objavil mogoce clanek ali noveci, v kateri je vpisoval, kako malo pohekat nastavitve XPjev za hitrejse delovanje.

Zdej nism 100%, da sm zasledil eno stvar, sam bom vseeno vprasal. Namerc, imam 3COM LAN kartico, stala je nekje 12kSIT, in mislim, da ima gor lasten procesor. V registru bi naj bilo po default nastavitvah nastavljeno tako, da ta porcesor ni "aktiviran".

Torej, kje v registru je tist key in kako ga spremeniti, da bo PC uporabljal proc na LAN kartici, ce le ta obstaja?



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

moj_nick ::

Ej, tega noces, ves kak se ti bo pol to grelo >:D


V bistvu so verjetno ze driverji to poslihtal in imas vklopljeno vse, kar ti kartica pac ponuja.
110111001001010001010000

hruske ::

winguides.com, isci onboard lan

Spc ::

Lahko poveš katero mrežno imaš noter ?.. MODEL ?
Če imaš 3COM 3C905CX-TX-M oz. serijo 3C905 potem uporabi ta driver:
stran na www.3com.com

in nato enableaj:

RX Checksum Offload = Enabled
TX Checksum Offload = Enabled

8-)

Microsoft ::

Model je:
3Com EtherLink XL 10/100 PCI For Complete PC Management NIC (3C905C-TX)

Sam pa pogledal tam, ko si ti dal sliko, sam nimam tolko nastavitev.
Imam pa naslednje:
802.1b Support - Disable
Duplex Mode - Hardware Default
Flow Control- Enable
Media Type - Hardware Default
Network Address - Not Present
RX Checksum Offload - Enabled
TX Checksum Offload - Enabled

Zdej, prej nism pogledal, al sm mel zadnji dve stvari enejblani. Ker sm sel na link, ki ga je dal mk-klavz, sm precekiral in dodal key.

Drgac pa takle nimam filiga, kolko to pomaga. Recimo, ko DLjam (oz- ko sem, zdej mam ISDN), sm z polno hitrostjo 2MBit, pa mislm da je bil centralni procesor obremenjen nekje 15%~25%, ce me spomin ne vara. Mam 2GHz AMD, 512DDR PC2100, pa odrptih sm se mel kr neki oken.
Bi blo enkrta dobro za hec tole sporbat, kaksna je razlika, ko je to enejblano/disejblano. ;)

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Zanimivo, zdele sm updejtal drajverje, pa mam tolk nastavitev, kot ti. Kul. Tnx za sliko, ker me je koj spomnala, kje se nism precekiral nastavitev. ;)

Bom pa tole temo izkoristil se za eno zadevo. Pred dolgo casa nazaj sm ze nekje spraseval, kako bi si lahko nastavil Wake On Lan zadevo. Koker sem prebral, bi naj poslal nek magicni paket in potem bi se naj PC kar zbudil. Jst sm potem recekiral in imam na MB tist stekar, da lahko povezem LAN in MB z kablom, kater bi naj bil zato, da bi potem prisel signal na MB. No, zdej ma tud kabel in stvar je povezana, samo nisem nic se kaj poskusal.

Zdej me zanima, kje je to sploh uporabno? Ker jst sm ze pomislil, da ce bi blo mozno na tak nacin przgat PC preko interneta?

Drgac pa ko ze imas to kartico. Si kdaj probal PC bootat iz LAN kartice? Jst sm videl, da je PXE, pa da imam v BIOSu moznost, da izberem LAN. Enkrat bom na tak poskusu nacin OSje gor dat (z disketam mi je ze ratalo, sam na drugem PCju in na drugi kartici....). Sam zdele se nimam postavlenga serverja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Ta kartica je ena boljših kar se tiče dela z njo - PXE dela super (seveda moraš imeti ostalo infrastrukturo porihtano, kar že veš).
Wake on Lan direktno preko interneta ni možen, razen če imaš prej kak router, na katerega se povežeš in od tam zaženeš mašino.

Spc ::

3C905C serija je hudo dobra.
Prvo sem imel 3C905C sedaj pa sem jih zamenjal za 3C905CX (nova generacija) CX je grajena na majn mikronski tehnologiji in se zato dosti majn segreva in stvar je fizično tudi dosti majnša.
Nokoli nisem probal boot via LAN .. ker tega preprosto ne potrebujem .. drugače v hitrosti MB/s pa ta kartica trga v Full duplex 200MBit načino. 8-O.
Ta čip (920) ki je na 3C905C/CX seriji je narejen za HIGH Speed serverje in je zelo stabilen, hiter ter robusten.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkolord ::

HIGH Speed je zdaj počasi gigabit =))

Spc ::

Mislim, da sem videl izraz Ultra Speed za 1GB+

:)

der_Alte ::

2Mbit download, pa je procesor obremenjen 15%? Kaj imaš 386 še vedno? Hmm, ne bo šlo. Se mi zdi, da so šele 486 matične s PCI. Jp, 486... še vedno dela.
3koma je.. hmmm... zanič? Realtek je boljši od verzije D naprej ;)
eth0: 3Com 3c905C Tornado at 0xe400, 00:01:02:0f:3f:c2, IRQ 11
eth0: Too much work in interrupt, status e401.
...
eth0: Too much work in interrupt, status e401.
eth0: memory shortage
...
eth0: Too much work in interrupt, status e401.

bla bla bla.
Vzameš EtherExpress100... boljše in cenejše. Ista mašina... dela krasno.

Microsoft ::

Hm, uceri sm neki prenasla po lokalni mrezi (100MBit), pa je bil procesor (2GHz) stalno obremenjen nekje med 40~50%. Je to mal vlk?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zile ::

Slabi driverji...

Microsoft ::

Sam sm jih potegnil pred kakim tednom iz 3COM-ove strani.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasna mreža

Oddelek: Omrežja in internet
51057 (966) Spc
»

Linux - Problemi z prenosom datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
151011 (790) Matri[X]
»

Katera mrežna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
132060 (1838) R-S-LoVe
»

Katera mrežna za ADSL?

Oddelek: Strojna oprema
6952 (820) MEDENA
»

ADSL in mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
91241 (1076) NiggerBob

Več podobnih tem