» »

Windows Vista beta 1

Windows Vista beta 1

andrej - V začetku tedna smo izvedeli, da se bo nov Microsoftov operacijski sistem, ki smo ga poznali pod kodnim imenom Longhorn, imenoval Vista. Tri dni pozneje je Microsoft sklenil pokazati, kaj nam pripravlja poleg novega imena, seveda. Vsi naročniki MSDN so dobili možnost prenosa 2,4 GB težkega paketa, v katerem se skriva prva beta prihajajočega sistema, in paketa z Internet Explorerjem 7. Microsoft je že postavil uradno stran, na kateri je strnil nekaj novosti.

O beti že poroča večina spletnih strani, naprimer PC Mag, CNet, Tom's Hardware. Kakorkoli že, navadni smrtniki bomo morali na počakati na drugo beto, ki bo, če bo šlo vse po načrtih, izšla v začetku prihodnjega leta in bo vključevala bistveno več dobrot kot zdajšnja.

Iskanje v Visti

vir: Microsoft

Nov meni Start

vir: Microsoft

287 komentarjev

««
«
1 / 6
»»

IceIceBaby ::

Zgleda kul. Hvala bogu da so se znebil tiste grde modro zelene teme.

Drugač pa že downloadam, me zanima kako se obnese pa kako je v primerjavi s Tigrom. Upam, da ni samo izgled drugačen.

Romčy ::

a driverji ostanejo isti oz delujejo od xp.

Kami ::

Čakam na drugo beto :P

Syus ::

hah tko so napihoval kak bo cist drgacn uporabniski vmesnik

zej pa zgleda popolnoma isto

tiborrr ::

Heh, načičkani XPji...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Poldi112 ::

2.7G. Adijo pamet.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Good Guy ::

to je samo tema za xp nič druzga
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Kami ::

@rovater, si že probal?

Domnevam, da ne.

Torej...

Poldi112 ::

Nekam veliko pozornosti ima tale tema za xp. Skoraj vsak dan nova novica o njej.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

flipflop ::

Res zgleda kot druga tema. Edino ikona za koš je drugačna, lepša.

Microsoft ::

Zanimivo, da mamo spet nekaj expertov.

Mislim, ne mores verjet, kako je folk neumn.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

veteran ::

2,4 giga?! Prekleta banda hudičeva. A je še source v tem paketu, da je tako glomazen?? Itak očitno razen search-a, antivirusa in firewalla ni nič drastično novega. Aja, še IE so mal pofixal. Pa default temo so popravili, da je še bolj kičasta, fuj. In start knof je še vedno gnusno zelen in še vedno je videti tak, kot da bo skočil ven iz taskbara.
Da o minimalnih zahtevah ne govorimo, ko M$ pravi, da je xxx rama minimum, to običajno pomeni, da rabiš 2x toliko za spodobno delo, skratka na mašini z 512M se bo tole najbrž vleklo po polžje..

BTW, priporočam še tole branje - opis na theregister.com Vista - New OS, same old promises

Microsoft ::

Se en expert vec.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OrlyTM ::

To si pa en vecjih carjev. Ta prvi beta testerji si svoj izvod sele dol vlecejo najbrz, ti pa ze VES, da ni nc novga in da vse sux :\

Nasvet: Pust Windows na miru, ce ti tko najedajo! Pa furej Linux, k ma 128MB rama cez dve glavi, dobis ga pa na tamali disketi ... :\

Fak ej ... lolek en, in vsi tebi podobni :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

Poldi112 ::

Ne rabis bete da ves kaj vse bi moralo biti pa manjka.
Jaz se bojim da je 2G samo wallpaperjev. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NoOrdinary ::

MS dobr da mamo prave eksperte kot si ti, da nam nepristransko poročajo o novicah iz sveta microsofta.
Drugač je pa ta beta vsaj tok hitra kot XPji tko da zahteve niso glih za dol past in so ble v raznih novicah močno preterane (3.0GHz in grafična z 256 rama), to da so pa načičkani XPji pa ni daleč od resnice. Najbol opazna sprememba se mi zdi explorer, ki niti ni slab, samo ne vem če je že nadomestek za total commanderja :) in pa kičasti umesnik, kjer pa nov kič nima kakšne uporabne vrednosti. Je pa izid še daleč in se mi zdi mal bedno pluvat al povzdigovat Visto po eni beti. Aja, pa še vedno so samo windowsi :P (po nadmočnem preverjanju avtentičnosti windowsov pri updejtu in downloadu, ki je zdržal en cel dan sem zgubu upanje da bo MS glede varnosti in piratstva kdaj spacal kej resnega)
brez ideje sem za podpis

Trinitron ::

Na slo-techu je utopično pričakovat, da bodo komentarji na tako novico pametni. Večina itak tako dobro pozna Windows Vista, da vam lahko odgovorijo na vsa vprašanja, še tista najbolj podrobna... Seveda, večina slo-techovcev ima beta verzijo doma že več mesecev, dobili pa so jo osebno od Bill Gatesa.

Ah, kaj nej druzga rečem...:)

snow ::

2.4 GB hm?

Zdej XPji so pa en CD .. 0.7GB a ne?

Kaj so dost raznoraznih driverjev dali zraven pa en kup obilnih programov. Dont get it really :)

Sicer pa search lepo zgleda, start menu pa ni doživel neke hude izboljšave?

Najlepša funkcija v winXP mi je tam ko z enim klikom narediš da gre ves ta flashy crap stran in je lepo kot eni mal starejši windowsi :) Pa recimo da še hitreje dela.

Meni je bolj pomembna funkcionalnost, kot pa maska okoli. Pomembno je kaj je v škatli, ne kakšna je škatla.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

NoOrdinary explorer da je boljši? Uuu bom manj časa porabu da si bom total commanderja naložil :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

Trinitron ::

Če bi kdo dejansko rad kej izvedel klik.

Microsoft ::

NoOrdinary, ne gre za to, da sem ekspert. Gre za to, da se folk iz sebe dela budalo, kot je to Trinitron napisal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Ma moji winsi z Brico packom ze zdaj delujejo enako na videz. Tudi recycle bin mam tak.

veteran ::

a prvi beta testerji si svoj izvod sele dol vlecejo najbrz, ti pa ze VES, da ni nc novga in da vse sux

Veš, nekateri znamo prebrat opis na M$ strani in še kje, ni treba vsega na lastni koži preizkusit... (sicer pa podobne obljube, kaj vse bo v novi verziji OS in kako hitra bo in oh-in-sploh poslušam že več kot deset let, tudi kakšno beto sem imel in mi na kraj pameti ne pade, da bi zdaj preizkušal tole Visto; hroščev je v resnici z vsako verzijo vedno več, žal)

BTW, pred kakim letom je M$ obljubljal, da bo kmalu na voljo tudi source. So to obljubo že požrli?? Verjetno bo Microsoft več vedel o tem, kajne? Prosim za ekspertno mnenje o tem. :D

Poldi112, saj niso samo wallpaperji, so še zvoki in animacije. 3D animacije. >:D

MasterBlaster ::

Kako že gre tisto? Tresla se je gora, rodila se je miš.

Mislim, kaj so napisali za IE7 Highlights the address bar when users visit a secure sockets layer-protected site. Kje sem že to videl? A bo imel IE7 sploh kaj nekakaj novega ali pa bodo samo malo zmanjšali zaostalost za sodobnimi browserji.

Sicer pa počakajmo, da pride naslednji MSDN paket, pa da probamo.
Tk je pa pika .

Microsoft ::

Do takrat si pa le tale filmcek oglejte.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

Ko berem vaše poste, saj ne morem verjet!
Kaj sodite operacijski sistem po namizju oziroma kake gubme ime v start menuju pa kako ikonica za koš je?!
Dajte no, kaj ste otroci?!

Zadevo treba sprobat šele pol šimfajte!
Vsi pa bi radi imeli ta "grdi in slab" OS ki še niti ni v pravi različici ampak beta 1
vam to kaj pove?

Če je velik 2,4 G mora imet nekaj več kot XP, se vam ne zdi?
Sicer pa je za to forum da lahko kvasite neumnosti!

Jaz bom raje počakal ko ga bom imel nameščenega doma!Pa ne beta verzijo!
Šele takrat bom reko ali je ta vista gnoj ali pa napredek naprej.

Bistri007 ::

Res so neumeni komentarji. Četrt DVD-ja in že padate dol od groze... :D
Aero (user interface) pa pride šele z Beta 2, tako da so komentarji glede vmesnika čisto mim. Saj zato pa je logično, da jih MS razpečuje preko MSDN, saj je bolj pomembno tisto, kar se ne vidi - za programske hiše, da začnejo pripravljati Next gen software.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

hitcher ::

Sicer ne vem, kaj se eni razburjate.

Itaq bo tako kot (skoraj vedno dosedaj Microsoft poskrbel
za vrsto novosti v svojem OS-u.

Praktično je do sedaj še vedno tako bilo. Malce je pokradel tukaj,
malce tam, še kaj svojega dodal in fensi šmensi zadeva je tukaj.

Poglejmo resnici v oči, Microsoft pa kakorkoli ga že kritiziramo
pač prinaša v naše računalnike določeno novo uporabniku prijazno tehnologijo, katere na žalost v Linux svetu še nismo deležni in po mojem osebnem mnenju še tudi ne bomo nekaj let.
Če smo pošteni je tudi Linux okolje pobralo določene rešitve iz MS okolja.

Da ne bo kdo mislil da sem proti Linux-u ne, uporabljam ga tako doma, kot v službi, ampak tako pač je danes v tem kapitalističnem svetu..
Đebat ga, ima pač dober marketing - ljudje ponorijo ko ga dobijo
in od tega imajo potem vsi koristi:

- nova strojna oprema
- še hitrejše linke

itd...itd...

Volk| ::

NO, da ne bom delal krivice!
Večina postov je neumnih!
zadnja dva razmišljata s trezno glavo!
Začnite še ostali!

Če vam pa tako gre na k....MS pa ga ne uporabljate pa bo!

Syus ::

k nebom nc vec simfu... sej ne da sem...

am zanima me ce je ras zej da bo vista delal samo na 64bitnih sistemih oz je 64bitni os
in ce drzi da bojo graficne mogle podpirat neko novo tehnologijo da bo avalon delal pravilno


prosim za odgovore ker se ze dolgo nisem zanimal za to :D


lp

V-i-p ::

Grem stavit, da je 90% tistih žeščih frajerjev, ki so na slo-techu sposobni že na oko povedat, kako je Vista gnil os, Linux userjev. Kot prvo OS-a še preizkusili niste na lastni mašini, kot drugo pa je stvar BETA 1. Od bete, pa do final verzije se pa ponavadi marsikaj spremeni. In nekdo ti pribije kako ne bo uporabljal os-a, ker se imenuje Vista, drugi pravi da je to gnil OS, kajti strart gumb je tako nagnusno grd, tretji pa ga noče, ker ne gre na staro Verbatim disketo... Ne moreš verjet. Lepi komentarji. No, še moj:


Izgleda obetavno, po prenosu ga namestim, da vidim kako in kaj. Upam, da se že v beti da razbrati kaj bo boljšega in novega. Držim pesti.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Trinitron ::

Kokr jst vem bosta dve verziji - 32bit in 64bit.

Vlady ::

Kaj pa podpora starejšim programom (igram)? Kakšne so zgornje meje za HW? TOrej kolko RAM-a lohka maš, kolko velik disk? Večprocesorski sistemi? :\ Kdo probal - pobrskal?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Volk| ::

Če pogledamo windowse od leta 95 naprej je vsaka verzija prinesla nekaj boljšega. Seveda so napake. Hvala bogu da so, saj drugače ne bi blo napredka.
Jaz komaj čakam da bo to vuni. Mislim da bomo zelo zadovoljni. Meni podatek da je tako velik vzbuja dobro mišljenje. Nekaj že mora met not da nam bo izvablo nasmešek na obraz.
Moram pa priznati da mi Microsoft samo lušte dela(domnevam da vsem vam) ko prikazuje po delčkih kaj nas vse čaka.

nicjasno ::

Pametne marketinske poteze. Samo upam, da ga v Visti ne bodo z DRM srali.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

mercutio ::

Za vse "poznavalce" bet naj prilimam slikico prve bete Windows-ov XP (takrat še Whistler).



Beeee, kakšen napredek, samo nova tema za Windows 2000.... :\
Malo heca mora bit ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mercutio ()

andrej ::

se enkrat, tole NI uporabniski vemsnik, ki ga bomo imali v koncni verziji. nov vmesnik pride z beta 2.

Gonilniki vecinoma delujejo iz XP-jev. Ce pa zelis imet t.i. Glass graficne efekte pa potrebujes DirectX 9.0 graficno kartico ki podpira Pixel shaaderje 2.0, ter nove LDDM gonilnike. Brez njih nimas novih efektov.

2.4 GB pa zato, ker je 1.3 GB dodatnih gonilnikov, ter 240 MB dodatkov...

Good Guy ::

men je čist useen kok enga sranja bo meu notr men je važn sam da bo hitr delu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

andrej ::

Vista 1 je na voljo tako v 32 kot tudi v 64-bitni razlicici.

veteran: prosim za citat in ime ter priimek osebe iz Ms-ja, ki je rekla, da bo zunaj source...

Drugace pa ima kar nekaj podjetij dostop do izvorne kode. Pravzaprav dostop do izvorne kode sploh ni tezko dobit, ce si neka resna firma.

Vista bo nazaj kompatibilna z igrami in programi. Uf, na pamet ne vem kolko je zgornja omejitev za RAM in procesorje. Difinitivno pa vec kot si lahko navaden smrtnik privosci. Tocne specifikacije, zahteve ter zgornje meje se niso uradno dolocene.

andrej ::

se enkrat, in tokrat zadnjic.
ce zeli kdo poizkusit svojo sreco in zeli priti v uradni beta program za Visto naj prebere tole in sledi navodilom.

nuclear ::

hehe McHusch tt navadni smrtniki jo lahko dbite/dbimo.. ame:)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Good Guy ::

pomnilnik je tko max je zdej 8 gb
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

andrej ::

odvisno kako gledas na stvar. 8 gb trenutno ni max, sploh pa ne pri 64-bitnih verzijah. Vista izhaja iz kode Windows Server 2003 in NE iz Windows XP kode!!! Zdaj pa kar na w2k3 stran poglje kolko je max RAM.

babylon9 ::

zna govoriti tudi slovensko ???

veteran ::

veteran: prosim za citat in ime ter priimek osebe iz Ms-ja, ki je rekla, da bo zunaj source...

Mislim, da je Steve Ballmer govoril o tem. Ni šlo za longhorn, to je bilo še pred XP (moj spomin je pač že malo luknjast, sorry). Evo, citat: "We're thinking through what strategy to make our source code, or parts of our source code, more available to customers, so customers can be more effective," Ballmer said. klik

Zato sprašujem, je danes s tem že kaj bolje? >:D
Če bi bil source na voljo, bi ljudje popravili marsikatere hrošče, tako morajo pa čakati na to precej dolgo, mesece, včasih celo leta, da Microsoft zadevo popravi, ali pa tega sploh ne nameravajo (se mi je že večkrat zgodilo, ko sem brskal po KB, da so opis hrošča zaključili s stavkom 'this is behavior by design', in konec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

[BISI] ::

No ja, glede nato, da me sam operacijski sistem ne zanima v tako veliki meri kot brskalnik, bom raje komentiral brskalnik (pa se izognil se bom minimalno 10 strani dolgemu komentarju - marsikdo napise dve vrstici in potem taksna nejevolja med komentarji, heh)... Iz javno objavljenih "screenshotov" ali ilegalno pridobljenega IEja lahko vidimo, da je Microsoft ubral zanimivo strategijo, ki je vidna ze na prvi pogled - "chrome" (okno brskalnika) je razdeljen oz. locen... Morda so zaradi tega nekako za silo in uporabnisko dokaj neprijazno zakrpali pojavo IEja (address bar, vrstica s tabi in nato sele tekstovni meni ter na desni se ikone). Hehe, ste nasli "refresh"? :) Locitev pa ima pozitivne ucinke na varnost, ki jo Microsoft tako blazno poudarja (tako v Visti kakor tudi v IE7). Moznost nastavljanja locenih pravic za posamezne dele okna, itd. Vecina uporabnikov bi bila najbrz zmedena ob takem IEju, ampak saj je sele Microsoftova Beta.
Nadalje je tukaj podpora prozornosti pri slikah v formatu PNG, ki pa je po prvih podatkih pomanjkljiva, a se bo najbrz izboljsala (ce so Microsoftovci brali blog ob oznanitvi implementacije - nenazadnje so prosili za pomoc pri testiranju).
Hm, potem sledi RSS, ki ga je Microsoft pred kratkim oznanil kot revolucionarno novost v prihajojocem Longhornu (govora je bilo o tem, da bi se naj uporabljal RSS v posameznih programih... in da bi se tako obvescalo o novostih, ohranjalo stik z uporabniki, itd. mogoce malo naivno s strani Microsoftovega RSS tima). Naceloma je implementacija zelo enostavna, celo se bolj od Firefoxove (po kateri se je kakopak zgledovala). Gumbek za RSS se pojavi, kadar dobi IE7 "ukaz", da ima spletna stran RSS feed, ki se ga potem lahko doda v priljubljene. Obstajata dve razliki v primerjavi s Firefoxom - IE7 bo s spletni strani izbrskal le en RSS feed (Firefox prikaze vse ponujene), poleg tega prikazuje IE7 RSS feed z lastnim parserjem in ne prikaze ob kliku na RSS feed gole xml datoteke (nekaj takega omogoca Safari ze nekaj casa, z verzijo 1.5 pa bo to ponujal tudi Firefox).
S par leti zamude smo tudi v IEju docakali tabe... Koncno. Odpiranje in zapiranje tabov deluje naceloma tako kot je navada v drugih spletnih brskalnikih. Edina pripomba leti morda nato, da so tabi postavljeni na rahlo neobicajni lokaciji, kar bi lahko motilo marsikoga (glede nato, da tabov ni mogoce prestavljati)... Mozno, da je to stvar navade. ;)
Huh, kaj se nismo? Seveda, CSS! Na podani spletni strani v MSDN centrali se Microsoft pohvali, da so zakrpali vsega dva hrošča v CSSju. Dovolite mi, da se nasmehnem s slo-techovo bb kodo. :D In po prvih vtisih res ni nic novega na podrocju CSSja - sprehod skozi znani Acid2 test seveda nismo pricakovali od Microsofta, ampak po prvem pregledu Microsoft se ne uposteva standarda CSS1, kaj sele novejsih... Ampak saj je sele Beta 1, kaj ne? :)

Upam, da bo se kdo napisal kaksen komentar na Visto ali IE... Nenazadnje je Vista ilegalno dosegljiva, IE za XP pa tudi, tako da se verjetno valjata ze na marsikaterem racunalniku. Kar se tice brskalniske dela, me je IE7 Beta 1 krepko razocaral. Nekako se ne morem znebiti obcutka, da Microsoft izkorisca svojo prevlado na trgu in vgrajuje nekatere res nujno potrebne novosti, ki delujejo pozitivno na uporabnika (tabi, rss, opozarjanje na "varne" strani), na drugi strani pa je ocitno povsem zanemaril razvijalce spletnih strani, katerim je tudi namenjen Beta 1! In kaj naj potlej testiramo? Enostavno implementacijo RSSja? Navigacijo s tabi? Lepo oznaceno naslovno vrstico ob obisku "varne" spletne strani?
Aja, ker je nekdo omenil Linux uporabnike in kaj vendarle pricakujejo od Beta razlicice... Linux uporabniki pricakujejo od t.i. Beta razlicice taksno stabilnost kot jo pri Microsoftu vidimo v koncni razlicici (khm, khm bo rekel marsikateri izmed njih...).Torej, Beta naj bi bila na nek nacin ze "feature complete", ampak v primeru Viste vladajo druga pravila. Morda bi ze pomagalo, ce bi Microsoft poimenoval dejansko Beta 1 kot Alpha 1. Toda to niti ni tako pomembno glede nato, da prihaja Beta 2, kjer bo dejansko vidno veliko vec in bodo posledicno tudi komentarji na Slo-techu malenkost bolj zanimivi (ali pa tudi ne). Beta 1 se je pac morala zgoditi, pa ne samo zaradi Firefoxa... ;>
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

Jst ::

Hehe, v drugem linku je FS: /winxp/VistaBeta1FS.mspx, za kar sem veselo mislil, da je WinFS, čeprav sem vedel, da ne more biti. Ampak sem bil optimističen. Nato pa vidim, da je tale FS, Fact Sheet. hm...


Kot programer pa povem, da je na njihovi strani "Learn More: For Developers" zaenkrat bore malo. SKDje morajo malo napihniti, da bodo uporabni, pri Code Samples ne upam preveč iz preteklih izkušenj...

Hmm. Po nekaj urnem brskanju po strani vam iz programerskega stališča povem, da ni nekih hudih novosti. Nekaj novosti je predvsem o privilegijih, kar so pri Microsoftu PRovsko poimenovali "Privilege Specification Model", UAP (User Account Protection). Kar je pa čisto frišno, je pa o implementaciji DRMja, ampak zelo na kratko.

Še malo se bom razgledal po njihovi strani, ampak, kar sem videl do sedaj, ne pričakujem nobenih glavobolov pri migraciji in programiranju za nov OS, ker smo vse že videli in ni ničesar novega (iz programerskega stališča), razen DRM.

andrej ::

veteran: je bolje. Ballmer ni reko, da bo to open source. Reko, je samo, da bodo kodo naredili bolj dostopno strankam. vec info o nacinih dostopa do kode pa tukaj.
http://www.microsoft.com/resources/shar...

microsoft se je odlocil za zaprt nacin distribucije, ki prinasa nekaj prednosti, ter hkrati nekaj slabosti. tako so se odlocili in tako je.

ce pa smo realni pa je na svetu dejansko zelo malo ljudi, ki imajo dovolj znanja, da bi obvladali source kodo. ce pa jo ze, pa so zaposleni pri kaksnem velikem podjetju in so zelo dobro placani in mislim, da jim ni v interesu se zezat in brezplacno dajat popravke. ne pravim, da se nebi nasli kaksni entuzijasti, ampak to prinasa tudi dolocene posledice. kako lahko recimo ti verjames nekomu, da kar je on napisal da je dejansko popravek in da ni trojenec ali kaj podobnega? veliko podjetje je le neka institucija, ki ji lahko stopis na prste, kaj bos pa naredil ce je nek mulc izdal "popravek"? ne pravim, da dolocene stvari ne bi bile boljse, vendar bi tak nacin prinesel tudi nekaj nevsecnosti, ki bi jih bilo potrebno na pameten nacin resit.

ce pa imas predlog pa prosim, steveb@microsoft.com in billg@microsoft.com.

Jst ::

Tist članek je iz leta 1999, ker je takrat bil zabeležen zgodovinski uspeh Red Hata, kot prve Open Source stategije podjetja, in je bilo o Open Source popularno govoriti.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti v Vista jedru - 3. del

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
356001 (4324) Lamur De Zur
»

Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15217411 (11054) kinetik
»

windows vista- kak je zaj s tem

Oddelek: Operacijski sistemi
272723 (1932) Matri[X]
»

Windows Vista (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10713258 (9973) ripmork
»

Microsoft OneCare, Windows Server R2 Beta 2, Exchange 2003 SP2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
62954 (2613) Jeebs

Več podobnih tem