» »

prenosnik-Integrirana grafika

prenosnik-Integrirana grafika

Dejani ::

Opazil sem ze mnogo sorodnih tem, vendar nisem nasel odgovora na vprasanje ki me "pere":

Torej, nameravam kupiti prenosnik, vendar ne zelim zanj odsteti vec kot 300 000 sit. Opazil sem da so v tem cenovnem razredu vsi (vecina) prenosniki opremljeni le z integriranimi graficnimi vmesniki, ki pa niso primerni za igranje iger (bojda). Povedali so mi, da se bo sicer dalo z integrirano grafiko igrati tudi najnovejse igre, seveda z najnizjimi nastavitvami. Zanima pa me sledece in prosim da mi kdo, ki se na to spozna, malo pojasni- ce vzamem npr. prenosnik ki sem ga nasel na internetu, z integrirano grafiko, pise pa sledece:

Grafični vmesnik:
- ATi M26 (X700) High performance graphic
- 128MB DDR Video RAM on board
- 128 bit graphic engine
- PCI Express 16x
- Fully DirectX® 9.0 support

Ob pogledu na to, mi je kot laiku, zgledalo kar dobro. Ali je torej ta integrirana grafika dobra (ce je sploh lahko dobra)? Zanima me pa tudi to: Ali bi se ta integrirana grafika odnesla bolje kot pa npr. graficna kartica v mojem sedanjem PCju, Ati Radeon 9200 SE ? Ker drugace si zal ne znam predstavljat :( Vesel bi bil, ce bi mi lahko to integrirano grafiko (ali pa vsaj vecino), predstavil v primerjavi z drugimi graficnimi v PCjih. Tako bom imel veliko boljso predstavo.

Hvala za odgovore in LP
Dejan

mtosev ::

Intelova (Intel® Extreme Graphics 2) integrirana grafična se lahko primerja npr. s Geforce 2 MX.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

morphling1 ::

@Dejani tale grafika vrže ven okoli 17k 3D mark 2k1, zadeva je v tem trenutku med boljšimi samostojnimi grafičnimi procesorji v notesnikih.

Intel extreme graphic 2 je bolj tako oz. nekako bo poganjalo kake predpotopne igre, skratka počasna zadeva.
Novi media Accelerator 900 v Intel 915G veznih čipovjih pa je že nekaj drugega, podpira Direct X 9, ima štiri izrisovalne cevovode pri 333MHz, tako da ta integrirana grafika je dejansko sposobna laufat tudi novejše igre, seveda na nižjih ločljivostih in detaljih in je sigurno hitrejša od R9250SE
Tako da tisti ki imajo notesnike za vsakdanje delo, včasih pa celo kako igro naloži bo z notesniki na 915G chipsetu, lahko čisto spodobno igral (seveda nižje resolucije in detlaji) pa imel bo večjo avtonomijo baterije.
Novi samostojni GPU-ji ala X700 Geforce Go6600 pa so dejansko že zelo spodobni 3D pospeševalci, ki so sposobni tekoče poganjat igre na privzetih ločljivostih zaslonov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nurmaln ::

ta grafika ki so jo napisal ni integrirana ampak je samostojna grafična kartica. Je neprimerno boljša od the ki jo imaš in z njo boš lahko špilal vse najnovejše špile.

mtosev ::

Z to katico dobiš ~1000 pik pri 3DMark05.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dejani ::

Aha, se pravi sploh ni tako slaba :) Hvala, se posebej za tisti dolg odgovor ;) Samo nekaj mi zdaj ni jasno - a je to integrirana ali ni? Kolikor sem razbral na strani notesnika, je integrirana!
Dejan

nurmaln ::

NI

billy ::

Grafična je kar solidna, problemi se pojavijo ker ni podprta iz strani piscev iger in potem ti meče error da nimaš primerne grafike...no..odvisno od igre seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računailnika - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
283914 (2599) c00L3r
»

GPU na procesorju

Oddelek: Strojna oprema
111534 (1440) brojka
»

Integrirana grafična kartica

Oddelek: Strojna oprema
92820 (2615) Bones
»

office PC

Oddelek: Kaj kupiti
171191 (810) Duhec
»

prenosnik pod 180k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
805939 (3969) |_CoBrA_|

Več podobnih tem