» »

pisanje člankov za revije

pisanje člankov za revije

slovencl ::

Zanima me, kako poteka zbiranje člankov za ravije (npr. življenje in tehnika in podobne strokovne revije). A urednik išče člankopisce in jim za to tudi kaj plača oz. vsaj dobijo zaston revijo, a se člankopisci grebejo in pošiljajo članke na uredništvo, in tam potem samo izbirajo in nič ne plačajo za to, a je še kaka tretja možnost?
  • zavaroval slike: Primoz ()

Yohan del Sud ::

Dobiš zastojn revijo. Ko se uveljaviš, ti tudi plačajo. Ko imaš dovolj izkušenj in vez, lahko celo živiš od tega.
www.strancar.com

gzibret ::

Napiši članek, seveda v skladu z navodili piscem člankov (najdeš jih v reviji ali na netu), ga pošlji uredništvu (fajn je, če jih prej pokličeš oz. se najaviš) in počakaš na odgovor.

Pa malo lahko težiš, če ti ne odgovorijo prej kot v treh mesecih.

Pa če bo odgovor negativen, ne se preveč sekirat. Uredniki so bogovi in če on reče NE, pomeni NE. Pošlji v drugo revijo. Če nikjer ne bodo hoteli objaviti, pojdi v kakšen tečaj slovenščine ter preberi kakšno knjigo ali dve.

Hint: naredi eno očitno in glupo napako, da se bo recenzent upičil v njo in bo ostale nejasnosti ignoriral.

Glede plačila je odvisno od revije do revije. Najverjetneje ne boš dobil nič. Vsaj na začetku.....
Vse je za neki dobr!

Wolfram ::

Jaz sem pisal za RN, trenutno za Monitor. Delo sem dobil po čisto običajni poti.

Oni objavijo oglas, da rabijo pisce - se prijaviš, pošlješ primere pisanja itd. - čakaš na odgovor.

Tako poteka pri meni :)
www.igralec.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153206425 (117531) opeter
»

Nemški raziskovalci bodo danes izgubili dostop do znanstvenih člankov, težave tudi dr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6123804 (20631) mojca
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6518455 (12912) Alamar
»

"Razkriti" zagovorniki Oblačnega računalništva

Oddelek: Loža
392231 (1475) Mr.B
»

JCT in Mn3njalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15820720 (13520) Gr0unD Zer0

Več podobnih tem