» »

apache+[kater sistem baz]

apache+[kater sistem baz]

ilanium ::

Zanima me, kateri sistem podatkovnih baz (kot strokovnjaki, ne kot privrženci) svetujete za precej zajebano aplikacijo, ki bo laufala na apache strežniku.
MySQL nam je pri enem izmed zadnjih projektov odpovedal pri štirih INNER JOINIH pri približno 25 000 poljih, in je po mojem mnenju bolj igračka. Zanimajo me potemtakem predvsem mSQL, postgreSQL ... Če kdo ve kakšno informacijo iz prve roke, da ne bom vseh svetovnih forumov prelaufal?

darh ::

po testih se MySQL bolj izkaze pr SELECTu kot postgreSQL in mSQL, ce ti to kj pove
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Vedno je dobro nove stabilne verzije MySQLa instalirat. Kot ves, tece razvoj neprestano. Drugace pa postgreSQL. Na Win sistemih pa Oracle.

edmund ::

Jah MySQL je za male stvari dobra stvar - za velike pa moraš dat gor en dragi stuff (oracle, mSQL, db2).
Samo tam pa pol res plačaš. Po št. baz, po številu procesorjev, po MHz, po disk space - vse se vračuna - vsaj pri oraclu ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

simon ::

Po mojih izkusnjah (Oracle, Postgres, Pervasive Sql, Mysql) je ravno Mysql tista baza, ki nazadnje pocepne. Ko se mi je zdelo da je nek query v mysql obupno pocasen, sem isto stvar postavil v Oracla, pa je bila tam zadeva se pocasnejsa. Oracle in Postgres sta nekako primerljiva po hitrosti, po izkusnjah bi rekel da je oracle malce hitrejsi, vendar ne tako, da bi upravicil svojo ceno.

Loki ::

Kaj pa MS SQL Server?
I left my wallet in El Segundo

ilanium ::

Hmm. Plačljive variante odpadejo. Razmišljal sem namreč od ColdFusion -u (ki je BTW zakon stvarca), a je predrag, okoli 1600 $. Cenejšega sistema baz sploh ni... Rabil bi pa res zanesljivost pa hitrost. Oracle je za linux? MS SQL smrdi! V glavnem, kaj izmed cheap variant je najbolje? Slo-tech ma kaj, postgresql?

sasox ::

Razlož zakaj MS SQL server po tvoje smrdi.......

ilanium ::

Zato ker laufa samo na Windows platformi, ki je optimizirana za IIS, IIS pa smrdi! Administriram namreč par računalnikov z IISom, pa moram vsak dan snemat nove patche - ravnokar prav za tole Nimdo - in mi ni prav nič všeč. Zato bi zadevo laufal na LINUX -u, ki je skoraj bulletproof... No ja, vsaj nanga se ne spravlajo tok, pa še apache laufa super na njem.

Loki ::

mas pa bazo na enem serverju, web pa na drugem...ce ti $$$ znese.
Uporabljas ColdFusion?
a mas kaksen tutor, ker sem sam tut mal sprobaval cf express in sem navdusen (lahek), ampak je express omejen, za pro/enter. pa ni crackov :(, tko da ...bad:(
I left my wallet in El Segundo

ilanium ::

Kar v redu ideja, a gre še vedno za MS SQL server, ki ga je potrebno spet plačat. Iščem torej najcenejšo varianto v stilu PHP+MySQL, le zmogljivejšo.
Kar se tiče ColdFusiona, mamo v firmi, s katero sodelujem (PAN Advertising Agency) Professional varianto, ki ti je žal ne morem "posoditi". :) Je pa res super zadeva, ki odlično deluje z vsemi bazami (Access, MSSQL, Oracle) in celo enostavna je. Edina napaka je njena cena... Za nas navadne smrtnike (da ne omenjam - slovence)odločno preveč.

cigo ::

Mogoče bi moral preizkusiti Interbase oz. Firebird, ki je zastonj.

Loki ::

res mate neverjetno domaco stran - or am I missing something?

kaj pa total cost of ownership? - ki je lahko pri enem serverju drazji kot npr. pri mysql.
isto za linux.

priporocam, da vprasas se na novicarskih skupinah
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov SQL Server prihaja na Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12627329 (22014) noraguta
»

Sun Microsystems prevzema MySQL AB

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
305817 (3912) Bistri007
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101618 (1512) BBB
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121572 (1429) webblod
»

PHP

Oddelek: Programiranje
112690 (1337) Tr0n

Več podobnih tem