» »

Ali Telekom na prošnjo(zahtevo) PSTN dupleks zamenja s celo parico?

Ali Telekom na prošnjo(zahtevo) PSTN dupleks zamenja s celo parico?

Eschelon ::

Kdo morda kaj več ve, če je praksa, da se na zahtevo/prošnjo zamenja dupleksirano parico s celo? In na kateri odelek Telekoma se je v tem primeru najbolj pametno obrniti. Po telefonu so le zatrdili, da ni dvojčka (ja sevede, da ni dvojček) in da, če kdo želi hitrejši internet, lahko prodajo ISDN ali pa ADSL (kar vsaj teoretično pomeni, da kapacitete imajo).
Včasih je linija res bila na dvojčku, potem pa so jo naredili samostojno - vendar sedaj, ko sem zmontiral modem kaže, da gre za dupleksirano linijo (max. 16kbps prenosa). Seveda se plačuje polna naročnina (kar se meni ne zdi ravno fer - za tretjinsko pasovno širino se bi spodobilo plačati tretjino - mar ne?).:\

(Ne sprašujem zase).
Vedeti, razumeti, znati.

krho ::

Ne bo šlo. Edina rešitev je ISND. če sploh je prostor v centrali.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

swar ::

Telekom si je ze nekaj casa nazaj omislil pravilo da ne bodo vec podpirali interneta preko pstn.Neki so bluzili da garantirajo hitrost povezave od 9.6k do 28k.Baje jim nic ne mores.Zato pa rabimo eno agresivno konkurenco da bodo dojel da je kupec se vedno kralj.

Eschelon ::

Tole so pa zelo žalostne informacije. Vsekakor bom poslal en uraden dopis na njihovo tehnično službo - morda bo koga popadla poštenost. ;)
Vedeti, razumeti, znati.

sinko999 ::

Samo pazi telekom ti lahko da na duplex oz na razdelilec tudi ISDN priključek. In če se motim so me nap**** trije različni serviserji in pa verjetno da te dajo samega na parica je zelo zelo zelo mala. Tak da probaj alternative povezave na internet. Npr če ima sosed ADSL, kabel se brežično povežeš ali pa z laserjem ipd.

LP
Ni? ni ve?no !

Hypno ::

Že pred kakim letom sem spraševal na Telekomu v Kranju glede tega. Odgovor je bil pa standard: "naroči ISDN, če ti modem ne leti na polno, spreminjali ne bomo nič!"
Great are mysteries of the mind ...

Nande ::

Hmmm... Teh max.16k ubija duha... Vsaj mojega... Pa tudi ni dvojček (???)... Še pred nekaj tedni je bil prenos znosen - dobrih 30k, zdaj pa je tole res postala muka... Razmišljal sem o ISDN-ju, pa me počasi mineva, ker mi Telekom sploh ne 'diši' več... Mislim, da bom kar "kabel potegnil"...

A. Smith ::

Telekom garantira samo dovolj pasovne širine za prenos govora.

Ker pa hočejo prodat še kakšen dodaten priključek (do sedaj ISDN), pa so zanalašč znižali dovoljeno obremenitev linij.

Me pa zanima, kaj bo, ko bo dobila raja z analogno linijo ADSL. A bo to dobro vleklo in kaj bo Telekom storil, če ne bo?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mavrik ::

ADSL nima veze s telefonsko linijo... je signal že pred centralo (PSTN,ISDN) odfiltriran vstran.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253470 (42029) Senitel
»

Odjava telefonskega priključka

Oddelek: Omrežja in internet
94742 (4557) dronyx
»

telekom zajebava... help me!!!...

Oddelek: Omrežja in internet
142655 (1859) Bakunin
»

Govorice o ADSL na analognih linijah resnične? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
674274 (3149) swar
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707729 (6035) DeLonghi

Več podobnih tem