» »

Linux - Nasveti (Aplikacije. Zascita,..) Problemi (Aplikacije se ne zaganjajo!)

Linux - Nasveti (Aplikacije. Zascita,..) Problemi (Aplikacije se ne zaganjajo!)

MrSale ::

Torej imam Slackware 10.1! V parih dneh kolikor ga uporabljam sem se naucil veliko, vendar ocitno :P ne zadosti! Imam nekaj programov katere sem namestil torej installpkg ...tgz vendar ko reebotam ali se logoutam in logiram nazaj se ikona prikaze v primerni kategoriji vendar ko aplikacijo zazenem se NE ZAZENE! Problem sem odkril na MPlayer, Krusader, ... (in se parih drugih) Prosim za nasvete kako bi odpravil to... Zanima me pa tudi kako naj svoj racunalnik (uporabljam kot workstation) primerno zascitim, in prosim ne predlagajte mi iptables sem ze probal pa ga niti priblizno ne razumem.... Rad pa bi zascitil vse porte razen 22, 8154 (vhodni promet) Saj se nocem srecevati z rootkiti itd. Zanima me tudi, v temu OS imam najvecjo resolucijo 1024x768 pa me zanima kako bi jo POVECAL, saj sem w winsih delal z 1280x1024 in mi je bilo veliko lepse :)

Prosil bi tudi za kakrsnekoli nasvete... Hvala!

mte ::

na prvo vprašanje ne vem odgovora, pa tudi drugim boš precej pomagal če boš povedal katero namizje sploh uporabljaš.
kar se tiče firewalla sem jaz precej časa shajal kar brez in nisem imel nobenih problemov (potem sem pa postavil na gateway malce resnejši server na katerem pa laufa freebsd). linux pač ni tako interesanten za črv-makerje kot windows. če pa si že paranoičen, si oglej program Shorewall, ki deluje kot frontend iptables-u in je baje enostaven za uporabo.
za resolucije skrbi X, ki prebere nastavitve iz nekega fajla iz /etc/X11 (točno ne vem, ker nimam slackware-a), za command-line nastavljanje pa uporabi program xf86config ali xorgconfig (odvisno ali imaš xfree86 ali xorg), če njegove lokacije nimaš v $PATH, ga poišči, vsekakor ga na računalniku imaš.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

MrSale ::

Uh oprosti, uporabljam KDE :) (3.4.1) i think ;) Hum hvala so mi ze svetovali ta program vendar je malce tezji za skonfigurirat... Vendar bom probal..

CCfly ::

Izbral si si bolj "pomagaj si sam" distribucijo zato pač sedaj plačuješ davek.
- Nedelujoče aplikacije poglej tako, da jih zaženeš iz lupine (npr.: v lupini napišeš mplayer neka_datoteka.avi). Ti vrne kakšno napako ?
- iptables se ponavadi v tvojem primeru uporablja prek grafičnega vmesnika, ki jih je celo morje (bolj ali manj priročnih seveda). Ne vem poskusi Firestarter, Guarddog, ...
- za večjo resolucijo poglej vsebino datoteke /etc/X11/xorg.conf in nam zaupaj model tvojega monitorja.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MrSale ::

~/Desktop# mplayer Analyze_That_(2002).Xvid.DVDscr.DcN.ShareReactor.avi
-bash: syntax error near unexpected token `('

tole mi izvrze :/

Drgac pa hvala za programa :) Upam da se bo usaj en zagnau :))
Resolucijo sm urediu, xorgconfig sm zagnau pa porihtu use skp ;) Hvala ;)

mte ::

~/Desktop# mplayer Analyze_That_(2002).Xvid.DVDscr.DcN.ShareReactor.avi

Očitno ga moti oklepaj v fajlu. Probaj ime fajla dobit s tabom (recimo napišeš Analyze_Tha<Tab>, pa ti bash sam dopolni ime fajla). Opazil boš, da so se v imenu fajla pojavili backslashi. To je "ubežni znak" - v konzoli namreč nucajo oklepaji za posebne namene.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

MrSale ::

Desktop# mplayer Analyze_That_\(2002\).Xvid.DVDscr.DcN.ShareReactor.avi
mplayer: error while loading shared libraries: libmp3lame.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

:/

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MrSale ::

Hvala, delajo zdej muviji vendar sam iz konzole! Se vedno ne morm odpret programa... Em drgac pa ne morm nikakor instalirat tizga firestarterja, ker rabi GConf tool to sm tut probu nalozit pa nikakor ne gre :/ Probu je tut kolega k se ukvarja s tem pa tut ne gre... :( Je se kak pametn program za to?

Jebiveter ::

Za graficni vmesnik za mplayer zazeni gmplayer.

Najvec dodatnih paketov za Slackware dobis na LinuxPackages.

Ze to, da ti je uspelo zrihtat X je super. Sedaj moras samo se popravit /etc/X11/xorg.conf:

HorizSync
VertRefresh
Subsection "Display" pri izbrani barvni globini

Sicer pa mislim, da se da resolucije nastelat tudi skozi xorgconf "wizard" v konzoli. Je pa vazno na nastelas frekvence tvojega monitorja. Ce imas LCD zakomentiraj HorizSync in kot VertRefresh vpisi 60-75.

Drgac pa, welcome fellow Slacker 8-) !
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MrSale ::

Hehe lihkar sm GuardDoga urediu, sm zdlju en lib krneki vglavnem, jah glede na to da mam sele par dni Linux, sm kr uspesen se mi zdi :) xorg.conf sm ze kak dan al dva nazaj urediu, sm use nastimu mi lepo dela monitor na 1280x1024 :P mplayer, sm tut poslihtu mi dela tut interface lepo, nism vedu da ma xine tok vez s tem k mi ga med instalacijo slacka ni namestil kr ni mogu cdja prebrt pa sm se prejle jebu se s tem ;) Drgac mam pa zdej use porihtan lepo in mi je vse bl usec...Upam samo da mi bo se network delu, da lahko cis zbrisem winse kr jih ne rabim vec :D morm pa se porihtat TV Tuner pa tko naprej sam to lah se mal pocaka... Trenutno nocem da bi kake rootkite najdu zato sm prvo varnost pa to poslihtu :) Em sicer mi je pa tale Slack zlo usec ceprv sm se odlocu med Slackom pa Fedoro k so mi priporocal oboje :P Jao nevem ce dela network in sicer mam se en komp in morm bit internet gateway, kar pa ne vem ce zdej dela :/ Firestarter je pa en fucked up program rabm Gconf ce ga hocem met ce hocem met Gconf rabm ORBit-2 module, ce hocem to met rabm libDIL... bla bla bla in ze 4dni ne spim :D

MrSale ::

+ sm pozabu dodat ZMAGU SM? :D :D Krusader isto dela, ze znam instalerat pakete, ne sma tgz ampak tut use drugo :P ipv6 sm ze naredu lepo dela :) DHCP urediu + dodau v rc.local da mi ga na startupu ze lepo.. :P use je urejen skor... se tele detajle pa sm res zmagu :D

Jebiveter ::

Respect! 8-O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

CCfly ::

Firestarter je pa en fucked up program rabm Gconf ce ga hocem met ce hocem met Gconf rabm ORBit-2 module, ce hocem to met rabm libDIL... bla bla bla in ze 4dni ne spim :D
To so dependenciji od GNOME-a, ki ga potrebuje Firestarter. Namesti si slapt-get in se ga nauči uporabljati, pa bo tvoje življenje lažje.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MrSale ::

mam ga.. ne zazene se :) em ja no sej useen mam Guarddoga zdej gor, sam me zanima, nastimu sm si pac porte k jih rabm pa porte k jih ne, in recimo dam zapret une porte k jih ne rabm pa se nmapam pa je isto sranje ... tut zamenu sm rc.firewall...

CCfly ::

Verjetno program zapiše pravila v datoteke, ki so na Slackware-u na nestandardni lokaciji. Poglej kam izpisuje pravila in kje ima shranjena Slackware.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MrSale ::

Hum nism nic najdu! Zdej mam drug problem kr sm tok hotu met Firestarterja sm nalagu use tisto k je rabu (pac za GNOME) in pol se je zaceu pojavlat tale problem ko zaganjam aplikacije

gimp: error while loading shared libraries: libXfixes.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
xchat: error while loading shared libraries: libXfixes.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory

kot vidte mi vecina aplikacij ne dela...

CCfly ::

Tvoj paketi za Xorg so očitno malo čudni ali pa ti kateri manjka.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

HriBB ::

jaja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenSUSE pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
11852 (745) Redorange
»

Težava z VPS strežnikom httpd

Oddelek: Izdelava spletišč
6956 (835) krho
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755209 (3970) M.B.
»

kde 3.2.2

Oddelek: Operacijski sistemi
171020 (914) Juventus
»

linux in ...mule

Oddelek: Operacijski sistemi
231215 (975) MasterMind

Več podobnih tem