» »

Problem s staro kišto

Problem s staro kišto

Liker ::

Okej, sem najdu po predalih zelo veliko ene robe (stare 10 let in več) in sem sestavu en računalnik:
486DX2 80
24Mb EDO RAMA
50Mb disk
41Mb disk
Grafična 512Kb
Kontroler kartica.
Okej plata je stara kot zemlja (če ne še bolj) in ima same isa slote (7 komadov), na plati pa ni integrirano prav nič, le kontroler za tipkovnico je :), zato sem seveda dodal poleg grafične, še eno kontroler kartico (1x IDE, 1x floppy, 2x serial, 1x LPT).
Tu pa se začnejo problemi.
Imam dve takšni kartici, ena je tako kot vse ostalo stara približno deset let, druga pa je skoraj nova (kupljena 5 mesecev nazaj).
Vse priklopim tako kot treba in v BIOS-u vse deluje. Oba diska mi BIOS najde preko autodetect funkcije. Vse lepo in prav a ko shranim nastavitve in resetiram računalnik, se takoj po preverjanju rama računalnik za približno 30 sec ustavi in nato izpljune "HDC error press F1 to resume". Ko pritisnem F1 gre naprej, v tabeli kjer so različne informacije pa pri Master in Slave HDD piše type 47. Diskov seveda ne zazna, zazna pa disketarja, ki je priklopjen preko iste kartice. Pri obeh karticah, novi in stari, se pojavi isti error. Če mi kdo zna pomagat, bom zelo vesel, če pa ne, potem bo pa nekaj komponent pač romalo na odpad :)!
LP
  • spremenil: Liker ()

miranpozar ::

Te kartice so hudo pokvarljiva roba, zato se ne čuditi, če so z njimi težave. Lahko jih probaš vtaknit v drugi ISA slot, ali se poigraš s tistimi jumperji (če je kje napisano kaj je kaj) kar pa najverjetneje ne bo pomagalo. Lahko je namreč fuč tudi plata. Govorim iz izkušenj! Če hočeš imam kar nekaj teh kontrolerjev, ki ti jih lahko pošljem s kompenzacijo za kakšen CD.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ko polna skladisca starih processorjev srecajo izdelovalca plat ...

Oddelek: Strojna oprema
385727 (4114) Riff
»

windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
101732 (1327) Spajky
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291614 (1248) hojnikb
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947052 (5435) Azrael
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281424 (1139) andrej

Več podobnih tem