» »

Chinch

Chinch

Sadida ::

Ke se da tole kupt, nikjer ne najdem=?

  • zavaroval slike: Azrael ()

Tomay ::

Odvisno od kod si? HTE in podobne trgovine imajo gotovo.
Voodoo 4Ever

Sadida ::

No zdej me pa neki zanima. Mam zvočnike za računalnik, čist navadne. Pa tist kabl k gre na zvočno je prekratk pa nevem kak je to. Gledu sm u HTE. Kabel ma pa notr še eno žico ki ni izolirana. A bi mi lhka edn puvedu kakšn kabl naj to kupm. Pa še kakšnga za zvočnike?

LP, hvala

zcetrt ::

Tisti ki ni izoliran je pri cenenih kablih nula, če je pa prepleten pa ozemljena zaščita proti motnjam. Ostala dva sta levi in desni kanal (pri stereo kablih). Priporočam ti, da kupiš podaljšek (prodajajo marsikje, celo v Intersparu je poceni ali pa Delko ali Big Bang itd.).

Lahko pa greš tudi lotat.
4.

Sadida ::

Aha, ja ta kabl mam. Sam me zanima če bi ga lhka u hte dubu, kr glih neki stvari še naročujem zravn?

Sadida ::

Jah pol bom pa kr zlotu:\

zcetrt ::

Če nimaš kakšnih opasnih zvočnikov lahko kar odrežeš kabel pri bananci in zlotaš (v skrajnem primeru običajne žičke in jih spleteš v kitko). Na bananci je pa kapica desna, pod glavico leva, spodaj (največji del) pa zemlja. Če boš opazil, da se zafrknil lev in desen kanal, pa poskusi znova...
4.

Sadida ::

A maš mrbit kako sliko ud te banance, k so tiste kapice?

Jackal ::

Te činč ploščice ima Terna na Kolezijski ulici v Ljubljani.
Imaš enojne, dvojne, četvorne, osmerne... plastične, kovinske, pozlačene... Tako kot rečejo... ni, da ni. ;)

Sadida ::

Ok,bom js kr u HTE naroču, usejn hvala



Kam je zdej treba kej prilotat? A bi lahko kr 3 kabl, de bi tiso nulo kr posebej?:\

zcetrt ::

Nula gre tja, kjer je največ meska (pleh, ki gre po celi dolžini). Levi in desni kanal pa sta na krajših zavihkih (vsak na svojem).

Ja, lahko posebej nulo. Ali pa če dobiš kakšen star kabel (npr od uničenih slušalk), ga pazljivo abizoliraš, tako da ne potrgaš tankih žičk, ki gredo pod osnovno izolacijo.

Ne vem, koliko se ti gre za izgled stvaritve in kakovost zvoka...
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Sadida ::

Bolj se mi gre za kakovost kot izgled. Ampak nevem če mam kakšn star kabl doma. A ga je možno kupt? Pa rabu bi ene 2 metra tko de od slušalk bo prekratk.Tale jack je 2.5mm ane?Pa še to me zanima, a je kabel za zvočnike kej drugačen, al je sam to razlika de nima tiste nule?

LP, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sadida ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zvezati notranji računalniški zvočnik na bananco? - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
182064 (1646) Frenckie
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173235 (2404) ingange
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334316 (3576) DimmniBurek
»

5.1 zamenjava levega in desnega kanala

Oddelek: Zvok in slika
5839 (781) alum
»

Stereo slušalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101648 (1502) Sadida

Več podobnih tem