» »

rac se prizge in takoj ugasne

rac se prizge in takoj ugasne

Easx ::

ola,
danes sem zamenjal mat. plosco.Staro gigabytko ga-7vaxp za 8rda3g od epoxa in pa 40gb disk za 120gb ter dodal se en ventilator. Ko rac. prizgem mi debug led dioda pokaze ff( Boot attempt [INT 19]) in potem se vse ugasne. Konfiguracijo mam pa sledeco: athlon 2400, 2x265 333 rama, r9800aiw, 120gb disk, cdrom, dvdrom, vodno hlajenje in 300w napjalnik :)
Lahko je edin kj narobe z plato ali pa je moj napajalnik presvoh, ker drugo je vse delalo bp se pred eno urco :\

Azrael ::

Če sumiš napajalnik potem odklopi vse diske, CD ROM enote, skratka vse razen plate in če bo isto potem napajalnik ni.

Preveri:
- CMOS Clear, baterija OK?
- morebitni jumperji na pravih mestih?
- poskusi vklopiti samo z grafično kartico, vse ostale kartice poberi ven (HW konflikt).
- grafična je dovolj porinjena v AGP slot?
- kovinski podstavki na pladnju samo tam kjer so pritrdilna mesta (luknje) na plati?
- ni mogoče kakšen izgubljen vijak ali kaj dugega iz kovine med matično in pladnjem?
- priklopljeni vsi napajalni kabli in to dobro (včasih kakšna žica zleze malo ven iz konektorja in zadeva ne dela)?
- kabli za LEDike, tipke za reset in vklop priklopljene na prava mesta?
- IDE kabli pravilno priklopljeni (obrnjen IDE kabel lahko naredi take težave)?
- RAM dobro vstavljen?
- vodni blok pravilno montiran (če je postrani se ti izklpi zaradi pregrevanja!)?
- procesor neokrušen?

Če je vse OK potem je plato nekaj narobe.
Nekoč je bil Slo-tech.

Easx ::

Evo stvar sem zrihtal. Stos je bil v tem da sem narobe prebral manual in obrnu pine za reset bios tako da sem imel skozi nastavljeno na clear cmos namesto na normalno :8) Jah se zgodi :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535336 (4272) svetetko
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342697 (2443) s1e2x3y
»

Samo resetiranje.........bios

Oddelek: Strojna oprema
171327 (1180) scythe
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312062 (11449) k0lar
»

A sem skuril grafično

Oddelek: Strojna oprema
101302 (1107) Azrael

Več podobnih tem