» »

A sem skuril grafično

A sem skuril grafično

die_hart ::

Ker modificiram kišto, sem moral iz nje vse pobrat ven. Ker sem vn uzel tud matično, sem moral vzet grafo stran.
Tu pa se pojavi problem:
Ko sem dal grafo nazaj pa ni več slike.;( Ko vžgem komp ni nobene slike. Pri monitorju mi sveti lučka za stand-by, drugega pa nič.
Torej sem skuril grafo al ne. Grafo sem samo dal ven-in-not. A je mogoče da jo je skurila moja statika, čeprav je nisem kaj dosti otipaval?

Lp

die_hart ::

Aja grafa je Ati Radeon 9200 SE:8)

Azrael ::

Ti računalnik kaj piska, ko ga prižgeš ?

Sicer mislim, da si samo premalo (preveč nežno) potisnill grafo v AGP slot. Vzemi grafo še enkrat ven in jo ponovno porini nazaj, gre pa malo težje kot PCI in ISA karte.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Groovy ::

točno tako kot je rekej Azrael, pa preveri še vse kable če so OK priklopljeni...
I am the captain of my soul

die_hart ::

Računalnik ne odda nobenega glasu, kartica pa gre not čist na mehko.Not je pa zihr, ker ima nek zatič, da sem zihr da je not. Kabli pa so tud vredu.

DSmidgy ::

Rekel si, da si vzel vse ven iz kište? Preveri zato še ostale komponente, saj ni rečeno, da je grafična kriva, da ni slike (sploh ram poglej).

die_hart ::

Ramov se sploh nisem dotikal, kaj bi bilo sploh še lahko narobe?

Azrael ::

Se računalnik sploh prižge (se zavrtijo diski in ventilatorji) ? Lahko si narobe priklopil tipko za vklop ali pa je pokvarjena, če pa računako štarta, pa ni nič od njega. si mogoče narobe priklopil tipko za reset ali pa je ta pokvarjena (ves čas vklopljena).

Omrežni kabel OK in v vtičnici je napetost ?

Naslednja možnost: Poišči manual od plate in preveri ali so res vsi kabli prav priklopljeni (reset, vklop, LED diode, IDE kabli, za disketnik ATX...), ker je v primeru, da si samo enega od njih narobe priklopil ali ne priklopil, se lahko zgoti točno to, kar se je tebi.

Če ne najdeš nič, kar bi bilo narobe, poberi iz plošče RAM, vse kartice in odklopi vse kable, razen kabel tipke za vklop in kabel za zvočnik in seveda ATX konektor(je). V plošči naj bo samo CPU in njegov ventilator. BTW. O katerem CPU in plošči je govora ? Potem vklopi in poslušaj, če bo kaj piskov. Če piski bodo, potem začneš računalnik počasi sestavljati nazaj, komponento po pomponento (RAM, grafa, ostale kartice, kablovje itd). Ko vgradiš nov kos opreme ali priklopiš kabel, spet preveriš če dela (na začetku samo piski, ko pa bo grafika pa bi že morala biti slika).

Preden karkoli delaš (jemlješ ven ali vračaš nazaj), izklopi omrežni kabel iz napajalnika, ker je priklopjeno napajanje najhitrejši način, da v računalniku kaj uničiš, ko šariš po njem !

Če je tišina ko imaš "prazno" plato je lahko:
- kakšen kovinski opilek na plošči narobe montirana (kovinska podložka pod ploščo, tam kjer ne sme biti
- def. tipka za vklop ali narobe priklopljena
- def. zvočnik ali narobe priklopljen
- slab kontaktz CPU z ploščo (če je Slot1 CPU)
- def plošča, napajalnik ali CPU

Preveri in poročaj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

die_hart ::

Računalnik se prižge(vse se vrti).Tipka za vklop je pravilno priklopljena.Tipke za reset z začetka sploh nisem priklaplajal, potem pa ko sem jo pa je itak vse isto ostalo.

Omrežna napetost je v redu, sicer pa mam tudi UPS, tako da to ni problem.

Večino kablov sploh nisem priključeval, tiste ki sem (ATX, vklop, zvočnik) pa sem pravilno.

Procesor je Pentium 4; 2,4 GHz, matična pa je Gigabytova GA-8IPE 1000 Series.

Ko je bil v plošči samo procesor in priključen zvočnik, ni bilo nobenih piskov.

Kovinskih opilkov ne bi smelo biti, ker nisem nič brusil,
zvočnik je prav priklopljen in dela(sem preveril z (ohmmetrom),
CPU je na socket 478 podnožju,
napajalnik dela, le za ploščo in CPU ne vem

Upam da mi boš znal pomagati, ker mene se že počasi loteva panika:'(

die_hart ::

Matično sem dal še enkrat ven in jo pregledal, nisem pa našel nič nenavadnega. Nič opilkov, le veliko prahu, ga spucam? S čim?

Azrael ::

Prah boš spravil ven s stisnjenim zrakom iz kompresorja , 3 do 4 bare zadostuje (sesalec ni preveč dober za te namene) ali pa da prah omedeš s čopičem.

Zvočnik je vsekakor prav priklopljen ? Jaz sem zaradi narobe priklopljenega zvočnika (in moje lenobe), povsem delujoč procesor proglasil za mrtvega in šel iskat drugega...

Poskusi še:

Ali je ATX in ATX12V konektor dobro priklopljen. Včasih se zgodi, da ena od priključnih žic v konektorju malo zleze iz samega konektorja in plošča ne dela več, čeprav je na prvi pogled videti vse OK.

Če je to v redu, potem pri izklopljenem računalniku naredi Cmos Clear (opis na 37 strani v pdf manualu), mogoče si vseeno imel kakšne težave s statično elektriko in se je vsebini Cmos BIOSa zmešalo (včasih ni treba veliko).

Če nič ne pomaga je IMO nekaj šlo po gobe, nekako v tem vrstnem redu: plošča, napajalnik ali CPU. Tu bi bilo potem najbolje preveriti tako, da poskusiš z drugimi delujočimi komponentami, da ugotoviš kaj ne dela.

Trenutno nimam drugih idej, mogoče se bo kdo spomnil še kaj.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
211287 (769) solatko
»

Težave z vklopom

Oddelek: Strojna oprema
231337 (1234) Jernej L
»

stara plata al drug problem....za guruje :-)

Oddelek: Strojna oprema
121414 (1213) Azrael
»

ne zazene niti do BIOSA ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101145 (983) Azrael
»

Comp -- Noče se zbudit :((

Oddelek: Pomoč in nasveti
141058 (892) T0RN4D0

Več podobnih tem