» »

Google SMS v beta fazi testiranja

Google SMS v beta fazi testiranja

SearchEngineWatch - Med vsemi Googlovimi storitvami je po novem dostopen tudi Google SMS, ki je bil do sedaj na voljo le za testiranje v Google Labs. Gre za storitev, ki omogoča iskanje s pomočjo mobilnega telefona ali podobne prenosne naprave (npr. v ZDA izjemno popularni Blackberry). Google nam pri takšnem iskanju rezultate dostavi v obliki SMS sporočil, testiranje pa je zaenkrat na voljo le v Združenih državah Amerike in na Otoku. Če vas zanima kaj več o splavitvi, ki se je zgodila le dan po Yahoojevi predstavitvi podobne storitve, preberite izvorno novico.

Pa pazite, da svoji ljubljeni ne boste pošiljali preveč intimnih sporočil, v nasprotnem primeru vam zna AdSense poslati kakšno Durexovo reklamo.

17 komentarjev

Pyr0Beast ::

Kako naj bi se pa to plačalo, glede na povratni SMS?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Google ne računa nič, plačaš samo normalno ceno SMSa, ko pošlješ njim vprašanje oz. iskalni ključ.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ql000 ::

a vidva, glede na uro, trenirata za NEST?

B-D_ ::

Google ima itaq že wap portal ki je v navezi z gprs miljonkrat uporabnejši od bilokaterega SMSa... what's the point? Isto kot tista glupa LPP INFO fora kjer plačaš vsak sms plus še dodatno ceno ki jo LPP nabije za informacijo... nihče pa ne pove da imaš na voljo tudi lpp wap portal kjer dobiš iste informacije veliko ceneje.

Bistri007 ::

dobiš iste informacije veliko ceneje

V SMS lahko stlačiš veliko manj kot gre na eno wap/xhtml stran. Pa še linki ne delajo. Mogoče bi boljše, če bi deloval z MMS.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Tody ::

BULSHIT jest sem sms iskanje opisal že v svojem članku in že takrat je bila na voljo BETA različica sedaj in že pred nekaj časa je bilo na voljo tudi za UK. Testirat zadeve seveda nisem mogel...

Matek ::

Tody, takrat ni bila na voljo beta, takrat je bila stvar še v Google Labs, kot tudi piše v novici. Tam je na voljo kopica raznih storitev, ki so si jih pri Googlu izmislili, in še niso popolnoma zrele za resno delo, niti ni nujno, da bodo kdaj postavljene na stran in postale uradne. Google SMS je bil med temi storitvami do nedavnega, zdaj pa so ga dali vsem na voljo v uradno beta testiranje in je naštet na seznamu Google Services, torej ga bodo še izpopolnjevali in bo ratal prava storitev, ne samo napol uradna ideja, ki jo je moč preizkusiti.

B-D_, se strinjam glede wapa, edino kar se mi zdi je, da v ameriki nekako velja prepričanje, da je wap čisto povozil čas in se ga ne splača uporabljati. Možno tudi, da je njihova cenovna politika v primerjavi z našo drugačna...

OFFTOPIC: Bi mi znal kdo povedati, zakaj mi googlova wap stran ne deluje? Poskusil sem naslove www.google.com, www.google.com/xhtml, www.google.com/wml, pa nič od tega ne deluje... Aja, sem pa simobil user in mam SE f500i.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Gandalfar ::

probi wap.google.com

Bramac ^^ ::

Meni na telefonu dela www.google.com, mam pa mobitel pa SE k700i

edit: verjetno ti simobil kej blokira :P

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Gandalfar - ne, tudi wap.google.com ne dela, sem že marsikaj preizkusil

jani_ - ja, se ne bi čudil, da blokirajo... BTW, tudi phonerotica mi ne dela :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

KoMar- ::

Pa pazite, da svoji ljubljeni ne boste pošiljali preveč intimnih sporočil, v nasprotnem primeru vam zna AdSense poslati kakšno Durexovo reklamo.

Dejansko ni AdSense, ampak AdWords. AdSense se reče Googlovemu kontekstnemu oglaševanju na tujih straneh, medtem ko se reklamam na Googlovih straneh z rezultati iskanja reče AdWords =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Pyr0Beast ::

a vidva, glede na uro, trenirata za NEST?

Ja, no :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matek ::

Hehee >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

darkolord ::

Testirat zadeve seveda nisem mogel...

Na netu je nekaj strani, kjer si lahko brezplačno za nekaj dni/SMSov in lahko pošiljaš in sprejemaš SMSje iz ameriških oz angleških številk

Tody ::

no pol pa testiraj in poročaj :D

metalc ::

Sprejemaš? A tam ti tudi to zaračunajo??

darkolord ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo ponudil Works zastonj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
365506 (3826) SmeskoSnezak
»

Obeta se prosto dostopna spletna različica Photoshopa

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
284631 (3506) opeter
»

Kje registrirati stran

Oddelek: Omrežja in internet
5890 (818) markko
»

Rad bi da stran najde google

Oddelek: Izdelava spletišč
172962 (2543) Meki

Več podobnih tem