» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
611 / 657
»»

huwi ::

huwi je izjavil:

Torej ali je bolše kupiti ryzen ali intel ? koliko močen mora biti prenosnik? Ali lahko z navadno ne gejmersko grafično tudi igraš kakšne igre?


Kateri računalnik od tukaj od teh zahtev priporočate?:
https://www.altstore.si/prenosni-racuna...

Han ::

darck ::

Saj človek ne more verjeti kaj delajo. Sem poklical trgovino EnaA in povprašal za prenosnik kateri je imel ceno 1.102 EUR in povedal,da ga bom naročil in sedaj grem,da ga naročim in je cena višja 1,190 EUR. Zaradi mojega klica so ceno zdvignili pa to ni res.

m0LN4r ::

huwi je izjavil:

Torej ali je bolše kupiti ryzen ali intel ? koliko močen mora biti prenosnik? Ali lahko z navadno ne gejmersko grafično tudi igraš kakšne igre?
Pasjanso, sah, Simse. Vse ostalo pa boljse, ce kupis rabljen PS4
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Z današnjem dnem so nekaterim prenosnikom kar cene zdvignili in verjetno bo do novega leta šlo samo še gor vsaj tako se govori.

Pat_MaGroin ::

Joj si ti smotan :).

Povišal so ti ceno, ker je od danes zanj koda za 10% popusta. Namesto 1100 stane zdaj 1071. Torej, bos se kar filozofiral ali bos koncno kupil?

 Prenosnik

Prenosnik



LP

Zgodovina sprememb…

darck ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Joj si ti smotan :).

Povišal so ti ceno, ker je od danes zanj koda za 10% popusta. Namesto 1100 stane zdaj 1071. Torej, bos se kar filozofiral ali bos koncno kupil?

Saj ni res kar praviš. Včeraj je na mimovrste bil 1.220 eur danes je 1.232 eur. Vceraj je na EnaA bil 1.102 EUR zaradi mojega klica so takoj zdvignili na 1.190 EUR in danes je zaenkrat se ista cena. Pri Merkurju je pa včeraj bil 1.169 EUR in danes je 1.299 EUR do včeraj je bila akcija ali do razprodaje.
Ja na kateri strani ti najdeš to ceno tega prenosnika jaz se nisem zasledil jaz sem našel najcenejšo varianto za 1.190 eur

 Prenosnik

Prenosnik



LP

Pat_MaGroin ::

A tud kliknit ne znas na moj link "Prenosnik"?

Han ::

huwi ::

ChuckNorris ::

darck je izjavil:

Ja jaz sem takrat nazaj nastavljal zaslon prav na stani e-stave kjer sem lahko bolj natančno nastavil kontrast...... saj zadaj imaš svetlo ozadje a vmes imaš sivkasto obarvane vrstice in prav videl sem kako se kontrast spreminja pri tistih sivih vrsticah in tudi pri Chromu v scrollbaru. Treba je najti eno pravo stran,ozadje kjer se da bolj natančno to nastaviti. Na monitorju mi je težje to nastaviti saj z enim pritiskom se že skoraj preveč spremeni ampak to je pri starem LG monitorju pri novejših imaš to vse bolj natančno za nastaviti. Detaljni prikaz ozadja moraš imeti pa lahko nastaviš na temnih ali barvnih prizorih se mi zdi da je brez veze to nastavljati kot recimo ta slika katera prikazuje vzorec 3 po katerem nastavljaš saj nastaviš si po sliki a potem greš v brskalnik Chrome in vidiš,da ni dobro. Pri vzorcu 2 se da kontrast bolje nastaviti ampak spet točno ne veš kako bo potem zgledalo ko odpreš brskalniuk zato je dobro obenem vse gledat ko nastavljaš. Najdeš si lahko tudi kaj podobnega kot zgleda pri e-stavah ozadje med vrsticami to sem včasih jaz špilal zato vem kako mi je takrat zgledalo ko ni bilo približno dobro nastavljeno.



V osnovi dam raje malenkost več za ekran/laptop in se izognem razno raznim nastavitvam in zapravljanju časa v povezavi s tem. Če vzamem v zakup da je to nekomu hobi, potem še razumem - drugače pa svoj čas zapravi za stvar v kateri si dober, plačan. Tako lahko nabaviš opremo zraven katere ne potrebuješ dizertacije.

Han ::

@huwi: guglaj "model prenosnika, npr. IdeaPad Gaming 3 i5-10300H" + "review".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

huwi ::

Kakšna je glava razlika med recimo Nvidia Geforce 1060 ali pa integriranimi grafičnimi karticami?

m0LN4r ::

huwi je izjavil:

Kakšna je glava razlika med recimo Nvidia Geforce 1060 ali pa integriranimi grafičnimi karticami?

Na grobo, ampak fejst na grobo. Je 1650 za igranje iger, ima svoj spomin, integrirana pa za gledanje youtuba in slikic.
Seveda tudi na integrirani lahko, ampak GTX ima naceloma dosti vec konjev za 3D. 1660Ti pa je dosti hitrejsa od 1650 in tako naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Sem sedaj prišel domov in na računalniku pogledal poprej na mobitelu nisem nič videl in se opravičujem. Sem našel te popuste in potrebno je bilo dobro pregledati saj jih je več vrst za prenosnike in recimo za ta prenosnik katerega jaz gledam se lahko šele uveljavi od jutri 02.09. pa do 12.09.
Hvala ti za pomoč // PIC // in // Han // lep dan želim obema.

 koda popust

koda popust



Kakšna je resnična cena original Windows 10 saj nekatere cene so sumljive po spletu in zakaj piše vsepovsod,da je samo za eden računalnik a potem,če imam 3 ali 4 računalnike a mislijo,da moram toliko kompletov kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

mitosan ::

@huwi,

tu imaš približno primerjavo obeh grafičnih kartic,
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/N...

tega ideapad 3 gaming imam tudi sam nagledanega za drugi računalnik za partnerko, za tak denar ne vem če je kaj boljšega pri nas. Ni pa to zdaj za neki resen gaming, to ni noben prenosnik do ranga rtx kartic, vedi da ti bo novejše špile poganjal na low, medium z igralnimi fpsi....

Han ::

@darck

Jao... 8-O Nehaj komplicirat in naroči. Kode za popust delujejo.

Za oderuške cene Polken vnesi v iskalnik "Windows 10 Home" ali "Windows 10 Pro". DSP/OEM licenca se veže na računalnik (osnovno ploščo), FPP je prenosljiva. M$ Office licence so FPP.

Za poceni licence poglej v Nakup namiznega PC-ja, kjer je danes TheBlueOne poslal povezavo...

huwi ::

m0LN4r je izjavil:

huwi je izjavil:

Kakšna je glava razlika med recimo Nvidia Geforce 1060 ali pa integriranimi grafičnimi karticami?

Na grobo, ampak fejst na grobo. Je 1650 za igranje iger, ima svoj spomin, integrirana pa za gledanje youtuba in slikic.
Seveda tudi na integrirani lahko, ampak GTX ima naceloma dosti vec konjev za 3D. 1660Ti pa je dosti hitrejsa od 1650 in tako naprej.


Se pravi, se na integrirani lahko igra kakšna lažje zahtevna glede na specifikacije igre ?

Han ::

Tudi bolj zahtevne igre prežveči novejša integrirana grafika, vendar na (naj)nižjih detajlih.

Pat_MaGroin ::

darck je izjavil:

Sem sedaj prišel domov in na računalniku pogledal poprej na mobitelu nisem nič videl in se opravičujem. Sem našel te popuste in potrebno je bilo dobro pregledati saj jih je več vrst za prenosnike in recimo za ta prenosnik katerega jaz gledam se lahko šele uveljavi od jutri 02.09. pa do 12.09.
Hvala ti za pomoč // PIC // in // Han // lep dan želim obema.

 koda popust

koda popust



Kakšna je resnična cena original Windows 10 saj nekatere cene so sumljive po spletu in zakaj piše vsepovsod,da je samo za eden računalnik a potem,če imam 3 ali 4 računalnike a mislijo,da moram toliko kompletov kupiti?


Jaz sem tvoj računalnik dodal v košarico in uveljavil popust in je prišlo 1071 eur. Tako da kar pohiti z nakupom :).

Sharp999 ::

Resnično bi prosil, če mi bi nekdo lahko predlagal trenutno dva najboljša prenosna računalnika do 1000€ v SLO in sicer enega gaming računalnik drugega pa za običajno rabo...Hvala!

FireSnake ::

Za običajno rabo ne rabiš zapraviti jurja.
https://www.mimovrste.com/lenovo-prenos...

tale ima sicer samo 256GB prostora na disku, kar ni ravno veliko.
Kakšne vrste delo bo?
Če je uporaba internet in filmi je to še preveč močno.

In koliko prišparaš pri temu za resno delo lahko primakneš k onemu za igranje iger.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Sharp999 ::

FireSnake je izjavil:

Za običajno rabo ne rabiš zapraviti jurja.
https://www.mimovrste.com/lenovo-prenos...

tale ima sicer samo 256GB prostora na disku, kar ni ravno veliko.
Kakšne vrste delo bo?
Če je uporaba internet in filmi je to še preveč močno.

In koliko prišparaš pri temu za resno delo lahko primakneš k onemu za igranje iger.


Kaj pa ta?: https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

FireSnake ::

Odlična zadeva!
Če ti je, vtakneš notri še 8GB RAMa in si zmagal (jaz bi kar prodajalcu rekel, naj ga nadgradijo, ker nekateri komplicirajo, če ga odpreš in daš RAM sam notri).

Če bi jaz bil ti: najprej bi kupil to in na tej zadevi pognal igre.
Če zadeva zadovolji potrebam sploh ne bi kupoval "gamerskega" računalnika.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

apolon ::

Ti Lenovoti so super, razen ekran je pa slab. Manjka jim polovico barv, pa še te katere ima, so pa sprane.

FireSnake ::

Jaz sem se s tem igral, pa nisem kaj takega opazil.

Na splošno opažam, da je ratala folklora govoriti o spranih barvah.
Al sem jaz slep?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

huwi ::

Kater prenosnik pa ima ok ekran/barve?

Pat_MaGroin ::

Ironično, Huawei :).

Lenovo/Dell, prenosniki nad jurja ali blizu.

FireSnake je izjavil:

Jaz sem se s tem igral, pa nisem kaj takega opazil.

Na splošno opažam, da je ratala folklora govoriti o spranih barvah.
Al sem jaz slep?


Teh ideapadov/thinkbookov sem videl nekaj, potem pa zraven postavis thinkpada, odpres isto spletno stran in reces "aha, razumem".

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

thinkbook na enaa je ok, razen jaz ga enostavno ne bi kupil, ker v nemciji je za isti denar vec rama in 5500u cpu, ki je 6/12 in ne 6/6 kot 4500u.

Ampak vem vem, slovenska tipkovnica :).

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

@PIC: OK, jaz sem imel na mizi Thinkpada, zna biti to.
In zdaj Asus G512LI.

Ima pa doma pocenškovega Motile 14 ... pa je kar OK - bom še tam pogledal kako je na stvari.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pat_MaGroin ::

Sej tudi pri ThinkPadu ni vedno OK.

Primer T14s AMD, ki stane na uradni strani 1300 EUR, pa ima zanič zaslon.

Opcije zaslona T14s AMD:

https://imgur.com/VylPYo5

Skratka, tudi pri 1300 ti podtaknejo drek zaslon, ki ga dobiš v ideapadu za 600 eur.

Lahko pa seveda doplačaš, če je configurable zadeva:

https://imgur.com/sffNOdQ

LP

Zgodovina sprememb…

darck ::

To glede zaslonov ima vsak svoj pogled in vsak se naj odloči kaj mu je prioriteta isto pri pri telefonih nekateri morajo obvezno imeti oled ali amoled zaslon drugi so pa z IPS zaslonom čisto zadovoljni. Verjetno pa za običajna dela po prenosniku ni potrebe po ne vem kakem zaslonu itak pa imaš opcijo,da ga lahko priklopiš na bilo kater boljši zaslon,monitor,če ga kdaj rabiš za kakšna taka dela kjer je potrebno imeti dober zaslon. Za mene je pa pri prenosniku najbolj pomembno,da je MOČAN,da ga nobena stvar ne upočasnuje sedaj ali čez 3 leta in da se ga lahko še kaj nadgradi,če je potrebno. Podobnega mnenja sem za avtomobil kjer je pomembno,da je zdržljiv in ne kako fensi zgleda in kaj vse od opreme ima in podobno.

Rajwe mi sedaj povejte kateri je dober in tih hladilni podstavek za prenosnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

FireSnake ::

Si že kupil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zimonem ::

Bo ko bo zunaj ryzen serija 8. Oz tam nekje.

darck ::

Naročil in plačal a sedaj samo čakam,da mi dostavijo. Kaj se potem priporoča za hlajenje prenosnika pa,da ni glasno in a ima kdo dobre izkušnje z kako SILENT brezžično miško saj pri naši hiši imamo zmeraj Logitech M220 ampak tipke se pokvarijo po letu uporabe ali še poprej.

darck ::

Da ne bo kdo mislil,da se hecam in samo pišem a morda sedaj nabavim še tiskalnik Canon saj z Epsonom nisem zadovoljen a tega Canona pa sedaj pri EnaA dobiš po super ceni namesto dobrih 150 eur ga dobim za 115 eur.

Zimonem ::

Piši v drugo temo za printerje.

Mike_Rotch ::

huwi je izjavil:

Kater prenosnik pa ima ok ekran/barve?


Macbook

FireSnake je izjavil:

Jaz sem se s tem igral, pa nisem kaj takega opazil.

Na splošno opažam, da je ratala folklora govoriti o spranih barvah.
Al sem jaz slep?


Mogoče se ti zadeva ne zdi pomembna, mogoče nimaš izkušenj z dobrimi zasloni pa ne veš kakšna je razlika v praksi. Mene recimo sprane barve sploh ne motijo. Me pa motijo temni zasloni in slabi vidni koti.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

darck je izjavil:

Naročil in plačal a sedaj samo čakam,da mi dostavijo. Kaj se potem priporoča za hlajenje prenosnika pa,da ni glasno in a ima kdo dobre izkušnje z kako SILENT brezžično miško saj pri naši hiši imamo zmeraj Logitech M220 ampak tipke se pokvarijo po letu uporabe ali še poprej.


Miška: edina resna je Logitech mater MX 3.
Zame je vse drugo špilarija.

Čestitke za nakup, naj dobro in dolgo služi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

darck ::

FireSnake je izjavil:

darck je izjavil:

Naročil in plačal a sedaj samo čakam,da mi dostavijo. Kaj se potem priporoča za hlajenje prenosnika pa,da ni glasno in a ima kdo dobre izkušnje z kako SILENT brezžično miško saj pri naši hiši imamo zmeraj Logitech M220 ampak tipke se pokvarijo po letu uporabe ali še poprej.


Miška: edina resna je Logitech mater MX 3.
Zame je vse drugo špilarija.

Čestitke za nakup, naj dobro in dolgo služi.


Hvala,hvala in upam,da bom res zadovoljen saj sem prvič kupil nekaj nad povprečjem seveda to mislim na procesor i7 11800H in 16 Gb Rama in da ne bo tako kot danes z tem prenosnikom katerega imam,ko imam odprtih 24 zavihkov in čakam sekunde in sekunde,da se mi stran odpre.

opeter ::

misek je izjavil:

Primerjati ta dva procesorja med sabo pa res ni primerno. Tale E1-1200 je iz leta 2012, 3020e pa je lanski letnik. Če res ni zmožen opisanih enostavnih opravil (s 4GB rama in SSD) potem je bolje, da sploh ne bi obstajal?


Oprosti, da prej nisem odgovoril.
AMD 3xxx serija je seveda hitrejša, vseeno pa ne pozabimo, da je dvojedrnik kar bo znalo biti že na kratki rok problematično ob vse zahtevnejši programski opremi in internetu.

Ta AMD 3020E naj bi bil nekje na nivoju Pentiumov Silver serije N5xxx. "Naj bi" je pomembno. Ker eno je teorija, drugo pa praksa, oz. vsakdanja uporaba.
Ima pa AMD-jev procesor vgrajen dosti boljši grafični čip.

Ne vem, no. Naj se vsak odloči.

Tako kot je takrat moln4ar napisal, bi tudi jaz svetoval vsaj kakšnega Intel Core i3 ali AMD Athlona Gold 3xxx serijo. To so sicer še vedno dvojedrniki, imajo pa dodatno štiri niti in druge bonbončke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

Jaz ko sem svetoval sem najnižje priporočal Pentium Gold. Tile so zelo blizu i3 cpujem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ironično, Huawei :).

Lenovo/Dell, prenosniki nad jurja ali blizu.

FireSnake je izjavil:

Jaz sem se s tem igral, pa nisem kaj takega opazil.

Na splošno opažam, da je ratala folklora govoriti o spranih barvah.
Al sem jaz slep?


Teh ideapadov/thinkbookov sem videl nekaj, potem pa zraven postavis thinkpada, odpres isto spletno stran in reces "aha, razumem".


No, če moraš zraven postaviti, da vidiš razliko...

FireSnake ::

https://www.bolha.com/asus-prenosni-rac...

To je dobra mašina (za pameten denar), če kdo rabi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mn ::

Še eno vptrašanje glede teh Lenovo prenosnikov na Lenovo.de.

Je že kdo dobil nazaj ta cashback in če da, kako?

Če dobim a denar nazaj, je najboljši nakup tam, drugače bom pa pri electronic4you.si naročil.

Še vedno pa prejemam predloge za ekvivalenten laptop drugje.

Rabim ga v resnici za programiranje in domačo uporabo, iger verjetno sploh ne, tako da bo integrirana grafična OK.

Zato so mi tile Ideapadi 16 tako všeč, ker za razumen denar dobim zaslon z več piksli (2,5K) in malo večjega da bom sploh kaj videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Buggy ::

Mogoce kdo ve, ce so zadnji Medion Erazer gaming laptopi v bistvu "prepakirani" Lenovo Legion?

Konkretno tole:
MEDION(R) ERAZER(R) Beast X25, AMD Ryzen™ 7 5800H, Windows 10 Home, 43,9 cm (17,3") FHD Display mit 240 Hz, NVIDIA(R) GeForce RTX™ 3080, 1 TB PCIe SSD, 32 GB RAM

Pat_MaGroin ::

mn je izjavil:

Še eno vptrašanje glede teh Lenovo prenosnikov na Lenovo.de.

Je že kdo dobil nazaj ta cashback in če da, kako?

Če dobim a denar nazaj, je najboljši nakup tam, drugače bom pa pri electronic4you.si naročil.

Še vedno pa prejemam predloge za ekvivalenten laptop drugje.

Rabim ga v resnici za programiranje in domačo uporabo, iger verjetno sploh ne, tako da bo integrirana grafična OK.

Zato so mi tile Ideapadi 16 tako všeč, ker za razumen denar dobim zaslon z več piksli (2,5K) in malo večjega da bom sploh kaj videl.


Rabiš naslov in TRR v Nemčiji.

mn ::

> Rabiš naslov in TRR v Nemčiji.

Ja, se mi je zdelo.

zavajon ::

Buggy je izjavil:

Mogoce kdo ve, ce so zadnji Medion Erazer gaming laptopi v bistvu "prepakirani" Lenovo Legion?

Konkretno tole:
MEDION(R) ERAZER(R) Beast X25, AMD Ryzen™ 7 5800H, Windows 10 Home, 43,9 cm (17,3") FHD Display mit 240 Hz, NVIDIA(R) GeForce RTX™ 3080, 1 TB PCIe SSD, 32 GB RAM

Po slikah sodeč ni videti. Legion ima tečaje za monitor zgoraj pred robom ohišja.
Je pa tudi precej dražji od Legiona, ne vem, če boljši ekran in več ram-a odtehtajo dobrega jurja višjo ceno. Morda pa ja, kajti Medion so bili vedno znani kot dober p/p.

Pat_MaGroin ::

A RTX 3050 vs 3080 si pa malo spregledal?
««
611 / 657
»»