» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
610 / 657
»»

m0LN4r ::

Moj fotr bo pocas 60 let in tipka na nemski tipkovnici s slovenskim layoutom. Pa je tako trd, da mu smartphoni se vedno delajo preglavice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GupeM ::

darck je izjavil:

Na Lenovo Legion tipkovnici imaš na desno poleg črke L samo dve tipki a potrebne so 3 tipke za črke Č,Ć in Ž. Sedaj če bi dal črki Č in Ž a sigurno bi potem točno te črke pisalo z nastavitvijo na Slovensko tipkovnico kaj,če bi pa pisalo Č in Ć in ne Ž .Mislim,da je prvo potrebno imeti tako tipkovnico pred nosom jo potem nastaviti za Slovensko tipkanje in šele potem se lahko vidi katera tipka je za šumnike in nato se lahko tipke dajo označiti.

Kaj pa,če morda ne bi ene črke sploh bilo recimo Ž ali Č kaj pa bi potem lahko naredil saj menda windows avtomatsko porazdeli tipke po izbiri države za tipkovnico.

Še nisi videl tipkovnice z malim entrom? V takšnem primeru gre črka ž eno vrsto višje, skrajno desno. Nič novega. Se tudi hitro navadiš. Microsoftove tipkovnice imajo to že dolgo.

darck ::

Kako je to merjeno v enem jedru pri procesorjih,da je recimo Ryzen 5 4600H z 3.0GHz slabši kakor Intel i5 11400H kateri ima 2.7GHz frekvenco v single core. Zgleda da je boljši i5 11400H kakor Ryzen 5 4600H sploh pa je nekdo omenjal,da Intel procesorji so boljši in hitrejši pri delu z brskanjem po netu in podobno. Glede kateri je boljši za igranje iger mi sploh ni pomembno važno mi je,da osnovne potrebe kot je brskanje po Chromu z odprtimi večjimi zavihki dobro deluje. Sigurno bi se videla že ogromna razlika med sedanjim dvojedrnikom Intel i3 5 generacije z samo 1600MHz frekvence in 4Gb Rama.

Primerjava med procerjema Ryzen 5 4600H in i5 11400H https://nanoreview.net/en/cpu-compare/i...
https://www.cpu-monkey.com/en/compare_c...


Do sedaj nisem še v živo gledal Lenovo Legion 5 in ja mogoče bi se mi kaj bolj dopadel ampak mislim,da vseeno ne. Na zunajni pogled mi je nekako najlepši Acer Predator saj ne vem zakaj ni gejmerski prenosnik na zunajni vpogled narejen bolj robusten ne pa da zgleda kot kak poslovni prenosnik in sigurno gejmerski prenosnik bi moral na zunanjost zgledati nekaj drugega kakor ostali.

Še vedno mislim raje pri nas kupiti prenosnik pa čeprav je dražji ali kaj slabši ne da se mi zajebavati z tipkovnico,pa morebiti kasnejšnjim kakim uveljavljanjem garancije ali podobno.

FireSnake ::

Ne verjamem, da bi v praksi opazil razliko.
Sploh pri brskanju po spletu. To so tako osnovne zadeve, da je to, kar gledaš, dejansko preveč močno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darck ::

Ja ampak vedno je bolje imeti nekaj močnejšega tudi,če trenutno ne rabiš saj prej ko slej bo že premalo. Sodelavec ima prenosnik že 12 leto mi sploh ni jasno kako to sploh dela saj pravi,da počasi odpira zdaj ne vem ali ga to nič ne moti jaz vem,da popizdim. Pri meni prenosnik dobesedno zamrzne, če ga preveč obremenim in to se ne sme zgoditi nikoli. Jaz bi vedno hotel imeti tako stvar,da ima še v rezervi polovica svoje moči,procesor ne bi smel nikoli delati okrog 100% idealno bi bilo,da bi do 80% deloval. Zakaj bi moral delati na polno in se obenem še bolj greti in več energije porabljati. Procesor naj bo čim boljši vse ostalo se lahko prilagaja ali dograjuje sploh to glede SSD diskov to je najmanjši problem, če je premajhen ali RAM katerega lahko nadgradiš.

Naj nekdo pove,če se pozna kaj pri sami temperaturi,če imaš spodaj pod prenosnikom podstavek za hlajenje z ventilatorji.

FireSnake ::

Se strinjam, da je bolje kupiti kaj močnejšega.

V službi imam tisti podstavek z velikim ventilatorjem in lahko rečem, da je razlika v temperaturi ogromna.

Zgoraj, kar si naštel: jaz sem zagovornik AMDja, bi šel po poti zadnje generacije Ryzen (ko je Microsoft v preteklosti krpal napake, ki jih ima Intel v svojem drobovju, se je večkrat poznala občasna izguba na hitrosti. Nikoli ne veš, kdaj zopet "vseka").
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Calaway ::

Zdravo!

Kaj pravite na tale prenosnik za faks in gledanje Netflixa?

https://m.notebooksbilliger.de/hp+15s+e...

darck ::

Ja nič odločil sem se,da za tak denar vzamem ta prenosnik pa tudi z zdajšnjim Asus prenosnikom sem zelo zadovoljen čeprav je že prepočasen pre švoh pa zaslona nima več,ker sem ga razbil. Jaz itak gledam,da mi bo procesor kakor toliko dober in novejši model in točno ta prenosnik ima zadnjo verzijo procesorja Intel i5 11400H kar je v istem rangu kakor zadnja verzija Ryzen 5 5600H. Prvo sem gledal,da bi kupil Lenovo IdeaPad 3 Gaming ali HP Pavilion 15 Gaming pa sem to odpisal iz misli in potem sem gledal za Lenovo Legion 5 katerega tako zelo hvalijo. Legion najbolj hvalijo kako super ima hlajenje in podobno a mene briga to saj itak nisem gejmer pa tudi pod prenosnikom bom imel podstavek za hlajenje bolj pomembno mi je dober procesor pa dosti rama sploh najmanj kar me zanima je pa kako dolgo baterija zdrži saj bom imel skozi prikljopljenega na elektriko. Najbolj zanimivo pa so te meritve zaslonov glede svetilnosti pa kako so možna taka odstopanja a je res taka razlika od zaslona do zaslona. Nekateri namerijo preko 300 nitov svetilnosti nekateri 250 ali 270 kakšne aparate za merjenje imajo to? V vsakem primeru mene glede svetilnosti sploh nič ne skrbi saj oba monitorja katera imam mi nimata več kot 250 nitov isto velja za prikaz spekter barv katere mi niso pomembne.

 Asus Tuf F15

Asus Tuf F15

Sharp999 ::

Zdravo...kateri prenosnik naj vzamem do cca 600eur, rabil bi ga za uporabo interneta, worda, excela, zoom, teams, ? Rad bi da bi bilj dovolj odziven prenosik...Hvala!!

house ::

mtosev ::

Izgleda okay. Jaz bi še preveril, če nimajo slučajno zalotan ram not, ker 8gb bo čez nekaj časa verjetno premalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Ja Asus Vivobook ima po večini menda vedno eden RAM zalotan in ponavadi so vedno 4Gb + 4Gb Ram tako da potem glede nadgradnje ne moreš imeti duel channel seveda lahko pa pote imaš kombinacije 4+8 kaj več pa ne saj podpira edino do maksimalno 16 Gb Rama. Zato sem pa jaz že omenil da ne vem zakaj to počnejo in lotajo rame gor ni šans da bi kdaj tako stvar kupil. https://www.asus.com/Laptops/For-Home/V...

 MEMORY

MEMORY

house ::

darck je izjavil:

Ja Asus Vivobook ima po večini menda vedno eden RAM zalotan in ponavadi so vedno 4Gb + 4Gb Ram tako da potem glede nadgradnje ne moreš imeti duel channel seveda lahko pa pote imaš kombinacije 4+8 kaj več pa ne saj podpira edino do maksimalno 16 Gb Rama. Zato sem pa jaz že omenil da ne vem zakaj to počnejo in lotajo rame gor ni šans da bi kdaj tako stvar kupil. https://www.asus.com/Laptops/For-Home/V...

 MEMORY

MEMORY


Za zgornji primer to zdaj pomeni kaj?

darck ::

house je izjavil:

darck je izjavil:

Ja Asus Vivobook ima po večini menda vedno eden RAM zalotan in ponavadi so vedno 4Gb + 4Gb Ram tako da potem glede nadgradnje ne moreš imeti duel channel seveda lahko pa pote imaš kombinacije 4+8 kaj več pa ne saj podpira edino do maksimalno 16 Gb Rama. Zato sem pa jaz že omenil da ne vem zakaj to počnejo in lotajo rame gor ni šans da bi kdaj tako stvar kupil. https://www.asus.com/Laptops/For-Home/V...

 MEMORY

MEMORY


Za zgornji primer to zdaj pomeni kaj?



Da sta v prenosniku lahko dva Rama 4+4 Gb ali pa je mogoče samo eden 8Gb Ram kar bi lahko bilo zelo dobro. Po vsej verjetnosti pa sta res kar dva 4Gb Rama duel channel kar je zaenkrat še dobro in za nezahtevna dela menda tudi še dobro ampak nadgraditi ga pa ne moreš na 8+8 Gb Rama ampak kvečjemu samo 4+8 Gb Rama in tako bi potem imel 12 Gb Rama samo potem ni duel channel. Kako delujejo ali kakšna je razlika med 4+4 ali 4+8 Rami v sami sestavi in moči pa ne bi vedel edino pri igranju iger je baje boljše 4+4 kakor 4+8 Gb Rama.

facepalm ::

A ni tako, da v primeru 4+8gb ploscice, deluje 8gb v dual channelu, preostalih 4gb pa ne?

mtosev ::

Pri intelu kolk vem ni potrebno, da sta obe palčki rama iste velikosti, da je dual channel on. Za amdja žal ne vem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darck ::

Ja kolikor zasledim kar drugi povejo ali napišejo,da za AMD procesor je potrebno da je duel channel za Intel pa ne vem,ker zadnje čase se samo okrog AMD vse vrti.

Evo do danes nisem naročil in plačal prenosika sem mislil kar včeraj pa sem si rekel ah saj bom jutri in sedaj ga ni več na izbiro res zanimivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

scipascapa ::

klasika. ne čakaj na jutri, kar lahko storiš danes.

darck ::

Kaj čem morda mi je tako usojeno in morda mora tako tudi biti in lahko sedaj kaj drugega iščem čeprav se mi je ta prenosnik dopadel sploh zaradi procesorja I5 11400H ker je novejši in za 990 Eur ni nobenega v tem cenovnem rangu.

Na izbiro imam samo procesorje i7 10750H, i7 10870H in potem Ryzen R5 4600H ali R 7 4800H

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

facepalm ::

darck je izjavil:

Ja kolikor zasledim kar drugi povejo ali napišejo,da za AMD procesor je potrebno da je duel channel za Intel pa ne vem,ker zadnje čase se samo okrog AMD vse vrti.

Evo do danes nisem naročil in plačal prenosika sem mislil kar včeraj pa sem si rekel ah saj bom jutri in sedaj ga ni več na izbiro res zanimivo

Dual channel je pomemben za iGPU performance. Zato je tak poudarek, da je pri AMDju potreben.

darck ::

Kakor sem že omenil je bilo usojeno,da mi ni prenosnika danes več na izbiro saj sem našel za 100 EUR več istega samo,da ima vgrajen močnejši procesor osemjedrnega,zadnji model Intela i7 11800H. Ne vem pa sedaj kako so dobri v trgovini EnaA saj sem nekaj prebral,da so nekateri nazaj pred 10 leti imeli probleme z uveljavljanjem reklamacije ali garancije. Kako je to sedaj z njimi a so pošteni?

mat xxl ::

darck je izjavil:

Kakor sem že omenil je bilo usojeno,da mi ni prenosnika danes več na izbiro saj sem našel za 100 EUR več istega samo,da ima vgrajen močnejši procesor osemjedrnega,zadnji model Intela i7 11800H. Ne vem pa sedaj kako so dobri v trgovini EnaA saj sem nekaj prebral,da so nekateri nazaj pred 10 leti imeli probleme z uveljavljanjem reklamacije ali garancije. Kako je to sedaj z njimi a so pošteni?


Garancijo da in jo uveljavljaš pri uvozniku, tega laptopa in garancija je vedno priložena !

Če pa kupiš v tujini, potem pa ni nujno, da jo boš lahko uveljavljal pri nas, oziroma, nekje, kjer ima principal servis gre, nekje pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Sharp999 ::

Ryzen 4/5 ali intel i5 ?

genesiss ::

Kaj je trenutno best buy za 1000€ ali manj (klasična domača uporaba, 15.6 zaslon)?

Freaxx ::

Za cca. 700 eur, tega ali tega ?.

Sharp999 ::

Kaj pa firme? HP, Lenovo, Acer, Asus? So kakšne bistvene razlike? Kaj priporočate/odsvetujete?

mtosev ::

Expertbook naj bi bil boljše narejen, ima pa samo dual core cpu, drug pa quad core.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

Ker vidim, da gledate samo neka plastična jajca :-), če je kdo slučajno spregledal (itak se na ST nič ne proda, ma ajde):

[izbrisana tema]

LP

house ::

Ali je ta https://www.mimovrste.com/asus-prenosni... boljši od ExpertBooka?

mtosev ::

Konfig je boljši ja. Še samo preveri, da ni ram zalotan not. 8gb bo malo čez nekaj časa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Sharp999 ::

Kaj je freeDOS ?Windows ali?

mtosev ::

FreeDOS je neuporaben os katerega so namestili gor, ker je brezplačen. Zate kot navadnega userja je tole neuporabno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

huwi ::

Mnenja kateri je boljši glede na kvaliteto/komponente/ceno ?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...
https://www.mimovrste.com/asus-prenosni...

m0LN4r ::

Kaj pravite na tole: https://www.mediamarkt.de/de/product/_h... pozna kdo to novo serijo?

Pa mi lahko kdo potrdi, da so Aspire 5 z intlom z alu ohisjem z ryznom pa obicna plastika?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Lenovo IdeaPad 3 ima procesor Ryzen 5 5500U kateri je šestjederni vendar ima zlotan Ram isto ima Asus Vivobook. Lenovo ima boljši zaslon,višjo svetilnost,boljši barvni spekter,baterija dlje zdrži,čitalec kartic in če se na splošno pogleda je boljša izbira kakor Asus Vivobook.
Imaš pa recimo Lenovo Ideapad 3 z 17 inčnem zaslonom za 580 EUR pri prodajalcu KRAJNIK res pa,da nima Windowsa naloženega https://www.krajnik.si/proizvod/lenovo-...

Pat_MaGroin ::

darck je izjavil:

Lenovo IdeaPad 3 ima procesor Ryzen 5 5500U kateri je šestjederni vendar ima zlotan Ram isto ima Asus Vivobook. Lenovo ima boljši zaslon,višjo svetilnost,boljši barvni spekter,baterija dlje zdrži,čitalec kartic in če se na splošno pogleda je boljša izbira kakor Asus Vivobook.
Imaš pa recimo Lenovo Ideapad 3 z 17 inčnem zaslonom za 580 EUR pri prodajalcu KRAJNIK res pa,da nima Windowsa naloženega https://www.krajnik.si/proizvod/lenovo-...


Ne piši kozlarij. Najnižja serija da bo imela dober barvni spekter lol?

15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC to so ful sprane barve, je pa res, da je vsaj 300 nitov, ne pa 250.

darck ::

Pat_MaGroin je izjavil:

darck je izjavil:

Lenovo IdeaPad 3 ima procesor Ryzen 5 5500U kateri je šestjederni vendar ima zlotan Ram isto ima Asus Vivobook. Lenovo ima boljši zaslon,višjo svetilnost,boljši barvni spekter,baterija dlje zdrži,čitalec kartic in če se na splošno pogleda je boljša izbira kakor Asus Vivobook.
Imaš pa recimo Lenovo Ideapad 3 z 17 inčnem zaslonom za 580 EUR pri prodajalcu KRAJNIK res pa,da nima Windowsa naloženega https://www.krajnik.si/proizvod/lenovo-...


Ne piši kozlarij. Najnižja serija da bo imela dober barvni spekter lol?

15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC to so ful sprane barve, je pa res, da je vsaj 300 nitov, ne pa 250.



Seveda vedno je kaj narobe,ker nekateri pišejo prave podatke nekateri pa drugačne in treba je potem pogledat na uradno stran,če sploh piše.
Zdaj pa ta fora glede svetilnosti kako je možno,da z aparati merijo svetilnost in potem imajo take razlike nekateri namerijo 306 nitov svetilnosti nekateri 250 nitov nekateri vmes med to vrednostjo a nekateri pa pod 250 nitov. Recimo govorim za zaslon kateri ima 250 nitov svetilnosti in tudi na uradni strani je tako zapisano a vsak z inštrumentom zmeri drugače a je takšna razlika možna že od zaslona do zaslona?

Pat_MaGroin ::

Meni je svetilnost čist brezveze, pri barvnem spektu pa opaziš sprane barve in je moteče kot pes.

darck ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Meni je svetilnost čist brezveze, pri barvnem spektu pa opaziš sprane barve in je moteče kot pes.


A ja možno saj meni je tudi svetilnost brez pomena glede barv sem pa glih kontra obrnjen od tebe in sovražim močne barve raje vidim,da je bolj sprano,če morda je to tisto kar mislim. Imam Philips monitor 246E9QJAB sRGB 128% in NTSC 108% a si ne morem nikakor prilagoditi barve vsaj zame ima premočen prikaz barv imam pa starejši monitor LG E2240T in mi je čist uredu slika. Pa tudi nobeden do sedaj prenosnikov kateri je pri hiši mi ne dela glede tega neke probleme pa so vsi z nizko svetilnostjo in z slabim barvnim spektrom. Obvezno pa na nobenem zaslonu ali televizorju nočem imeti toplih barv vedno hladno barvo ja vsak ima svoj pogled jaz enostavno ne maram močnih,nasičenih barv tudi OLED mi ni všeč meni izgleda kot bi ogledalo gledal in ni mehkega prikaza slike.

 philips

philips

m0LN4r ::

A tu vsi obdelujete profesionalno fotke, da vas tako jebe kvaliteta panela pri brskanju spletnih strani in pisanju v wordu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ijus ::

haha
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

darck ::

m0LN4r je izjavil:

A tu vsi obdelujete profesionalno fotke, da vas tako jebe kvaliteta panela pri brskanju spletnih strani in pisanju v wordu?



Mene sploh ne moti kakšen zaslon ima prenosnik itak pa se lahko tudi preklopi na monitor pa je stvar urejena,če smo že na tem. Meni je pri prenosniku k večjemu najbolj pomembna sama moč briga me za zaslon,priključke,tudi ,če se bi kaj bolj grel ni panike,kupiš tisti podstavek za hladiti in bo bolje ampak najbolj,kar me pa sploh ne zanima je pa baterija saj imam prenosnik ves čas priklopljen na elektriko.

damirj79 ::

Ce ga imas se nonstop na mizi, potem prides boljse in ceneje skozi z namiznim pcjem :)

darck ::

damirj79 je izjavil:

Ce ga imas se nonstop na mizi, potem prides boljse in ceneje skozi z namiznim pcjem :)


Ja to sigurno samo jaz imam prenosnik zvečer pri sebi v sobi a čez dan kadar sem doma ali imam čas sem z njim pa v jedilnici tako,da kišta mio ne pride v poštev to bodo lahko imeli edino otroci.

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

A tu vsi obdelujete profesionalno fotke, da vas tako jebe kvaliteta panela pri brskanju spletnih strani in pisanju v wordu?

Ne, je pa fajn, da vsaj razločiš na kateri poziciji je scrollbar v Chromeu. Pri nekaterih ekranih je to nemogoče videt, še posebej če je spletna stran temna. Enostavno ni nobenega kontrasta.

darck ::

GupeM je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A tu vsi obdelujete profesionalno fotke, da vas tako jebe kvaliteta panela pri brskanju spletnih strani in pisanju v wordu?

Ne, je pa fajn, da vsaj razločiš na kateri poziciji je scrollbar v Chromeu. Pri nekaterih ekranih je to nemogoče videt, še posebej če je spletna stran temna. Enostavno ni nobenega kontrasta.


To pa skoraj ne verjamem saj se da vsak zaslon nastaviti kakor ti odgovarja vsaj jaz sem na vseh HP,Asus,Lenovo in Acerju normalno nastavil in vse se vidi kot je treba celo bolj natančno se lahko nastavi kot pri mojem starem ali novem monitorju.

GupeM ::

Sem probal vse živo, pa ni šlo. Če mi je že uspelo, da se je scrollbar videl, je bilo pa vse ostalo preveč kontrastno. Je pa šlo za zaslon na prenosniku, ne samostojen ekran, kjer imaš ponavadi v meniju možnost nastavljati zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

m0LN4r ::

GupeM je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A tu vsi obdelujete profesionalno fotke, da vas tako jebe kvaliteta panela pri brskanju spletnih strani in pisanju v wordu?

Ne, je pa fajn, da vsaj razločiš na kateri poziciji je scrollbar v Chromeu. Pri nekaterih ekranih je to nemogoče videt, še posebej če je spletna stran temna. Enostavno ni nobenega kontrasta.
Tak slabih monitorjev vec prakticno ni na trgu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

Ja jaz sem takrat nazaj nastavljal zaslon prav na stani e-stave kjer sem lahko bolj natančno nastavil kontrast...... saj zadaj imaš svetlo ozadje a vmes imaš sivkasto obarvane vrstice in prav videl sem kako se kontrast spreminja pri tistih sivih vrsticah in tudi pri Chromu v scrollbaru. Treba je najti eno pravo stran,ozadje kjer se da bolj natančno to nastaviti. Na monitorju mi je težje to nastaviti saj z enim pritiskom se že skoraj preveč spremeni ampak to je pri starem LG monitorju pri novejših imaš to vse bolj natančno za nastaviti. Detaljni prikaz ozadja moraš imeti pa lahko nastaviš na temnih ali barvnih prizorih se mi zdi da je brez veze to nastavljati kot recimo ta slika katera prikazuje vzorec 3 po katerem nastavljaš saj nastaviš si po sliki a potem greš v brskalnik Chrome in vidiš,da ni dobro. Pri vzorcu 2 se da kontrast bolje nastaviti ampak spet točno ne veš kako bo potem zgledalo ko odpreš brskalniuk zato je dobro obenem vse gledat ko nastavljaš. Najdeš si lahko tudi kaj podobnega kot zgleda pri e-stavah ozadje med vrsticami to sem včasih jaz špilal zato vem kako mi je takrat zgledalo ko ni bilo približno dobro nastavljeno.



 vzorec 3

vzorec 3



 vzorec 2

vzorec 2



 e-stave

e-stave



Narobe mi je naložilo sliko vzorec 2 bi moral biti

 VZOREC 2

VZOREC 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

huwi ::

Torej ali je bolše kupiti ryzen ali intel ? koliko močen mora biti prenosnik? Ali lahko z navadno ne gejmersko grafično tudi igraš kakšne igre?
««
610 / 657
»»