» »

Iščem program za resize slik

Iščem program za resize slik

simonk ::

Pozdravljeni!

Iščem program, ki bi ob zagonu odpru sliko (ima vedno enako ime), jo rezise-u na določeno velikost, jo nekoliko skompresiru, in na konc shranu pod neko ime. Če ve kdo za kej takega naj mi prosim napiše. Če bi mel pa še možnost za upload na ftp bi blo pa prav ql.

Sam sem si sicer v Visual Basicu napisu nek program (vse je bol tako tako), ki mi sliko lepo resize-a, ampak ker ni kompresije je seveda precej velika.

Vem da sem mogoče preveč zahteven, ampak vseen... :)

Lp

CallMeAl ::

Mogoče bi ti prav prišel Image Resizer, ki ga zastonj ponuja Microsoft med svojimi PowerToysi: link

simonk ::

V bistvu je to skoraj to kar rabim... A mogoče veš če se da image resizer pognati s kakim ukazom ali kaj podobnega -> mogoč kak .exe al kej takiga, sicer se bojim da tega ni, sam useen vprašam...? Rad bi si namreč naredil da bi povezal fotoaparat z računalnikom, ampak ker so slike iz njega prevelike, jih morm resize-at, pol pa jih uploadum na ftp. Vse mi lepo dela, sam slike bi mogu nekak zmanjšat (so okrog 300 kb)... z avtomatiko seveda...

Lp, pa hvala za odgovor!

Sklemen ::

irfanView? ta ima batch conversion

Simon klemen

simonk ::

Tole bi pa znal bit to kar rabm! Edin pogruntat morm kam se tisti ukazi napišejo...

Hvala za tole!

lp

MadMax ::

Smem vprašat, zakaj Resizer iz PowerToys-ov ni dober?
Označiš poljubne slike (ali pa kar vse v mapi), desni klik, pa je.
A ni to najlažji način?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

simonk ::

Sej ne pravim da ni dober program za splošno uporabo. Samo js bi rad da mi določeno sliko sam resize-a, ker mislim naredit vse avtomatsko. Slika sliko s fotoaparatom, jo resize-a, in uploada na ftp. Ker nimam namena sam resize-at novo sliko vsake nekaj minut... Drugače pa znajo to številni programi -> ročno seveda (bolje rečeno polavtomatsko).

Lp

BigWhale ::

ImageMagick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za MNOŽIČNO preoblikovanje fotografij

Oddelek: Programska oprema
71505 (1388) johanblond
»

pomanjšati fotografijo

Oddelek: Programska oprema
81561 (1392) Dead_Eye
»

Pomanjšal bi več slik hkrati

Oddelek: Programska oprema
201978 (1684) ejga40
»

Kompresija slik v batchu

Oddelek: Zvok in slika
5972 (925) antonija
»

rm -r v Windows? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
775708 (5708) MasterMind

Več podobnih tem