» »

pomanjšati fotografijo

pomanjšati fotografijo

crazin' ::

Zanima me, kako oz. s katerim programom lahko zmanjšaš fotografijo posneto z digitalnim fotoaparatom. Naprimer tako da bo datoteka čim manjša in da bo čim manj pikslov. Naprimer slika ima zdaj okoli 300 kb, rada bi jo pa zmanjšala na 6 kb. Kako, če sploh, lahko to naredim?
Hvala za pomoč.

Infinity ::

vsak program za obdelavo slik ma možnost resize, mal pobrski po menijih :D :D

bluefish ::

zastonj program je IrfanView. Če pa želiš fotografijo še obdelati pa ima Adobe cel kup programov, od Photoshopa za zahtevnejše do Essentials za začetnike.

Matek ::

Praktično vsak program bi ti to moral omogočati, omenjeni IrfanView je kul, XNView tudi. Ubadala se boš predvsem z dvema podatkoma - dimenzije slike v pikslih in pa JPEG kompresija. To dvoje zmanjšuj, dokler ne dobiš želenih rezultatov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

crazin' ::

Hvala vsem za odgovore. Res bom malo pobrskala in pogledala, če mi pa kaj še nebo jasno se pa spet obrnem na vas:D
Thx vsem.

crazin' ::

Hvala fantje. Našla sem to kar sem iskala. Mogoče bi lahko zdaj moderator zbrisal to temo da ne smetimo preveč foruma.
Lp vsem

bluefish ::

brez skrbi, bo morda še kdo drug potreboval podoben program in bo morda našel to temo. Sicer pa težje, ker Iskanje po forumu ne dela >:D .

waineck ::

Evo ti program velik 500KB ,slike označiš , klikneš z desno tipko in daš resize
LINK
Ime je Image resizer. Sicer pa se pozna velikost in kvaliteta slike tudi od formata shranjevanja slik.

Dead_Eye ::

Easy Thumbnails super programček če imaš veliko slik, ki jih želiš pomanjšati.
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za MNOŽIČNO preoblikovanje fotografij

Oddelek: Programska oprema
71509 (1392) johanblond
»

Spreminjanje resolucije pri slikah

Oddelek: Pomoč in nasveti
51212 (1132) Vanadium
»

Program, ki bi pomanjšal več slik naenkrat!

Oddelek: Programska oprema
111496 (1338) ajagodnik
»

Kakovostne slike

Oddelek: Programska oprema
131899 (1629) Matev
»

Iz BMP v JPEG.

Oddelek: Programska oprema
61377 (1271) der_Alte

Več podobnih tem