» »

DFI NF4 ter Corsair 3200XL - čudež ali napaka?

DFI NF4 ter Corsair 3200XL - čudež ali napaka?

Legoless ::

Danes sem se spet malo igral z nastavitvami rama. Menjal sem bios (618-3, glede na to, da so TCCD čipi). Ampak, po menjavi, se je sistem začel še bolj čudno obnašati.. Po menjavi grafe nisem mogel zbootat pri dividerju 166 in 133, zdaj pa pri nobenem razen 1:1. Čeprav Memtest naredi, v Windowse ne pride, tudi če je frekvenca procesorja nižja od prejšnje. Nato sem enkrat pri memtestu opazil, da je frekvenca rama enaka FSB-ju. Mislim, kako, če je divider nastavljen na 6:5 ali nižje? Opazil sem, da ram laufa (vsaj tako pravi Memtest, čeprav mi prej nikoli ni zbootal višje od 280MHz) na 325MHz in tudi na 400 je laufal (DDR800). In Memtest celo opravi. Spodaj je slika rama na 325MHz, na 400 nisem uspel slikati. Kaj bi bilo sploh lahko narobe? Mogoče narobe updejtan bios?



Se opravičujem za slabo sliko, a telefon pač ni najboljši fotoaparat.
  • spremenil: Legoless ()

Good Guy ::

zjeban bios
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Legoless ::

Izviren odgovor.. Malo bolj pojasni, zakaj bi bil bios zanič. Updejtano je bilo vse successfull z Winflashem. Bios sem dobil na linku od MEDENE na tem forumu.

Good Guy ::

kaj ni očitno ddr650 ddr 2 bi še razumu ampak to pa ne
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Shark-357 ::

Probaj z najnovejšim biosom 7/04-1 meni je odpravil probleme TCCD--->Venice dobiš ga pa tu...

Primoz78 ::

Meni tudi gre ram in procesor precej visje z tem biosom, zato ga toplo priporocam!

Lp Primoz

Legoless ::

Ali ni -3 za TCCD?

Shark-357 ::

Hja naj bi blo tkole :-1 splošno,-2 utt/bh-5,-3 TCCD
ampak meni se ram veliko bolje obnese z -1 ...

Legoless ::

Pa imaš tudi ti TCCD? Trenutno že pol ure laufa Prime na 400x7, 2:1, bomo videli kdaj zašteka.

Shark-357 ::

Jap tudi jaz imam TCCD čipe na svojih Ultra X

JIM22 ::

Legoless: če ti ram laufa na 400fsb, pol maš pa ram odličn.>:D Sam vem da to še zdaleč ne zmore tvoj ram. Če ga realno spraviš na 300fsb in takšne timinge kot maš tam v memtest si lahko srečn. drugač je pa brezveze neki fsb navijat pa ram laufat z delilnikom,ker ti to čist nič ne pomen. Samo si dost zgubil, ker če imaš tako visok fsb more memory controler v procesorju bit zelo dober, da vse tole zmore. Nastav tam fsb:dram na 1:1 in potem navijaj sinhrono.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Legoless ::

Seveda ne zmore, sinhrono pridem do 275MHz. Mogoče kakšen megaherc več. To sem pa laufal zgolj iz poskušanja. Saj so novi rami že na poti.

Wolverine ::

Sorry ker smetim tle, zanima me s čim naj flešam bios, ker disketnika nimam več?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Shark-357 ::

Z Winflash-om dobiš ga tu...

Legoless ::

Dobil nov ram. A problemi se nadaljujejo. V dosu sem flashal z tvojim biosom shark, z -2 verzijo (ram je Mushkin Redline). Zdaj me pa zanima, zakaj so mi v Windowsih izginili vsi CD-Romi ter WAN driverji, MSN Messenger ne dela, prav tako ne Taskmanager, kot da bi bilo precej dlljev corrupted.. V biosu zazna čisto vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

Good Guy ::

formatiri disk pa probi na kteri drugi palti dej gor prvotni bios...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Legoless ::

Hja, očitno bo res treba formatirat. :( Nisem pričakoval, da zaradi menjave rama, glede na to, da sem menjal kompleten sistem pred časom, iz Intela na AMD pa ni bil potreben format. Anyway, malo sem se še igral in ram sem spravil do 266, 1.5-2-2-5 1T pri 3.4V. Upam, da bo na 3.6V šel čez 270, samo nisem prepričan, da bo to za 24/7.

Primoz78 ::

...cudno pol da ti ni prej crknilo...ker priporocljivo je da ce menjas osnovno plosco na novo nalozis Windowse...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Legoless ::

Že že, ampak saj je bilo vmes vsaj 2x formatirano. Vem, da je pri menjavi osnovne plošče potreben format in takrat sem tudi imel namen formatirati, a sem bil vseeno presenečen, da je čisto vse delalo. Potem sem seveda formatiral, tako, da to ni problem. Saj drugega, kot format mi tako ne preostane..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

JIM22 ::

Format ti ne bo pomagal. Sem zamenjo že par različnih ramov na tem sistemu ko ga imam zdej naloženga gor, pa se mi ni nič od tega dogajalo. Mogoče se ti bo Win normalno obnašal. Probaj z memtestom do kok ti gre ram.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

legoless: to ti govoriš memtest#5 ali 8 stable ali windows ?

Legoless ::

Sem probal tudi z drugimi rami in enkrat je moralo nekaj zaštekat in so šli driverji v pm. Format bi mi povrnil vse dllje, zato bom verjetno kar formatiral. Medena, to govorim vse. Memtest oba 5 in 8 je dal večkrat skozi, ostalih nisem testiral, Windows se še tudi ni sesul (razen ko mi je proc nagajal). Bom postal nekaj screenov v kratkem.

Legoless ::

Prime sem laufal 12 ur in je stable. Moral pa sem precej povišati voltažo



Pa še SuperPi.

MEDENA ::

wow 325*9 ...kaj maš to eno hlajenje ?

Tilen ::

Preberi cel otemo MEDENA :)

Nekaj ni ravno ok =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Legoless ::

Imam vodno hlajenje. Kaj ne bi bilo v redu? :\

Tilen ::

No kaj si pol ugovotil? Cudez ali napaka?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Legoless ::

Ah ja.. :) Napaka je bila, oz. zjeban bios. :) Hvala vsem za pomoč.

LittleDevil ::

Od kdaj pa lahko z CPU-Z vidiš stepping? :\

LP

Good Guy ::

od zmeraj ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Legoless ::

Hehehe.. :D Ne moreš..:)) Se pa da narediti nekaj stvari, da zgleda tako, kot da bi se dalo. :)

S tem programom se da narediti marsikaj (Tweaks > hint). Do 48 characterjev lahko vpišeš pod specification. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

Geo ::

Se hujsa fora je kaj se je mojmu kolegu zgodilo, obicajno dobi s svojo 9800se tam nek 4300 3dmarkov, enkrat jih je dobil 8000, kar tako...
SHIT!!! I did it again...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842478 (18155) sirotka
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510153 (6473) WhiteWolf
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468130 (5084) PrimozR
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134374 (18792) Tilen
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479132 (5747) OZZY

Več podobnih tem