» »

Disk se čudno obnaša!!!

Disk se čudno obnaša!!!

NetSky ::

Imam sledečo težavo.Pred pol leta sem kupil nov comp,A64300+,gigabyte K8NS Pro,R9800Pro in Maxtor 160G SATA.Win XP SP2
Naprimer:
- ko kaj pečem mi sistem začne delati za več kot 50% počasneje,bog nedaj da bi zraven še kaj delal- disk pa spušča čudne glasove(močno rušlja-kot kakšen pokvarjen ležaj). Kolega lah snema na dva medija hkrati pa še kaj druzga lahk zraven dela
-Ko se prižiga račiunalnik včasih sploh ne zazana diska in napiše da ni sistena(jasno,če pa diska ne zazna), tako da moram start večkrat ponoviti da se zazna disk(ko ga zazna nekaj zarošlja v disku) in potem se win naložijo
-ko kaj snemam s cedeja al pa z neta se stvar spet upočasni, led za aktivnost diska pa sveti ko nora.

Verjamam da se pri teh zadevah malo upočasni comp sm ne pa toliko da ne moreš zraven nč druzga delat;( To dela že od začetka sm sm bil do sedaj še nekako potrpežliv sedaj mam pa tega dost!!
sem vprešeal kolega ki dela pr drugi rač ferm kot pa sm comp kupu pa je reku da je verjetno glava zanič pri disku. Tako da sedaj sprašujem še vas kaj bi lahko blo natrobe???? preden grem v trgovino težit
Disk je še v garanciji

LP
jure
  • spremenil: NetSky ()

SebaR ::

Hmm kolikor sem jaz slišal pri kolegu istega maxtorja priklopljenga na isti plošči z istim procom :D je bil tudi zelo glasen - tako da tega žal pomoje v garanciji ne boš mogel uveljaviti. Če boš pa poskusil (kar bi se ti splačalo) ga pa vseeno zamenjaj za Hitachija ker so veliko bolj tihi.

Glede tega zaznavanja ob zagonu bi ti pa tole priporočil (jaz sem tako naredil pri kolegu in mu je to težavo odpravilo): Disk imaš verjetno vkljopljen v levi zgornji sata prikjuček? Probaj ga dati v desnega - vem da je isto sranje ampak kolegu je pomagalo ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji disk se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
152211 (1925) Pyr0Beast
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412130 (1584) gpetrov
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201768 (1471) nokia6310
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534513 (3867) Boky
»

POMAGAJTE-NE RAZUMEM VEČ NIČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
201778 (1319) Kriko

Več podobnih tem