» »

logitech z-560

logitech z-560

_Nick_ ::

ker je glavna tema zaklenjena sem odprl novo:D , uglavnem mam logitech x-530 pa bi zdej kupil z-560 ker so tak pocen pa me zanima če so tolk boljši da se mi splača menjat?
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

bond007 ::

Ne vem, zakaj je bilo potrebno tisto temo zaklepat. Če se že komu zdi, da kdo pretirano reklamira kakšno trgovino, naj njegove poste zbriše, temo pa pusti pri miru. Sicer se je šlo v tisti temi za podajanje mnenj o z-560 zvočnikih in kje jih najceneje dobiti ( če so bile omenjene nekatere trgovine, še to ne pomeni nobenega oglaševanja .. pač ljudi zanima, kje se stvar lahko dobi, ker je vsekakor dobr deal)

Torej sam sem naročil zvočnike preko spletne trgovine (cca 28800 sit) in po pričakovanjih je tudi bila brezplačna dostava, kljub teži več kot 20 kg. Zvočniki so res močni ( prej sem si že lastil recimo z-2200, ki so deklarirani na 200W RMS , pa genius home theater, ATP 3). Z-560 so res svinsko močni, kvaliteta zvoka na nivoju in za 30k sit ni kaj razmišlat o nakupu. Ima pa sistem nekaj napak... kar sm jst opazil in sicer:
- zelo lahka kontrolna enota
- gumb za glasnost bi lahko bil bolje naret - za bolj fino nastavljanje glasnosti (tako recimo, kot imajo z-2200 in z-2300 - velik občutljiv gumb)
- pri meni se popolnoma basov ne da izklučiti (sicer to ponavadi ne delam >:D )
- nekako cenen, kar se kvalitete same izdelave predvsem kontrolne enote tiče (vrtljivi gumbi za nastavitve basa in fade izpadejo kot poceni potenciometri... sei vem da to tudi so.. samo lahko bi malo bol skrili to...
- ojačevalec v vooferju se greje (precej) tudi ko so zvočniki na tiho oz ugasnjeni - šele ko jih ugasneš na vooferju.. se ne grejejo

Vsi ti minusi so dejansko prvo stotinko pozabljeni.. ko čuješ (čutiš) kaj dajo zvočniki od sebe... in ne daj da te odvrnejo od nakupam .. ker so ubistvu rezultat mojega picajzlanja 0:). Če si želiš res dobrih in močnih zvočnikov za dostopen denar in če si s sosedi delite podoben okus za muziko jih vsekakor kupi!>:D

liverpool123 ::

Kaj pa Xoro HXS 531???
my ass

_Nick_ ::

sam men se ne gre za muzko, ampak kvaliteto zvoka v igrah (audigy 2 zs) in če je tu zvok boljši in čistejši od x-530 (ki niso slabi zvočniki) potem bom menjal. mnenja?
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

deann ::

Torej da nebom opiral nove teme...tudi jaz sem nabavil omenjene zvočnike(Z-560),vendar sem pa nekoliko razočaran nad kvaliteto zvoka,za kar pa je verjetno kriva slaba zvočna kartica(Creativ sound blaster PCI 16),predvsem visoki toni se hitro popačijo...
Zanima me kakšna bo razlika če nabavim novo zvočno,oz katero mi priporočate(do 10K)

Veron ::

nekako se mi zdi veliko lepši zvok pri Genius HT 5.1 kot pri Z-560 (mi kar žau da sem prodal Geniuse)

RC14 ::

deann: seveda je zvočna kriva. Jaz imam tudi te zvočnike in mi nič ne popači visokih tonov,razen proti koncu. Zvočniki res trgajo, še posebno za ta denar(ko so bli v akciji). So prvi zvočniki, ki jih ne morem poslušat do konca, ker so premočni (Za sosede spravit ob živce so idealni). Je pa tudi res kako jih imaš postavljene in kako velika soba je. Jaz sem res našel optimum in se zelo pozna v prid glasnosti in jakosti basa.

Zvočna mora biti vsaj ranga Audigy ki te bo olajšala za kakšnih 10k. Še bolje pa bi bilo kupiti Audigy 2.


Lp

RC14 ::

Genius HT 5.1 imajo kar lep čist zvok, še posebno pri srednjih tonih, vendar je bas zelo šibek. Men osebno imajo kvaliteto zvoka boljšo Z-560, res pa je da razlika ni velika (pri majhni glasnosti). Ko pa daš malo bolj naglas, pri večji glasnosti pa je razlika ogromna. Tile Geniusi so zame prešvoh (bas se hitro popači in oslabi),za dokaj normalno poslušanje pa so čist ok. Edino kar mi je pri njih všeč je to, da ima daljinec. To pa nekak pogrešam.


Lp

LexLuthor ::

A obstaja kaj podobnega z-560 v konfiguraciji 5.1?

boris22 ::

Edino z 5300 vendrar niso tolko močni in stanejo več.

skype ::

A se še kje sploh dobi z-560, po cca ceni 30k al kolkr so bli pred nedavnim?

bond007 ::

Jst ti jih prodam za 31.. če si prideš ponje v Celje.

msms ::

Te zvočnike proizvajalec ne proizvaja več in jih je nove težko dobit. Vse je šlo takrat ko je bla akcija teh zvočnikov za nekaj manj kot 30 čukov.

skype ::

Rabljenih pa ne rabim, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626771 (14027) psytoma
»

Zvočniki do 60 k

Oddelek: Kaj kupiti
292097 (1663) joker16_7
»

Loghitech Z-2200

Oddelek: Kaj kupiti
9936 (787) Primoz78
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658331 (6991) Clone
»

Kater komplet zvočnikov - Mogoče LOGITECH Z-560?

Oddelek: Kaj kupiti
151413 (1114) Golden eye

Več podobnih tem